Epizody(10)

Mocichtiví vládci vysávají z planety Tra život. Skupinka odvážných Gelflingů se proto spojí na výpravě za záchranou světa a s temnotou se rozhodnou bojovat. (Netflix)

ESW

Mozna, ze je to krásný čistý fantasy, ale ta zastarala animace loutek prostě vypadá strašně a dělá to z toho remake Broučků. Závidím těm, kterým to nevadi. ()

Víteček

"This is good, yes. Emperor will be most pleased. I go now." Skvěle udělaný seriál převyšující film. Velmi zajímavě udělaný svět, jehož největší chybou jsou velmi nezajímaví Gelglingové. Zbytek celé Thra je mnohem působivější, ale ani tak nemají na Skeksie. Zde rozhodně padouši dělají celý seriál. To jak vypadají i to jak jim dokázali tvůrci vtisknout tu správnou slizkost skrze jejich vzhled, pohyby i jejich mluvu je prostě skvělé. S někým obyčejnějším by byl seriál poloviční. Absolutorium pak zaslouží komoří Simona Pegga. To je dokonalost sama. "Mmmmmmmm" ()

Nikolas__

1. Série , 89% - naprostá spokojenost. Ačkoliv byly poslední dva díly pojaty trošku jinak než by asi diváci očekávaly, stále se jedná o vizuálně naprosto výborný seriál. I příběh, postavy, scénář, soundtrack, všechno tohle z DCAOR dělá unikátní a jedinečnou záležitost. Posledních pár let byly pro fantasy žánr vcelku chudé roky, proto je dark Crystal nápadité zjevení. Jen bych udělal závěr méně otevřený, ani jsem nečekal že budou vytvářet nějakou druhou sérii, nebo vypadá to tak, ten původní film jsem neviděl. ___EDIT: Tak druhá série prý nebude, což mě sice mrzí ale i tak je to výborný seriál. ()

kockodan odpad!

Trnka se v orbě obrací! Nebo se za břicho popadá! Nebo obojí dohromady. To co my jsme uměli již v 50. a 60. létech ve studiu Bratři v Triku, neumí dnes s loutkami ani americko/britská produkce za velké prachy, počítačově dokreslené luxusními CGI exteriéry a fantasy krajinami... Zvlášťe v nich jsou pak jednovýrazové loutky vypadající jak mrkací panny a poskakující jako Čertík Bertík navlečený na ruce, jako pěst na oko! Pro dětské publikum do 6 let věku ale asi dostačující. Rodiče, kteří jsou "nuceni" se na toto s potomky dívat, lituji. ()

KukulienkaHO

Na prvý pohľad sa môže zdať, že sa jedná o fantasy rozprávočku pre deti (a dokonca samotný Netflix to do tejto kategórie radí - WHAT?!). Skutočnosť je ale úplne iná. Ide o temný, krvavý a niekedy až brutálny seriál s výborným príbehom a najmä dychberúcim spracovaním, ktoré vás posadí na prdel. Navyše je tu bonus v podobe perfektného originálneho znenia. Prvé epizódy sú síce trošku jednoduchšie a pomerne viac vecí sa v nich deje iba náhodou (podobne ako tomu bolo aj pri starom filme). Pomaly však seriál graduje a naberá na obrátkach. Máme možnosť vidieť množstvo nečakaných zvratov a detailne prekreslený svet plný všakovakých tvorov a prírody. Bohužiaľ, môj celkový dojem pokazili posledné dve epizódy, pri ktorých sa mi zdalo, že tvorcovia sami nevedia, ako to majú zakončiť. P.S.: Pevne verím, že sa onedlho dočkáme ďalšej alebo možno aj ďalších sérií, aby sme mohli tento úžasný svet aj naďalej spoznávať. ()

VLADEK

Původní film jsem neviděl a seriál si nechával na vánoční svátky. První díl mi trochu trvalo než jsem se zorientoval, ale pak se z toho vyklubalo to nejlepší z roku 2019. Fascinující poznání. A komentář "znalce" "Psychora" je úsměvný. ()

