poster

Útěk

 • USA

  The Getaway

 • Slovensko

  Útek

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1972, 117 min

Režie:

Sam Peckinpah

Předloha:

Jim Thompson (kniha)

Scénář:

Walter Hill

Kamera:

Lucien Ballard

Hudba:

Quincy Jones

Producenti:

David Foster

Střih:

Robert L. Wolfe
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ***

  K vlastnímu překvapení jsem nebyl z kombinace McQueen-Peckinpah nijak unešen. Ne že by tu bylo málo krvavý akce, zábavných charakterů, charisma hlavní dvojice, Texas taky funguje a nekorektní je to dneska zvlášť sympaticky, ale nějak ten útěk časem nabral na nudě, respektive ublížený ksichty a vůbec mrmlání zločinců v partnerský krizi. Někdo ten film popsal jako "aimless", což byl i můj dojem. Bavila ale gaunerská romance s Lettierim a ženou veterináře, super i závěr s dědulou. BONNIE & CLYDE vítězí.(30.4.2017)

 • movie
  ****

  Hodně solidní, ale ne dokonalý Peckinpah. Scénář napsal Walter Hill a stejně jako u jeho pozdějších scénářů, i tady by bylo potřeba trošku přitlačit na pilu, ale i tak jsou tu některé perfektní momenty. Postava Ali MacGraw je skvěle napsaná ženská postava a její monolog k McQueenovi na smetišti je výborný. Akce je pak výborná a od momentu, kdy si McQueen koupí brokovnici to jde jen nahoru.(31.1.2011)

 • sud
  *****

  První film Sama Peckinpaha, který jsem viděl a díky kterému jsem se do jeho drsné poetiky zamiloval. Steve McQueen a Ali MacGraw coby jeden z nejcharismatičtějších, nejpohlednějších a nejvyrovnanějších párů filmové historie. Výborný film. 100%. P.S.: Ještě že Sam nerealizoval původně zamýšlený závěr.(20.3.2005)

 • FIBO
  ****

  Klasická poctivá práce. Steve McQueen a staré dobrodružné honičky, kdy se ani chvilku nenudíte. Další důkaz, že i s několika herci a jednoduchým scénářem lze udělat hodně kvalitní podívanou. Na scénu z telefonní budky se nedá zapomenout: "Je tam!", "Já jsem tady.", "Jo", "Jo", "Jsem tu!", .... SMcQ: "Jsou tam." (to mě rozbilo :o))(13.6.2010)

 • laik_60
  *****

  Steve !!! Steve !!! Zas a zas !!!! Nepamätám , či som ho videl hrať niekde "záporáka", ale predsa len sympoša. Ali sa mu snažila sekundovať ale na môj vkus sa priveľmi zamerala na hrdé držanie tela a úpravu vlasov ako na nejaký herecky prejav, naviac ten jej kamenný úsmev bol ... brrrr. Film mal rýchly spád, a riešenie, vždy v prospech Doka. :) Kto nevidel nech sa do toho pustí a nech vidí aké skvelé "krimi-akčňáky" sa točili v rokoch sedemdesiatych. :) Snáď jediný film režiséra Peckinpaha, ktorý ma päťbodovo zaujal. Tie dva pred tým (strašiaci a divoká banda) stáli u mňa za milú keďveš.(21.10.2015)

 • - Průměrná délka jednoho záběru je 3,5 sekundy. (DaViD´82)

 • - McQueenova "zkultovnělá" brokovnice ze závěru filmu je Colt M1911A1. (DaViD´82)

 • - Na jeho jméno je i ve filmu narážka, když jedna z rádiových stanic nese název WHIL. (DaViD´82)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace