Vypravěčem spletitého příběhu, točícího se kolem ukradeného velkého diamantu, je neúspěšný boxerský promotér zvaný Turek, který se k divokému kolotoči událostí připletl se svým komplicem Tommym vlastně náhodou. Ukradený diamant má předat kurýr Franky Čtyřprsťák americkému šéfovi Avimu. O drahokam však mají zájem další gangsteři a zlodějíčci, mezi nimi především bezohledný ruský zabiják Boris Břitva, černošští provozovatelé zastavárny Vincent a Solomon a nakonec i nemilosrdný gangster a organizátor nelegálních boxerských zápasů Kruťák. V nepřehledné hře o drahocenný lup sehraje významnou roli také irsko-cikánský boxerský šampion Mickey, jehož podivnému dialektu jen málokdo rozumí. Není divu, že při tomto počtu účastníků v pomyslném ringu v tomhle zápase brzy nejde o vítězství, ale o holé přežití... Autorská gangsterská komedie Guye Ritchieho s českým názvem Podfu(c)k nesporně těží z úspěchu tvůrcova předchozího snímku stejného žánru Sbal prachy a vypadni (1998). Scénář údajně vznikal již v průběhu natáčení zmíněného titulu a vychází z podobné zápletky a jejího rozvíjení. (Česká televize)

rikitiki

Vymazlené obsahem i formou. Film se prožene svištícím tempem, kdy všechny motivy do sebe zapadnou jak dílky vtipného a zabijáckého puzzle. A navíc, zlo je potrestáno a dobro odměněno. Byť v tomhle filmu jsou to, samozřejmě, hodně relativní pojmy. SHRNUTÍ: Kdo je hodný na zvířata, ten si zaslouží odměnu. ()

Pítrs85

Klasická britská gangsterka nového věku, klasická v tom nejlepším slova smyslu, aneb film z dob, kdy měl Guy Ritchie ještě koule natočit nekompromisní, vtipnou a vůbec coolézní záležitost. A přestože se mi jeho předchozí Lock, stock and two smoking barrels líbil víc, i tady se najde hafo nezapomenutelných scén a hlášek ("and now... we are fuck"). A pakoš v podání Brada Pitta (sakra ten chlap se mi začíná herecky zamlouvat čím dál tím víc) je jednoduše geniální :). ()

Ivoshek

Asi jsem na tenhle ultracool krimi humor už starej, nebo tak něco. Vzdal jsem to po prvni půlhodině. Přišlo mi, že tam kromě jakože drsnejch fórků a divnýho střihu vlastně nic moc není. ()

Thomick

Nemůžu říct, že by mi bůhvíjak sedla Ritchieho chaotická režie. Ani nemůžu říct, že bych ho po dnešku považoval za mistra černého humoru. A taky nemůžu říct, že mi voněly podivně fantazijní charaktery několika postav. Zato se mi chce do širého světa přímo vykřičet slova: "Víc takových rolí pro Pitta!". Svěží a nic neřešící záležitost. 70%. ()

JASON_X

Historky z podsvětí po anglicku 2. Ve stejném stylu jako Lock, Stock and Two Smoking Barrels, v něčem lepší (herci), v něčem horší (scénář). Brad Pitt v roli bílého cikána zaperlil, Benicio Del Toro se bohužel objevil jen krátce, ale aspoň něco, Vinnie Jones skvělý stejně jako i minule, jen Rade Šerbedžija trapně přehrával karikaturu ruského ganstera. Bavil jsem se ale docela dobře. ()

Hogun

Honba za diamantom, kde hlavnu rolu hrá cigánsky "Old Shatterhand" alias Mickey, nezničiteľný Boris Britva, zdvorilý a rodinne založený zabiják Tony "Guľkozub", vyprávač a vynikajúci "obchodník" Turek, vášnivý chovateľ prasiat a hlava podsvetia "farmár" Brick Top, 4-prstý abstinujúci "gambler" Franky, samozrejme pes s pštrosím apetítom a iné tragikomické figúrky. Je vôbec možné aby niečo také fungovalo? Guy Ritchie dokazuje, že sa to dá. A keď nie na prvý pokus, tak na druhé vzhliadnutie určite áno. ()

Bauer

Tak bohužel nezdílím stejné nadšení, jako většina zdejších uživatelů. Docela se divím, tak vysokému procentuálnímu hodnocení a už vůbec nechapu, jak se tento snímek mohl zařadit v žebříčku 200 nejlepších filmů. Podle mého názoru se jedná o obyčejný film s normálním scénářem. Ovšem ten scénář má dost povedené dialogy a občas i vtipné. Navíc se zde sešla parta kvalitních herců jako je Jason Statham, Brad Pitt, Dennis Farina, Vinnie Jones a Benicio Del Toro. Nejlepší výkon ale jednoznačně podal v roli cikána Brad Pitt a ta jeho hatlamatilka (v původním znění excelentní akcent) neměla opravdu chybu. Ale aní tak mně tento film nezaujal jako většinu lidí zde. Dvě * jsou málo a 4* zase moc. Pro průměrný film tři *. ()

MeanWhile

Rychlovka na druhou. Tady v tom filmu se všechno semele tak rychle, že ani nestíhám. Což teda tak úplně neni. Je to parádní film, skvělá gangsterka. A nejlepší je na filmu asi Brad Pitt v roli cikána, boxera a mumlajícího šmejda. Jeho role je fakt parádní. Jason Statham se taký umí předvýst když chce, v tomto filmu to ukázal zase, a je furt bombovej. Benicio Del Toro, kterej nám sice ve filmu nezůstal moc dlouho, byl taky dobrej, vždy s doutníkama, to bylo supr. Vinnie Jones, scéne se psem byla asi nejlepší, jinak mlácení dveří od auta taky nebylo špatné, heh. Hodnocení celkově tohoto filmu by bylo hodně, na hodně velké úrovni. Skvělá krimi-komedie. ()

luka4615

Snímek Snatch byl prvním filmem, který jsem od Guye Ritchieho viděl. Okamžitě mě uchvátil jeho režisérský styl a způsob, jakým pracuje s jednotlivými herci a scénami. A co z tohoto výbušného koktejlu vzniklo? Nezapomenutelná smršť hlášek, scén a akce, která patří k mému nejoblíbenějšímu. „What's happening with them sausages, Charlie? Five minutes, Turkish. It was two minutes five minutes ago!“ ()

prome

Tolik příběhů, které ze začátku nedávají dohromady smysl, se ke konci spojí a ve výsledku je z toho výborná komedie se skvělým hereckým obsazením, na kterou když dokoukáte, tak se ještě dlouho budete smát a divit, co jste vlastně viděli. ()

Richie666

No jejda; bohužel ona "cool" nepřehlednost a roztržitost jinak poměrně triviálního děje mi nevyhovuje. Přiznávám, že jsem se v tom množství postav (které nám byly na začátku tak nevkusně představeny) stejně půlku filmu nevyznal.. Ano, několikrát jsem se dost zasmál a oceňuji plejádu opravdu vtipných momentů a nápadů, jenže celkově jsem se zkrátka nebavil. Jinými slovy - se způsoby a stylem Guye Ritchieho se nemohu plně ztotožnit. Tedy alespoň u tohoto snímku. 70% ()

Lacike

Taka upgradovana verzia predosleho Ritchieho filmu. Ma to rovnako prekombinovany a zaroven neskutocne zabavny scenar s mnoztvom vtipnych dialogov a este vtipnejsich postaviciek. Tentoraz ale Ritchie vymazlil aj vizual. Je tu kopa cool kamerovych vychytavok a sceny su spickovo zostrihane. Ci uz v ramci samotnej sceny alebo filmu ako celku. No a naviac su okorenene fantastickym soundtrackom. Tempo je zbesile a ani na chvilu film nenudi. Herecke obsadenie je tentoraz hviezdnejsie a kazdy si svoju ulohu vychutnava. Ani neviem kto je z nich zabavnejsi. Drmoliaci cigan Pitt, drsniak Jones s genialnym prejavom o kokotoch a guliach, neznicitelny rus Serbedzija, slizky chovatel svin Ford, hazardny zavislak Del Toro, flegmaticky Statham a jeho nervozny partak alebo parta blbych negrov z ktorych ten najtucnejsi je za volantom fakt expert. Proste dokonala particka podvodnikov. Podla mna sa dodnes jedna o najlepsi Ritchieho film, ktory asi uz nikdy neprekona. Asi je symbolicke, ze prave tymto filmom vyvrcholilo obdobie ciernohumornych gangsteriek. Skoda, ze uz sa take filmy netocia. 10/10. ()

PROROK14

Ďalší člen mojej osobnej top25. Triler s prvkami humoru. Skvele som sa na ňom bavil. Vynikajúci Brad Pitt. Každá jedna postava má niečo do seba. Jednoznačke víťazí Kruťák so svojím veľmi presným "popisom" stravovania prasat...............proto se žíka - je chamtivéj jako prase. ()

BoPo

Skvelý, štýlový, svojský a hlavne zábavný. Máloktorý film valí dopredu takým tempom, chrlí na Vás toľko postáv a na záver ich dokáže prepojiť takýmto spôsobom ako práve Podfu(c)k. Lahôdka, ktorá sa mi nikdy neopozerá. ()

maseer2

první film Guye Ritchieho (Sbal prachy a vypadni) byl chaotický prvních 20 minut a pak se rozjel v parádní jízdu.. Podfu(c)k je naprosto nepřehledný po celou dobu svojí stopáže a to mi dost bránilo v tom, abych si ho mohl pořádně užít.. desítky postav dělají tohle a tamto, aniž by divák vlastně věděl, o co jim všem jde - prostě chaos.. někomu to možná nevadí, ale já mám rád, když má film hlavu a patu.. místy to sice bylo opravdu černohumorně zábavné, ale jako celek mě snímek prostě neoslovil.. bohužel :-/ ()

BigDeal

Snatch beží od úvodných minút neuveriteľnou rýchlosťou a ani na chvíľu sa nezastaví. Napriek tomu sa však v zapletenom scenári divák nestráca (aj keď nemá šancu všimnúť si všetky detaily na prvý krát) a môže si užívať všetky tie náhody a absurdnosti, ktoré sa stávajú perfektným a mimoriadne vtipným postavičkám. Od mladšieho bráška Lock, Stock,... je film aj technicky detailnejšie prepracovaný a aj preto je Snatch ďalšou Ritchieho bohatou lahôdkou. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

Guy Ritchie chystá válečný thriller

22.02.2021

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

23.08.2016

Pamatujete si, jak seriálové Fargo znělo jako špatný nápad a vyklubala se z něj uznávaná pecka? Tak to samé se teď plánuje s Podfu(c)kem. Streamovací služba Crackle, která je zodpovědná třeba za talk… (více)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (více)