Niktorius

Předchozí díly neznám, ale tento je jen nudnou, tendenční sračkou, která je poplatná své době, stejně jako jsou moderní české komedie poplatné době současné. Upocené výkony neherců v hlavních rolí film sráží ještě hlouběji. ()

Ony

Na horách se odehrávají další příhody Homolkovic rodiny. Objevuje se tu i minipříběh věčného smolaře kulturního referenta v podání Jiřího Hrzána. Scéna "když někdo tluče a někdo na něj zatluče, tak tluče proto, aby netlouk" je naprosto vítězná. Tento film má trochu jinou atmosféru než první a druhý díl trilogie, ale zůstavají skvělí herci, takže je to zase skvělá komedie. ()

Xmilden

Komedie o českých hulvátech Homolkových drží za srdce celých 80 minut, bohužel posledních 5 minut se žádné postavě nic nedaří a pan Homolka ztratí peněženku. Možná to tak mělo být, ale mě by se líbilo, kdyby to stejně idylicky jako začalo i skončilo. Přesto i po letech výborný film. ()

sepp

Nejslabsi dil homolkovske sagy a i kdyz vim, ze jsem tu v mensine se svym nazorem, rozhodne nedoporucuji. ()

kinej

Tenhle díl už je jenom dobrý. Oproti předešlým dílů mi přišlo, že neherci zde normálně hrají, zatímco předtím tam jen tak byli, jako by ani nevěděli, že je točí kamera. ()

Hrabka

Třetí díl je mým nejoblíbenějším, má šťávu a dá se na něj dobře koukat. Zábava je na dobré úrovni a některé hlášky a scénky jsou nezapomenutelné. 65% ()

LiVentura

Skvělé zakončení celé série...páni, Ti to ale uměli, škoda jen, že z většiny hrajících herců v těchto komediích je při životě snad jen dětské osazenstvo..! :-( ()

juta

Stále se u toho člověk občas zasměje, ale přeci jen to už není takové, jako v minulých dílech. Podobných situacích jsme už viděli plno v předešlých dílech. To je horor... ()

Hromino

Homolkovi potřetí, tentokráte na horách - a pořád jsou stejně ztřeštění jako obvykle. Boží trilogie o boží rodině, která je tak trochu šílená. ()

salahadin

Už jen za scénu s hasícím přístrojem bych nedal nižší hodnocení. Zakončení trilogie jak má být. Celá trilogie se řadí k tomu nejlepšímu, co v komediálním žánru vzniklo... Skoro bych filmy o Homolkových nazval psychologickou studií národa českého. ()

Allien.9

Pravděpodobně můj nejoblíbenější díl. Hrzán je prostě a jednoduše výborný a přináší nový svěží vítr do už tak komické zápletky s nevhodně rozdělenými pokoji. Ať žijí socialistické rekreační pobyty.xD ()

Adam Bernau

Zřejmě je tady několik homolkářských táborů: Většina považuje Ecce homo za nejlepší a dále se dělí podle toho, zda nejhorší je Hogo fogo nebo Tobolka. Jiná část považuje za nejlepší Tobolku. Zajímvé je, že nikdo nepovažuje za nejlepší Hogo fogo. Nuže mé pořadí: Jednička, Dvojka, dlouho nic, Trojka. První díl (Ecce homo) je nejlepší prostě proto, že je nepřekonatelný. Druhý díl komediálně na genialitu prvního nedosahuje, zato jde hlouběji - podle mne vynikající pokračování, které se nesnaží jedničku trumfnout nebo kopírovat, ale využívá ji jako základu pro další pohled. V této tendenci pokračuje i trojka, která jde ovšem místo do hloubky do šířky. Rozšíření záběru je zde však zaplaceno velkým úbytkem síly vyjádření. Už to není ono. Hlavní zádrhel je asi v tom, že se tady tvůrce snaží skloubit vícero pohledů (klasičtí Homolkovi, formanovský pohled na vedoucího ubytovny, směšnost a zoufalost socialistické rekreace, splečenská taškařice o rodinách svářících se o pokoj) a moc se to nedaří. Také výskyt populárních herců (Janžurová, Hrzán) myslím filmu spíš uškodil. Čímž nechci říci, že by se mi nelíbili, ale s nimi už je to prostě v takové laciné poloze, vytrácí se autenticita. Tobolka jakoby reprezentovala přechod k průměrným až hloupým komediím 70. let, ačkoli stále ještě stojí nad nimi. Nejhorším šokem byla otřesná písnička zpívaná Karlem Černochem při úvodních titulcích - to se Papoušek musel zbláznit. Naštěstí už to pak nebylo tak strašné, jak jsem očekával. Atmosféra socialistické rekreace opravdu nemá chybu a Homolkovi jsou pořád Homolkovi. Možná je škoda, že tam nedostala víc prostoru dvojice Smoljak s partnerkou. ()

