Reklama

Reklama

Útěk

  • USA The Getaway (více)
Trailer
Akční / Krimi / Thriller
USA, 1972, 123 min (Alternativní 118 min)

Obsahy(1)

Steve McQueen vede soukromou válku proti zkorumpovaným policistům... Doc McCoy prožívá v nudě a ve vzpomínkách na svou krásnou ženu Carol čtyři roky v texaské věznici za ozbrojené přepadení. Při  návštěvě požádá manželku, aby šla za byznysmenem Benyonem a řekla mu, že dostane-li ho ven, je ochoten pro něj pracovat. McCoyovi je trest zkrácen. Po propuštění ale musí službu vlivnému a bezcharakternímu byznysmenovi oplatit. Protože se skrýt finanční machinace svého bratra, přikáže McCoyovi, aby vykradl jeho banku. Při akci McCoyovi pomáhá nejen jeho manželka, ale i dva Benyonovi muži banku. Ukáže se však, že je Benyon podvedl, a proto nenachází jiné řešení, než prchat s manželkou a s penězi před gangstery... Kriminální thriller se Stevem McQueenem a Ali MacGrawovou (známou především z Love Story z roku 1970, kde si zahrála po boku Ryana O´Neala) v hlavních rolích patří k nejlepším filmům klasika akčních žánrů Sama Peckinpaha a na přesvědčivosti mu neubral ani čas. Vedle brilantní režie na tom mají lví podíl herecké výkony obou protagonistů. Ali MacGrawová se nedlouho po natáčení tohoto filmu za McQueena provdala. (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (199)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Steve McQueen je tady charismitictký tvrďák, kterýmu člověk musí fandit i když se teda s tím nesere a nedělá zrovna skautské věci, perfektně k němu ladí jeho parťačka  Ali MacGraw se kteoru mají skutečně neortodoxní vztaj, kde se nedá předvídat jestli v následujícím okamžiku budou na sebe házet zamailovanej kukuč nebo po sobě půjdou. Dobře nastavená atmosféra, příběh s výborným tempem, jo, jo pozdrávek z doby kde se ještě točili filmy a Marvell spinkal, jak bylo krásně. ()

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Po zajímavé a vzrušující expozici ve vězení, se můj zájem a vzrušení pomalu rozplývalo, až se (především zájem) rozplynul téměř úplně. Otázka "jak to bylo natočeno?" neobstojí před otázkou "proč to bylo natočeno"?. Peckinpahův akční film může být odpočinkem těžce pracujícího člověka, katarzí pro člověka, kterého okradla banka nebo se nešťastně zamiloval. Choutky vykrást banku, pomstít se nebo získat podobnou manželku, nejspíš nebudou případné. Pozn.: Když Peckinpah, pak raději "Alfredo Garcia" nebo Jízda vysočinou. ()

Reklama

kleopatra 

všechny recenze uživatele

S odstupem strašlivých let bylo setkání s Útěkem jako přivonět si k vůni, která se vám kdysi líbila. Sledovala jsem to znovu a vychutnávala si Steva, Ali, detaily, kterými by se dnes nikdo moc nebabral: epizodku kolem tašky ve schránce, dětičky s pistolkou ("jdi pěkně k mamince nebo ti zlomim ručičku"), unesený veterinární pár, o jehož soužití se dovíme z mála všechno, a dědula s autem na závěr. Detaily, které tvoří magnetizující celek. Zvyšuji na 5*, protože takhle udělané filmy se dnes vskutku často nevidí. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $3,352,254Tržby USA $36,734,619Tržby Celosvetovo $37,300,000"Jedným slovom FANTÁZIA!" Strhujúca pecka ako hrom, od bankovej lúpeže z úvodu filmu sa dej ani na chvíľu nezastaví a ponúka nám doslova zbesilú jazdu na úteku dvojice lupičov v podaní chytráka Steva McQueena a jeho partnerky Ali MacGraw pred políciou, mafiánmi a jedného moc nahnevaného parťáka z lúpeže. Film v podaní režiséra Sama Peckinpaha ponúka poriadnu dávku násilia, prestreliek, naháňačiek, no doslova prešpikovaného deja do poslednej bodky z veľmi hustou atmosférou. /100%/ ()

Galerie (74)

Zajímavosti (25)

  • Film byl nezvykle takřka celý natočen chronologicky. (DaViD´82)

Související novinky

Wheatley láká známá jména

Wheatley láká známá jména

26.10.2014

Několik let si svými malými britskými filmy hledal diváky ve festivalových kruzích a dělal jméno mezi kritiky, mimo tuto ale režiséra Bena Wheatleyho málokdo znal. Ovšen zdá se, že jeho vyhraněný… (více)

Reklama

Reklama