Sedm mladých lidí ve věku od 23 do 33 let se na konci devadesátých let ve velkém městě pokouší praktikovat cosi, čemu se dříve říkalo milostný vztah. A tak na sebe milostně narážejí a nechávají se unášet napříč dlouhodobějšími či krátkodobějšími vztahy, které je dovedou zpět do samoty. Robert pracuje v cestovní kanceláři a rád rozplétá a splétá osudy lidí. Napomůže rozchodu Hanky a Petra, který se pokouší pochopit život skrze nahrávky „opravdového života“ pouštěné do éteru. Zatímco je Hanka pronásledována Ondřejem, do té doby uznávaným lékařem a otcem rodiny, seznamuje se s Jakubem, jehož pozitivnímu pohledu na svět pomáhá pravidelné užívání marihuany. Na druhé straně to ale způsobuje zhoršování jeho krátkodobé paměti, takže se v jejich vztahu objevují problémy. Zklamaná Hanka hledá pochopení u rodičů, ale doma najde jen dvacet Japonců sledujících „normální rodinku při normální večeři“. (Falcon)

tomasBA

Skutocne jeden z naj ceskych filmov za poslednu dobu, krasny scenar a sympaticky herci tomu dodali ten spravny smrnc a zanechalo to vo mne hlboky dojem, u mna 85%. ()

Lucie505

Slátanina šílených postaviček, jejichž osudy se křečovitě protnou. Film dal vyniknout dvěma vycházejícím hvězdám, a to pánům Macháčkovi a Trojanovi. Snímek je zřejmě považován za kultovní právě pro roli Jiřího Macháčka. Jeho ztvárnění mašťáka Jakuba bylo bezpochyby skvělé. K tomu ty dnes již zlidovělé hlášky... Mně ale z hlavních hrdinů v hlavě utkvěl především Robert. Intrikář a manipulátor, který to vlastně zas tak zle nemyslí. Snaží se všem ukázat pravdu. Za každou cenu. Ovšem v dnešní době je zavírat oči potřeba. ()

KatrinK25

Naprostá klasika, kterou jsem viděla nespočetněkrát, ale pořád mě dokáže rozesmát. Řadí se k mým nejoblíbenějším českým filmům, jak kvůli nezapomenutelným hláškám, tak i skvělým hercům. Macháček je můj oblíbenec, stejně jako Trojan a v Samotářích oba hrají dokonale. ()

lolkaa

Nebejt hereckýho obsazení a několika fakt povedenejch hlášek (např. Dubrovník), tak je ten film fakt sračka :D ()

vhorky

Trochu smutný příběh o vztahu dvou lidí a jejich známých, kteří nemohou stále najít svoji životní cestu. Film je proložen řadou vtipných scének, kterým vévodí Jiří Macháček. Film je jeden z nejlepších, který se zde v posledních letech natočil. ()

borboleta

Nejde jen o samoúčelovou legraci, řeší se tu skutečné problémy a ačkoliv skoro nikdo z postav nevypadá na první pohled "normálně", tak každému svým způsobem rozumím. Každopádně ale trvám na tom, že kdo nezná nazpaměť alespoň pár hlášek ze Samotářů, tak posledních deset let musel strávit v nějaké naprosté izolaci anebo je s ním něco špatně;-) ()

nihiliste

Kultovní česká komedie s nepřekonatelným Jirkou Macháčkem a spoustou nesmrtelných hlášek :-) Plus výborná hudba Jana P. Muchowa. ()

mfanta

100% - Dal jsem si od tohoto filmu nekolikaletou pauzu, kdyz jsem ho predtim videl minimalne desetkrat, a zase jsem si ho skvele uzil. Je naprosto opravnene kultovni. Machacek, i kdyz ho posledni dobou moc nemusim, naprosto exceluje a tahle role mu na rozdil od mnoha pozdejsich opravdu sedla. Trojan take skvely. Kultovni gagy urcite zustanou kultovnimi i pro dalsi generace. ()

vykaslavac

Kultovka, která trefila dobu a odstartovala huličství jak národní sport. Tenkrát sranda, pro budoucí generace možná výpověď jak se žilo v době bez starostí a zodpovědnosti. ()

NellieLovett

"To je skvěla muzika,ty vole co to je za muziku?-To je státní hymna ty vole." - Alespoň jednou ročně se najde den ve společnosti přátel, kdy si Samotáře pustím a ani netřeba mít zapnutý zvuk :-) Výbornej relax. ()

lord_zail

Českou filmografii moc nemusím, ale tento film mne dostal. Těžko k tomu něco dodávat, pro mě jeden nejlepších českých filmů vůbec. ()

marcelita

Ve své době nejoblíbenější film naší mládeže a stále patří k těm mojím nejoblíbenějším vůbec.Skvělá hudba,herci,hlášky.............kultovní záležitost! ()

Kubas1994

Trojan a Macháček v životních rolích, trošku trávy, hodně humoru s nesmrtelnými hláškami a nadsázka, která nesmí v dobré českém filmu chybět. Těchto filmů, nebude nikdy dost. ()

kreyson13

Parádní film, plný skvělý muziky a skvělých hereckých výkonů. Zhulenej Macháček je extra třída. Trojan, Rašilov i další tady taky excelujou. Fantastický rodiče: "...to máš z těch tvých kamarádů, to máš z toho života, jakej ty vedeš...vy ten život nežijete, vy ho jenom krájíte!..." ()

Epikuro

S hrůzou jsem si dnes uvědomil, že jsem doposud Samotáře neohodnotil, což považuji rozhodně za chybu, protože tento film je v české porevoluční produkci něco zlomového, co nastartovalo ty všechny vztahové komedie na kterých ten český filmařský dvoreček stojí. Zlomový byl pro Trojana, Macháčka, Schneiderovou nebo třeba i Vilhelmovou, která se od něj opět odpíchla, a to už nikoli jen jako pubescentní hvězdička. Považuji tento film v současnosti aktuálnější než v době jeho vzniku. Jde o jeden z těch filmů, které nezachycovali dění ve své době, ale dění v české společnosti o deset let později, a proto pro dnešního mladého diváka může jít jen o plytký popis jeho života, kterým pro nás, co jsme tu dobu zažili již v produktivním věku, není. Je to generační kult, který nám byl světlem majáku v době vstupu do neznáma počátku 21. století. Světlem, které nám ukazovalo jakým směrem se to vše vyvíjí a nač si v tom oceánu společenského vývoje dát pozor, jakými postavami se nestát. Z technického hlediska oceňuji kompaktnost scénáře, při tak rozdílných postavách, které umě spojuje do příběhu, který má svou výpovědní hodnotu o současné samotě v nás, našich životech a vztazích. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová