Láska má mnoho podob a nakonec si najde každého, vzkazuje zimní romantická komedie Šťastný nový rok, jejíž příběh začíná těsně před Vánocemi a končí na Nový rok. Film se odehrává v pohádkově zasněžených Vysokých Tatrách, kde se na jednom místě sejde parta kamarádek, jejich blízcí i úplní cizinci. Každý z nich tu má svůj vlastní příběh. Během několika dní dovolené bude někdo z nich čelit především trapasům, jiný zas životním výzvám nebo změnám, někdo bývalým a jiný naopak budoucím láskám. Na všechny bez rozdílu ale čeká řada romantických a komických situací a jedno velké překvapení. (Bontonfilm)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,587,694▐ Strašne hlúpunký naivný dej, kde moc toho nefunguje, nezaujme, nepobaví, tie dialógy sú fakt otrasné. Aj keď niektorý herci sa snažia hrať čo najviac dôstojne (Bartoška, Vášáryová) na druhú stranu väčšina vo svojich úlohách prehráva, hrá laxne pod tou príšernou réžiou. Okolo nejakej romantickej iskry to ani neišlo. Zbytočnosť. /20%/ ()

bourec

Tak tohle je neuvěřitelně debilní film v koprodukci se Slovákama, ve kterym se za 90minut nic nestane.Nápad řidič-šéf je okopčenej z jednoho blbýho primáckýho seriálu, herci se ani nesnažej hrát, a Kadeřávková je tak neuvěřitelně prkenná, že jako herečka nemůže mít žádnou budoucnost.Doufám, že se nepletu.Jestli se na to někdo chystáte, tak doporučuju se tomu velkym obloukem vyhnout.20%. ()

HellFire

Velmi dlouho jsem neviděl žádný český film a při sledování téhle blbosti jsem se nestačil divit. Tristní po všech stránkách, až z toho bolí hlava. Ať už příšerné herecké výkony, režie, předabované postavy nebo hrozné pokusy o vtipy. Jestli na tohle jdou mé peníze z daní, tak bych byl radši, kdyby mi daně stát vrátil. ()

ScarPoul

Nejdem byť až úplne haterský, pretože je viac ako isté, že v mojom prípade, nie som cieľovou skupinou. Kronerovi sa ale nedajú uprieť určité kvality. Réžijne je to zvládnuté dobre. Prostredie Tatier funguje a chýba tomu taký ten punc trápnosti, čo sprevádza slovenské komédie posledných rokov. To považujem za výhodu. Hlavne je dosť cítiť, že všetci zúčastnení sa vlastne poznajú. Vtipy sa viac podaria ako neporadia, hoci tie čo sa nepodaria sa nepodaria riadne. Je tam aj pár zbytočne dramatizujúcich scén ( koláčik z marihuany), ktoré zostanú nevyužité potenciálom. A koniec je taký typický a bez nápadu. Ale kupodivu ma bavil Maštalír, ktorého za iných okolností moc nemusím a Marcinková s tou jej roztomilou tvárou a sebavedomým herectvom. O žiadny veľký film sa nejedná ale ako niečo na zhliadnutie s polovičkou, ktorá sa na tom baví,  je to v rámci toho, čo bude nasledovať ďalej v noci,  pomerne uspokojujúce. ()

Jordan

z povahy môjho povolania, zamestnania, práce a života dávam rád dobré hodnotenia slovenským filmom, fandím slovenskej kinematografii, občas dokonca trochu neprofesionálne no empaticky prižmúrim oko... sú však isté hranice, za ktoré nejdem, latky, ktoré nepodleziem... možno by som mohol byť zhovievavý a oceniť producentský zámer, ktorý bol jednoznačný, autori sa ho pevne držali, mali očividne jasne vytýčený cieľ, zámer, dôsledne ich naplnili a (ako ukazujú čísla), z tohto hľadiska sa film vydaril na jednotku. pardón, nie film, produkt. a ja tento typ produktu nemusím a, nehnevajte sa za to na mňa, celkom otvorene vyhlasujem, že toto hodnotenie/komentár je vysoko subjektívne/subjektívny, lebo na to je čsfd.cz určené. pre fundovanejšiu analýzu tohto filmu si prečítajte recenzie, ktoré k nemu vyšli (denník n, kinema, filmsk...) a v konečnom dôsledku si aj tak urobte vlastný názor. pre mňa je toto síce z komerčno-mainstreamového hľadiska fungujúci kalkul, ale inak je to scenáristická nemohúcnosť, prehliadka klišé ba až gýču a v mnohom ideovo a ideologicky sporné pokračovanie vo vykynoženia-hodnej línii slovenskej televíznej tvorby, stavajúcej na posilňovaní a nezdravom karikovaní stereotypov... ()

• V původní slovenské verzi mluví Hana (Táňa Pauhofová) a Bára (Zuzana Norisová) svým mateřským jazykem, tedy slovenštinou, kdežto do české verze herečky samy sebe předabovaly do češtiny. (rublik05)
  • „Šťastný nový rok je poctou starým československým filmům, které dokázaly pobavit celé generace diváků v čase svého vzniku i několik desetiletí poté. Zároveň chceme nabídnout divákům jejich moderní a současnou verzi,“ vysvětlila producentka Adriana Kronerová. (SONY_)