Ironhead

Já tu divnou stylizaci loutek zasazených do 3D CGI světa s jejich mrtvolnou mimikou nadával, nedokoukal jsem ani první díl, přišlo mi to odporné a to jinak loutkové filmy miluju (celou tvorbu Karla Zemana, Koralínu, Fimfárum, apod.). ()

Krnac

9/10 Výborné stvárnenie minulosti planéty Tra s filmu s roku 1982 a ešte viac neuveriteľné že niekto dal niekomu šancu rozvinúť projekt na ktorý skoro každý zabudol. Dej má chyby ale to nemení nič na tom že je aj tak výborne spracovaný, prakticky s detského a kľudného začiatku sa prepracujete na temnú notu v ktorej občas aj padajú hlavy, neviete čo sa bude diať ďalej a dej vás pravidelne prekvapuje, epizódy si držia úroveň (všetky okrem jednej časti odo mňa a ľudí ktorých sledujem dostali 4-5*). Neskorší Edit: seriál ani po dlhšej dobe nestratil svoje čaro a vždy keď ho zapnem je to úplne iný pocit ako keď si zapnem hocičo iné, možno za to môžu prepracované začiatky spojené s animáciou ale aj tak. ()

Lunaria

Opravdu před Netflix smekám. Zaslouží si nejen pochvalu,ale i kritiku. Ukrojili si veliké sousto, když se rozhodli udělat loutkový seriál na moderní dobu, kdy loutky nejsou populární,až moc veliké. To je také terčem veliké kritiky. I já kritizuji tento seriál ve velkém a tak než neutrální hodnocení bez emocí toto hodnocení bude spíše opakem budou v něm emoce a nejen ty. Jak si všimnete Seriál dostal mnou velmi negativní hodnocení, ale říkám si, Je to správné? Opravdu dělám dobře? Vždyť jsem skoukla, již tolik filmů a tolik seriálů a dodnes lituji, že jsem na nich zvrátila svůj čas protože to byl ten největší odpad co jsem viděla, který se neměl dostat ani dle mě na plátno. Tak se znovu ptám dělám dobře, či ne? Na tom seriálu jsou i hezké věci.Než polemizování a řečnění zda to dobře bylo či ne ... Zaujal mě úvodní obrázek a název tak říkám jdu to zkusit. První díl... zajímavý děj ale ty loutky to je odporné, děsné, dětinské jak toto Netflix napadlo.. Proč tam nedali raději herce, nebo animované postavy to by bylo lepší. I přes tvrdý odpor si říkám zkusím druhý díl... Hodnocení stejné. Stejné zklamání. Dobrá zkusím ještě 3. díl. Zde už jsem se zarazila zaujali mě charaktery postav. Některé až moc jednoduché.Jiné extrémně komplikované,ale pořád velmi dobře propracované. Děj byl čím dál napínavější tak zkusím i 4. díl a zdě jsem si všimla i té úžasné propracovanosti okolí. Těch detailu. Toho jak si na tom dali záležet. To se mi potvrdilo i u dalších dílů. Také jsem si uvědomila, že děj je velmi zajímaví. Loutkám jsem již nevěnovala pozornost. Některé díly byly v ději extrémně chudé, jiné zase napjaté.I přes počáteční odpor jsem se dokoukala až do E10. Teď, když se ohlédnu za tímto seriálem. Není to seriál co bych si pustila znova. Ale má sestra z něj byla nadšená. Děj je dobrý,Logika seriálu místy pokulhává (dalo by se o ni polemizovat a rozvádět dlouhé diskuze), prostředí a detaily úžasné postavy ovšem ohavné(loutkové) i přesto Netflix má můj obdiv za jejich rozhodnutí a odvahu přivést do seriálů něco takového, ikdyž to mnohým nevyhovuje. Tento seriál prostě hold není podle mého gusta. Rozhodně bych jej doporučila mladším věkovým kategoriím (pod 15 let) a lidem co mají rádi fantasii. ()

vampik85

Právě jsem viděl něco úžasného. Loutkové fantasy pro dospěle. Dobrodružný příběh, který umí vtáhnout do děje. Myslím si, že v Česku to nebude mít úspěch. Řada lidí to nepochopí. Už i tady stačí přečíst dost neobjektivní komentáře. Např. Psychor. Není to prostě pro tuctové lidi, co se u filmu cpou popcornem :-D Toto rozhodně dětem nepouštějte. Za mě 5/5. Děkuji Netlixu! ()

