• majo25
  ***

  Trošku ťažkopádny film omieľajúci, aká je vojna zlo a čo všetko si museli vojaci i civili vytrpieť...aby sme na to nikdy nezabudli. Zápletka dvoch dejových líníí, ktoré sa od istého momentu spoja, nebola ktovieako zaujímavá, ale spracovanie bojov a tiež herecké výkony sú to, kvôli čomu sa oplatí pozrieť si tento film - srší z nich autenticita tej doby. Hodnotenie: 60%(7.4.2014)

 • Bohemák
  ****

  Film fantasticky prošpikovaný dějem, několik přesvědčivých změn prostředí, velkolepé bojové scény. Zápory: postavy nejsou vždycky realistické, protože vzhledem ke stále poválečné náladě 50. let, kdy scénář vznikal, jsou hrdinové hodně patetičtí a křečovití. Ale o 2. světové válce v západní Evropě přináší film méně znalým divákům celou řadu faktů.(11.4.2011)

 • thunnus
  ****

  Prošvihl jsem první půlhodinku, ale i tak se mi ten film rychle dostal pod kůži a velice se mi líbil. Jen jsem trochu měl problém s postavami, některé vojáky jsem od sebe nedokázal rozeznat. Celkově mám však pocit velmi pozitivní, o Dunkirku mám jen kusé informace, myslím, že by se tomuto tématu mělo věnovat více filmů, protože, jak je uvedeno v popisu, sice to byla porážka, ale zároveň obrovské štěstí, že to nebyla obrovská porážka, která by znamenala prohru Velké Británie. S trochou nadsázky se dá říct, že zatímco existuje pojem Pyrhovo vítězství, mohl by se zavést pojem Dunkirkská porážka.(18.2.2012)

 • pakobylka
  ****

  Pravověrné válečné drama, poctivě mapující jednu krátkou, leč důležitou epizodu Druhé světové. Prolínají se v něm dvě dějové linie, tudíž podává svědectví z fronty i zázemí - a prostřednictvím jeho hrdinů lze velice dobře poskládat děsivý obraz války, v níž se smrt aktivně účastní každého dne ... jako nechtěný, leč věrný společník - TÉ války, v níž lze jen těžko uvěřit ... neboť její absurdita je příliš zjevná ... a její brutalita všudypřítomná ... 4,5*(10.5.2018)

 • Biopler
  ***

  Bol som zvedavý na tento kúsok z dôvodu, že ho Nolan bude remakeovať. Jedná sa o príbeh evakuácie za cenu mnoho životov, no oveľa väčšie množstvo životov sa zachráni. Jedná sa i o príbeh kde dve navzájom nesúvisiace dejové linky sa sympaticky pretnú v poslednej tretine filmu. Čo sa týka akcie, film na tú dobu vyzerá perfektne. Výbuchy, ostreľovanie a predovšetkým výprava sú zmáknuté na skvelej úrovni. Prestrihy na reálne historické prelety bombardérov mi nevadia. Len samotná akcia však nezakryje priemerný scenár a réžiu. Taktiež stopáž mi príde prestrelená, lebo dosť sa tie boje na pláži točia dokola a sú na jedno kopyto, a fakt by to šlo prestrihať. Príbeh je rozprávaný často nezáživne a chýba mi, až na akciu, nejaká dejová chuťovka, ktorá by to ozvláštnila.(29.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace