Nadporučík Izidor Vlk a nadporučík Herkules Drátek se ucházejí o místo velitele kriminální služby. Když kvůli své hlouposti Vlk neuspěje, jeho asistentka je rozhodnuta svému náčelníkovi k místu pomoci tím, že Drátkovi přeřízne brzdové hadičky u auta. Jenže nově jmenovaný velitel kriminálky nakáže Vlkovi, aby jel autem s ním, a tak se nakonec oba vybourají. Stav obou zraněných je vážný, oba potřebují transplantaci. Nakonec ale přežije jen Drátek. O několik měsíců později je major Prubner, Drátkův podřízený, přivolán se svým týmem, kolegyní Skálovou a detektivy Rorýsem a Dymákem k případu vraždy Kateřiny Starablažkové. Starablažková měla v hlavě zaseknutou sekyrku a na nábytku v jejím bytě byl velký nápis ATSMOP. Stejný nápis ale Prubner se svými lidmi objevuje i u případu sebevraha Koziny Sladkého, který skočil ze 123. patra paneláku, a u případu zavražděného bývalého náčelníka kriminálky Horváta. Do hluboké hypnózy pachatel rovněž uvedl policejní psycholožku Kmoníčkovou. I ona měla podivný nápis ve své kanceláři… (TV Nova)

Enšpígl

Jako pár dobrých fórečků tam bylo, vesměs zrovna ty, co nejvíc kopírovali Franka Drebina. Projekci oživila značně primitivní slovenská rodina, která komentovala některé dění a občas se snažila uhodnout dění nadcházející, oprvadu takhle buranský chování člověk hned tak nevidí, ale možná patřili k filmu. ()

Malarkey

Že by první česká parodie moderního střihu? Sice to působí jako jakýkoliv film Leslieho Nielsena, když mu od Bláznivé střely trošku docházel dech...a scénáristi. Ale na druhou stranu, to je pořád docela dobrá vizitka. Nečekal jsem to, ale místy jsem se fakt příjemně pobavil. Není od věci koukat na film, který je absurdní takovou tou klasickou českou formou, která je většinou špatná (rodinný pouta, ordinace atd.), ale zároveň má takovej ten nádech skutečnosti, že o to mu přesně šlo a tak si nehraje na něco, co není. Fajn relax, kecal bych, kdybych tvrdil, že jsem se u něj nezasmál. ()

NinadeL

Spokojenost. Je to přesně taková parodie, jakou si dnešní doba přesycená televizními procedurálkami žádá. Šmídmajerovi se povedlo sestavit rychlou kadenci vtipných situací, gagů, hlášek a referencí. Na jeho předešlé 4 filmy jsem reagovala rozpačitě, tady nemám nejmenší problém. Ten, kdo se nesměje zřejmě kouká dobrovolně na ty procedurálky v hlavním vysílacím čase. #kinonakolečkách ()

kingik

Kameňák a Major Maisner dostal upgrade. Policejní případ vraždy Staréblažkové (v tomhle filmu je možné všechno), který měl být v zásadě vtipný, v zásadě má parodovat (tupé) kriminálky a jejich klišé, je v zásadě ultra trapný. Nebojím se napsat, že je ze 70% imbecilní (tvrzení, že jde o záměrnou imbecilitu, tentokrát moc neobstojí), zbylých 30% má občasnou příčetnost, ovšem nálepku "inteligentní parodie" tento počin určitě nezíská. Dokonce i herci většinou s otřesným scénářem bojovali jak se dalo, ovšem i takového Davida Novotného v roli majora Prubnera to semlelo a nevyrazil ze sebe nic vtipného. O mnoho vtipnější slinu chytla Hana Vagnerová a její roztomile přitroublá vyšetřovatelka byla zajímavým protipólem jejího celkem seriózního herectví, O zbytku herců se nedá napsat příliš pozitivního. Pechlát, Přikazký a dokonce i Táborský hrají opravdu úděsně, hlavně postrádají vtipnost. A to samé platí o jakémkoliv herci/herečce, kteří filmem proplují. Film do každého záběru cpe vtip/situační gag/parodickou narážku/narážku na tvorbu tv Nova. Je toho tolik, že jde z toho hlava kolem, jen velmi málo z toho působí vtipně, navíc je film ke svému produkčnímu chlebodárci, čímž je právě Nova, korektní. Korektní a hodně naivní je to vlastně celé. Par scén ovšem svůj potenciál mělo, takže kdyby se sňala laťka trapnosti, která je položena hodně vysoko, zapracovalo se na hereckém podání, určitě by vtipný gag prosvitl. A naprosto vlezlá reklama na známé teploušské pánské obleky mě odrovnala. Parodií v našich končinách vzniká jen malé množství, tradice parodií u nás v podstatě zanikla už před drahnými léty. Miloslav Šmídmajer chtěl evidentně tento specifický žánr revitalizovat. Obdobnou snahu už projevil u svého dřívějšího počinu "Probudím se včera", kdy jsme se s Jirkou Mádlem vrátili vtipně v čase, a záměrem bylo vzkřísit tradiční české komedie se scifi prvky. Tentokrát se obnovení parodických vln tak úplně nevydařilo. Ovšem film pomýšlí na své případné pokračování, takže šance na kvalitně vtipnou parodii stále ještě žije. Ovšem aby to ale nebyl jepičí život. 5/10 ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Proklepněte mi je!" Česká parodie, která si utahuje z kriminálek. Nečekejte nic duchaplného, nejvíc mi to připomínalo film Policejní akademie. Nepřišlo mi to ani vulgární ani vyloženě primitivní. Hana Vágnerová a Tereza Srbová jsou plusy tohoto filmu. Jen fakt škoda, že si holky nevjeli do vlasů. Pěkná akční scéna to mohla bejt! Na české poměry asi ta nejlepší parodie, co český filmový průmysl kdy vytvořil. - 60%. ()

• Budova policejní stanice je ve skutečnosti Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. (skudiblik)