Záhada, skládanka, vzrušující pocit nejistoty a tápání, labyrint klamných stop, stejně jako hold americkému černému filmu a detektivnímu příběhu natočenému v stylu retro. To všechno nabízí slavný americký film, jehož děj se odehrává v Los Angeles v roce 1937. Soukromý detektiv Gittes, vyšetřující obvykle manželské nevěry, se ujímá komplikovaného případu, který slibuje cosi nezvyklého – a také se postupně mění v případ vraždy. Gittes jde za rozřešením velmi tvrdohlavě, přes varování slovní i fyzická... Detektivní thriller byl natočen v roce 1974 a dodnes představuje mimořádnou ukázku perfektního filmového řemesla, na níž se podílejí všechny složky: od scénáře Roberta Townea (který byl oceněný Oscarem) přes kameru Johna A. Alonsea a herecké výkony Jacka Nicholsona, Faye Dunawayové a Johna Hustona, až po strhující režii Romana Polanského (Nůž ve vodě, Hnus, Ples upírů, Tess, Rosemary má děťátko, Pianista). (Česká televize)

bouncer

Briliantní (noir) psychologická detektivka. Pro mě jeden z nejlepších Polanského filmů - atmosférou, námětem i celkovým zpracováním. (Mladý) Jack Nicholson je ve své roli prostě skvělý. Ode mě plný počet, to snad mluví za vše. ()

Johny_fork

Vynikající detektivka ze staré školy. Polanski umě na počáteční jednoduchou zápletku postupně namotává další a další nejasnosti. Pomalé tempo vůbec nevadí, celé dvě hodiny jsem vydržel v napětí. ()

adamo_znk

Skvělá detektivka, přesně v tom nejlepším stylu 70. let. Je radost luštit společně s hlavním hrdinou pavučinu zločinů a pomalu se prokousávat do legendárního finále, za podpory Polanskym nastolené atmosféry a podmanivého hubeního podmazu. K tomu skvělý Nicholson, který hraje oproti jeho ostatním rolím nezvykle inteligentního drsňáka. Škoda že nehrál detektiva častěji. ()

Marek1991

Mám k tomu obrovskú výhradu a to, že to malo byť minimálne dvakrát zrýchlené, pretože to bola obrovská nuda. Už dávno som sa pri nejakom filme tak nenudil, že by mi bola priam až jedno celá pointa, aj keď aj ako kriminalistický film mi to nepríde okrem tej tajomnosti ničím zvláštne. Monotónny film, kde ma takmer nič neupútalo. ()

Padme_Anakin

Viděla jsem tento snímek jako mládě a od té doby ne, opáčko bylo tedy nutné.. Jack Nicholson je jako soukromé očko úžasný, v životní formě, sedne mu to a já mu to baštím.. Rozehraný příběh o sledování manžela kvůli nevěře se brzo parádně zamotá, manželka není manželka, hned nato je manžel nalezen mrtvý a rozběhne se vyšetřování, ve kterém není nic tak, jak se na první pohled zdá, všichni lžou... ()

liquido26

Pro mě to je jen LEHCE nadprůměrný film. Nadprůměrný díky skvělému Nicholsonovi, krásné Faye, vynikající atmosféře třicátých let a poměrně zajímavému rozuzlení. Jinak je to hodně obyčejný a nezajímavý příběh (tajemná famme fatale, která něco tají, je podezřelá z vraždy a vyspí se s hlavním hrdinou) nebýt výše čtyř zmiňovaných věcí bylo by to hodně slabé. ()

corpsy

Romanko sa pekne potrápil s filmom noir. Vo farebnom a širokoúhlom štýle. Oscarové nominácie zaslúžené, kultovosť snímku taktiež. Čo vlastne odsúdiť tomuto, v podstate takmer dokonalému snímku? Zrejme tú farbu. ()

F.man

Horké letní Los Angeles sužované nedostatkem vody, ve kterém Jack Nicholson alias J.J. Gittes vyšetřuje obyčejnou nevěru, rozehraje jeden z nejlepších atmosférických noir - krimy jaké můžete vůbec vidět. Umně maskovaný a příjemně propletený příběh dávkuje Roman Polanski po kouskách a ne jednou je tak divák překvapen zvratem. Kapitolou samo pro sebe je Jack Nicholson, kterému postava Gittese padla naprosto skvěle a společně s Faye Dunaway tak tvoří nádjerný pár. No a tak atmosféra - to horko které dýchá z plátna, ten noirový nádech... To všechno si zaslouží pět hvězd... Forget it, Jake. It's Chinatown. ()

DEXTER099

Miluju atmosféru 30,40,50 let a i tento snímek mě nezklamal.Soukromé očko v podání skvělého Jacka Nicholsona vyšetřuje nevěry a jedna taková údajná nevěra má zcela jiné pozadí než se na první pohled zdá.Víc vám radši prozrazovat nebudu,ale pokud máte stejnou atmosféru jako co jsem psal já rádi i vy a navíc příběh,který se odhaluje postupně tak budete nad míru spokojeni.Za mě celkově 85 % a pět hvězd. ()

spaceboyCZ

Skoro bych chtel rict: Polsky Forman. Prvni Polanskeho film, ktery jsem videl, byl Pianista...byl jsem unesen a ohromen. Pote jsem postupne prochazel jeho filmove pociny a tohle je dalsi skvela prace. ()

