Pravověrné válečné drama, poctivě mapující jednu krátkou, leč důležitou epizodu Druhé světové. Prolínají se v něm dvě dějové linie, tudíž podává svědectví z fronty i zázemí - a prostřednictvím jeho hrdinů lze velice dobře poskládat děsivý obraz války, v níž se smrt aktivně účastní každého dne ... jako nechtěný, leč věrný společník - TÉ války, v níž lze jen těžko uvěřit ... neboť její absurdita je příliš zjevná ... a její brutalita všudypřítomná ... 4,5*(10.5.2018)

Vedel som, že ešte jestvuje ďalšia filmová verzia venujúca sa klasickej Operácii Dynamo, a tak okrem britského progresívneho režiséra, ktorý si môže v súčastnosti nakrútiť úplne čokoľvek, na čo si pomyslí, Chris Nolan, ktorý minulý rok priniesol svoju víziu na danú problematiku, a ktorá vskutku nebola vôbec od veci, ale niečo jej chýbalo, najmä práca s postavami, chcel som následne vyskúšať, či sa to tomuto filmu z roku 1958 podarí prelomiť túto „kliatbu” ? Podľa hodnotenia je nad slnko jasné, že nie ! Síce fulhamský filmový režisér Leslie Norman nakrúca o čosi rozmanitejší snímok, ale ani to nezabraňuje mojim rozpačitým pocitom, že ak by som si mal vybrať, ktorý DUNKIRK by som si skôr pozrel, tak bez akýchkoľvek diskusii by som zvolil voľbu za kalendárny rok 2017, a toho režiséra, ktorý sa z filmu na film čoraz intenzívnejšie zlepšuje... Možno, maximálne, čo ma trochu zaujalo, je čierno - biela kamera Paliho Beesona, inak takmer nič podstatné, čo by stálo za zmienku ! Všimol som si taktiež silných dokumentárnych záberov na nemecké bombardovacie lietadlá, ktoré zhadzovali bomby na civilistov, či na chlapcov na plážach, ktoré sa prelínali s tými filmovými, a možno práve to je tak akosi nadčasové... Pravdupovediac, čakal som viac, a čo viem na holých 100 % je to, že REPETE si znovu nedám, jedine, kde pilotuje Hardy, na lodi je Rylance a na móle je Branagh.(20.1.2018)

Prošvihl jsem první půlhodinku, ale i tak se mi ten film rychle dostal pod kůži a velice se mi líbil. Jen jsem trochu měl problém s postavami, některé vojáky jsem od sebe nedokázal rozeznat. Celkově mám však pocit velmi pozitivní, o Dunkirku mám jen kusé informace, myslím, že by se tomuto tématu mělo věnovat více filmů, protože, jak je uvedeno v popisu, sice to byla porážka, ale zároveň obrovské štěstí, že to nebyla obrovská porážka, která by znamenala prohru Velké Británie. S trochou nadsázky se dá říct, že zatímco existuje pojem Pyrhovo vítězství, mohl by se zavést pojem Dunkirkská porážka.(18.2.2012)

Skutocne peklo, ktore zazili unikajuci vojaci smerom do mora od bliziacich sa nemeckych vojakov. Film je uz starsieho data vyroby, co je aj vidiet v niektorych zaberoch, kde sa to aj hemzilo potapajucimi sa maketami lodi, alebo par nepatrnych scen z dokumentarneho filmu o nemeckych lietadlach. Neni ich vela, co je skor dobre ku prospechu filmu. Najlepsie zo vsetkeho boli dobre podane vykony hercov a o dialogoch ani nehovorim. V tomto vidim najvacsie pozitivum zakomponovane vo filme.(12.9.2013)

• Lacike

Po bezdejovej Nolanovej verzii udalosti v Dunkirku som si pustil tento film v nadeji, ze dostanem plnohodnotny film. Tato verzia trpi opacnym extremom. Je tu prilis vela zbytocnych epizodiek, ktore nie su nicim zaujimave a vo vysledku to je rovnaka nuda ako Nolanov film. Technicka stranka je na podobnej urovni. Je to tocene vsetko v reali bez CGI a v PG-13 ratingu. Takze vas obcas ohuri nejaky ten vybuch alebo nalet, ale akonahle dôjde na prestrelky, tak sa vojaci hodia na zem jak trafeni ale bez kvapky krvi. Zacinam mat pocit, ze udalosti v Dunkirku bud neboli z filmarskeho hladiska prilis zaujimave alebo proste doteraz o nich nevznikol poriadny film. 4/10.(10.12.2017)