Parta přátel si pro legraci nainstaluje aplikaci, o které se tvrdí, že umí předpovědět čas zbývající do smrti. Je to trapný pokus o žert nebo již každému začal děsivý odpočet? (Vertical Entertainment)

Vančura

Zpočátku mě to překvapivě dost bavilo, ale s postupujícím dějem mi to čím dál víc přišlo jako strašná sračka a samotný závěr je vyloženě hrozný. Stupidní je to i v nejrůznějších detailech, jako když si např. postavy ve filmu nainstalují do telefonu ústřední aplikaci o velikosti 60 GB (!) během několika vteřin. Za moc nestojí ani obsazení a herecké výkony, obzvlášť Jordan Calloway je doslova tragicky nemožný. Btw. bylo mi řečeno, že ta aplikace Countdown prý existuje, což jsem následně ověřil v App Store - skutečně tomu tak je, což mě neuvěřitelně nadchlo. ()

pornogrind

Rozjezd filmu nebyl špatnej a celkem mě i chytil. Postupem času mě ale film začínal víc a víc nudit. Vše je završeno trapným závěrem. Neříkám, že se na to nedalo podívat ale odvařenej z toho určitě nejsem. Snímek nepobral ani moc originality celý se to veze ve stylu Nezvratnýho osudu. Navíc mi některý pasáže i postavy přišly docela vtipný. Je jen otázkou jestli to bylo záměr. ()

mzss1

(40%) Viděno v kině. Jsem prostě filmový cvok, který mnohdy bere návštěvy kina jako fanatický zájem. Tak bych mohl obhájit skutečnost, proč jsem na tuhle sračku vlastně šel. Neříkám, že je to úplný shit, mohlo to dopadnout ještě hůř, ale přesto hrůza děs. Rozhodně jsem od toho nic neočekával. V nejlepším jsem čekal alespoň v lepší, průměr. No, dopadlo to ještě o něco hůře. Celkově jsou tyhle horory už ohrané a tématem obdobné. Tohle mělo docela slušný nápad. Smrtící aplikace, určující smrt dotyčného, co si jí nainstaloval, fajn. Jak tu mnozí píší, připomene to Nezvratný osud, byť jen vzdáleně. Navíc, já bych spíš ocenil, aby se do tohoto filmu nemíchali démoni apod. Kdyby se to obešlo bez nich a soustředilo se to především na zajímavé úmrtí (které zde bohužel nebylo), tak bych byl asi víc, spokojenější. Ještě tak ta 1/3 snímku byla docela slušná. Dobré lekačky, pěkně ozvučené scény úmrtích apod. Jenže pak to začalo být dost nudné (asi tak ta prostřední část filmu) a místy i trapné. Tím myslím jisté pokusy o humor apod. Navíc postavy se mnohdy chovali dost nelogicky, třeba to spojení hlavní hrdinky s tím černochem mi přišlo dost umělé a jejich vztah nedával moc smysl. I to jak se ke konci k jedné postavy hl. hrdinka zachovala. Finále mě už vůbec nebavilo. Sice bylo obstojně a technicky natočeno, ale co z toho, když mě to nechytlo a nemělo to žádný zajímavý moment. Hudby jsem si vůbec nevšiml. Takže výrazný podprůměr a záležitost, která se jednou dala vydržet, ale těch trapných momentů zde bylo dost, prostě další nudný horor, který neobsahuje nic zajímavého. ()

