Sbal prachy a vypadni

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Zbaľ prachy a vypadni!

Krimi / Thriller / Komedie

Velká Británie, 1998, 107 min (Director's cut: 120 min)

• Rocky62

To jsem si takhle jednou večer prohlížel zdejší žebříček TOP filmů, které jsem ještě neviděl, a které by mi mohly zpříjemnit poněkud nudné chvíle, načež jsem narazil právě na tento "skvost". Extrémně nudné záplavě hoven jsem odolával neuvěřitelných 30 minut, načež konečně nastal osvobozující moment, kdy jsem tu sračku vzteky vypnul. Veličenstvo Ritchie si může prosím pěkně tenhle styl "humoru" strčit do řiti a neprovokovat mojí zřejmě zkriplenou duši. No a jak už to starých poctivých veteránů zde na csfd bývá, ti co filmeček neviděli celý, logicky nehodnotí. Ale rád bych tu měl ten ODPAD...(22.6.2017)

Hodně slušné. Děj sice není nijak přehnaně zauzlený, ale má to natolik lehce napsané dialogy a natolik elegantní režii, že se člověk prostě musí pobavit. I hlavní postavy stojí za to a určitě vyhoví všem, kteří mají rádi tenhle druh zločineckého karikaturismu. Vzato do důsledku mě asi Podfuck vtáhl do děje víc, ale i tak jsem se skvěle pobavil.(16.4.2007)

Guy Ritchie byl na začátku své kariéry očividně ve vrcholné formě. Jeho způsob vyprávění je sice hodně netradiční a odlišný od těch"běžných", ale jak je ze zdejšího hodnocení vidět, většinou slaví úspěch. Scénář dává prostor velké škále postav, které jsou na začátku detailně představeny a následně se mezi nimi rozehraje bláznivá hra plná mafiánů, podrazů a peněz, která nemůže skončit jinak než velkým přehmatem. Všechno je perfektně promyšlené, scény na sebe plynule navazují a vyvrcholení- to je lahůdka, v tom je Ritchie prostě machr a nikdo se mu nevyrovná. Sice malinko slabší než Podfu(c)k, ale pozici mezi nejlepšími kriminálními komediemi tomuto filmu už nikdo nesebere.(28.5.2012)

Guy Ritchiemu se někdy nepřesně říká britský Tarantino. Každopádně jeho ujetá černohumorná kriminální komedie o svérázných figurkách britského podsvětí plná slangu, neuvěřitelných vulgarismů a hlášek, stejně jako i postav, motivů a nedorozumění, zaznamenala mimořádný ohlas a Ritchie tentýž styl ještě několikrát s úspěchem napodobil. Snímek je výrazně ovlivněný videoklipovou a reklamní tvorbou a režisér v zájmu autenticity dokonce použil naturščiky - drobné kriminálníky, které obsadil do rolí příslušníků britské galerky. Bylo to zábavné, s rychlým tempem a velkou filmařskou energií. Zrodil se pojem ritchiovka... Celkový dojem: 90 %.(15.2.2013)

Připravíme si Guye Ritchieho v celku ponoříme do vroucí vody, přidáme kvalitní slovní humor, perfektní britský dialekt, nakrájíme pár tupých zlodějíčků, přimícháme tvrdé, nebo podle chuti vyšinuté gangstery, okořeníme prvotřídním skunkem, do vařicí vody přilijeme půl milionu liber, dochutíme starýma mušketama, vše řádně promícháme, aby nám to krásně zhoustlo a nakonec vytřídíme zbytky a konzumujeme to nejlepší. Plnej počet jsem ovšem dal jinam, určitě víš kam.(23.5.2012)

• - Ve filmu je celkem 16 mrtvol. (don corleone)

• - Komentátor fotbalového zápasu v hospodě zmíní režiséra film Ritchieho a producenta Vaughna jako hráče týmů na hřišti. (don corleone)

• - Na první den natáčení přišel Vinnie Jones rovnou z místní policejní stanice, kde byl zadržen za napadení svého souseda. (don corleone)