Sbal prachy a vypadni

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Zbaľ prachy a vypadni!

Krimi / Thriller / Komedie

Velká Británie, 1998, 107 min (Director's cut: 120 min)

Možná Ritchie převzal žánr hláškovacích gangsterek od Tarantina, ale jak tady, tak hlavně ve Snatchi dokázal, že se Quentin se svými prvotinami může jít klouzat. Asi nikdy nepochopím, jak se dá vymyslet scénář s takovými postavami (černoch z baru mluví za všechny), dějem (půl milionu, zhulenci, kulomet, strážník a spousta dalšího) a režijními vychytávkami, jimiž Guy úplně srší. Pohodový soundtrack, začátek nové éry a vznik kultovní parády.(19.2.2006)

Vtipná a perfetně promyšlená (co se týče režie) akční jízda. Jason Statham dokazuje, že již ve svých prvopočátcích před kamerou byl správný drsoň a Guy Ritchie zase přesvědčí o tom, že jako režisér drsných anglických gangsterek se rozhodně nikdy (a nikde!) neztratí.(8.1.2008)

Na to, že je to prakticky to samé co Podfu(c)k, který jsem viděl první, je to překvapivě zábavné. Ritchie umí zaujmout a pobavit. Na pátou hvězdu to sice není, ale na poděkování za dobrou zábavu určitě ano. Až v Podfu(c)ku to ale bude dotažené do konce.(12.4.2010)

Parádní zábava.(28.1.2005)

Skvěle propletený příběh. Tohle se fakticky povedlo. Skromný film, ale určitě kultovní záležitost. Ritchie se asi nejspíš inspiroval tarantinovkami, ale dokázal svému filmu dát osobitost, která jej odlišuje od podobných dílek.(21.11.2004)