Hodiny (S12E04) (epizoda)

Charlie Palmer

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Stewart Harcourt

Komentáře uživatelů k epizodě (60)

Pozdní knížka od Agáty, která nemá zas tak dobrou pověst, ale TV adaptace se podle mě zdařila dost slušně. Hodiny chvílema malinko drhnou a vyskytuje se tu pár až přílišnejch nepravděpodobností nebo překomplikovaností (a dost šablonovitej motiv děvčete v nesnázích), ale závěrečný rozřešení na mě přesto zapůsobilo velmi slušně - poměrně psychologicky uvěřitelný a líbilo se mi i pár hereckejch výkonů. Hezkej komentář - kaylin(14.2.2017)

Jednoznačně jeden z těch lepší, kterému pokud něco chybí, tak je to jednak podržtažka (ach, kde jsi Hastingsy Hugha Frasera a dokonce i to Agátino potřeštěné alter ego by se hodilo) a především bych ocenil trochu víc humoru, neboť vážnost kapající z každého centimetru filmového pásu (nebo z harddisku, to je fuk) Suchetovi zas tak nesluší. Ale jinak? Skvělé, až perfektní s výbornejma vedlejšíma postavama a pointou, která je sice překombinovaná, ale přesto fajn.(10.9.2016)

Diel, v ktorom už cítiť blízkosť nadchádzajúcej vojny a prítomnosť špiónov. Síce málokto verí, že bude, no i tak sú prípravy na ňu v plnom prúde. A v tomto prostredí sa Poirot snaží vyriešiť nanajvýš komplikovanú vraždu. Vynikajúca časť. 85/100(7.8.2016)

Velmi povedený díl s promyšleným dějem. Stejně mám ale radši starší díly :)(18.12.2010)

Trochu jsem se bál novýho zpracování dílů a to se trochu dostavilo, protože atmosféra není tak jedinečná jako kdysi, na druhou stranu zápletka a především pak seance na konci to nahrazují.(22.12.2010)

Chytře vymyšlená detektivka a ještě lépe natočená. Aghata se zde naštěstí vyvarovala svých oblíbených klišé či vykrádání svých vlastních nápadů. Celkový dojem: 90% Lépe už to natočit snad ani ani nejde...(11.12.2010)

Lehce tragická romantika, vraždy a můj ohodnocený film č. 6 700.(26.1.2019)

"A jak se jmenujete Vy ??" - "Hercule Poirot !!" - "To není jméno, ale pazvuk !!" ;) Přiznám se, že Agatha Christie mě nikdy příliš neoslovovala, ale Herculu Poirotovi jsem na chuť nakonec přišel, především zásluhou úžasného Davida Sucheta, který pro mě na rozdíl od většiny velebící Alberta Finneyho z Lumetovy Vraždy v Orient expresu navždy zůstane tím jediným důstojným představitelem belgického detektivního génia !! Velmi netypické Hodiny se svým předválečně konspiračním nádechem a vlastně dvěma linkami vražd patří k nejlepším epizodám této parádní britské série a zároveň i paradoxně výjimkou potvrzující skutečnost, že zejména ty starší díly disponovaly atmosférou, která se postupně začala s léty i přibývajícími sezónami vytrácet !!(24.7.2013)

Davida Sucheta jsem samozřejmě viděla i v jiných filmech, ale pro mě to bude už navždycky Hercule Poirot, protože je v té roli naprosto dokonalý a je na něm vidět, že si roli náležitě užívá a že role výstředního belgického detektiva, který nemá rád, když si o něm lidi myslí, že je Francouz a rád se obléká do drahých perfektně padnoucích obleků, mu byla ušita přímo na tělo. Vždycky jsem si myslela, že Hercule je podivný chlapík se zvláštním naleštěným knírkem pod nosem a velmi samolibý muž. Už si to o něm nemyslím, protože jsem si k němu našla cestičku a stal se pro mě jedním z nejsympatičtějších detektivů na světě a po každé se těším na jeho brilantní úsudek. On se za ničím nežene na všechno používá logiku a správně sepne mozkové závity.(17.12.2010)

Jeden z nejnovějších příběhů Hercula Poirota v podání Davida Sucheta je příjemná kombinace předválečného špionážního dramatu z Doverské pevnosti a zločinu ne náhodou inspirovaného šestákovými detektivkami. A dojde i na trochu romantiky na závěr. Co víc si přát, n´est - ce pas mes amis?(2.10.2011)

Detektivka, která se opírá o béčkovou zápletku a ještě to krásně zdůrazňuje. A přesto to vůbec béčkové není, ale je to výtečně promyšlené a ukazuje to, jaká byla autorka skvělá, a jak si - stejně jako její filmoví následovníci - dokázala se žánrem hrát. Tenhle díl mě také nesmírně bavil a jeho zamotaná zápletka mě odzbrojila.(24.5.2015)

Tady jde vidět, jak kvalita Poirotů neustále stoupá. Opravdu nad každým dalším dílem žasnu. Nechápu, že jde v Anglii najít tolik kvalitních herců. Jen tak dál, točte další díly ať to všechno stihnete, protože Davida Sucheta už nikdo nepřekoná.(31.8.2011)

To je nuda svatá prostato! Definitivně sterilní, zápletka založená na čtvero hodinách a holce, která na hotelu souloží s profesorem. Plaval jsem v tom jako kapr na plavečáku a vleklo se to jako náš domácí smažák. Ještě, že zkouškové dorazilo! 49%(8.1.2015)

Dobře vymyšlená zápletka, trochu osvěžení oproti jiným dílům, kdy se jedná o předvečer druhé světové války. Dva případy zapletené do sebe dávají celému případu dobrý náboj(7.9.2016)

Stará dobrá Anglie.(12.3.2011)

Poirot opravdu s hodně mrtvolami a předválečnou politikou, to nebývá zase tak často. Pátrá se po zrádcích, kteří nacistickému Německu předávájí informace a zároveň po vrahovi dvou osob - neznámého muže v domě slepé starší dámy, a ještě navíc s několika nefungujícími hodinami, a pak po vrahovi mladé ženy v telefonní budce. Klasický příběh, který nevyniká ničím jiným, než příjemným a poklidným zpracovanáním. Hudba: Christian Henson(17.1.2011)

Opět příjemný závan staroanglické klasiky s roztomile jedinečným Davidem Suchetem alias HP.(17.12.2010)

Vždy naprosto jedinečný David Suchet - lepší Poirot už nebude...(29.10.2010)

Joooo, líbí. Většinou u Hercula v hlavní roli se Suchetem nemám problém. Knižní předloha perfekní, toto zpracování neméně. Těším se na další novinky...(17.12.2010)

Výborný diel. Dva prípady v jednom filme. Hodnotím 85%.(12.12.2010)

Skutečně lehce podprůmerný díl/film. Hercule Poirot už rozluštil mnohem lepší záležitosti, než je tenhle případ.(4.6.2012)

<< předchozí 1 2 3