Epizody(21)

TV NOVA sa svojho času pokúsila pre svojich divákov prispôsobiť špecifický americký žáner sitcomu a vo vlastne produkcii pripravila nielen uvádzaný sitcom, ale aj napríklad Hospodu. Dá sa povedať, že tvorcovia využili formát, ale snažili sa mu dodať aj vlastný domáci rozmer. Muži zákona sú terčom humoru od nepamäti. Vtipy o ich inteligencii a vzhľade sa dajú rátať ak nie na tisíce, na stovky určite. A tak si tvorcovia televíznych humoristických diel môžu byť istí, že ich dielo padne na úrodnú pôdu. Je to asi dané ľuďom na celom svete, že ochrancovia zákona si často o zosmiešnenie koledujú. Režisér Vít Olmer nakrútil sitom v takmer reálnom prostredí na policajnej stanici v pražských Strašniciach. Jej stáli zamestnanci sa tak nechtiac stali pomocníkmi tvorcov, pretože starostlivo sledovali ich prácu. Autor scenára Miroslav Vaic získal prvé skúsenosti v oblasti policajnej práce pri nakrúcaní filmového cyklu Byl jednou jeden polda. Sitcom Policajti z předměstí sa stal odrazovým mostíkom pre viacerých hercov, najmä pre Josefa Cardu, Michala Suchánka a Richarda Genzera, ktorí sa neskôr presadili vo vlastnom programe TELE TELE, ale napríklad aj pre Petra Rychlého. Predmestské oddelenie, kam Vít Olmer zasadil sitcom oplýva celým radom svojráznych figúrok, ktoré podľa popisu práce majú ľuďom pomáhať a chrániť ich pred zločinom, často by však pomocnú ruku potrebovali skôr sami. Hlavné slovo na oddelení má poručík Sluníčko (JOSEF CARDA), ktorý zmenou oddelenia chce dosiahnuť svoje vlastné ciele povýšenie. Nadporučíka Bohumila Čermáka zbavili po jeho príchode velenia a teraz zastáva funkciu zástupcu veliteľa. Nadstrážmajster Kubele trpí agresívnymi sklonmi a jeho najväčšou túžbou je zomrieť v akcii. Nadstrážmajster Zajíček sa zase vo voľnom čase rozpráva so zemiakmi a Karel Chroust (ALEŠ HÁMA) veľmi rád pozoruje pri sprchovaní sexi symbol oddelenia Matuškovú, hoci má potom problémy so zrakom. Tím dokonalých popletencov začne mať po čase úspechy, a tak je Sluníčkovo povýšenie a Čermákov návrat na veliteľskú stoličku neraz na dosah ruky. Ponúkanú šancu však vždy zhatá buď nešťastná náhoda, alebo sami podriadení. Celé úsilie vychádza navnivoč a policajná jednotka musí znova a znova prejaviť svoj osobitný talent. Ak sa im aj nejaký prípad podarí doviesť k šťastnému koncu, väčšinou za to totiž vďačia nečakanému zvratu situácie. Policajti tak v snahe všetko predchádzajúce napraviť prežijú mnohé dobrodružstvá a musia si poradiť s mnohými nevšednými situáciami. Sú tak napríklad donútení získať späť retiazku dcéry nadriadeného Kulicha, ktorú jeden z policajtov zjedol pri olovrante, odstrániť agresívneho capa z koľajníc, stretnú sa aj s párikom dôchodcov, ktorí sa vlámali do sexshopu. Na rad príde aj maľovanie, kurz tanca a výučba cudzích jazykov... (oficiální text distributora)

Colonist odpad!

Nikdy by mě nenapadlo, že Nova ještě někdy vytáhne tuhle příšernost ze svého archívu. Komediální seriál, kde se není čemu smát. Leda těm trapnostem, kterých je zde požehnaně. Nechápu, jak si tvůrci mohli myslet, že se této křečovité snaze pitvořících se (ne)herců o humor bude někdo smát. O absenci nějakého normálního děje se ani nezmiňuji, to je u takových seriálů normální... ()

Figu

Suchoš a jeho "a stopadesátósum polib prdel kósum a stopadesátósum polib prdel kósum", tak to je zřejmě to nejvtipnější na tomhle nováckým policejním sitcomu. Jo a ještě si pamatuju to, jak se řekne anglicky brambora. "Blamboula" nebo nějak tak se to vyslovuje. Krapet vzpomínek do toho je za druhou hvězdu, jinak megashit! 30% ()

McLushi

Chujovina, ale taková dá se říct odpočinková chujovina, která občas dokáže rozesmát. Za seriál jako takovej dávám jednu hvězdičku, druhou hvězdičku dávám za Dagmar Dáškovou nebo jak se jmenuje ;-) ()

bouchy odpad!

