• pakobylka
  ****

  Pravověrné válečné drama, poctivě mapující jednu krátkou, leč důležitou epizodu Druhé světové. Prolínají se v něm dvě dějové linie, tudíž podává svědectví z fronty i zázemí - a prostřednictvím jeho hrdinů lze velice dobře poskládat děsivý obraz války, v níž se smrt aktivně účastní každého dne ... jako nechtěný, leč věrný společník - TÉ války, v níž lze jen těžko uvěřit ... neboť její absurdita je příliš zjevná ... a její brutalita všudypřítomná ... 4,5*(10.5.2018)

 • Slasher
  ***

  Dobový válečný průměr se spoustou nevýrazných herců, který bohužel v celé první půlce jen horko těžko vtahuje do děje a působí zamrzle, než vůbec začne samotná evakuace. Ta už je pak místy celkem impozantní, bavila mě postava civilisty Johna Holdena, ale přesto z toho mám takový polovičatý dojem a jsem rád, že mě brzo čeká moderní velkofilm k památce téhle zásadní operace, někdy přezdívané "začátkem konce Hitlera"...(8.7.2017)

 • thunnus
  ****

  Prošvihl jsem první půlhodinku, ale i tak se mi ten film rychle dostal pod kůži a velice se mi líbil. Jen jsem trochu měl problém s postavami, některé vojáky jsem od sebe nedokázal rozeznat. Celkově mám však pocit velmi pozitivní, o Dunkirku mám jen kusé informace, myslím, že by se tomuto tématu mělo věnovat více filmů, protože, jak je uvedeno v popisu, sice to byla porážka, ale zároveň obrovské štěstí, že to nebyla obrovská porážka, která by znamenala prohru Velké Británie. S trochou nadsázky se dá říct, že zatímco existuje pojem Pyrhovo vítězství, mohl by se zavést pojem Dunkirkská porážka.(18.2.2012)

 • majo25
  ***

  Trošku ťažkopádny film omieľajúci, aká je vojna zlo a čo všetko si museli vojaci i civili vytrpieť...aby sme na to nikdy nezabudli. Zápletka dvoch dejových líníí, ktoré sa od istého momentu spoja, nebola ktovieako zaujímavá, ale spracovanie bojov a tiež herecké výkony sú to, kvôli čomu sa oplatí pozrieť si tento film - srší z nich autenticita tej doby. Hodnotenie: 60%(7.4.2014)

 • classic
  ***

  Vedel som, že ešte jestvuje ďalšia filmová verzia venujúca sa klasickej Operácii Dynamo, a tak okrem britského progresívneho režiséra, ktorý si môže v súčastnosti nakrútiť úplne čokoľvek, na čo si pomyslí, Chris Nolan, ktorý minulý rok priniesol svoju víziu na danú problematiku, a ktorá vskutku nebola vôbec od veci, ale niečo jej chýbalo, najmä práca s postavami, chcel som následne vyskúšať, či sa to tomuto filmu z roku 1958 podarí prelomiť túto „kliatbu” ? Podľa hodnotenia je nad slnko jasné, že nie ! Síce fulhamský filmový režisér Leslie Norman nakrúca o čosi rozmanitejší snímok, ale ani to nezabraňuje mojim rozpačitým pocitom, že ak by som si mal vybrať, ktorý DUNKIRK by som si skôr pozrel, tak bez akýchkoľvek diskusii by som zvolil voľbu za kalendárny rok 2017, a toho režiséra, ktorý sa z filmu na film čoraz intenzívnejšie zlepšuje... Možno, maximálne, čo ma trochu zaujalo, je čierno - biela kamera Paliho Beesona, inak takmer nič podstatné, čo by stálo za zmienku ! Všimol som si taktiež silných dokumentárnych záberov na nemecké bombardovacie lietadlá, ktoré zhadzovali bomby na civilistov, či na chlapcov na plážach, ktoré sa prelínali s tými filmovými, a možno práve to je tak akosi nadčasové... Pravdupovediac, čakal som viac, a čo viem na holých 100 % je to, že REPETE si znovu nedám, jedine, kde pilotuje Hardy, na lodi je Rylance a na móle je Branagh.(20.1.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace