El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta

Greenbriar

(pracovní název)

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2019, 122 min

Na můj vkus přichází tenhle kapku přebytečný dovětek už poněkud pozdě.. Formálně je asi vše na svém místě.. Je to Breaking Bad tak jak si ho ještě matně pamatuju.. Ale na konci jsem měl pocit, že kdyby to nevzniklo, tak by vůbec nikdo nebyl ochuzen vůbec o nic.. Mnohem víc než příběh a celá vzpomínka na BB se mě tady dotknul fakt, že jde o jednu z posledních rolí sympaťáka Boba Fostera..(20.10.2019)

Dle mého názoru poměrně zbytečný apendix ke kultovnímu seriálu. Pokračuje se přesně v momentu, kde seriálový předchůdce končí, a tak se nám zde objevují některé postavy, které se dožily až sem. Nutno říct, že pro mě ty méně oblíbené, a tak mi zde citelně chybí moji oblíbenci. Řemeslně je všechno v pořádku, ale El Camino pokračuje v pomalém seriálovém vyprávění, takže to vypadá jako další epizoda seriálu, ale vlastně se nic moc nestane. V seriálovém podání by následovala další epizoda a pak někdy finální katarze, tady tomu tak úplně není. Vidím v El Caminu must see pro seriálové fandy, ale jinak spíše snahu Netflixu parazitovat na své úspěšné značce.(10.11.2019)

solidní epilog k dnes již pomalu kultovnímu seriálu.Pro mě sice Breaking Bad není nejlepší seriál všech dob (i když by v mém žebříčku byl celkem vysoko) a už je to nějaký pátek co jsem ho viděl (tudíž sem si úplně přesně nepamatoval co se všechno stalo),přesto na mě El camino zafungovalo hlavně díky nostalgii.Dějově totiž El Camino seriál nijak zvlášť nerozvíjí a na ploše dvou hodin se místy lehce vleče,takže šance,že by oslovil i nefanoušky je celkem malá.A počítám,že o to tvůrcům ani nešlo,protože tohle je jasně fanouškovská záležitost...70%(28.10.2019)

Trochu zbytečný dovětek k dokonalému seriálu, ale stejně jsem Jessemu přál, ať se mu povede vzít kramle. Absence nejlepších postav z Breaking Bad je tu bohužel cejtit, ale Aaron Paul už aspoň nehraje takovýho kašpara, co všechno podělá (pokud si to ze seriálu pamatuju dobře, dokoukal jsem ho asi před šesti lety) a uvažuje docela racionálně. Neškodná jednohubka, která nemusela vzniknout, ale zabaví. 60%(31.10.2019)

Sám osobě je film solidní, dobrá atmosféra, Jesse je drsňák a i když El Camino Perníkovýho tátu nějak zásadně nerozšiřuje a spíš je to taková nalepenina na závěr seriálu, tak pro fanoušky minimálně fajn návrat. Ale sledovat Jesseho Plemonse ve flashbacích situovaných do doby seriálu, kde byl mladíček a teď je z něj starej buřt s milanem, je fakt lehce kontroverzní a navíc děsně chybí Walt a modrej perník, abych byl ochoten to připojit k seriálu.(22.3.2020)

• - Scény z úplně prvního traileru, kde Skinny (Charles Baker) vypovídá na stanici policie, se ve filmu vůbec neobjevily. (UncleMorty)

• - Během scény, kde Jesse Pinkman (Aaron Paul) a Todd Alquist (Jesse Plemons) montují zastřešení na korbu auta, je možné si na jednom ze sloupů všimnout modrého vysprejovaného symbolu. Jedná se o znak státu Nového Mexika, ve kterém se děj filmu, stejně tak jako, děj Perníkového táty (od r. 2008) odehrává. (PavelHoralek)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy Jesse Pinkman (Aaron Paul) poslouchá pod mostem autorádio, zazní zde zpráva o otrávené ženě, která měla možnou spojitost s Walterem Whitem (Bryan Cranston). Jedná se o postavu Lydie (Laura Fraser), kterou během poslední epizody Felina (2013) otrávil Walter White ricinem. (PavelHoralek)