Psal jsem to už mnohokrát v různých variacích, ale musím to chtě nechtě napsat znovu – Petersen je mistrem ve vyplňování hollywoodských šablon. Poměrně dobré režisérské jméno mu zajistí skvělé herce, slušný rozpočet a co se volby scénářů týče, volí německý filmový matador vždy docela s rozmyslem... Jeho filmy nepropadají, ale ani nedělají gigantické díry do světa. Smrtící epidemie je léty prověřený recept na katastrofický film, který o třídu výš vytahuje jednak naprostá realističnost námětu (jsem-li to schopen posoudit), jednak výtečný spád a kvalita hereckých výkonů... Zejména titulní "tušitel – agitátor – odhodlaný bojovník" Dustin Hoffman má správný cholerický šmrnc a jak se v anglicky mluvících zemích říká – drive. Petersen odvádí to, co ho naučil Hollywood – neplete příliš do snímku svůj talent (ten projevil jinde, že), dělá všechno tak, jak to má v katastrofickém filmu být, sešlapává plyn akčními scénami tehdy, když tempo upadá a chrchlání nakažených stává se otravným a jednotvárným... A znovu tvoří krásně vypilovanou a do posledního místečka vyplněnou šablonku, na kterou je radost se dívat a u které se nevyplatí vzpomínat, čím velý W. P. kdysi byl...(24.10.2004)

Tenhle počin mám docela rád. Je to svěží, s ničím se moc necrcáme, opička nakazí týpka a už to jede... Nevoněl mi klasicky Hoolywoodskej konec, kdy si všichni strhávaj ochraný obleky, jen aby se mohli obejmout, ale to už je jen drobnost. Vykreslení celýho městečka v karanténě se mi dost líbilo, finální letadlovo vrtulníková honička už o dost míň. Když nad tím tak přemejšlím, k většině americkejch filmů bych bral nějakou neakční verzi, kdy se věci budou řešit normálně... Ve veliký většině filmů, co lidstvo produkuje, se střílí... a povězme si to na rovinu: kdy jste naposledy viděli v reálu někoho střílet?(22.10.2008)

Infekční onemocnění je prevít. Jednou jsem takhle pod klimatizací chytil chřipičku. Nakazil jsem manželku, ta poprskala v Tescu tlustou paní a jejího nevychovaného spratka a potom i řidiče automusu MHD pana Horáčka. A pak už to šlo ráz na ráz. Během pár dní už prskala a smrkala celá trasa linky číslo 3 mezi Svoboďákem a Červeným polem, během týdne už choroba atakovala hranice města. Nejžádanějším zbožím se stal Olynth, Preventan Akut a citrusové plody. A jelikož nemocenská je, jak víme, o hovně, zhoubná nákaza se pohodlně a bez jakýchkoliv překážek šířila i do okolních měst a obcí, nezastavila se ani před Prahou a do měsíce už prskal i Pavel "Poďobaná líc" Poulíček na Nově. Naprosto chápu bezvýchodnost a zmar, jež zatemňují mysl všech postav ve filmu a respektuji pohnutky činů na obou stranách barikády.(9.10.2011)

Nevidět Andromedu, asi bych těch pět dal. Ikdyž chápu, že v tomto případě se jedná o hodně staršího bratříčka, tak obsahuje pár hluchých míst. Né, že bych se vyloženě nudil, ale Zabij Virus junior je prostě lepší. Ale za vidění jistě stojí, už jen díky vynikajícímu hereckému obsazení a vrtulníkovým honičkám:-) 75%(14.10.2008)

Kdepak jsou dnes v kině ty filmy, které jako Smrtící epidemie uměly spojit v uceleném, silném, napínavém a obrazově bohatém thrilleru dohromady výtečné herce a vymáčknout maximum ze scén, ve kterých se sice z akčního pohledu nic neděje, ale diváka zamáčknou do křesla? Kdepak jsou ty časy, kdy filmy uměly vyprávět a zapálit pro věc postavy na plátně i diváky před ním? Odpověď by asi nebyla příznivá. Vzpomínám s láskou na pětadevadesátý a na včerejšek, kdy jsem opět bez dabingu a na velkém plátně mohl s uspokojením konstatovat, že i přes pár prkenných dialogů a scénaristických slabůstek, se dobré dílo podařilo. Smrtící epidemie je dobrý film.(22.11.2009)

• - V úvode filmu vidíme pristávať dva vrtuľníky – Bell UH-1B a Bell 206L LongRanger. Bell 206 bol však zaradený do predaja až začiatkom roka 1967 a k US Army, a US Navy boli zaradené až v roku 1968. Bell 206L LongRanger bol dodaný prvým zákazníkom v roku 1975. (FesterNZ)

• - V čase 1:40:30, během pronásledování vrtulníkem si je možné v záběru na kokpit všimnout modrého plátna v pozadí, které je používáno na digitální doladění exteriérů. (Guilemot)

• - Vrtuľník, ktorý Daniels a Salt ukradnú (Hughes OH-6 Cayuse) má dolet len 267 míľ (430 km). Vo filme spomenutý údaj o dolete 400 míľ je nepravdivý. (FesterNZ)