Když Adela (Ana de la Reguera) s manželem úspěšně ilegálně pronikli z Mexika do Ameriky, mysleli si, že mají vyhráno. Oba si našli práci a začali vést poklidný život. Ten i jim každoročně narušuje Očista, morbidní tradice, která vždy na dvanáct hodin promění Spojené státy v peklo plné bezpráví. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. I tuhle „nepříjemnost“ ale Adela dokázala vyřešit tím, že se s mužem vždy ukrývají ve spřátelené komunitě, která ví, jak se proti případným útočníkům bránit. Ve chvíli, kdy se rozezní spásné sirény, informující o ukončení Očisty, veškeré drama rázem končí, posbírají se ranění a mrtví, opraví se škody a jede se dál. Pokud se ovšem někdo nerozhodne v řádění pokračovat bez ohledu na následky. A když takový nápad dostane víc lidí najednou, je krvavá lázeň, ve které válčí všichni proti všem, nezastavitelná. Kdo chce přežít, musí mít buď ostřeji nabito, nebo využít krátké okno, během kterého nechává dobrotivá mexická vláda otevřené hranice americkým uprchlíkům. Život je prostě plný paradoxů. Adela by mohla vyprávět. (CinemArt)

Litvicek odpad!

Usnul jsem u toho. Jako horor to tedy nemohu hodnotit, protože jsem se dějově neposunul nikam, kde by to udrželo mou pozornost. Viděl jsem asi 40 minut, vůbec nevím o čem to bylo. A to jsem viděl předchozí díly všechny :) ()

Vadriano

To teď všechny filmy budou mít za hlavního nepřítele bílého muže? :D K tomu ta propaganda kosmopolitismu. Velká škoda. ()

Prochy38

Aktuálně poslední Očista a musím říct, že když pominu první díl, který byl ten První. Tak asi ta nejlepší. Po stránce akce určitě, stránce postav taky i to prostředí fajné. Líbilo, bavilo, chci další!! A taky pořádnou "První Očistu" prosím. ()

Marius_ss

Purge univerzum je pekný príklad toho, ako politika ničí filmové umenie. Začalo to zaujímavým nápadom a prvou časťou. Potom prišli dve skvelé (v rámci možností) pokračovania obohacujúce svet Očisty. Následne ale ako keby uťalo, a od 2018 tu máme černošskú Očistu vs. zlí belosi, a teraz nám do kín zavítala latinská vs. zlí belosi. Čo bude nasledovať ? LGBT vzbura proti zlým belochom, alebo Ženy vs. bieli muži ? Dokedy bude tento, čoraz totalitnejší režim v USA skrývajúc sa za boj za ľudské práva, zámerne štvať proti sebe vlastných občanov ? Úbohe... ()

bobstock

Očista navždy plní slib téměř dokonale. Více při zemi více do reálií současného mexicko-amerického soužití. Ve chvíli, kdy už si myslíte o konci soudného dne začíná teprve peklo. 65% ()

Jugamaru

Režisérské nezvládnuté peklíčko od mexičanského režiséra který, by měl raději jít okamžitě točit reklamy pro svojí Mexickou fajtu a přestat natáčet filmy. S přehledem nejhorší Očista, která postrádá prvky předešlých dílu a je to jen politická žumpa o nějakých nezajímavých Mexičanech a silných ženách, které umějí zacházet se zbraněmi. Nejhorší na tom je že, to je tak kurevsky nudné, že čumění do prázdné bíle zdi by bylo mnohem zábavnější. Největší problém vidím v tom, že snímek neví, čím chce být, jestli bude diváka strašit lacinými lekačkami, nebo jestli to bude telenovela, nebo akční jízda. Tak či tak, nic z toho pořádně nefunguje, postavy jsou nudné a nezajímavé, nemají žádnou hloubku a jsou jen loutkami pro špatný scénář, který je místy tak retardovaný že jsem si musel jednu danou scénu stopnout a vysmát se od srdce, a potom v klidu pokračovat. Akční stránka taky nefunguje, nemá tempo a je celkově o ničem a ničím nepřekvapí. Ve filmu se nachází scéna na jeden záběr a já říkám, že ta se taky nepovedla, kameraman neumí pořádně zachytit scénu a jen se tam chodí a svojí nemotornost zakrývá explozemi, takže zde taky není nic k plusu. Film obsahuje nespočet nudných dialogů, které jsou totálně o ničem a jen film natahují do strašlivé délky. Tady se klady hodně těžce hledají a maximálně hlavní herečka je celkem sexy a dobře se na ní dívá, zbytek je děs a jsem rád, že to skončilo, tedy pokud někdo na záchodě nevysere další podobnou sračku. ()