Vančura

Smutný doklad toho, jak destruktivní vliv na český film měl nástup normalizace - tenhle film neměl nikdy vzniknout a představuje v podstatě zpronevěru vůči všemu tomu, co představoval původní snímek ECCE HOMO HOMOLKA. Oproti předchozím dvěma filmům o osudech klanu Homolků zde Papoušek své satirické ostří otupil na minimum, přibylo naopak postav a politiky - ze všech těch soudruhů a soudružek a povinného optimismu kolektivní rekreace mi je na blití, stejně jako z postavy vedoucího zotavovny (v hereckém podání Stanislava Dytricha), který nechá ostříhat "kulturního referenta" (Jiří Hrzán), protože ho irituje jeho "chuligánský" účes. Scéna, v níž ti dva přihlížejí bavícímu se davu a vedoucí vysvětluje svůj přístup k jejich práci, je symptomaticky příznačná pro ducha nejen této komedie, ale v podstatě i celé normalizační filmografie: "Lidi se chtěj' smát. Starostí maj' dost doma. My jim musíme tady dát zábavu, i kdybysme u toho měli krev potit, člověče." Bože, to je tak dokonalý boží čůrák, že postava fotříka Šebka (Miroslav Donutil) z filmu PELÍŠKY je proti němu doslova sympatickej chlápek odvedle! Na filmu rovněž zamrzí použití barevné kamery, už to prostě není ono, a ačkoli je Miroslav Petříček mistr svého řemesla, barevný film zde jednoduše nemá žádné opodstatnění. Při sledování tohoto pokleslého dílka si nelze nevzpomenout na to, co o Papouškovi píše Jan Žalman ve své knize UMLČENÝ FILM: "Žádný z filmů, který natočí poté, kdy po Formanově a Passerově odchodu přestane působit tlak jejich příkladu, nesnese srovnání s jeho předchozími pracemi. I když odečteme to, co tu bude spadat na vrub znormalizované kulturní politiky, zbude pořád dost důvodů pro názor, že to byla hlavně absence těch dvou, co způsobilo, že Papouškovy filmy ztratily srdce i ducha a utonuly v šedi běžné produkce." (s. 146). ()

kingik

Na tomto dílu už je znát, že jde o třetí pokračování, a nápadů tedy není nazbyt. Komedie o rekreaci rodiny Homolkových na horách už nemá sevřenost jedničky, ale oproti dvojce má větší spád, navíc je barevná. Je zde sice spousta hluchých míst, ale stále je to celkem zábavné. 60% ()

Anderton

Je to znova trefné (čechíčkářství je nevyčerpateľný zdroj všetkého, na čo si len spomeniete), je to celkom vtipné, aj keď situácie sú zjavne ovplyvnené groteskou a tým pádom nereálne, ale je to v podstate bez deja a v akomkoľvek momente by film skončil, na jeho vyznení by sa nič podstatného nezmenilo. Nakoniec sa tak aj stalo, záverečná scéna dojmom záverečnej vôbec nepôsobí. Každopádne tu máme ukážku, prečo je český skok na lyžiach tam, kde skoro celú svoju existenciu je (štyri mostíky v jednom areáli, to snáď nemajú ani v Nórsku) a prečo vám môžeme my, junáci spod Tatier s legendárnym FIS areálom, iba ticho závidieť. ()