Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Komedie, která si utahuje z kriminálek, jichž jsou dnes plné televizní obrazovky. Film využívá klišé kriminálního žánru, a tak se děj, který divák zná už z milionu žánrových snímků z policejního prostředí, stal podhoubím pro slovní humor a do absurdna gradující situace. Na scéně se objevuje major Prubner (David Novotný), jeho nová kolegyně Skálová (Hana Vagnerová) a detektivové Rorýs (Martin Pechlát) s Dymákem (Lukáš Příkazký). Jejich úkol od náčelníka kriminálky Drátka (Miroslav Táborský) je jasný – vyšetřit vraždu Starablažkové. Postupně kriminalisté vypátrají, že úspěšně vydírala, a proto se jí někdo zbavil. Ale mnoho stop nemají. Jen to, že jde o pomstu. Majoru Prubnerovi šlape navíc na paty jeho nadřízený plukovník Drátek, který mu dá na zjištění vraha jen týden – tedy sedm dní! Detektivní rámec je však základem pro vtipné scény a zdařilé herecké výkony. (Falcon)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (290)

hirnlego 

všechny recenze uživatele

"Bláznivá střela" do vlastní nohy. Kameňák pro ty, co se nechtěj špinit Troškou. Málokdy je po prvních pár vteřinách odpad jasnější. A bolestivější. Účast "normálních" herců ultimátní wtf. Nicméně - těžko říct, jestli postupem časomíry menší utrpení, nebo větší otupění (sázka na 2.), ale odpad nelze už kvůli Novotného (cca dvěma) zábleskům geniality. "To jsou nové chůvy." - "Vchurvy?" ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Že by první česká parodie moderního střihu? Sice to působí jako jakýkoliv film Leslieho Nielsena, když mu od Bláznivé střely trošku docházel dech...a scénáristi. Ale na druhou stranu, to je pořád docela dobrá vizitka. Nečekal jsem to, ale místy jsem se fakt příjemně pobavil. Není od věci koukat na film, který je absurdní takovou tou klasickou českou formou, která je většinou špatná (rodinný pouta, ordinace atd.), ale zároveň má takovej ten nádech skutečnosti, že o to mu přesně šlo a tak si nehraje na něco, co není. Fajn relax, kecal bych, kdybych tvrdil, že jsem se u něj nezasmál. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Z toho, co zatím víme o pachateli, je jasné, že to nebyl Kambodžan. Všichni, co u nás žijí, tedy čtyři - mají alibi. Vyloučili jsme taky Eskymáky. Ti jsou u nás jen dva a oba v noci spali v mrazáku." To jako vážně? Doufám, že ne, protože tenhle snímek má v rukách spoustu debility a neváhá jí použít. Mně tedy tradičně dlouho trvalo, než jsem pochopil, o co jde. Mohlo za to nepřátelský prostředí ostatních diváků, kteří se zarputile odmítali bavit. Já jsem se tomu nebránil, protože tohle byla sranda. Blbě natočená sranda, protože spousta vtipů padla pod stůl se sekerou v hlavě, ale tý snahy mě rozesmát tam bylo fakt dost. I když vtípky byly občas vykradený od ZAZ. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Jako pár dobrých fórečků tam bylo, vesměs zrovna ty, co nejvíc kopírovali Franka Drebina. Projekci oživila značně primitivní slovenská rodina, která komentovala některé dění a občas se snažila uhodnout dění nadcházející, oprvadu takhle buranský chování člověk hned tak nevidí, ale možná patřili k filmu. ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Šmídmajer nedostal zelenou pro další Kameňák, tak si natočil vlastní. Srovnání s geniální Bláznivou střelou je úplně mimo. Pokusy o vtip totiž nefungují ani samostatně a jednotlivé scény na sebe nenavazují. Smysl by dávalo rozdělit film na skeče a postupně je házet na Youtube, kde by to určitě něco vydělalo, protože v kinech muselo být pusto. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (12)

  • Film se natáčel také v prostorách Lékařské fakulty Univerzity Palackého. (dama2014)
  • Poslední klapka padla v Olomouci dne 28. 7. 2019. (rakovnik)

Reklama

Reklama