petikacka

Tak tentokrát nám Očista představila nejnovější problém, který ku*evsky odpálil díkybohuznovunezvolenýidiot Trump. Já osobně už Ameriku nemusím od doby AA Bushe ml., ale tenkrát se alespoň už spoustě obyčejným lidem otevřely oči a uvědomili si, že tak dlouho kopala Amerika do prdele ostatní země, že konečně někdo nakopal jim. Ovšem to co zasel idiot Trump (ten pracháč z Washingtonu, který na "řešení problémů" používá tupé mozky vidlácké bílé lůzy) to už jednomu hlava nebere. Každý nenávidí každého, ale kdo tam bude kurva robit to už ho nenapadlo?! Jediní kdo je ještě vděčný za práci jsou Mexičani a další přistěhovalci, kteří se tam ovšem většinou nedostanou. Takže Spojené státy všech národů světa ( a tím nemyslím OSN) - vyližte si prdel!!! Za mě 88% ()

Flopik

Rozhodne najrozsiahlejšia Očista, bohužiaľ veľmi málo krvavá. Postavy ma bavili, bohužiaľ nato, že to je 5 tvorcovia neprišli s ničím novým, len očista netrvá deň ale forever. Horor rozhodne ani v najmenšom, nakoľko gore je skoro nulové. Je to čisto akčný film . Ako posledná časť ale za mňa obstála a myslím, že je to celkom dôstojná rozlúčka. U mňa top časť rozhodne druhá, ale ani táto nie je zlá, len ma už akosi ničím výnimočným nezaujala. U mňa čisté 3*. ()

Silviaxx

Keďže som nadšenec do celej série The Purge, berte prosím tento komentár a hodnotenie ako extrémne subjektívne. Už sme si zažili komornú podobu očisty, očistu priamo v centre diania, to, čo bolo pred očistou, a teraz sme sa pozreli na to, čo by mohlo byť po očiste - za predpokladu, že by si skupina patrioticky zmýšľajúcich Američanov povedala, že im 12 hodín jednoducho nestačí na prečistenie celej "ich" krajiny. Why not? V podstate som spokojná, lebo never ending očista by mala byť logickým vyvrcholením a prirodzeným pokračovaním niečoho, čo možno kdesi v dávnej minulosti malo predstavovať skvelý nástroj na uvoľnenie nenávisti a napätia v spoločnosti. Až na to, že by sa tento nástroj (samozrejme v nesprávnym rukách) mohol chtiac-nechtiac použiť práve k vyburcovaniu nenávisti a násilia voči minoritám. Ups.. Celkom sa mi pozdával aj vyobrazený kontrast, kedy sa problém asimilácie minorít do americkej spoločnosti, preklápa do asimilácie minorít do mexickej spoločnosti. Budem to teda omieľať už piatykrát - ústrednú myšlienku celej série The Purge zbožňujem a naozaj sa mi páči ako sa s ňou v priebehu jednotlivých častí pracuje, a že je vždy uchopená iným spôsobom. Momentálne si už naozaj nedokážem predstaviť, ako by mohlo vyzerať ďalšie pokračovanie, ale budem sa tešiť ak nejaké bude. Stay safe and May The God be with you! ()

TheSpearCZ

U poslední Očisty jsem psal, že už z tohoto světa nechci nic dalšího vidět, ale vůbec jsem nepočítal s tím, že si tvůrci uvědomí, jak je tenhle námět (který má samozřejmě pořád potenciál) špatně dělaný a pozmění chování lidí při samotné očistě, u kterého si konečně neklepete na čelo a kupodivu se na to dá koukat. Jako jasně, pořád to je béčkovka jako vyšitá, ale alespoň pořádná, na nic si to nehraje, je to dosti předvídatelné, ale najde se tu i pár překvapení v podobě několika lekaček, pastí a zabití. Co mi ale vadí a nepřejdu to, je ta podprahová americká propaganda rasismu, to je něco, co prostě ve filmech NEMÁ co dělat. Každopádně tenhle díl společně s Election Year vidím jako díly, které jsou v této sérii nejlepšími. Lepší 3* ()

bozka10

Pri prvej The Purge som si hovoril dobre,celkom fajn,aj keď celá myšlienka je totálne absurdná,bolo to vcelku originálne,aj ked to nebol môj šálek.Ale týmto kusom by to mohli už bez urážky uzavret.Varit hovno donekonečna ve vode a hovoriť temu omáčka už leze na nervy. To isté dokola, mení sa len prostredie a obsadenie.Nezmyselné, nepravdepodobné, nelogické,a každý diel furt to isté dokola.The Purge Never Ever. ()