kingik

Již si našinec zvykl, že ve zdejších končinách Smrtka nesmí naznačovat přesný čas skonu smrtelníka. To nová mobilní aplikace, která v podstatě moderním způsobem nahrazuje vyzáblou postavu s kosou na rameni, se s tím nikterak nemaže a na setinu vteřiny přesně určí úmrtí svého uživatele. Sličná zdravotní sestřička, co si takový odpočet na věčnost do svého mobilu ze zvědavosti stáhla, pak po tři zbývající dny jejího života bojuje s dilema, zda zakoupit poslední menstruační tampony, nebo zakoupit nový mobil, v němž už hrozivá aplikace nebude nainstalována, nebezpečnou appku odinstalovat či hacknout (ve všem takovém podnikne pokus), popřípadě, koho ze svého okolí oblaží svým nastalým ovulačním cyklem. Nebudu zastírat, že horor o předpovědích úmrtí převážně z řad omladiny, která ještě nemusí povinně obstarávat hrobové místo, mohl být v mnohém působivější než předešlá konkurence, např. série Nezvratný osud, která navíc byla už posléze poměrně neinvenčně tvořená. Působivé a strašidelně natočené sekvence (o ty jde ve filmu především) se najdou (úvod v tomhle zmíněném vyniká), celek se ovšem neopírá o extra zajímavě vystavěnou legendu, ta rychle ustoupí do pozadí, a démonické zkazky naberou (ne úplně chtěné) groteskní tendence. Co drastického a plnohodnotně lekavého neobstaral debutující režisér Justin Dec, co byste také chtěli (krvavého) po hororu pro (pat)náctileté občany, obstaral snaživý casting na čele s velepíchatelnou Elizabeth Lail, která se své role zmocnila opravdu kulantně. Podobně jako horor Všechno nejlepší udělal z celkem neznámé Jessicy Rothe hororového mazlíčka, i Lail má zdatně našlápnuto zazářit i napodruhé v případném přídavku, který je ostatně v závěru filmu naznačen. Ani se zbytkem osazenstva nevyvstal větší problém - nejznámější akvizice v podobě věčného "béčkového" veterána Petera Facinelliho obstarala záporné vibrace v rámci sexuálně zvrhlé role doktora, o sympatie usilovala i hvězdička Talitha Eliana Batteman coby mladší a na životě taktéž ohrožená sestra hlavní hrdinky, do povědomí vstoupil i svérázný kněz P.J.Byrne a nesympatický prodavač mobilních telefonů Tom Segura. Ohledně herců tedy nevyvstaly výtky. Film by si zasloužil rozhodně rozmáchleji a úderněji vedené finále, to bylo fakt málo, co se v závěru předvedlo, nestrašidelných démonů se zřejmě nikdo hned tak z dospěláků nelekne a strašidelná legenda, která stojí za neplechou, kterou působí zákeřná mobilní aplikace svým uživatelům, bude patrně předmětem potenciálního pokračování, na které bych byl docela zvědav. Justin Dec se snažil obměnit hororové schéma osudovosti, se kterým už pracovali jeho hororoví předchůdci. Počínal si originálně i předpokládaně, zajímavě i polovičatě, na necelých 90 minut solidně zabavil. Určitě je znát, že na poli celovečerního filmu je snaživým debutantem, který až tak neřeší scenáristické neduhy, kterých je sám autorem, ovšem režijně dokáže být mnohdy působivý a s absencí drastických scén si poradil akceptovatelně. Kdo z diváků bude mít po skončení promítání tendence vystavit si s předstihem úmrtní list, určitě zaplaší nahromaděný stres pořízením klasického tlačítkového telefonu, který je definitivně prost strašidelných aplikací. 8/10 () (méně) (více)

Kudly4

U tohoto Hororu jsem neměl velká očekávání (Mainstream, cílovka 15-17 let ..) ale nakonec příjemný překvapení. Pěkný, moderní Horůrek, tam kde měl vylekat, vylekal. Samozřejmě je bez kapky krve s čím jsem počítal a ani mi to moc tady nevadilo. Už jsem viděl i horší Horory, co šly u nás do kin (Vadí nevadí, Hell Fest ..) Takže určitě nadhodnotím. Casting taky celkem fájn (na Elizabeth se koukalo hezky) nikdo mě vyloženě nesral a scéna s farářem mě rozesmála. Na pohodičku a na dvojku klíďo do kina. ()

