11 veskrze originálních lidských osudů vzájemně se proplétajících v jedné městské čtvrti irského Dublinu. Kriminálník Lehiff (Colin Farrell - S.W.A.T., Telefonní budka ) se připravuje na svou poslední černou prácičku. V jeho stopách neúnavně slídí podivínský detektiv Jerry (Colm Meaney - Blueberry), obdivující neohrožené hrdiny z amerických akčních seriálů a keltskou mytologii. Je tady taky John, který praští s otročinou v supermarketu, aby se přidal k Lehiffovu týmu. Potřebuje totiž získat peníze a tudíž i lásku Deirdre, která toho času žije u jistého Sama, zaměstnance banky, kterou se John a Lehiff chystají přepadnout. Do cesty se jim snad může postavit pouze zhrzená a odkopnutá Samova manželka, místní nemesis, 8 letý klučina, krátící si čas házením šutrů do oken zrovna projížděních vozidel a jedná nepozorná ovce. (oficiální text distributora)

Jacek

Režisér John Crowley pro své vyprávění, situované do ulic irského maloměsta, zvolil formu mozaiky skládané ze vzájemně propletených a ovlivňujících se příběhů. Zkrotit bujného koně rozevláté narace a přinutit ho klusat jedním konkrétním směrem ovšem není žádná sranda, jak zjišťuje on i divák – ne vždy se zkrátka daří zvládat síť dějů a střetů tak fantasticky, jako se to povedlo například v britském Podfu(c)ku, švédském Tik-taku nebo perverzně něžném americkém Štěstí. Crowleymu se na jednu stranu daří udržovat diváka v obraze a vlastně nikterak ho nemate, ale na stranu druhou jeho snímek oproti zmíněným mistrovským kouskům postrádá výraznější tah a sevřenost. Relativně dobře si nicméně vede při „autentické“ práci s kamerou a kliku má rovněž při obsazování jednotlivých postav, které možná někdy působí lehounce karikovaně, ale stále mají kouzlo. Výsledkem Crowleyho snažení je vůbec ne špatný snímek, nepřekračující sice nikterak standardy „ostrovních filmů“, ale i přesto v některých ohledech příjemně překvapivý. ()

Gore

Úvodní scéna nemá chybu, pak se to ale roztříští jak zrcadlo do mozaiky několika lidských osudů, které jsou víceméně černohumorně zábavné, jiné poměrně natahované a nicneříkající. Skvělý Farrell a Meaney. Ostatní spíše přehrávají (škoda u mé oblíbenkyně Kelly MacDonald). Největším mínusem je, že poslední dobou ostrovní kinematografie podobné příběhy chrlí jeden za druhým, proto jsem tam moc originality neshledal. ()

B_EyE

Film na pomezí mezi lehkým dramatem a komedií, okořeněný nadsázkou a špetkou černého humoru ... pokud máte rádi irské filmy posledních let, intermission vás pravděpodobně nezklame... ()

Acrux

Docela zajímavý film seskládaný z příběhů několika lidí, které se více či méně prolínají, se skvělým hereckým obsazením. Bohužel ale celkem nudný a takový jakoby roztříštěný. Možná to byl záměr, u mě ale neuspěl. A už mě ani pak nijak zvlášť nezajímalo, jak to vlastně všechno dopadne... ()

Nolanofil

Prekvapivo nevládne INTERMISSION Colin Farrell (ktorý vo filme veľa priestoru nedostane), ale Colm Meaney. Jeho postavu si zamilujete a budete sa tešiť na ďalšiu scénu s ním a jeho grázlikmi, ktorým bez zaváhania ukáže kto je tu pán. Film samotný je miestami nudný (aj napriek slušnému scenáru) a jediné čo ho drží v priemere, sú herci ktorý si užívajú svoje úlohy. ()

piranha

Ne všechno vám vyjde tak, jak chcete. Vlastně jenom máloco vychází podle představ... aneb zase jedna dost úchylná farrellovka. ()

