Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Klaudie s Jarým prožívají nelehké napínavé období, stejně jako Arazím. Ten mezi návštěvami Ludmily v porodnici řeší záhadné zmizení bývalého kasaře Kulíka. Bývalý četník Bedřich Jarý, který nyní působí ve Francii v pobočce československé zpravodajské služby, je nečekaně odeslán zpět do republiky na dovolenou. Klaudie je nadšená, protože doufá, že bude moci osobně přivítat narození mladšího bratříčka nebo sestřičky. Jarý tuší, že za nenadálou dovolenou je nějaký problém, ale neví přesně jaký. Ale ani Klaudii nevydrží dobrá nálada dlouho. Zneklidňuje ji, že od příjezdu do Brna je neustále sledována dvěma podezřelými muži. Ale nechce tím přidělávat starosti ani svému muži, ani otci. Arazím má plnou hlavu starostí nejen s Ludmilou v porodnici, ale i s tajemným zmizením bývalého kasaře Kulíka, který mu svatosvatě sliboval, že už bude vést spořádaný život. Přitom okolnosti jeho zmizení jsou velmi podivné. Pomocnou ruku k řešení záhady zapletených problémů nabídne kupodivu naše známá Kamila Kliková, která v sobě - tentokrát s prospěchem - nezapře všetečnou novinářku. Dokonce ani v případě, že se jedná o podezřelou kauzu jejího manžela. (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jeden z těch opravdu kvalitních dílů. Nejenom že pořádně prožijeme těhotenství Arazímovy Ludmilky, ale také se vydáme za dobrodružstvím československé zpravodajské služby, která podezírá Arazímovu dceru Klaudii ze spolupráce se sovětskou výzvědnou službou. Akčních scén je dostatek a také závěrečná slavnost je moc hezká. Závěrečný díl druhé série se povedl. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo také v Brně. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • V závěru hraje praporčík Ambrož (Zdeněk Junák) na kytaru, na které je plastový držák na trsátko. V té době se držák z plastu nevyráběl, pokud vůbec existoval. (Sejmi)
  • Část dílu se točila v Olomouci v oblasti nazývané též na Hradě (okolí kostela sv. Michala, Filozofické a Teologické fakulty Univerzity Palackého). Do dnešní budovy katedry historie (dříve též Základní školy) chodí mladý Ondřej Formánek. Do protější budovy Vily Primavesy v tomto díle zase unesl agent Pablo (Marek Vašut) Klaudii (Olga Krasko) k výslechu. Odsud stejně tak pochází i záběry s Bedřichem Jarým (Ivan Trojan), který skutečně leze po střeše tohoto hotelu a restaurace. (Antal89)

Reklama

Reklama