El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta

Greenbriar

(pracovní název)

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2019, 122 min

"Yo, yo, yo, Jesse Pinkman in the house!" Pro Breaking Bad mám slabost, takže jsem se na tohle fakt těšil, i když byly obavy, aby to nebyla nějaká zbytečná slátanina. No naštěstí není, naopak je to velice důstojný rozloučení s celým seriálem (i po těch letech) a především s jednou z hlavních postav. Hlavně je to pochopitelně pro fanoušky seriálu, kteří si nostalgicky zavzpomínají a s úsměvem budou kývat hlavou, jak jsou rádi, že to vidí. Navíc se jedná i o neplánovaný rozloučení s R. Forsterem, kterej už bohužel od včerejšího dne není mezi náma. Ze začátku snímek působí trochu rozvláčně, má pomalejší tempo, není tam tolik akce, ale ono to ve výsledku není až tak potřeba. To vyústění a uzavření je naprosto v pořádku.(12.10.2019)

Yeah, BITCH!! Epilog k seriálu Breaking Bad sice nejspíš opravdu nebyl potřeba, nicméně mi to nepřijde úplně zbytečné a stejně jako u Better Call Saul jsem rád za každé další rozšíření tohohle fantastického universa. Pro fanoušky povinnost a zahřátí u srdíčka, ostatní se na to stejně asi dívat nebudou. Tak tedy zbohem Jessie...(11.10.2019)

Jako upřímně, jestli něco nepotřebuje dvojitej epilog, tak je to rozhodně epickej seriál Breaking Bad, kterej má jedno z nejlepších televizních finále všech dob, a jehož spin off Better Call Saul už tak sám o sobě znamenitě doplňuje nejoblíbenější albuquerqovskej televizní vesmír... Jenže občas vás prostě nostalgie políbí tak nesmlouvavě, že člověk nepřemejšlí nad tím, že se doopravdy nepotřeboval vrátit ke svýmu minulýmu životu, kterej považoval za uzavřenej, ale prostě si ty vzpomínky užívá. Užívá si třídílnej vejlet za oblíbenejma postavama, novou dávku napětí a Gilliganův osobitej scénář a režii, který z perníkovýho univerza udělaly jedno z divácky nejvděčnějších míst k navštívení. Zas a znovu.(13.10.2019)

Nostalgická bomba pro skalní fanoušky Breaking Bad. Návrat do tohoto univerza nás velké fanoušky neskutečně potěšil a vcelku mile překvapil, protože celé 2 hodiny krásně fungovaly jako atmosférický epilogový díl poslední série. Rukopis tvůrců je tu znát na každém kroku a po řemelsné stránce v podstatě není co vytknout. Aaron Paul si návrat do role nepochybně užíval společně s dalšími herci. Nicméně malinko se ztotožňuji s názory, že příběhově je El Camino malinko zbytečný, nepřínáší nic nového. Spíš na vás čeká relativně poklidný dojezd, který ocení hlavně velký milovníci seriálu. Když už se do toho tvůrci pustili, šlo z toho vymáčknout malinko více, odhalit více věcí, ukázat více postav, celkově promakanější camea, jelikož některé z nich tam byly opravdu bohužel jen do počtu, naopak mi tam nějaké postavy chyběly. Verdikt: Fanouškům by tato novinka neměla uniknout, která ale funguje spíš jako suprová připomínka na staré dobré časy a dá vám možnost ještě jednou vidět nejen Jesseho Pinkmana.(13.10.2019)

Z filmu je cítiť štýl Breaking Bad z každého záberu. Má aj povestné pomalé tempo, kedy má divák pocit, že sa bo filme nič nedeje. Gilligan skvele pracuje so strihom a prechodom medzi scénami. A samozrejme je to velký fan-service. Na druhú stranu to príbeh ani postavy nikam neposúva. Jessie je rovnaká postava ako na začiatku filmu (a na konci seriálu). Nikam sa neposunul ani príbeh, ktorý je v závere až moc doslovný. Je to výborný epilog, s množstvom skvělých scén, zároveň ale keby film nevznikol, tak by sa vôbec nič nestalo.(12.10.2019)

• - Robert Forster, který si ve filmu i seriálu Perníkový táta (od r. 2008) zahrál roli Eda, majitele obchodu s vysavači, zemřel 11.10.2019, paradoxně v den premiéry filmu. (Punisher)

• - Sklípkan, kterého má Todd Alquist (Jesse Plemons) doma, byl původně chlapce, kterého Todd v epizodě Mrtvý náklad (2012) zastřelil. (PavelHoralek)

• - Ve filmu se objeví i postava ochranky (David Mattey) ze seriálu Volejte Saulovi (od r. 2015), která se během epizody Pimento (2015) ucházela o práci ozbrojeného doprovodu Daniela Wormalda (Mark Proksch). Ve filmu potom ztvární roli řidiče escortního servisu. (PavelHoralek)