VasekM

The Dark Crystal: Age of Resistance (Temný Krystal: Doba odporu) je loutková fantasy pohádka od Neflixu. Seriál je úžasná pastva pro oči; estetika a výtvarno jsou naprosto fantastické a použití loutek, maňásků a kdo ví ještě čeho vytváří skvělou atmosféru. Samozřejmě kýčovité efekty nadupaných amerických kompů jsou nevyhnutelné, což seriálu docela škodí. Co se týče scénáře je tu spousta pro a proti; Příběh jako samotný mi přijde velmi pěkně rozkouzkovaný, má svoje dobré tempo a (jak to tak bývá) postupně se objeví více dějových linií, která se ve finále spojí. To mi přijde fajn. Však dialogy mi naopak přišli často dost nepřirozené (i na loutku!), což kazilo atmosféru. Co mi ale asi ze všeho nejvíce vadí je otevřený konec, který je otevřený asi jen tak na jeden další díl pro plné rozuzlení. Čiší z toho, že při úspěchu netflix udělá další sérii. Podle mě by však stačilo bez protahování udělat o jednu, dvě epizody navíc, jak jsem ale četl komentáře, je to asi jen můj problém. 80% ()

stuj

Jej, ona to byla jen první série? Sakra. Raději bych už konec. Jestli tedy čekat na druhou, to nevím.... Pěkný pokus o loutkovou fantasy, jenže loutky jsou spíš otravné, než aby vtáhly do děje. A pokud to má být určeno dětem, tak nevím nevím, protože některé scény jsou dost drastické. ()

Pavlis.xxx

Jediný koment, který jde k tomuto dát je, že zdejší hororový expert a režisér Pičor, pardon Psychor je totální prakokot a ultračurák nic víc. Hovno vedle něco je filantrop, vynálezce a superhrdina v jednom. Vařená nudle, která o sobě mluví v první osobě. Něco tak blbého jsem dlouho neviděl... ... Moc by mě zajímalo co je tenhle kripl ve skutečnosti zač :D Seriál je úplně v pohodě věrný filmu z 82 a tak to musíte brát, ne srovnávat s dnešními výtvory. Loutky jsou super, fanoušky a nejen je to určitě pobaví. Pokud nejste dement, kterej od toho čeká oskarovej projekt a nepochopil, že to je sentimentální návrat do minulosti nemůžete být zklamáni. ()

sh3riff

Ani jsem nevěděl co jsem to stáhl. První díl si říkám, omg, loutky. Moc loutkových filmů mě nezaujalo .. ale tohle jsem si zalíbil. ()

Berserkr1111

Tento formát není úplně můj šálek čaje, ale dobrý příběh, atmosféra a hudba to táhnou. Je to poctivé fantasy jako Pán prstenů, jen asi nestálo miliardu USD. Matka Ogra je alfa jako Galadriel. V klidu si chodí světem, nemetá žádné blesky, pač ona je trá, je vším, nemusí. Jen není krásná, pač země je nemocná, proto je i ona nemocná. Nějak mě to vtáhlo do sebe. Být to jiný formát, dal bych o hvězdičku víc. ()

Netflix zrušil fantasy Temný krystal

Netflix zrušil fantasy Temný krystal

23.09.2020

Je dobrým zvykem, že nové seriálu na Netflixu dostanou alespoň druhou případně ještě třetí sérii, než je streamovací služba zruší kvůli narůstajícím nákladům. To se samozřejmě netýká superpopulárních… (více)

Pokračování fantasy Bright našlo režiséra

Pokračování fantasy Bright našlo režiséra

07.05.2020

Akční fantasy hit Bright s Willem Smithem a Joelem Edgertonem zaznamenal na Netflixu při své premiéře velmi pozitivní divácké ohlasy, zároveň s tím se film těšil vysoké sledovanosti, nikoho tak… (více)

PF 2020

PF 2020