• Slasher
  ***

  Dobový válečný průměr se spoustou nevýrazných herců, který bohužel v celé první půlce jen horko těžko vtahuje do děje a působí zamrzle, než vůbec začne samotná evakuace. Ta už je pak místy celkem impozantní, bavila mě postava civilisty Johna Holdena, ale přesto z toho mám takový polovičatý dojem a jsem rád, že mě brzo čeká moderní velkofilm k památce téhle zásadní operace, někdy přezdívané "začátkem konce Hitlera"...(8.7.2017)

 • majo25
  ***

  Trošku ťažkopádny film omieľajúci, aká je vojna zlo a čo všetko si museli vojaci i civili vytrpieť...aby sme na to nikdy nezabudli. Zápletka dvoch dejových líníí, ktoré sa od istého momentu spoja, nebola ktovieako zaujímavá, ale spracovanie bojov a tiež herecké výkony sú to, kvôli čomu sa oplatí pozrieť si tento film - srší z nich autenticita tej doby. Hodnotenie: 60%(7.4.2014)

 • thunnus
  ****

  Prošvihl jsem první půlhodinku, ale i tak se mi ten film rychle dostal pod kůži a velice se mi líbil. Jen jsem trochu měl problém s postavami, některé vojáky jsem od sebe nedokázal rozeznat. Celkově mám však pocit velmi pozitivní, o Dunkirku mám jen kusé informace, myslím, že by se tomuto tématu mělo věnovat více filmů, protože, jak je uvedeno v popisu, sice to byla porážka, ale zároveň obrovské štěstí, že to nebyla obrovská porážka, která by znamenala prohru Velké Británie. S trochou nadsázky se dá říct, že zatímco existuje pojem Pyrhovo vítězství, mohl by se zavést pojem Dunkirkská porážka.(18.2.2012)

 • Bohemák
  ****

  Film fantasticky prošpikovaný dějem, několik přesvědčivých změn prostředí, velkolepé bojové scény. Zápory: postavy nejsou vždycky realistické, protože vzhledem ke stále poválečné náladě 50. let, kdy scénář vznikal, jsou hrdinové hodně patetičtí a křečovití. Ale o 2. světové válce v západní Evropě přináší film méně znalým divákům celou řadu faktů.(11.4.2011)

 • drankeryth
  ***

  Skutocne peklo, ktore zazili unikajuci vojaci smerom do mora od bliziacich sa nemeckych vojakov. Film je uz starsieho data vyroby, co je aj vidiet v niektorych zaberoch, kde sa to aj hemzilo potapajucimi sa maketami lodi, alebo par nepatrnych scen z dokumentarneho filmu o nemeckych lietadlach. Neni ich vela, co je skor dobre ku prospechu filmu. Najlepsie zo vsetkeho boli dobre podane vykony hercov a o dialogoch ani nehovorim. V tomto vidim najvacsie pozitivum zakomponovane vo filme.(12.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace