Epizody(4)

Na neurochirurgickém oddělení prestižní dánské nemocnice jménem Království stále panuje zmatek. Spiritiska Singrid Drusse má plné ruce práce s vymítáním ďábla, švédský doktor Helmer má plné zuby Dánů a veškerých nespravedlivých obvinění a patolog Bondo má plná játra vzácného nádoru, který si nechal dobrovolně voperovat kvůli výzkumu. Studenti medicíny se mezitím více než studiem zabývají svým milostným životem a hazardem se sanitkami a Juditin čerstvě narozený chlapeček narůstá do znepokojivých rozměrů. Nezbývá nic jiného, než se připravit na vše, a to v dobrém i ve zlém. (KVIFF.TV)

Renfield

Nečekal jsem, že to může být ještě šílenější, ale očividně může! Postavy jako bratříček, Aege, cholerický doktor "alternativní medicíny", Stig a jeho hovory s mísou, nebo spíše jejím obsahem, Bondo a jeho nádor, Moesgaard a jeho sbírka a jak se proměnil doktor Krogshøj... I přesto, je druhá série o něco slabší, máme tu sice zajímavý a šílený vývoj v postavách, máme tu stejnou výbornou úvodní sekvenci, zůstala i výborná kamera a filtry, stejně tak povedená hudba a nakonec samozřejmě bezchybná režie. Ale někde to skřípe, něco tu chybí, z mého pohledu je to atmosféra a jakési mystično první série. To je ovšem jen nepatrný mínus, dánská pakáž to opět zvládla a natočila geniální pokračování. Velké mínus je to, že poslední část je značně otevřená a třetí série velice chybí. Alespoň si můžeme spoustu otazníků domyslet sami, i když, vymyslí to někdo tak jako mozek Larse von Triera? Těžko. 85% ()

alenka

proti tomu nic nemam, skvela zabava a kdyz si clovek zvykne na ulitly "rezim", je to parada. tak trochu snove, tak trochu realne. ()

kluk z Na

Precizní práce. Riget II má vše co ultimátní dílo potřebuje. Lars von Trier se světu ukázal jako mladý, ctižádostivý génius a servíruje nám bizardní výjevy z nejtemnějších zákoutí lidské představivosti. Nevím jesli něco může překonat v hororové komplexnosti tento skvost. Jisté je, že pokud se necháte pozvat do království, určitě jen tak nezapomenete co nakonec z nepřetržité mlhy vyleze. ()

Mr. Sandman

Když jsem za krutých a odcizených nocí pln pocitů vzteku a beznaděje, vzpomenu si na Riget. A pak se mi chce vylézt na střechu a z plna plic zařvat : "Dansk jävlar"! v podstatě k tomu stačí říct jediné : Příšerně se mi to líbilo. ()

S.Dedalus

možná o ždibíček horší než první série především otevřená duchařina a vyvolávání satana řadím do šedého průměru nestrašidelných hororů ale i přesto jako celek je i druhá série vynikajícím počinem který mě chytl a nepustil vše co fungovalo dřív funuje i tady tedy roztřepaná kamera jednotné barevné ladění skvělí herci a především dechberoucí atmosféra ()

Georgei

Zatiaľ čo v prvej sérii udržiaval režisér veľmi stabilne a s brutálnym nadhľadom dokonalú atmosféru, napätie, komickosť a absurdnosť, v sérii druhej, mám taký pocit, už trochu skĺzal k miernemu exhibicionizmu a onanii. Čo však nič nemení na skutočnosti, že tento seriál je jedna parádna úchylná nakladačka, von Trier je čistý chuj, a že je škoda, že neprišlo aj na tretiu sériu. Navyše, dánčina mi takto značne prirástla k srdcu a po pozretí som mal mimoriadne čudesné sny. ()

Folinka

Jízda první série pokračuje, ačkoliv měla jsem pocit, že už to nebylo tak napínavé. Mě osobně už některé věci začaly vadit (např. ti dva v kuchyni pořád dokola) - nedokážu pochopit, jak je možné, že se narodí takovej mutant a všichni v nemocnici ho chodí jenom pozdravit a tváří se, jakoby nic:))) Ale to, že neexistuje třetí série, tak to mě teda naštvali úplně!:) ()

Bounded

Ernst-Hugo Järegård hraje svou hnusnou roli tak dobře, že je mi až nepochopitelné, proč jsem si ho oblíbil. Na nikom ze seriálu mi takřka nezáleželo, ale jak si neoblíbit primáře, který jde z jednoho průseru do druhého až se nakonec sám baví s hovnem. Každopádně mnohem zvrácenější než jednička, podle mě ale také méně nudné a více humorné. ()

maoc

IMHO stejně kvalitní jako první série, i když trochu jiné filmařskými postupy . Výplky retardů u mytí nádobí jsou stejně kouzelné. Lars je při závěrečných titulcích stejně přesvědčivý, ač prázdný. Mně se ale nejvíc zamlouval ten cynický humor. Obzvláště silně byl přítomen v 6. (2.) díle. Řezal jsem se, jako už dlouho ne. Lars je zkrátka režisér s kromobyčejným nadhledem a není se tedy co divit, že je jedním z mých top. ()

Queendom

Osobně nevidim důvod série oddělovat. Sledovala jsem je jako jednu a porovnávat je mě ani nenapadlo. Navíc nemám pocit, že by se kvalitou nějak zásadně lišily, podělaná strachy jsem byla u obou stejně. K Trierovi mám ambivalentní vztah. Někdy ho miluju (Království, Tanec v temnotách), někdy mu nemůžu přijít na jméno (Antikrist, Melancholia). Tenhle seriál mi zůstane v paměti ještě hodně dlouho - je to ujetá úchylárna, na který člověk velmi snadno získá závislost (aniž si to vlastně uvědomí). Tak bizarní děj a postavy, v kombinaci s černym humorem, to se jen tak nevidí. A ruku na srdce, když TO sledujete před spanim, jste zralí na dva rohypnoly. Dost mě mrzí, že nedošlo k vzniku třetí série, protože otevřený konce špatně snášim. I když by asi bylo bláhový dělat si iluze, že by kdy Trier něco uspokojivě vyvětlil. Tady bych mu to ale odpustila. ()