Saur.us

Humorný spletenec osudů skupiny Dubliňanů. Dialogy jako z Pulpu, pár známých (nejen ale většinou) irských star. No idelání koktejl. Dokonce i ta nervózní kamera mě nakonec přestala vadit. ()

mala_kea

John Crowley se pokusil "obšlehnout" Tarantinovu metodu filmografie a poměrně dost se mu to povedlo. Děj je jako ve většina Tarantinových filmech o hovně, ale ten scénář, to je něco fantastického, na co bych se mohl koukat pořád (závody na vozíčkách, promlouvání s paní pokládní a následné zlomení nosu)..Farallovi ta naušnice sluší, jen měl dostat rozhodně větší prostor. ()

mourinho

Mozaiková forma vyprávění sice už není nikterak objevná, ale pokud vás postavy a jejich osudy zaujmou, většinou je to trefa do černého. A INTERMISSION je přesně ten případ. Vztahový propletenec v kombinaci s drsnou kriminální gangsterkou odehrávající se v jedné městské čtvrti irského Dublinu funguje skvěle, je to dramatické i vtipné zároveň, výborný Farrel, ale i ostatní herci, v podstatě nemám výraznějších připomínek. Čtyři hvězdy naprosto zasloužené. ()

Kaucuk

A ono ejhle. Místama to byla docela nuda, pak ale to nabralo docela slušnej spád a byla to i prča, pak zas nuda, zas prča, nuda, prča, nuda, prča. Každej záběr mi přišel jinej. Neni to špatnej výtvor, to vůbec ne. Ale rozdílnost ve scénách se na hodnocení podepsala i když většina herců je sympatická a pár scén dost vtipnejch. 3,5, jak se řiká ve Státech:) ()

bono22vox

Poněkud vyumělkovaná mozaika ze současného Dublinu se špičkovým irsko-britským obsazením. Tento irský mix Prostřihů s Gaunery zůstal někde v polovině cesty a přes jistý půvab bohužel nedrží tak docela pohromadě, a tak se jedná o dobrý průměr, já dávám jednu hvězdičku navíc za už na začátku zmíněné skvělé obsazení... ()

Lilien

taký malý celkom príjemný film. Koncepcia viacerých postav a ich osudov vzájomne prepletených ktoré sa na konci rozuzlia pre niektorú postavu pozitívne pre inú negatívne tu už bola,určite netreba menovať. Hoci Intermision ich kvalitu nedosahuje je príjemným oživením Európskej kinematografie. ()

Stanix

Vrchovatá porce britské humorné konverzačky s nehrdiny, tedy obyčejnými lidmi, zažívajíce neobyčejné příběhy a situace. Herecký "sortiment" byl excelentně vybrán a sedl mi naprosto bez výhrad. Dobrá zábava a myslím že i na vícero shlédnutí. ()

nula87

Příjemně ubíhající mozaika osudů asi 10 lidí, které se poměrně promyšleně protnou. Ne tak přímočaré jako Pulp Fiction, ale parádně živé, velmi dobře vypointované. A hnědá omáčka :) ()

Mincek

Prekvapujuco vyborna komedia s prvkami gangsterky a nemalou davkou cierneho humoru, ktora rychlym a nenudiacim tempom zobrazuje osudy ludi v jednom meste na britskych ostrovoch a ich vzajomne prelinanie. Mile prekvapenie, ktore nenudilo, malo velmi svizne tempo a ziskalo si ma hlavne ciernym humorom, preto jasne 4* ()

blacktomas

Vtipná irská, respektive britská kriminální parodie na lidské osudy v jedné čtvrti Dublinu. Britská kinematografie (až na pár výjimek) mi připadá poněkud fádní, a plochá i přes nesporně originální nápady, které se tu a tam objeví a to je případ i tohoto snímku. Co se jim ovšem nedá upřít je realistický pohled na skutečnost v šedé rutinně všedních dní. S tím vším jsou spojeny všechny možné strasti a radosti, které známe z vlastních zkušeností a to je velké plus, které nám Hollywood není prostě schopen nabídnout. Je to milý, trochu amorální filmek o životě. ()

Borecz

Vynikající film, od nějž jsem nečekal vůbec nic (protože jsem neměl ani tušení o čem je nebo kdo v něm hraje) a byl jsem tedy více než potěšen spoustou vtipných scén a příjmeným hereckým obsazením i zpracováním. Zasloužené 4* ()