warrenur

Jeden z tych scenaristickych vykalov, ktory mohol vzist jedine v USA podani. Ked sa uz mate tak strasne dobre, ze neviete, co zo sebou a cim by ste mohli povl pobavit, natocite takyto "hypoteticky blivajz". Zeby si tvorcovia sypali popol na hlavu, a teda, ze "tazko skusany, hoci spupny, americky narod" snad zachranili mexicki imigranti? Je to autenticke? Houbeles. :) Neskutocna hlupost natocena tak chaotickou kamerou, aby nebolo vidiet, co za nelogickosti sa deju na platne. Neodporucam ani na zabitie nudy. ()

Aurus

No abych řekl pravdu tak první díl je prostě podprůměrný hororový film který už nikdy nepotřebuji vidět znova 4/10. Druhý díl je už mnohem lepší a rád se na něj někdy znovu kouknu 6,5/10. Třetí díl je jen o trochu slabší ale pořád je dobrý 6/10. Čtvrtý díl je pro mě jednoznačně nejlepší díl a rád se na něj někdy znovu kouknu 7/10. A teď tady je pátý díl který mě překvapil, bohužel ne v pozitivním slova smyslu. Protože tento pátý díl má hlavně fakt strašné a nesympatické postavy a vražd jsem čekal více. Příběh je dobrej, postavy jsou blbé a nesympatické, hudba je docela dobrá, atmosféru tento film má skoro nulovou což nechápu jak se mohlo stát, napětí zde není ani jednou, lokace jsou zajímavé, vraždy nejsou špatné a kamera filmu je asi to nejlepší na tomhle filmu. No za mě docela sklamání, 5/10 max. Jsem zvědav na seriál který doufám že nezklame. ()

fixaman

S přehledem nejhorší díl celé série. Jako fanda jsem se těšil na parádní masky a psychoteror vraždících magorů v ulicích a nedočkal jsem se ani jednoho. Místo toho jsem dostal akčně-válečnou pohádku, která byla k uzoufání nudná, neměla ani špetku napětí a přesně nula lekaček. Dějově to bylo jako dokument z alternativní reality, kde americkým voličům SPD vymysleli svátek na míru. Doufám, že další díl se vrátí ke kořenům a na tenhle směr se vykašle. ()

Rockerman

Dalo se čekat, že jednou někdo přijde s nápadem prodloužit dvanáctihodinovou očistu, ale že to bude s tak jasným politickým podtextem, to jsem netušil. Drama je to slušné, ale jedničku už asi nic nepřekoná. ()

helloween93

Bohužel si Universal udělal ze série Purge dojnou krávu. První dva filmy z téhle série měly nezaměnitelnou atmosféru té noci plné násilí, trojka do toho přidala politiku a Purge ukončila. A měla ukončit i sérii, bohužel ještě vyšla čtyřka, kde afroamerický drogový dealer musel spolu s ghettem čelit vládním jednotkám. Forever Purge ukazuje, co by se stalo, kdyby lidi vlnu násilí neukončili spolu se závěrečnou sirénou a pokračovali by ve snaze očistit území USA. Tentokrát se divák z ghetta přesune do Texasu, kde Mexičani bojuji s Rednecky. Akce je nuda, scénář je od dvojky identický, jen se mění lokace. Sestupná kvalita téhle série je zjevná a další díl už by být neměl. 2* ()

domirovec

Jsem upřímně velmi rád, že The Forever Purge jde konečně jakožto pátý díl z celé téhle šílené série proti pravidlům a nebojí se experimentovat s relativně pitomým, ale zároveň vcelku cool nápadem, na kterém byly založeny veškeré předešlé Purge filmy. Očista, která trvá navždy, tudíž Očista, která nemá žádný konec, je tedy sice příjemná změna, ovšem pravděpodobně ne moc dostačující k tomu, aby se z toho vyklubal kvalitní počin, na který budou diváci ještě dlouhou dobu vzpomínat.. Já si totiž jednoduše nedokážu pomoct, ale mně osobně příjde, že s tím nápadem nekončícího krveprolití a vraždění by se dalo ještě lépe pracovat a ještě více vytvořit naprostou vraždící anarchii. To je jeden možný důvod, proč jsem si ten film moc neužil. A nebo jsem se po většinu stopáže lehce nudil z toho důvodu, že je ten nápad jednoduše ohraný, ovšem to si myslím, že došlo každému, když sledoval už třeba třetí díl. Pokud však někdo příjde s dalším dílem, bude to podle mě ještě horší. 3/5 ()

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy