Krvavá nevěsta

• USA Ready or Not (více)

Grace (Samara Weaving) si bere za muže Alexe Le Domase (Mark O'Brien), pohledného a úspěšného mladíka z bohaté rodiny, která své jmění získala vymýšlením a prodejem deskových her. Leckterá dívka o takovou lásku a její svatební naplnění marně usiluje či aspoň tajně sní. Grace navíc tímto sňatkem konečně získává rodinu, protože krutý osud z ní před časem učinil sirotka. Le Domasovi sice nepůsobí úplně běžným dojmem, ne každý z nich se z tohoto sňatku raduje, ale Grace je šťastná a zamilovaná a tak tomu nevěnuje příliš velkou pozornost. Po svatebním obřadu se Grace dozvídá, že je nyní již téměř oficiální součástí rodiny Le Domasů. A aby její přijetí bylo úplné, musí si s nimi ještě po půlnoci zahrát některou z jejich tradičních rodinných her, kterou si sama vylosuje. A její volba padne na hru na schovávanou. Pravidla jsou jednoduchá, nevěsta se musí schovat tak, aby ji do svítání nikdo z její nové rodiny nenašel. Jak prosté. Grace ale netuší, že zatímco si ve velkém sídle Le Domasů hledá vhodný úkryt, její budoucí příbuzní a jejich služebnictvo vytahují různé střelné, bodné i sečné zbraně. A jen co dozní tradiční „Před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát“, vyrazí na lov nevěsty, který má skončit velmi krvavým zapikáním. Grace naštěstí brzy pochopí, která bije, a rozhodně svou kůži nechce prodat lacino. Když zdánlivě křehkou nevěstu zaženete do kouta, nemůžete se pak divit, když se začne bránit. Tahle svatební noc bude krvavá a dlouhá a je dost možné, že na jejím konci nezbydou žádní živí svatebčané. (Cinemart)

TominoLa

Po delší době jsem se nechal nalákat na vcelku dobré hodnocení. Nevím zda více trpěla hlavní hrdinka, nebo já. Rozhodně jsem se nebavil a těch 96 minut bylo nekonečných. 2/10 ()

Trevor

Návšteva kina v mojom meste v osvedčenej zostave priniesla príjemné prekvapenie.Napriek tomu, že sa film už nejaký ten štvrtok premieta bola sála zaplnená celkom slušne. Samotný film sa trochu vymykal štandartom a samotný záver možno niekoho sklamal, avšak práve to ho spravilo svojim spôsobom výnimočným. Pravdepodobne každý čakal že Grace sa po svojho Alexa vráti, ale nestalo sa a možno aj vďaka tomu hororová komédia Ready or not veľmi príjemne prekvapila, podobne ako pred časom Mŕtvi neumierajú. Prekvapivé spestrenie nabitej filmovej jesene na hranici 85%. ()

kajas

Po veskrze pozitivních ohlasech jsem čekala trochu víc zábavy a trochu víc brutality. Samara (jak příhodné jméno!) je ale velká sympaťanda. ()

dyfur

...hororová komédia,kde to komické prevažuje,žiaľ je to na škodu veci....dá sa pozrieť,ale extra neočarí.... ()

honajz2

Sice dávám jenom lepší 3*, protože to na víc prostě nevidím, ale i tak se mi to líbilo. Pobaví to, až na pár utahaných chvil to rychle uteče a masakrování otravných, šílených a nepříjemných bohatých snobů si člověk doslova užívá. Sice tam jsou všechny zvraty předem odhadnutelné, ale co na tom. Jako oddechovka to svůj účel splní perfektně, o nic víc hlubšího tam nejde, takže já jsem spokojený, ale že by mě to dostalo a bavilo tolik, abych dal víc jak lepší 3*, to fakt ne. ()

ilemas

Docela ucházející ptákovina, ale podruhé už vidět nemusím. Ani komedie, ani horor, trochu komedie, trochu horor. Moc se nenasmějete a bát se nebudete, ale dívat se na to dá. ()

M.i.k.e

i když jsem čekal něco lehce jiného,nakonec nemůžu říct,že bych se nebavil.Tahle černokomediální hororová jednohubka těží primárně z dobrého nápadu,solidního tahu na bránu a poměrně překvapivého konce.Samara Weaving je navíc sympaťanda (asi jediná v tomhle filmu) a i když si teď nejsem úplně jistý jestli budu chtít vidět znova,ty čtyři tomu v rámci žánru klidně dám...70% ()

Vyhy

Čekal jsem surový survival ve starém domě s podivně vyhlížející rodinkou. Starý dům a podivně vyhlížející rodinka - to film splňuje na jedničku, ale to je tak vše. Hlavní hrdinku neznáme, rovnou ji vidíme v šatech, takže o nějaké chemii směrem k divákům, o tom se mluvit nedá. Taktéž rodina, její zvyky a tradice jsou sice fajn, ale neznáme jejich minulost, jejich vztahy, takže nám jsou zcela putna. Se samotnou hrou by se dalo více vyhrát, přišlo mi to odfláknuté. Pár postav se chovalo naprosto nelogicky a také se objevovali na místech, které se pro scénář hodili. Přesto všechno se na to dalo dívat. ()

Havaj8

Moc hororů jsem loni neviděl, ale tenhle patří do Topu. Super námět, jak přibrat novýho člena do rodiny, všechno dokonale ututlaný do poslední chvíle, než Samara Weaving pochopí, o co tam jde. Pak už se to pokusí vzít sama do vlastních rukou a je na co se koukat. Napůl gore, napůl černá komedie, ale dokonale funkční. Dlouho jsem nebyl takhle mile překvapenej ze survival hororu. Kéž by takovejch bylo víc. Ačkoli si spousta lidí může říct, jaká to byla ptákovina, já to musim lehce nadhodnotit. ()

Nach

Hororová komedie, béčková jako moje příjmení, ale neskutečně skvělá. Tvůrci moc dobře věděli o jakou hovadinu jde, ale dali do výsledného produktu tolik péče, že kvalitou tento kousek pokoří nejeden áčkový horor. Samara Weaving si svou roli dává s naprostým přehledem, že místy vypadá jako Sigourney Weaver ve Vetřelci. Vedlejší postavy vraždící rodiny jsou zde též charakterně opečovávané a mají hloubku - osobnost. Dokonce - a to jsem byl velice překvapen - tu je i nějaký jejich psychologický vývoj. Logika filmu přitom nijak neklesá, naopak vše funguje jak má, a proto jsem ve výsledku chování záporných postav též chápal. Verdikt: velké černohumorné hororové překvapení, které mi vykouzlilo úsměv na tváři a doufam, že tento produkční tým opět něco takto kvalitního vyprodukuje. Za hru na schovávanou mají u mě jedničku.80% ()

Rocky88

Roztomilá blbůstka, která sem tam hodí do placu černý humor, vynalézavou smrt nebo hektolitr krve. Tu hoďku a půl se člověk nenudí, ale kdo má rád filmy od Tarantina, nic ho tady úplně nenadchne. ()

bourec

Podobně laděnejch filmů sem viděl už dost,a zklamání pro mě je,že to je natočený až s určitou dávkou nadhledu až parodična,ale nezasmál sem se ani jednou,a ani závěr mi úsměv na rtech nevyloudil.Neni to zajímavý v postavách,nejsou využitý reálie starýho,a dost rozlehlýho baráku,prostě průměrná báchorka .40%. ()

Streeper

Jedná se o fajn slasherový počin, který nění ničím výjimečný, ale ani ničím neurazí. Bavila mě hlavní herečka Samara Weaving a upřímně doufám, že dostane více příležitostí a lepší role. Možná jí bude na škodu, že je hodně podobná Margot Robbie nebo Emmě Stone. Že tenhle typ hereček ve filmovém průmyslu už existuje. Ale uvidíme. Upřímně, klidně bych na to nezaváhala zajít do kina. Fakt mě to bavilo, jen bych měla výtku k tomu výbušnému konci. Mohli vymyslet trochu něco jiného. ()

Lenka.Vilka

Jelikož dnešek stál za pikaču, chtěla jsem si něčím...zlepšit náladu. A s tím mi Krvavá nevěsta pomohla dokonale. Je to napínavý, děsivý,  nechutný a vtipný, díky naší nevěstě solidně cynický (kdo by se jí divil?!) a díky "devadesátkové stopáži" zábavný po celou dobu. Zároveň si to hezky hraje s očekávaníma ohledně klišé používaných v žánru. Ale zároveň některá využívá úplně na chlup shodně. Takže jo, díky tomu to bylo i trochu překvapivý. A tak neskutečně vtipný! Moc fajn, super zahrané, dobře natočené...já jako filmový barbar bez špetky vkusu a nulovým rozpoznáním kvalitního filmu, jsem si to užila. ()

dubinak

Trailer ve své podstatné jednoduchosti vlastně moc nenavnadil, ale vzhledem k příznivému hodnocení, jsem zavítala do kina a bavila se královsky. Dobře napsaná postava hlavní hrdinky přispívala k empatickému zážitku a nekazila dojem. Přidrzlý humor představovaný spektrem charakteristických vedlejších postav se prolínal s originálními gore scénami a tempo nepolevilo ani na chvíli. Ready or Not je opravdu zručně natočená hororová komedie, kterých je poslední dobou po málu a plusové body si připisuje hlavně svým překvapivým finále. ()

C0r0ner

Finále (posledních pět minut) mělo kurevský pětihvězdičkový potenciál co se týče srandy, nápadů a řežby, takže mi přijde jako velká škoda, že zbytek stopáže se jednalo o průměr. Kéž by tak tady existoval scénář hodný takového námětu... To mohla být parádně veselá a brutální jízda! 65% ()

Alfréda

Hodně ujetý námět. V hororovou komedii se film přelévá jen několika okamžiky. Po většinu času je téma bráno smrtelně vážně. Závěrečné dvě minuty bylo to jediné, co mě pobavilo a upoutalo. Zároveň šlo ale o zcela nepochopitelný wtf moment, nad kterým nevěřícně kroutilo hlavami celé kino. Mám po zhlédnutí velmi rozporuplné pocity. Váhám, zda aspoň ten podivný, humorný konec film povýšil na lepší úroveň. Film má aspoň sto fucků, padesát shitů, a beztak mu to na dramatičnosti nepřidalo ani zbla. Lekačky 0/10. Napětí 0/10. Příběh 0/10. Humor 2/10. Obsazení 3/10. ()

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Jaký film chystá Daisy Ridley?

Jaký film chystá Daisy Ridley?

04.05.2020

Máme 4. května, Den Star Wars, takže začneme rovnou novinkou o hvězdě poslední trilogie herečce Daisy Ridley. Ta má po letech strávených zachraňováním galaxie daleko, daleko odsud coby mladičká Rey… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)

Nové Mise uvítají starou tvář

Nové Mise uvítají starou tvář

03.02.2020

A teď jedna z těch hezčích castingových zpráv za poslední měsíce. Sedmý a osmý film v sérii Mission: Impossible přivítají zpět starého známého. Do akční franšízy Toma Cruise se totiž vrací kanadský… (více)