Stará dobrá subordinace. Špičkový virový biják s hereckou elitou devadesátých let. Zlá militantní USA vs mikrobi z Afriky a Dustin Hoffman s kamarády někde uprostřed. Petersen napětí umí a protržení obleku nebo nahánění opičky jsou úžasně intenzivní. Na druhou stranu to kazí, dnes už legrační, honičky ve vrtulnících a pitomost některých vojáků. Howardova hudba je skvělá. -Proč se nejdeš trochu vyspat? -Proč nejdeš ty? -Spal jsem v červenci.(12.3.2015)

Kdyby film ke konci nezačal připomínat komedii (např. scéna, kde se málem střetnou dva vrtulníky) dal bych možná i maximum. Takhle musím volit trochu mírnější hodnocení, ale to nic nemění na tom, že tohle je zdařilý kousek, ve kterém Dustin dokazuje, že vždy podá maximální výkon, Cuba dokazuje, že když chce, tak umí (musím si už sehnat toho Jerryho Maguirea) a pro Morgana byl tohle jen trénink pro jeho roli v pozdějším Wanted. 80 %.(2.8.2011)

Nutno říci, že první 2/3 filmu je bezchybné. Všeobecně se dá říci, že katastrofální filmy mají své neskonalé kouzlo, což je nejspíše způsobeno tím, že lidstvo je jako celek "nepřejícný jak sviň". Komu by se pak tedy nelíbilo drama plné smrtelných virů a bakterií?! Věčná škoda, že scénárista je přespřílišný snílek. Kdyby nebyl, tak konec samotný mohl být zpracován MNOHEM lépe. V závěru jsem už jen čekal na to, až si hlavní hrdinové vrtulníkem sletí i do zóny McDrive pro smaženou placku a bramborovou kaši o tonáži 80 g. 74%(22.7.2016)

Bezpečnostní opatření se můžou dělat jakákoliv, ale faktem zůstává, že lidský faktor selhává vždy zcela spolehlivě. I zde selže, když propašuje z africké oblasti, zamořené neznámým virem, do USA malou opičku, která (jak jinak) je "bacilonosičem". Zajímavé téma o "cestujících virech" může opravdu někdy nabýt na aktuálnosti, neboť při dnešním pokrytí zeměkoule leteckými trasami se skutečně může stát, že nějaký virus bude nechtěně (nebo chtěně) přenesen ze zamořené oblasti do civilizace. Tento film se vyrovnává s daným problémem velice zdatně a skutečně realistické záběry určitě zasejí do mnoha duší semínko pochybnosti, zda jsme skutečně tak "za vodou" a daleko od problémů chudé Afriky, jak si mnohdy myslíme.(8.8.2002)

Nevidět Andromedu, asi bych těch pět dal. Ikdyž chápu, že v tomto případě se jedná o hodně staršího bratříčka, tak obsahuje pár hluchých míst. Né, že bych se vyloženě nudil, ale Zabij Virus junior je prostě lepší. Ale za vidění jistě stojí, už jen díky vynikajícímu hereckému obsazení a vrtulníkovým honičkám:-) 75%(14.10.2008)

• - V čase 1:40:30, během pronásledování vrtulníkem si je možné v záběru na kokpit všimnout modrého plátna v pozadí, které je používáno na digitální doladění exteriérů. (Guilemot)

• - Vrtuľník, ktorý Daniels a Salt ukradnú (Hughes OH-6 Cayuse) má dolet len 267 míľ (430 km). Vo filme spomenutý údaj o dolete 400 míľ je nepravdivý. (FesterNZ)

• - Sam Daniels (Dustin Hoffman) nosí hodinky značky Timex Camper a Billy Ford (Morgan Freeman) nosí Casio G-Shock DW-5600. (dyfur)