V pokračování filmu Pravá blondýnka se Elle (Reese Witherspoon) vrací v celé své růžové a načechrané kráse. Je vycházející hvězdou v advokátní kanceláři a plánuje svatbu s mužem svých snů. Když však zjistí, že její firma zastupuje společnost, která testuje kosmetiku na zvířatech (a dokonce i na rodinných příslušnících milované čivavy Bruisera), stane se odhodlanou bojovnicí za psí práva. A dostane padáka na hodinu. Elle se vydává na křížovou výpravu do Washingtonu, aby vzala věci do svých pečlivě upravených rukou. Do politické arény však není snadné proniknout - zvláště když z moře šedi, černi a námořnické modři vyčníváte jako růžový palec. S pomocí světáckého poslíčka se Elle nakonec podaří přesvědčit kongresmanku Ruddovou, aby ji přijala jako asistentku a umožnila jí prosadit své názory. (Cinemax)

Chlo0opek

Komedie, která se tváří na úplně stupidní a místy je to tedy také i blízko pravdě .. Jsou zde sice světlejší chvilky, ale jinak nic moc převratné. Reesse se na tuto roli dobře hodí. Vlastně kdyby tam nebyla ona, tak by bylo mé hodnocení o něco níže:) Takhle dám trošičku lepší 2*. ()

Antonymi

Odstrašující příklad toho, jak se pokračování může přehoupnout v ohavnou frašku. Smutné na tom je, že to není vtipné. Málokdy dávám odpad a tady jsem opravdu váhala, ale nakonec jedna hvězdička - pár momentů by se tam asi nešlo. Pokud tedy budete mít odvahu je hledat... ()

ELDoctorow

Asi ešte nikdy v celom mojom doterajšom živote a predpokladám, že ani v tých minulých som nevidel film, ktorý by bol prezentovaný ako komédia a bol menej vtipný než Pravá blondína 2. Napísať takú totálne nevtipnú mizériu, na to treba taktiež talent, takže: I salute to you, Kate Kondell! Kiež by ti ruku podal malomocný a prstíky tvojich rúčok nám dali pá pá spolu s tvojou scenáristickou kariérou! ()

reccal

Jedna hvězda za Reese, druhá za její spolupracovníky... ale nesnáším čivavy, takže hlavní téma "záchrany maminky" a pes gay jde úplně mimo mě. ()

malyLibor

Inu, asi je se mnou něco špatně. Říkal jsem si, že dvojka nemůže být nikdy na úrovni jedničky... a smál jsem se úplně stejně. Možná chybělo trochu dojetí, možná se tam objevilo pár slabších chvilek, proto dávám o 5% méně. tedy jen 90%, ale za toho nádherného homosexuálního rotvíka zaokrouhluji nahoru a je to opět za pět - i když tentokrát s odřenýma ušima. Nicméně za těch 90 minut smíchu si to tenhle film zaslouží. ()

Tomulka

Už jen stačilo začít zpívat jako v muzikále a byl by z toho hotový odpad. Nic proti muzikálům jen u tohohle by to byl hřebík do rakve. ()

Mark1983

Po pravdě řečeno tak hlavní představitelce více sedí role v psychopatických hororech či thrillerech než v romantických komediích pro holčičí publikum. ()

Pythonator

Inteligentní fiflena, homosexuální psi, soucitní politici a jiné pohádkové motivy v přihlouplém, leč docela milém pokračování. ()

CrazyWolf

Jednička byla skvělá, dvojku drží nad vodou jen překrásná Reese Witherspoonová. Kdyby nebylo jí a několika (asi dvou) pěkných momentů v ději, byl by to čistý odpad. ()