Tohle nemohlo být myšleno vážně... prostě nemohlo. Sitcomu by neměla chybět vtipná (!!!) dějová zápletka a hlavně vtipné (!!!) dialogy. To už mohl Olmer rovnou natočit dokument o telegrafních sloupech 20. století... jsem si jist, že úspěch by to mělo několikanásobně větší. ()

MarekT

Do třetice všeho dobrého a zlého - v tomto případě spíše zlého. Po výborné Hospodě se tehdejší ČNTS rozhodla natočit další a pod svou hlavičkou poslední původní seriál, a zase pokus o sitcom. Úkolu se zhostil Vít Olmer, a díky shlédnutí 16 dílů musím dát jedině za pravdu těm, kteří pana režiséra srovnávají i se samotným Woodem. No, pojďme na samotný seriál. V obsazení najdeme polovinu protagonistů Tele Tele (proto mě taky Policajti při první repríze v r.2002 dokázali zaujmout), ovšem ti nijako neexcelují (ostatně ani později neexcelovali) stejně jako zbytek herectva. Když přejdeme na komiku, ta jen učebnicově předvádí reálie českého kocourkovského prostředí. Vždyť kde jinde by dokázal vzniknout sitcom bez jakéhokoli humoru? Celkově se nemá smysl na tento seriál vůbec dívat, s výjimkou jednoho dílu s Petrem Rychlým, který zde byl překvapivě (určitě nemusím zmiňovat, že se řadí od r.1999 do kategorie komiků pro občany po úspěšné lobotomii) nakonec jediným světlým bodem. Takže přejdeme k závěru - nakonec uděluji čestnou jednu hvězdu za to, že mě Policajti narozdíl od telenovel typu Ordinace neiritují a také za zmíněný pátý díl. ()

messiah odpad!

Majsnerácká vlna svého času vyvolala nejen Nováckou odezvu v podobě zhovadilosti "Jak ukrást Dagmaru", ale ještě navíc tuhle příšernost. Pamatuju se jak to TV Nova dávala v hlavním vysílacím čase a bylo to trapný až na půdu. Zdálo by se že jediným plusem téhle břečky byla stopáž jednotlivých dílů, člověk by si řekl že 20 minut, byť intenzívního, mučení se dá vydržet, ale chyba lávky...ono to bylo tak blbý, že by museli dávat jeden díl měsíčně...a ne denně, aby člověk bez újmy odolal. ()

Šimpy

Sice jsem to dřív sledoval a je to klasický novácký humor..takže jsem od toho moc nečekal a nejvíc se mi líbily scény s Dagmar Ďáskovou, která se svlékala, kdykoliv to bylo možné... ;-) ()

WolfR odpad!

Pakárna nazývaná komedií s herci, kteří neumějí hrát. Tak jak to asi tak mohlo vypadat?! No trapně! Odpad! ()

okkac

Ehm, ehm....za svádění kozla. Když vám bylo v době uvedení dvanáct, tak se tady o nějakou kvalitu nestaráte :-) ()

tomeek odpad!

Občas to bylo vtipné, ale to asi jedenkrát z dvaceti "vtipů" a kozy té mařky mě nijak neuchvátily, abych dával víc. ()

Savo odpad!

Groteskní, místy doslova až "debilní" humor určený tak pro pětileté dětičky které si seriál bohužel nevychtnají, protože je vysílán až po večerníčku. Tak pro koho je to pane Olmere určené? Má to snad být pořad věnovaný pro obyvatelé všecmožných ústavů pro mentálně zaostalé? Pokud ano, jak vám mohla TV Nova dovolit vysílání, když pan Železný jasně vypoveděl, že jeho televize nebude vysílat pořady určené pro minoritní skupiny? Ha! ()