Dzeyna

O tomhle filmu se hodně mluvilo. Řekla bych, že až moc. Čekala jsem to tak o 70% lepší. Nicméně je to americká klasika. Ani ne moc lekačka nebo něco děsivého. Prostě jednoduchý horor. ()

Eawy

Predpovedateľný príbeh, ktorý síce neurazí ale dostatočne unudí. Nápad sám o sebe nie je zlý, aj keď určite čerpá z pre nás známeho Final Destination. V prvých momentoch sa využívajú časté falošné jump-scary, ktoré sú navodené iba hudbou, a úprimne už pri treťom "dramatickom" otvorení skrine, som prevracala oči. Scenár bol typický pre takýto typ filmu, nezmyselné postavy, ktoré povedali jednu/dve dramatické vety a v príbehu sa viac neobjavili a podobne. Hlavná hrdinka nebola nesympatická, ale pre mňa bola mierne nezaujímavá, omnoho viac sa mi páčili herci vo vedľajších úlohách, napríjlad Talitha alebo aj Peter Facinelli, ktorý hral výborne (neznášala som ho od prvého momentu). V kine som zvyšovala vekový priemer (sekundoval mi starší pán v druhom rade), keďže naň išli väčšinou stredoškoláci. Ale nebolo to najhoršie, dalo sa. 45% ()

silentname

V novembri mi na kino nevyšiel čas, tak som sa na "Countdown" pozrel dnes. Po dopozeraní som skutočne vďačný, že som v kine na tomto filme nesedel, lebo by sa film dostal celkom isto na moju nástenku medzi najhoršie filmy roku. Plusy filmu? Jeho nápad. Myslím si, že z tohto nápadu sa dá vyťažiť veľa a mohli sme tu mať skutočne skvelý horor. Dokonca si viem predstaviť, že by niektoré scénky mohli fungovať, keby bol film v rukách kompetentnejšieho režiséra, ktorý reálne vie, ako sa má robiť atmosféra a ako posúvať jednotlivé scénky za sebou. Nebudem to naťahovať, povedzme si to na rovinu. "Countdown" je podľa mňa otrasné prevedenie skvelého nápadu. Vytrhnite to niekto Justinovi Decovi z rúk a dajte tomu dobrý scenár a kvalitnú réžiu. Lebo s výnimkou toho nápadu a možno celkom zaujímavého úvodu tu nefunguje vôbec nič. Na jednu stranu sa film chce tváriť, že je inteligentný. Nikto nečíta pravidlá a podmienky a tak to vyzerá. No potom treba vypísať kontaktné údaje. Kým ja som mal pocit, že niektorí ľudia apku len stiahli a už fungovala. Žiadne ďalšie podmienky. Ale to by bol ten najmenší problém. Každopdne technické detaily sú tiež dosť nedotiahnuté. Čo naše postavy? Všetci mi boli v tomto filme absolútne ukradnutí. Čo by mohlo trochu fungovať je puto medzi hlavnou hrdinkou a jej sestrou. Lenže nevedia to poriadne do toho zapracovať a vďaka tomu záver filmu nefunguje. Farárko, ktorý je až nadšený z celého tohto projektu je vysoko otravný a potom je tu chalan, ktorý je len ako obeť, do ktorej sa naša hlavná hrdinka zamiluje. Zaujímavé by mohlo byť ako sa démon snaží lákať svoje obete. Lenže na to by sme potrebovali, aby film lepšie niekde vysvetlil ich minulosť. A okrem toho úplne na záver musíme povedať, že film bude mať pokračovanie. A pokiaľ to bude v rukách nekompetentnosti Justina Deca, tak si myslím, že sa máme opäť na čo "tešiť". Nezakopávam tento film len z toho dôvodu, že to je dobrý nápad na to, aby z toho mohol byť dobrý film a v malých momentoch môžem vidieť náznaky toho, že by sa tam niečo mohlo dať. Lenže spôsob, akým je napísaný scenár tomu bráni vyťažiť akýkoľvek potenciál. Takže nie. Film je skutočne trápnym pokusom človeka, ktorý vôbec nevedel čo robí. Hodnotenie: D- ()

