Vynikající strhující podívaná, která v rámci žánru nemá obdoby, a též pravděpodobně poslední špičkový herecký výkon Dustina Hoffmana v hlavní roli. Smrtící epidemie funguje přesně jako hodinky, od scénáře, přes režii, až po brilantní herecké obsazení. A navíc je setsakramentsky napínavá. Prostě lahůdka. Bravo.(8.6.2015)

Je otázka, jak realistický děj, tento katastrofický film ve skutečnosti má, nicméně si mě jako diváka udržel napjatého až do závěrečných titulků. Souboj epidemiologů nejenom proti zákeřnému viru, ale zejména proti soupeřům z vlastních řad. Armáda, intriky a snaha o zakrytí vlastnich pochybení to je sice oblíbená dějová šablona mnoha podobně laděných filmů, přesto se mu ale daří, hlavně díky hvězdnému obsazení udělat z filmu poutavou a hlavně napínavou podívanou.(5.12.2014)

Kapitán Sam Daniels (Dustin Hoffman) je odborníkem na epidemiologii a zákeřné viry, specializuje se na ty nejnebezpečnější z nich. Proto když v malém městečku uprostřed Ameriky začínají záhadně umírat lidé, vydá se se svým týmem (napříč rozkazům svých nadřízených) tento nový vir prozkoumat. Kromě zákeřného viru (téměř pod rukama jim zmutoval do mnohem nebezpečnější podoby přenášející se vzduchem) musí ale také bojovat s armádním šimlem, který v tomto viru vidí vynikající biologickou zbraň .... Děsivý thriler Wolfganga Petersena ukazuje, že i když si člověk myslí, že je pánem planety - miliardkrát menší tvor mu dokáže pěkně zatopit. A když mu v šíření pomáhá americká armáda ... hmm. Petersen měl kromě zdařilého scénaře k ruce i kupu hereckých hvězd, od Dustina Hoffmana a jeho ženy Rene Russo, jeho pomocníků Kevina Spaceyho a Cuby Goodinga Jr, až po Morgana Freemana a vynikajícího Donalda Sutherlanda v rolích Samových nadřízených. Právě Donald je ve své roli chladného generála naprosto nepřekonatelný ...(28.9.2004)

Nepříliš zajímavý film, ale přesto povedený na dané téma a ani ne zas tak nudný, ale po druhý už bych se na to těžko podíval. Velkých hereckých jmen obsahuje film opravdu hodně...ale že by mu to nějak výrazně pomohlo se říci nedá. I se mi zdá, že je film strašně natahován a je zbytečně dlouhý. Celkově vzato je to zajímavý film, ale rychle se na něj zapomene.(4.10.2006)

Kdyby film ke konci nezačal připomínat komedii (např. scéna, kde se málem střetnou dva vrtulníky) dal bych možná i maximum. Takhle musím volit trochu mírnější hodnocení, ale to nic nemění na tom, že tohle je zdařilý kousek, ve kterém Dustin dokazuje, že vždy podá maximální výkon, Cuba dokazuje, že když chce, tak umí (musím si už sehnat toho Jerryho Maguirea) a pro Morgana byl tohle jen trénink pro jeho roli v pozdějším Wanted. 80 %.(2.8.2011)

• - Vrtuľník, ktorý Daniels a Salt ukradnú (Hughes OH-6 Cayuse) má dolet len 267 míľ (430 km). Vo filme spomenutý údaj o dolete 400 míľ je nepravdivý. (FesterNZ)

• - Zahrála si zde opice, která dříve ztvrárnila opici Marcela v seriálu Přátelé (od 1994). (tb_23)

• - V úvode filmu vidíme pristávať dva vrtuľníky – Bell UH-1B a Bell 206L LongRanger. Bell 206 bol však zaradený do predaja až začiatkom roka 1967 a k US Army, a US Navy boli zaradené až v roku 1968. Bell 206L LongRanger bol dodaný prvým zákazníkom v roku 1975. (FesterNZ)