Cimr

Tento film je jako diamant. Vybroušený, dokonalý, nic se nedá přidat, nic ubrat.. Divák může prostě jenom dvě hodiny zírat. Zírat na ty nádherně zaranžované scény, perfektní herecké výkony a nasávat tu brilantní noirovou atmosféru. Čínská čtvrť je můj nejoblíbenější noir, nejoblíbenější Polanski, nejoblíbenější Nicholson.. Zkrátka bomba. U jednoho zhlédnutí nezůstane. ()

baribal

Hutná atmosféra, kdy nevíte co přijde v příštím okamžiku, detektiv schopný jít pro pravdu až za hranici zákona a spousta postav od kterých nevíte co čekat. Nejlepší mystery film jaký jsem viděl.. a to jsem ho viděl už několikrát. U většiny mystery platí, že jsou dobré pouze na poprvé, pak už vás nepřekvapí. Chinatown je výjimkou, která potvrzuje toto pravidlo. ()

NinonL

Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbala, odradil mě vždy začátek, protože jsem čekala nějakou ekologickou agitku. Nakonec z toho byla celkem slušná krimoška s nádechem noir. Ale nic víc. Polanski má, podle mého názoru, mnohem lepší filmy. Vyjmenuji třeba Muže ve stínu, Hořký měsíc, Devátou bránu, Pianistu. Všechny zmíněné jsem sledovala se zatajeným dechem. Takže jsem trochu na rozpacích z tvrzení o kultovním filmu Chinatown. Závěrem pro mně lepší průměr. ()

SaNcHeZ_cz

Výborně napsaná a ještě lépe natočená psychologická detektivka která nemá nouzi o silnou atmosféru a věrohodné herecké obsazení. Bohužel pro mě v tom není nic víc než jen na jedničku odvedená práce bez nějakého většího trvalejšího efektu. ()

Asgy

Mám moc rád dobu plnou plášťů, klobouků a jakési všudypřítomné noblesy a tady je vystižena výborně. Atmosféra je hustá, Jack Nicholson jako vždy bez výhrad a Faye Dunaway, kterou jsem ve filmu viděl poprvé taky výborná. Ale bohužel mě tenhle film tak úplně nedostal, i když mu prakticky nemám co vytknout... ()

E..

Tak tenhle film se dostal na vyšší úroveň díky skvělýmu Jacku Nickolsonu..bez něho by to byla jen další nevýrazná detektivka..každopádně řadím na lepší průměr. Co ale musím ještě vyzdvihnout je hudba Jerryho Goldsmitha. ()

GodComplex

Filmy Romana Polanskiho se v podstate rozdeluji na 2 sekce, na velmi dobre az genialni a na ty extremne spatne. Chinatown nastesti patri do prvni skupiny, nejedna se sice o Polanskiho masterpiece jak se mnozi snazi domnivat, ty zeji uplne nekde jinde (9th Gate, Rosemary, Tenant), ale stale je to vyborny zanrovy snimek. V tomto pripade oldskool detektivka s noir feelingem. Na poprve jsem byl z Chinatownu relativne zklaman, k cemuz napomohl prave obecne hlasany hype o nejlepsim Polanskiho dile, coz je blbost. Kdyz jsem se pres to ale s odstupem casu prenesl a podival se na to v klidu podruhe, konecne jsem to mohl dukladne docenit. V prvni rade fantasticka polanskiho rezie, kamera a super lokace vyprahleho 30's LA. V druhe rade uzasny soundtrack Jerryho Glodsmithe, ktery byl povolan na posledni chvili a cele to slozil behem 10ti dni, genius. Ve treti rade velmi schopny scenar, ktery pro podobne filmy byva klicovy. V posledni rade kvalitnich atributu velmi solidni Jack Nicholson, ktereho sice nejak zvlast nemusim, ale tady pusobil velmi profesionalne a krotil i sve typicke extro amoky. Bohuzel se to cele obcas kapku tahne a tempo rozhodne neni buhvijak strhujici. Nekde uprostred filmu to byla citelna nuda. Faye Dunaway ma navic smulu, ze patri mezi ty herecky, ktere se mi od srdce hnusi, takze prestoze nepodala nijak vyrazne spatny vykon, na snizeni hodnoceni ji to stacilo. Chinatown ma nastesti velmi dobry konec, ktery mi z pochopitelnych duvodu udelal radost. Celkove Chinatown pusobi velmi kompaktne a Polanski si tak muze spachat dalsi zarez v sekci vytvorenych skvelych filmu. Forget it, Jake. It's Chinatown. 8/10 ()

Jillen

Výborný snímek a rozhodně jeden z klenotů žánru...atmosféra, hudba a Jack Nicholson, to je Čínská čtvrť. ()

Sandiego

Velmi plastický a civilní výkon Jacka Nicholsona, který dokázal nalít krev do žil postavy typicky žánrového filmu a na svoji dobu velmi moderní kamera, díky níž bych klidně posunul vznik filmu o patnáct let dopředu. I když nejsem příznivce krimithrillerů či neonoirů, tenhle film mě svoji filmařskou a scenáristickou precizností udolal. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young

19.10.2023

The Batman obdržel známku výjimečného filmu

The Batman obdržel známku výjimečného filmu

17.02.2022

Chystaný komiksový snímek The Batman režiséra Matta Reevese (Válka o planetu opic) s Robertem Pattinsonem (Maják) a Zoe Kravitz (Sedmilhářky) v hlavních rolích se na internetu v posledních týdnech… (více)

Ben Affleck zpátky u režie

Ben Affleck zpátky u režie

09.08.2020

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)