poster

Tragédie o třech jednáních (S12E01) (epizoda)

 • Velká Británie

  Three Act Tragedy

 • Slovensko

  Tragédia v troch dejstvách

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2010, 1 h 30 min

Režie:

Ashley Pearce

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Scénář:

Nick Dear

Komentáře uživatelů k epizodě (68)

 • Paity
  ***

  Hercule Poirot se navléknul do smokingu a vyrazil vyšetřovat smetánku, protože se mezi ní může důkladně skrývat vrah.(4.6.2012)

 • Gemini
  ***

  No a pak že Martin Shaw nikdy nezahrál pořádně nic než Raye Doylea:) Ehm, tedy, vlastně pokud bych měl soudit jen podle této Poirotovské eskapády, tak sice zahrál dobře, ale v příšerně zmatlané detektivce, které se mi nechtělo věřit ani na vteřinu, že je míněna vážně. Prý si tehdy Agatha Christie holt vybrala slabší chvilku;) Že jsou klíčové momenty schválně teatrální, to bych byl schopen přijmout. Ale on je celý ten příběh úplně šílený. Takže zůstávají obvyklé klady v podobě svědomité výtvarné a kostýmní práce, přinášející zážitek z doby, na kterou se (pokud jde o vizuálno) nedá hledět jinak než s libými pocity. 60%(24.3.2019)

 • Marigold
  ***

  Režie Ashley Pearce je svou teatrálností místy mimo rytmus, což naprosto zabíjí soustředěnou atmosféru pátrání. Větší porce vyváženosti a méně okázale divadelní křeče by tomu bývalo jen prospělo.(6.1.2011)

 • Fretakata
  *

  Zufalo prekombinovane. Zavrazdit - len tak pre trening a potom - uvidi sa koho, tak na to nebol tento pachatel ten spravny typ. Uplne sibnuty diel.(26.7.2014)

 • akisha
  ***

  Nejmíň oblíbený Poirot. Myslela jsem, že se děly čachry s předlohou, ale když jsem si jí přečetla, tak jsem zjistila, že takhle blbě už je napsaná. SPOILER Nepsané Agathino pravdilo - ta nejmíň očekávaná osoba je vrahem, ačkoliv má rádoby neprůstřelné alibi apod., které Agatha hojně používá, se tady opět objevilo, takže můj prvotní úsudek se nakonec ukázal jako pravdivý.KONEC SPOILERU. Takže plusy: Suchet a "Rimmerová", kterou jsem nejdřív vůbec nemohla zařadit, až mi došlo, že tohle je ta ženská, co říkala: "Jestli chceš vychladit pivo, strč mu ho mezi nohy."(21.12.2010)

 • Radko
  ***

  Poirotovky sa mi, napriek iným režisérom a miestami inovovaným režijným postupom, zlievajú do jednej. Pravidlá má pomerne jednoduché: 1. Na mieste, kde sa vyskytne guľatý Belgičan s francúzskym prízvukom bude vždy o jedného menej. Už to, samo osebe, malo byť varovaním pre všetkých zúčastnených. 2. Vyšetrovanie vedie tak, že nikomu nič podstatné nepovie. Často vie páchateľa v polovičke príbehu, no okrem neho a vraha sa nik nič nedozvie. V tejto situácii často pribudne ďalší mŕtvy. Tu je na zamyslenie, či by vďaka vedomosti ostatných o identite páchateľa a vďaka tomu aj istej ostražitosti, nebolo lepšie byť trošku ukecanejší. 3. Na záver sa zúčastnia všetci dotknutí, Poirot urobí morálne kázanie, počas ktorého upozorní na poklesky prítomných a v slovne exbicionistickej a emóciami podfarbenej dlhej reči odhalí páchateľa. 4. Vrahom je takmer vždy tá najneodhadnuteľnejšia osoba. Ak ju niektorý z divákov odhalí vopred, je celý šťastný a nezabudne sa tým následne pochváliť. 5. Toto už nie je pravidlo série, len obligátna poznámka na záver. Škoda, že Agatha Christieová neurobila aspoň raz páchateľom toho naozaj najneodhadnuteľnejšieho: samotného detektíva, ktorý by si takto vybavil svojpomocne nevybavený účet s niektorým grázlom.(23.11.2014)

 • ladynka
  *****

  Vyvážená kombinace filmových nápadů a přiznané divadelnosti...(4.9.2010)

 • LiVentura
  *****

  Jeden z nejzajímavějších dílů..! Perfektní Poirotův protivník, který zmátne i jeho samotného... původní starší verze s Ustinovem ne tak zajímavá.(14.6.2017)

 • darkrobyk
  *****

  Jako vždy mile zamotaný Poirot, který hold není pro každého. Příběhy s tímhle Belgičanem snad ani přímočarost neznají. Přiznám se, že je sleduji moc rád, avšak vraha většinou nikdy neodhalím. Tím se pro mne stávají ještě přitažlivější. Vše podporuje prostředí staré, hmm, z dnešního pohledu tedy staré, Anglie, působivá hudba i příjemná kamera. O hercích snad nemluvě, Angličané v detektivkách odvádí vždy výbornou práci. A...český dabing je opravdu na úrovni, která mnohonásobně převyšuje kvalitu dabingových studií pro mnohé komerční TV...(22.12.2010)

