McBridea sem nikdy moc nemusel,ale tady se vytáhnul a v Rightgeous Gemstones naservíroval svůj majstrštyk.Povedlo se mu tady skoro dokonale skloubit humor,vážnější situace a trochu toho satirického podtónu.Osobně sice moc nechápu tyhle televangelické nesmysly a nedokážu ani docenit víru v Boha,ale evidentně je to hodně dobrý byznys.Nahoru navíc všechno táhnou herci v čele se skvělým Goodmanem...80%(17.10.2019)

• slunicko2

Komedie?? 1) Podvodníci s vírou jsou zejména ve Státech zřejmě dost běžný úkaz. Ovšem od filmů s touto tématikou čekám buď drama, duchovní rozměr anebo zábavu. Podvodníci mají být odporně hnusní nebo šarmantně zábavní. Zde tomu tak není._____ 2) Podvodnická rodina - tlustý otec s dvěma obtloustlými syny - pozoruhodně postrádají jakékoli charisma, tragický či duchovní rozměr. Dokonce i můj oblíbený 67letý John Goodman (otec) byl pečlivě zbaven svého obvyklého šarmu. Jako bych sledoval zdramatizovaný díl českých šmejdů.(20.10.2019)

Slyšeli jste někdy o televizních kazatelech, který horlivě svým zapálením do Ježíše, vás osvobodí od večné tmy a spasí vás, - ale před stupem na jeho show, musíte zaplatit 9,99 za vstup? Tak vám představuji Geomstoenovi! "Ve jménu našeho pána", skvěle parodizuje dnešní televizní kazatelský fenomén. A taky tým Dennyho McBrida. Taky nám ukazál, že křesťani jsou ještě větší hovada, kteří i mimo jiné, že hlásají boží slovo, ale taky berou perník, píchaj kurvy a všude fakujou. No, a kvůli tomu, taky dost doplatí. Nejstarší syn rodiny Jesse, se po velkým "mandigo" večírku, stane terčem vyděračského útoku, protože by se veřejnosti, dostali nahrávky, usvědčující rodinu ze šmejdských podvodů se sadou nožů. V ohrožení je tím celá Vagner Family. Dost dobrý námět na komedii. Jen mi to moc nepřišlo jako komedie. Problém je asi taky u vyváženosti epizod. První epizoda má něco přes hodinu a zbývající díly, něco přes půl hoďku. Taky ten "elán" po první epizodě, postupně mizí a zase je z toho velké drámo. Achjo. "Ejdžbíou" udělalo podobnou srágorovinu, už v minulém projektu. Jen tady je kreténská rodina, a úplně jiné náboženství. V Americe tohle bude, asi větší ohlas. 𝐕𝐞𝐫𝐝𝐢𝐤𝐭: 60%(18.10.2019)

Máte-li rádi ten styl humoru, není o čem přemýšlet - tady to je McBride do třetice (po E&D a VP) a s tím vůbec nejlepším z americký komedie, tentokrát ve světě televangelistů a absurdních megakostelů. Bezkonkurenční jak v rovnováze srandy s krimi a hloubkou, tak po stránce nářezových míst, promyšlených postav a top herců. Takový Keefe mě rozbil snad kdykoli se dostal na záběr. Hrozně dobrý. ♪♫(15.10.2019)

Jako dělání si prdele z hamižnosti, závisti, přetvářky a falešné víry to celé funguje skoro perfektně, s čím mám ale asi největší problém a není to rozhodně jen tenhle případ je hrozná nevyrovnanost jednotlivých dílů, která po typicky kvalitním začátku začne škobrtat a ani předposlední díl to nevytáhne výš. Danny McBride se pro takovéhle seriály narodil, ale tady se svým chábrem z Boje o ředitelnu Waltonem Gogginsem vytáhl jen těsně nad tříbodovou hranici, což jistě není žádná tragédie, ale jen důkaz toho, že natočit vtipné a břitké seriály s podobným tématem se rozhodně nepovede každý rok. Možná s další řadou, nebo úplně ničím jiným, uvidíme, necháme se překvapit a doufat, že Danny svou druhou řadu z VP ještě něčím do budoucna překoná.(14.10.2019)