Prošvihl jsem první půlhodinku, ale i tak se mi ten film rychle dostal pod kůži a velice se mi líbil. Jen jsem trochu měl problém s postavami, některé vojáky jsem od sebe nedokázal rozeznat. Celkově mám však pocit velmi pozitivní, o Dunkirku mám jen kusé informace, myslím, že by se tomuto tématu mělo věnovat více filmů, protože, jak je uvedeno v popisu, sice to byla porážka, ale zároveň obrovské štěstí, že to nebyla obrovská porážka, která by znamenala prohru Velké Británie. S trochou nadsázky se dá říct, že zatímco existuje pojem Pyrhovo vítězství, mohl by se zavést pojem Dunkirkská porážka.(18.2.2012)

Skutocne peklo, ktore zazili unikajuci vojaci smerom do mora od bliziacich sa nemeckych vojakov. Film je uz starsieho data vyroby, co je aj vidiet v niektorych zaberoch, kde sa to aj hemzilo potapajucimi sa maketami lodi, alebo par nepatrnych scen z dokumentarneho filmu o nemeckych lietadlach. Neni ich vela, co je skor dobre ku prospechu filmu. Najlepsie zo vsetkeho boli dobre podane vykony hercov a o dialogoch ani nehovorim. V tomto vidim najvacsie pozitivum zakomponovane vo filme.(12.9.2013)

• Lacike

Po bezdejovej Nolanovej verzii udalosti v Dunkirku som si pustil tento film v nadeji, ze dostanem plnohodnotny film. Tato verzia trpi opacnym extremom. Je tu prilis vela zbytocnych epizodiek, ktore nie su nicim zaujimave a vo vysledku to je rovnaka nuda ako Nolanov film. Technicka stranka je na podobnej urovni. Je to tocene vsetko v reali bez CGI a v PG-13 ratingu. Takze vas obcas ohuri nejaky ten vybuch alebo nalet, ale akonahle dôjde na prestrelky, tak sa vojaci hodia na zem jak trafeni ale bez kvapky krvi. Zacinam mat pocit, ze udalosti v Dunkirku bud neboli z filmarskeho hladiska prilis zaujimave alebo proste doteraz o nich nevznikol poriadny film. 4/10.(10.12.2017)

Vojny sa nevyhrávajú evakuáciami. Aj keď operácia Dynamo bola určitým spôsobom úspechom, stále išlo o porážku. Veď stav spojeneckých vojsk bol katastrofálny a Briti prišli o všetku ťažkú techniku a taktiež o 68 111 vojakov. Operácia Dynamo začala 28. mája evakuáciou prvých 17 804 vojakov a pokračovala až do 1.6.1940, ale z dôvodu aktívnych útokov Luftwaffe od toho dátumu sa evakuovalo už iba v noci. V menšom tempe pokračovala až do 4. júna kedy previezli 26 tisíc francúzskych vojakov a zvyšok francúzskych vojakov ponechali svojmu osudu, velitelia v Británii sa zhodli, že ich evakuácia je zbytočná a vyžiadala by si nadmerné úsilie a neprimerané straty. A tak táto armáda o sile 40 000 vojakov sa nakoniec vzdala Nemcom. Aj začiatok tejto veľkej námornej operácii sa niesol v obrovskom chaose. Množstvo opustených nákladných áut blokovalo prístupové cesty, situáciu sťažovali i utečenci presúvajúci sa všetkými možnými smermi. Prečo Nemci nepokračovali v aktivite a umožnili záchranu britských armádnych zborov dodnes nie je spoľahlivo vysvetlené. Film je rozdelený do troch dejových pásiem a myslím si, že to bolo dobre riešenie. S údivom musím povedať, že historický je úplne presný. Vo filme boli použité skutočné bojové krížniky a nie animácie CGI. V skutočnosti ide o remake s rovnakým názvom z roku 1958, 2004 s autentickými výpoveďami tých, ktorí prežili. Najkrajším aktom filmu je, že nepriateľ tu nie je zobrazený priamo, ale očividne je chápaný ako neviditeľné zlo z jeho bombardovania pláži, kde nieto kde sa skryť a z potápania lodí, ktoré potom Britom chýbali. Mne osobne sa ale viac páčil Víkend na Zuydcoote z roku 1964.(2.12.2017)

Bol som zvedavý na tento kúsok z dôvodu, že ho Nolan bude remakeovať. Jedná sa o príbeh evakuácie za cenu mnoho životov, no oveľa väčšie množstvo životov sa zachráni. Jedná sa i o príbeh kde dve navzájom nesúvisiace dejové linky sa sympaticky pretnú v poslednej tretine filmu. Čo sa týka akcie, film na tú dobu vyzerá perfektne. Výbuchy, ostreľovanie a predovšetkým výprava sú zmáknuté na skvelej úrovni. Prestrihy na reálne historické prelety bombardérov mi nevadia. Len samotná akcia však nezakryje priemerný scenár a réžiu. Taktiež stopáž mi príde prestrelená, lebo dosť sa tie boje na pláži točia dokola a sú na jedno kopyto, a fakt by to šlo prestrihať. Príbeh je rozprávaný často nezáživne a chýba mi, až na akciu, nejaká dejová chuťovka, ktorá by to ozvláštnila.(29.3.2017)