poster

Lexx (TV seriál)

 • Kanada

  Lexx: The Dark Zone

Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy / Komedie

Kanada / Německo / Velká Británie, 1996, 4x90 min

 • Mr. Filuta
  ****

  V úvodu zaprvé: Ať si zdejší uživatelé hodnotí zvlášť filmy (což je zde) a zvlášť zbytek seriálu (což je ZDE), rozdíl v tom totiž je. V úvodu zadruhé: Nevím kdo první přišel s tím přirovnáním k Trpaslíkovi a už vůbec nevím proč se toho všichni tak chytli, osobně se domnívám, že by nemohli být více vedle. Snad jen ten pocit bezútěšnosti, který sdílí posádka lodi, je jediným mostem mezi oběma, a to je pro přímé srovnání, nezlobte se na mě, opravdu málo. Každopádně Lexx je neuvěřitelně unikátní zvrácená blbůstka, která úspěšností trpí na svůj poměrně nízký profil. Ale kdo si skutečně najde ten čas a pozornost na upřímné shlédnutí, zůstane určitě okouzlen stejně jako já. Dodneška mi rozum stojí kdožeto do tohohle díla promítnul svoji zvrácenou duši, protože bych ho rozhodně chtěl potkat. A nebo spíš nechtěl...?(24.8.2012)

 • Subjektiv
  ****

  Nádherný bastard, který dovoluje divákovi dík přiznanému a levnému (ale nápaditému) CGI (ala Red Dwarf), ošumtělým rekvizitám a nadsázce vnímat všechnu krutost zdejšího universa "jenom jako" a tak se smát těm jinak mrazivým nápadům se soudcovskými automaty, proteinovou bankou, vybuchujícím planetám, přepisování lidské povahy atd. A propos, nápady se v Lexxovi vůbec nešetří, tolik zvrhlých detailů vysypaných do jediné minisérie svědčí o geekovském tvůrčím výbuchu. +++++ Jaký svět, takové postavy - protagonisté i antagonisté. Nejdůležitější je samozřejmě posádka Lexxe, lodi ničící planety s obrovským apetitem. Kapitán je posera, slizoun a nadrženec, kterému se sex vyhýbá tím účinněji, čím víc po něm touží. Mrtvému asasínovi Kaiovi chybí radost ze života a emoce, k tomu neustále informuje své okolí o tom, co mrtví nedělají. Je však ultimátním bojovníkem a ochráncem posádky včetně slabého, ba slabošského kapitána. Hlava robota 790 je sice imobilní, její znalosti a schopnosti práce s technikou jsou však pro fungování posádky nezbytné. Stanley nemá odvahu a tak nechce bojovat za dobrou věc, což je jediná motivace Kaiova, 790 pohrdá Stanleyem. Je tu ale ještě jeden člen posádky. Trestankyně Zev za trest proměněná v otrokyni lásky funguje jako chytré scénáristické pojítko celé posádky. Miluje Kaie a touží jej přivést zpět k životu a pomoci mu v jeho prorokovaném poslání, vzrušuje kapitána Stanleyho, je milována 790, čímž oba do značné míry ovládá. Posledním klíčem je, že všichni potřebují Stanleyho, neboť jen jeho poslouchá loď Lexx. Vlastně docela nenápadně chytrý koncept. A kopec zvrhlé zábavy.(25.10.2014)

 • NinadeL
  *****

  4/4 Tak ono to nezestárlo, nejfantastičtější pilot k seriálu, který mě neustále v minulosti přesvědčoval o tom, že ač žánru neholduji, tohle si prostě musím dopřát :) Zev, sice bych nechtěla prožít celý život v tvých kalhotkách, ale posledního z Brunnen G bych následovala kamkoli. Yo way yo... Ah home va va ray... Yo way rah... Jerhume Brunnen G....(16.4.2010)

 • Hruskovice
  ****

  Ultradivnost :D Lexx - 1.00 - Ctím jeho temnost - Začátek jsem nepobral a nebyl jsem z toho uplně nadšenej, ale když začali holosoudy a ty lidi odsoudili buď do proteinové banky, nebo na sexuální hrátky kněžím, tak jsem si říkal, že to bude dost zajímavej náhul na to, že je to z toku 1997. No a nejvíc mě rozbila věta na konci: Jsem robot co chce žít v tvých kalhotkách... :D co to jako je ? :D Takže 1. část: 3,85/5 :) - 2.00 - Supernova - Už si začínám zvykat, a baví mě to čím dál tím víc :) Sice jsem měl slabší chvilku při tom jak se pořád ta cirkule zapínala a vypínala ale vlastně to svým způsobem bylo i vtipný. A konečně je nadobro pryč ta otravná Džigerota... :D 2. část 3,90/5 - 3.00 čast - Pro mě zatím nejlepší ze všech dílů, absolutně šílený příběh, který se odehrává na planetě odpadků, a kde přeživší nakažení speciální zbraní vyrábí z částí těl tzv. "Model" což je šťáva mající vlastnosti jako dost silná droga. Dost brutální scény a přibývající vtip pořád zlepšují tuto serii. Takže 4/5 - 4.00 část - Někdo si epicky zfilmoval svoje nejšílenější fantastické nápady a docela dobře to dopadlo :) Už jen dvě věci bych rád o tomto počinu napsal: NEpouštějte si to u jídla... a ze Zef snad každému normálnímu heterosexuálnímu chlapovi houpne v šourku, velice krásná postava :) Poslední část hodnotím tak jako i celou 1. sérii 4/5. Už se těším na pokračování...(24.9.2014)

 • Bozvav
  *****

  Skvělá záležitost. Škoda, že seriál, už pak nedosahuje takové úrovně. Jedná se o jeden z nejbizardnějších seriálových počinů, co jsem kdy viděla. Jde o velmi rozporuplnou záležitost. Buď vám sedne, či nikoliv. Obscéní, přitom ne nechutný, vtipný, ne úsměvný. Herci se vyřádili a scénárista taky. Babičce bych ho nepustila, ale mne nadchnul. Dávám 90%.(19.4.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace