Již název filmu vypovídá o tématu, kolem kterého se příběh točí. Existuje totiž teorie, že by se každý člověk měl narodit s určitou dávkou alkoholu v krvi. Tato malá intoxikace totiž otevírá naši mysl k poznání světa okolo nás, zmírňuje problémy a zvyšuje naši kreativitu. Tato teorie zaujme Martina (Mads Mikkelsen) a jeho tři přátele, unavené středoškolské učitele, a pustí se do experimentu, při kterém si po celý den udržují hladinu alkoholu v krvi. Když Churchill dokázal vyhrát druhou světovou válku s notnou dávkou alkoholu, kdo ví, co způsobí pár kapek jim a jejich studentům? Prvotní výsledky jsou povzbudivé a tento malý projekt se stane opravdovým akademickým výzkumem. Jak jejich hodiny, tak výsledky se zlepšují a skupina znovu dostane chuť do života! Když však výzkum přeženou, někteří musí skončit. Je stále jasnější, že i když alkohol mohl dopomoci ke skvělým úspěchům v historii, některé odvážné činy mají své následky. (Film Europe)

Aljak

Toto že je najlepší európsky film roku 2020? Dánska dramatická produkcia je stabilnou zárukou kvality, ale tento film veru nebol moja šálka kávy (ani alkoholu). Námetovo to bolo zaujímavé a originálne, ale po dejovej stránke to skôr hodnotím ako preceňovanú bohémsku ódu na alkohol, ktorá môže pre ľudí napokon pôsobiť asi inšpirujúco - a môže to dopadnúť aj tak ako u týchto postáv. Každopádne, herecké výkony boli výborné, postavy učiteľov strednej školy zahrala štvorica pánov znamenito. A hoci mi to školské prostredie imponovalo, celkový dojem je u mňa priemerný (aj vzhľadom na morálno-etický dosah tohto filmu). 3* ()

vydumnica

Another Round znie jednoducho krajšie ako Chľast, anyways je to veľmi pekný, vôbec nie povrchný dánsky film, ktorý nie je len o alkohole. Je o živote ako takom, o skutočnom priateľstve, o láske, manželstve, rodine, úspechoch i pádoch, o strate aj o víťazstve. Mne sa to veľmi páčilo. A herecký výkon hlavného hrdinu (M. Mikkelsen) bol fantastický, dala by som mu aj Oscara :-). A je to smutné, že tesne pred nakrúcaním zomrela režisérovi pri autonehode dcéra, ktorá tu mala hrať, časť filmu sa nakrúcala v jej triede a s jej spolužiakmi a tento film je venovaný práve jej pamiatke. Držím mu prsty na Golden Globes a prípadne aj na Oscaroch. ()

BarryLyndon

Jeden z filmů roku. Mistama jsem se cítil opravdu nepříjemně. Docela by mne zajímalo jestli Vintenberg viděl Fričův Dnes Naposled. A Mikkelsen je geniální herec. Měl jsem k tomu k večeři bramboráky a i to pivo jsem si neotevřel. 9/10 ()

ProNotor

Jo pro lid mírně inklinující k chlastu to je balada, ale jak začne být problém, určitě to není démon alkohol. Tenhle sociální experiment na sobě vyzkoušel nejeden našinec, když si dělal kalbu ze čtvrtka na pondělí nebo šel ještě fajnově spráskaný po flámu do práce, kde se snažil vypadat střízlivě, působil zábavně a ještě k tomu se snažil nezvracet. Půlpromile mi přijde jako fajn meta na odchod domů do pelíšku nebo jako odrazový můstek k tomu, se vystřelit do bezvědomí. Avšak vždy záleží na konzumentovi, jak svojí vášeň dokáže ukočírovat. Film pecka, tyhle chlastací snímky mě povětšinou baví, tento velice. Mads mě baví už dlouho a tohle mu sedělo dost dobře, jako alkin by vynikal i mimo plátno. Zakončení jsem mírně očekával, že jeden to nedá na játra a propadne v testu. Nejslabší dostane panáka. Úplný konec, tak nevím party hard nebo rodina, já bych táhnul domů za ženuškou, a ještě v posledním závanu rauše z chlastu bych jí ukázal sedmý div světa, teda za předpokladu, že by to bylo do té půlpromile. :D 5* ()

bourec

Vynikající film. Výbornej Mads. Nakonec z toho nevyšli až tak destruktivně, jak se u podobnejch filmů občas stává. Líbilo, a to dost.80%. ()

Rocky88

Tak se Tomáš Zimníhora opět spojil se Šílenýsem Mikkelsnem a opět je z toho často nevídaná kvalita. Z filmu přímo srší emoce a stavy prožívané hlavními postavami, při jednom okamžiku jsem se i cítil nametenej jak ty 4 prasata. Potud dobrý. Zklamal mě ale konec. Čekal jsem daleko horší vyústění, i kvůli angažování Madse do této role, protože ten by tragičtější vyvrcholení utáhl i bez problému zahrál. Tak snad příště. ()

Streeper

Skvělý originální námět, který mě zaujal a nečekala jsem, že se mi bude tolik líbit. Herecké výkony taky vydařené. Film má pár momentů, které mi úplně vzali dech, ale pak tam jsou momenty, které mě hodně nudili. Takže proto hodnotím zlatou střední cestou, ale je to lepší průměr. Závěrečná taneční scéna je dokonalá oslava života a přátelství. Trochu mě mrzí, že jsme se do životů postav nepodívali trochu hlouběji, třeba by mě ta ztráta na konci zajímala o něco víc a více bych empatizovala. ()

C0r0ner

Zdaleka ne tak devastující jako Hon, to je úplně jiná liga, ale pořád ještě celkem nepěkný pohled na dno lahve, kde se skrývá nejenom pravda, ale také rozklad rodiny, osobnosti, důstojnosti a nakonec i života. Vinterberg jako vždy originální, přesvědčivý a nepříjemný. 80% ()

dubinak

Osvěžující, čistě evropský festivalový kousek, u jehož sledování zapomenete na všechny své trable a vcítíte se do postav, které tu jsou velice oduševnělé a umí své pocity buď vyjádřit nebo zapít. Kdybych tenhle film viděla třeba ve Varech, určitě by se mi zapsal do paměti společně s kino atmosférou na ještě hodně dlouho. Ačkoliv se ještě občas přistihnu, že si zpívám závěrečný soundtrack z poslední scény, která byla asi nejzajímavějším momentem filmu, skromná projekce u domácí televize je pro tento film přímo škoda. Vzhledem k tomu, že Vinterbergova Rodinná oslava i Hon, jsou filmy, jež v mojí pamětí zůstávají doposud, uvítala bych téhle dánské komorní tvroby z jeho strany víc. Snad se zase brzy dočkáme přídavku. ()

Cheeter

Příslib filmu byl veliký. Začátek se mi také líbil. Mikkelsen hrál výtečně. A pak se toho celé bohužel zvrtlo. Začalo to být utahané a zbytečně dlouhé. Poučení z filmu? Že málokdo se poučí ze svých chyb i chyb druhých. Čekal bych trochu víc se přiznám. Takže výsledkem bylo pro mě zklamání, byť pořád si myslím, že to není špatný film, jenom nedosáhl svého plného potenciálu. ()

annihilation

Chlast je asi jeden z nejvíc nadhodnocených snímků posledních pár let. To vážně nikomu nevadí se dívat na něco, co je předvídatelné na tolika úrovních? ()

zette

Namet alkoholu neni pro film nijak originalni, ale Vinterberg tohle tema skvele zpracoval. Opet vyborne danske drama, kde nejvetsi ozdobou jsou herecke vykony ctyr ucitelu. Zaverecny Mikkelsenuv tanecek je genialni. ()

PavelVanekArt

Moc příjemná a sympatická sonda do projektu jménem alkoholismus. Myšlenka projektu skvělá, provedení šlo až do extrému. Vynikající casting v čele s vždy fenomenálním Mikkelsenem. Nedosahuje to kvalit jako Hon ale to ani nemusí, jede si to svoji linku po rovné čáře, ze které ale občas uhne, klopýtne a vybleje se. 4* a.k.a 85% ()

LasT_Olt

To jak Mads na konci filmu oslavuje kvůli pozitivní zprávy od své ženy je prostě skvělá scéna. Tenhle moment musel někdy v životě zažít každý chlap. Skoro jako by se stal nějaký zázrak :D Po delší době nový film, který jsem si naprosto užil. PS: ta jeho lekce v hodině historie ohledně tří kandidátů na prezidenta, je prostě skvělá a občas bych taky tímhle rád někoho nachytal. ()

campix

Thomas Vinterberg se vrací do vlasti a znovu to funguje na výbornou. Objevují se zde staří herečtí známí, kteří už v minulosti hojně skórovali nejenom ve Vinterbergových filmech. Nosným elementem je samozřejmě Mads Mikkelsen, který je výborný, tak jako snad vždy. Premisa filmu je velmi zajímavá. Je tu parta středoškolských učitelů, kteří se rozhodnou pustit do experimentální studie, která říká, že člověk má od přírody o půl promile méně než by měl mít, aby mu to dovolilo naplno projevit svůj potenciál. Samozřejmě to sebou nese spoustu problémů jak v osobním životě, tak v tom profesním a ne všichni jsou schopni to zvládnou. Zábavné, poučné a také k zamyšlení. Opět dánská trefa do černého. ()

angel74

Thomas Vinterberg si dovolil zase jednou rýpnout do živého. Aby to vyznělo co nejúderněji, na pomoc si znovu přizval Tobiase Lindholma a Madse Mikkelsena. Už jen tahle jejich spolupráce pro mě znamená záruku kvality, což se opět potvrdilo. Snímek Chlast sleduje příběh čtyř přátel, kteří se rozhodnout žít v duchu hesla „alkohol je metla lidstva, ale zametat je třeba denně”. Také díky tomu se nejedná o plnokrevné drama jako v případě filmu Hon, najde se tu i pár odlehčených scén, nicméně těch bolestných a tíživých okamžiků postupem času přibývá... Chvíli před koncem jsem hodně váhala mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, pak ale neodolatelný Mads Mikkelsen předvedl svůj taneční um a bylo rázem rozhodnuto. (90%) ()

kocik1

Úsloví "piješ jako Dán" získává v tomto filmu hlubší význam. Kruh se neuzavře a spirála se točí a bude točit dál. Na začátku trošku lehce konverzační nudný film o nudných chlápcích, co už být nudní nechtějí, se pomalým tempem stupňuje ke svému finále a zatím vedle rostou další nudní chlápci a svět se točí dál. Líbilo se mi to. ()

StanislachKo

Dobrý film, to bez debaty. Najmä vďaka skvelým hercom. Ale čím ma tí severania tak neskutočne vytáčajú... "Roztras kameru a bude to vyzerať o to viac umenie". Za mňa veľmi lacný ťah. A film v zásade bez myšlienky. Ale pozeralo sa na to fakt dobre. ()

CinemaRanger

Vinterbergův Hon se mi dost líbil a tak jsem od Chlastu čekal další skvělé drama. Bohužel, trochu zklamání. Mikkelsen je tradičně parádní a jeho opileckej tanec na konci byl úžasný. Téma zaujalo, tragikomická nota byla fajn, ale nudilo to a film jsem sledoval na dvakrát, protože jsem v polovině usnul. ()

Radiq

S názvem Chlast to ale přece mohlo být mnohem, mnohem ukrutnější. Podle ukázek, co jsem viděl, to vypadalo docela jinak. I ten závěrečný tanec, který jsem znal už dřív z internetu, mi najednou nějak neseděl - za prvé: ta hudba se mi tam vůbec nehodila - měli vybrat něco lepšího, za druhé: neměl tam být tak náhodou na káry? On tam vlastně byl skoro střízlivej. No, prostě z hlediska chlastu je to opravdu slabé. Silné stránky to ale má. Třeba Mads, jako vždy sympaťák a zmiňovaný tanec: respekt. I nějaké to drámo. A docela dobře se na to dívalo. Divné mi bylo jedno - oni začli chlastat a pokračovali v tom nějakou poměrně krátkou dobu a někteří posléze nedopadli vůbec dobře, což mi moc nesedí se skutečností, kdy to trvá mnohem dýl... a pak se mi prohnalo hlavou, že tvůrci takhle asi chtěli trošku moralizovat a ukázat nám, že alkohol je špatný. Jinak ale zajímavej experiment. Jak alkoholický, tak filmový. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

36. Premios Goya – výsledky

36. Premios Goya – výsledky

13.02.2022

Ve Valencii byly v sobotu 12. února 2022 předány výroční španělské filmové ceny Goya. Režisérem slavnostního ceremoniálu, jenž se uskutečnil v operním divadle Palau de les Arts Reina Sofía, byl… (více)

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

16.11.2021

Studio Lionsgate si objednalo remake další evropské pecky – tentokrát velebeného dánského snímku Rytíři spravedlnosti. V původním filmu režiséra Anderse Thomase Jensena (O kuřatech a lidech, Adamova… (více)

28. Dny evropského filmu startují!

28. Dny evropského filmu startují!

15.06.2021

DEF proběhnou v termínu od 16. do 23. 6. v Praze, Ostravě, Brně a v dalších městech ČR v rámci festivalových ozvěn. DEF jsou filmovým festivalem, který se již 28 let zaměřuje výhradně na současný… (více)