Arsenal83

Bez ladu a skladu alebo bez originality a nápadu. Teda nápady by aj boli, len použité z iných filmov. Tu sa so scenárom pán režisér nijako nenatrápil. Rýchlo spísal, odbuchal, natočil, pridal horor hudbu a už len čaká na peniaze. Len či sa dočká. ()

Marze

Zapomeňte na podvádění smrti, Stáhni a zemřeš je pro publikum, kterému nevadí, že je podváděno. Scénář se vůbec nezajímá o své postavy a zápletka nemá soudržnost. Je megazapomenutelný film. Jsem naštvaný, jak někdo může tak zajímavé téma takto pokazit. Když se objevila příšera jako z katedry loutkového divadla na Famu, dostal jsem záchvat smíchů a zápletka nabrala béčkové obrátky. ()

TheEvilTwin

Výsledek Countdownu je přesně ten, jaký jsem očekával. Celkem hezký a originální nápad, do kterého se dá vymyslet tolik zajímavých prvků, pohřben naprosto béčkovým, bezduchým a neosobním zpracováním. Postavy jsou nezajímavé a emočně úplně mrtvé, vývoj děje ostřílenější divák odhadne už od čtvrtiny filmu, na každém rohu "bubu", ale povedlo se to jednou, možná dvakrát. Stejně tak z hackování appky a vymítání démona se dalo vytěžit daleko, daleko víc, než to odbýt za 10 minut a ačkoliv jsem tohle čekal, tajně jsem doufal alespoň v lepší průměr. Alespoň za snahu a jednu zajímavou a vtipnou postavu mladého kněze, který skáče radostí, když se dozví, že někoho chce zabít démon, přivřu oko a dám aspoň tu dvojku. Nezajímavý, ničím inovativní horor, na který si za týden nevzpomenu. ()

SOLOM.

Přestože tento film zrovna dvakrát originalitou nehýří, nemůžu říci, že bych se u jeho sledování nějak zvlášť nudil. Mezi TOP roku 2019 však zcela jistě nikdy patřit nebude. Jde o takový mix Nezvratného osudu, Kruhu a jim podobným. I zde je touha změnit svůj osud a oklamat smrt (no tady spíše démona) a místo vražedné kazety tu máme mobilní aplikaci. V dnešní moderní době, která podobným filmům přímo nahrává, existuje však už tolik podobných filmů, že se jimi mnoho lidí již „přejedlo“ a já se jim na druhou stranu ani nedivím.    Sociální sítě jsou zlo, sám je využívám minimálně, každopádně jsou dnes pro spoustu lidí hlavní náplní jejich asi jinak nudného života. Ale pojďme k samotnému filmu. Ten si na sebe docela vydělal, takže bych se ani nedivil, kdyby za pár let vzniklo pokračování, ovšem nejsem si už tak jistý, zda by to mělo nějaký smysl (samozřejmě kromě peněz). Je nám zde nabídnuto několik zajímavých úmrtí – nebo lekacích scén, ale tvůrci se na můj vkus drželi dost při zemi. Chtělo to více brutality, násilí, pestřejší mordy, to ovšem zřejmě nedovoloval celkový rating a přístupnost.    Atmosféra samotná tu a tam vyčarovala celkem zajímavou podívanou, ovšem šlo jen o několik záblesků ve tmě (nezapomenutelná je snad jen scéna z nemocničního WC). Postavy byly kapitolou samy o sobě – hlavní hrdinka celkem v pohodě (Elizabeth Lail je sympatická ženská), ale všechny až na jednu byly tuctové – nezajímavé. Tedy až na kněze Johna. Ten potetovaný brýlatý nerd si mě dokázal získat na svou stranu a vypotil i několik slušných hlášek. Nebýt jeho asi bych se přikláněl spíše k podprůměrnému ohodnocení. 50% ()

Othello odpad!

