Útěk

Lucien Ballard

Quincy Jones

David Foster

Robert L. Wolfe

K vlastnímu překvapení jsem nebyl z kombinace McQueen-Peckinpah nijak unešen. Ne že by tu bylo málo krvavý akce, zábavných charakterů, charisma hlavní dvojice, Texas taky funguje a nekorektní je to dneska zvlášť sympaticky, ale nějak ten útěk časem nabral na nudě, respektive ublížený ksichty a vůbec mrmlání zločinců v partnerský krizi. Někdo ten film popsal jako "aimless", což byl i můj dojem. Bavila ale gaunerská romance s Lettierim a ženou veterináře, super i závěr s dědulou. BONNIE & CLYDE vítězí.(30.4.2017)

Hodně solidní, ale ne dokonalý Peckinpah. Scénář napsal Walter Hill a stejně jako u jeho pozdějších scénářů, i tady by bylo potřeba trošku přitlačit na pilu, ale i tak jsou tu některé perfektní momenty. Postava Ali MacGraw je skvěle napsaná ženská postava a její monolog k McQueenovi na smetišti je výborný. Akce je pak výborná a od momentu, kdy si McQueen koupí brokovnici to jde jen nahoru.(31.1.2011)

První film Sama Peckinpaha, který jsem viděl a díky kterému jsem se do jeho drsné poetiky zamiloval. Steve McQueen a Ali MacGraw coby jeden z nejcharismatičtějších, nejpohlednějších a nejvyrovnanějších párů filmové historie. Výborný film. 100%. P.S.: Ještě že Sam nerealizoval původně zamýšlený závěr.(20.3.2005)

Klasická poctivá práce. Steve McQueen a staré dobrodružné honičky, kdy se ani chvilku nenudíte. Další důkaz, že i s několika herci a jednoduchým scénářem lze udělat hodně kvalitní podívanou. Na scénu z telefonní budky se nedá zapomenout: "Je tam!", "Já jsem tady.", "Jo", "Jo", "Jsem tu!", .... SMcQ: "Jsou tam." (to mě rozbilo :o))(13.6.2010)

Steve !!! Steve !!! Zas a zas !!!! Nepamätám , či som ho videl hrať niekde "záporáka", ale predsa len sympoša. Ali sa mu snažila sekundovať ale na môj vkus sa priveľmi zamerala na hrdé držanie tela a úpravu vlasov ako na nejaký herecky prejav, naviac ten jej kamenný úsmev bol ... brrrr. Film mal rýchly spád, a riešenie, vždy v prospech Doka. :) Kto nevidel nech sa do toho pustí a nech vidí aké skvelé "krimi-akčňáky" sa točili v rokoch sedemdesiatych. :) Snáď jediný film režiséra Peckinpaha, ktorý ma päťbodovo zaujal. Tie dva pred tým (strašiaci a divoká banda) stáli u mňa za milú keďveš.(21.10.2015)

• - Průměrná délka jednoho záběru je 3,5 sekundy. (DaViD´82)

• - McQueenova "zkultovnělá" brokovnice ze závěru filmu je Colt M1911A1. (DaViD´82)

• - Na jeho jméno je i ve filmu narážka, když jedna z rádiových stanic nese název WHIL. (DaViD´82)