 • Tommassi3
  ****

  "Prosím Vás, Poirote, to, že jsem herec, ještě nemusí znamenat, že jsem tupec !!" ;) Celkově poměrně slabší epizoda, jejíž největší slabinu vidím v dosti nereálném za vlasy přitaženém motivu, Ashley Pearce tradičně velmi komplikovaný scénář upozaďuje všemi těmi zpomalenými záběry, hrátkami s kamerou a cíleným divadelním nádechem.. David Suchet však podává jako vždy parádní výkon, víceméně táhne celý příběh na bedrech svého kouzla a charismatu, přičemž tu finální scénu na jevišti, kdy Poirot nezvykle podlehne svému vzteku, si osobně řadím k těm nejlepším v rámci celého seriálu !! [ Dabing 8/10 ] Dokonalá práce České televize a tvůrčí skupiny Vladimíra Tišnovského, Jaromír Meduna a Jiří Plachý jsou zde excelentní..(25.7.2013)

 • Beagle
  ****

  Tragédie o třech jednáních je velmi "teatrální" díl, nejen tím názvem a prostředím (jedna z hlavních postav je herec, rozuzlení se dočkáme na jevišti), ale i celým pojetím - postavy jsou představovány jedna po druhé, s dramatickým nájezdem kamery a nad každou mrtvolou, která přibyde, se rozsvítí kužel světla. Taky tu máme hned několik míst činu a mezi nimi desítky kilometrů (zdolávaných Poirotem opakovaně vlakem). Upřímně řečeno, celá ta snaha o přikrášlené drama je v podstatě zbytečná. Suchet sám o sobě dokáže vybudovat napětí až až, a první díly celé série se naprosto obešly bez berliček zpomalených záběrů a prostřihů na létající karty kolem Poirotovy hlavy. Na druhou stranu, pořád je to kvalitní detektivka podle geniální předlohy a to se nevidí dnes a denně. Takže i přes kritiku za pro mě minimální Poirotovské 4 hvězdy.(31.1.2012)

 • kaylin
  ****

  Nedostalo mě to tolik jako jiné Poirotovy filmy z tohoto období, ale to jen příběhem. Docela mě zaujalo, jaké jsou používány filmařské nástroje, například detaily, prolínání obrazu. Tohle je ve snímku skutečně zajímavé. Poirot navíc nic neztrácí na síle a David Suchet mu skutečně dává ultimátní podobu.(26.5.2015)

 • sulimo
  ****

  Spíše než dějovost mě zaujala citovost Poirota.....aneb sladká nevědomost.(25.12.2010)

 • chelseaman22
  ****

  Je věru rozkošné, s jakou grácií se Hercule vetře na každou afterparty pořádanou v přilehlém okolí. Tentokrát vymete hned tři večírky, přičemž na každém musí u hosta konstatovat "tuhý jak prkno". 82%(25.4.2015)

 • Cheeter
  ***

  Pokud pominu to, že to místy moc natahovaly, tak klasický Poirot, kde je již na Suchetovi poznat přibývající věk.(14.9.2016)

 • otík
  *****

  Přestože ke konci je velmi rychle jasné, kdo byl vrahem tří osob, je konec tak geniálně poskládán, že napětím při čtvrt hodinovém vysvětlení, co se vlastně stalo, ani nedýcháme. Jinak jde o tradiční poutavý příběh, který zaujme tím, že Poirot si znenadání zařve a rozčílí se, a zase kolem sebe trousí moudra typu "ještě horší by bylo, kdyby sklenici s jedem vypil Hercule Poirot." Prostě díl, který beze zbytku stojí za vidění. Hudba: Christian Henson(22.12.2010)

 • BoncheR
  ****

  awesome!!!(18.7.2011)

 • tempus
  *****

  Kvalita Poirotů (se Suchetem) je čím dál lepší. Překvapení je tu vizuální stránka, která je (podle mne) na žebříčku nejvizuálu hned za Gladiatorem. .(25.12.2010)

 • klúčik
  ****

  Užil som si to ...Po dlhom čase som videl aj "profesionála" M.Shawa. Tradične dobrá zábava 75%.(23.12.2010)

 • Autogram
  ***

  Divadelné predstavenie prenesené do televízneho filmu. A divadelné sú dokonca aj exteriéry alebo jachta na mori, slnko svieti ako reflektor a vrhá neprirodzené tiene postáv. V takejto znepokojivej atmosfére je celý film a pátranie je trochu v tieni vytvárania atmosféry. Na pódiu je nakoniec odhalený pochybný motív a ešte pochybnejšia realizácia vrážd. (25.7.2013) –– Na druhýkrát sa mi motív a vraždy nezdajú až také pochybné. Záver s odhalením na divadelnom javisku je fantastický, ale mal som veľký problém so sledovaním nudne podaného vyšetrovania. Táto detektívky mohla mať ideálnych 50 minút a bol by som spokojný. (20.12.2015)(25.7.2013)

 • Hanes88
  *****

  Naprosto úžasný díl!!! Je to jeden z mých nejoblíbenějších, možná i nejlepší. Jednoznačně musím dát maximum. Nikdy jsem neviděl Poirota tak naštvaného :-).(16.1.2012)

<< předchozí 1 2 3 4