Žilo by se mi lépe na světě s vědomím, že za tímto filmem stojí prostě akorát normální idiot než s vědomím, že celé je to prachsprostá, vypočítavá, čistě na výkon zaměřená snaha vytahat prachy z mládeže kombinací lekacího hororu, mobilních aplikací a popkulturních narážek, to vše zaobalené do trendové women empowerment slupky, aby si to dodalo na důležitosti. Ještě, že u nás na FAMU sedí u státnic nemilosrdný Psychor, takže se tady nic takového přihodit nemůže. Jsem si normálně oddech. ()

ARI50

Aplikace která mě nesmírně potěšila, dnes asi horror přes mobil. Herci v pohodě, příběh o prokletí a démonovi se mi hrozně líbil. Atmosféra filmu skvělá, nepříjemný pocit strachu byl, takže jsem si to užil, k dokonalosti už jen chybělo lepší vylepšeníni smrti a hlavně záběry zlepšit, jinak po dlouhé době super horor. ()

JASON_X

Fajn appka! Sakra, na Marketu ji nemůžu najít... Asi je jenom na App Store pro ty nafoukaný elitářský ajFouňáky, dobře jim tak! A taky fajn film, přesně na tyhle odlehčený černohumorný vyvražďovačky jsem těžce ulítlej. Je to samozřejmě nestydatě okopčenej Final Destination 1 až... 5? Ale to mi vůbec neva, podobný zápletky totiž přímo pubertálně miluju. Na rozdíl od F. D. ale v tomhle bijáku lidi nekapou od přirození, tedy jako přirozeně, ale nadpřirozeně, s přičiněním jistýho démona, což je skvělej nápad. A taky jsou v něm dvě skvostný komický postavy, a to opravář mobilů (kterej tak úžasně vyfuckoval tu nepříjemnou babu) a neskutečně nářezovej kněz - démonolog, mlsající hostie jako bramborový lupínky. Ale nejlepší scéna byla stejně asi ta s Quinn v márnici, když si šla na tajňačku k nebožtíkovi pro otisky na zámek obrazovky. ()

Morholt

Variace na Nezvratný osud a podle mého názoru i přiznaná, takže nějakou tvůrčí explozi nečekejte, ale jednoduše to funguje. Režisér nechtěl mrhat ani minutkou, takže se pořád něco děje a není čas na prostoje. jasně, občas dojde na nějaké logické chybky a klišé se zrcadlem atp., ale to se dá lehce odpustit. Zafungovala i špetka humoru v podobě střeleného kněze a prodavače mobilů a opřít se film může o pár napínavých chvilek zakončených možná avizovanými, ale přesto slušnými lekačkami. S koncem odpočtu děj správně graduje a stěžovat si nemůžu ani na bubáky. a navrch tu jsou sympatičtí herci, pokud tedy nepočítám sestru hlavní hrdinky. čekal jsem další teenagerovský převar a vlastně jsem se ho dočkal, ale takovýto recyklát si nechám líbit. 80% ()

Lucasion

To si takhle chci pustit Netflix a nabídne mi tohle. Bez přemýšlení pustím. No brain, jen zábava. A ono to docela funguje. Neurazí, nenadchne. zajímavý mix Wanových The Conjuring (2013) a Stáhni mě do pekla (2009). Hlavní herečka Elizabeth Lail je naprosto perfektní, neokoukaná, sympatická a hlavně neuvěřitelná podoba s Emily Blunt. Příjemná stopáž a klasická vyvražďovačka s reaperem/démonem v patách. (50 %) ()