George Clooney a Quentin Tarantino se vyřádili v rolích nebezpečných bratrů Geckových, jejichž zatím posledním zločinem byla bankovní loupež. Na útěku do Mexika si jako rukojmí vezmou rodinu pastora Fullera (Harvey Keitel, Juliette Lewis). V blízkosti hranic se Geckovi a nedobrovolně i Fullerovi zastaví v baru Titty Twister, kde se bratři musí setkat s převaděči. Nikdo jim však neřekl, že po setmění se místní osazenstvo mění v krvežíznivé upíry! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

fojtas

miloval jsem to jako mladsi a neda mi to spat ani dnes!!!muj oblibeny clooney, skvela lewis....vetsinu divaku urazi ten zvrat...ale me se to proste libilo! ()

DonTommy

První polovina je suprová, pak se dramaticky zvrátí žánr, ale už jen díky tomu Cheechu Marinovi to pod 4* neklesne, tohle je prostě kult..."Pussy, pussy, pussy, c'mon in, pussy lovers!" :-) ()

Lichty

Tak kultovní a neuvěřitelně prohláškovaný film by se v devadesátých letech dal hledat maximálně u Rodriguezova kolegy Quentina Tarantina. Ten navíc v parádně vyváženém příběhu hraje výborně a společně s Clooneym vytvořil dvojici bratrů, na které se nezapomíná. Správně ujeté, krvavé a snadno pamatovatelné - navíc všemu pomáhá volně přeložená dabingová verze z České Televize, kde Setha výborně dabuje Miroslav Etzler a vůbec měl zde překladatel mnohem více invence, než ten z verze na DVD. Jen si to srovnejte: "Jsme v Mexiku ty malej hajzlíku" vs. "Jsme v Mexiku ty malej budižkničemu". :) ()

Tiiso

První polovina děje, jízda dvou bratří plná zločinů a napětí. Druhá polovina šílená jízda dvou tvůrců, kteří si opravdu rádi dělají legraci z čehokoliv a jde jim to náramně dobře. Styl takovýchto snímků se dá jen velmi těžko hodnotit. Je to určitý druh zábavy pro dospělé. Já sám nikdy v tomto stylu nehledám nic jiného než legraci. Ono totiž ani v tomto filmu nic jiného není. ()

MManual odpad!

Strasne, pekelne, neopisatelne, nepomenovatelne. Neuveritelne slabych prvych 40 minut, slabych aj na Tarantinove "bandit" filmy, sa skonci fiaskom v podobe krvavej, ale bohuzial nudnej hodinovej sermovacke medzi milionmi upirov utociacich na partu vyzbrojenych americanov. ()

web-dat

Před pár lety se u mě zastavil kamarád, že má nový film o trestancích na útěku. Ano a měl pravdu, ale zapomněl říct jaká jatka se strhnou od 2 třetiny filmu. Salma samozřejmě úžasná jako vždy. Tenhle film se mi zaryl hluboko do paměti a stal se pro mě nostalgickou vzpomínkou. Některé scény jsou trochu morbidní (kytara z lidského těla), ale z filmu jako celku je cítit nádech .... Rodrigueze. Tarantino vs Clooney si skvěle sedí a Danny Trejo co by upíří číšník :-))) jedním slovem skvělý film !!! ()

stiewe

První půlka filmu mi připadala jako skvělá akční záležitost s krásně zrvrhlým Quentinem, ale zapojit do té akce i upíry mi přišlo až trošku moc. A napodobování Petera Jacksona nebyla tak efektivní jak se asi zamýšlelo. ()

Alojs

Ať už je tento snímek jakkoliv velkou ujetinou (v globálním měřítku), první půle filmu je přesně taková, jak očekává fanoušek Rodriguezova Desperada a Tarantinových gangsterek (viz Pulp Fiction). Patřičně tvrdý humor, řada prekérních situací, charismatické ústřední duo a to všechno zabaleno v celkem slušivém obalu za minimum kaček. Jakmile Clooneyho parta zjistí, nakolik velké bohatství se ukrývá za bujným zevnějškem většiny barových tanečnic, stává se z do té doby tvrďáckého bijáku hotová (cenzuro, čiň se) sračka (= latexová řezničina). Nicméně výborně nadsazená a nehorázně zábavná. Je jen málo snímků, které sestávají z natolik rozdlíných půli. Rodriguez však prokazuje, že lepit umí. ()

Rodin

Tři dám. Ale Roberte, máš to u mě nahnutý! Doufám, že až si tohle přečteš, nebudeš celou noc spát. ()

_aandyy_

Tohle je skutečně odporná zábava. Ale pokud bych měla posoudit snahu o to, aby byl spojen žánr jeden s žánrem téměř protikladným, pak to docela i vyšlo. Nebudete se válet smíchy po podlaze, ale taky se nebudete nudit. Nemám moc ráda žánrovou turistiku s tímto složením, ale dejme tomu, že se to ještě dalo dobře zvládnout. ()

hero_bk

U mě zatím nejhorší Rodriguezova věc. Celý film se poměrně táhne, zápletka je taková nijaká, scénář by se hodil spíš pro nějaký kraťas než pro celovečerák. A o to víc se divím, že takhle primitivní zápletku dokázal Rodriguez roztáhnout do délky 108 minut bez toho, aby tam byly zbytečné dějové odbočky. Jediné, co stojí za zmínku je opravdu epický final fight, který stojí za to. Jinak docela bída (alespoň na Rodrigueze). ()

Speck

Skvělý film, řval jsem radostí z Quentina a George, kteří si fakt skvěle sedli. Ta stylovost, ten švih a vkus, to vše vzalo za své, když se ze Salmy Hayek vyklubal strašlivý démon lačnící po krvi. Každopádně první (asi) polovice je naprosto skvělá, druhá je pak naprosto průměrná, upíry prostě ještě Rodriguez k poslušnosti nedonutil. ()

Epimetheus

Geniálny film. Tu proste nie je čo napísať. Ak viete aké filmy robia Rodriguez s Tarantinom, chápete. Ak neviete aké filmy robia Rodriguez s Tarantinom, máte zmysel pre čierny humor a nezľaknete sa zopár čriev a veľa krvi - pozrite si film Od súmraku do úsvitu :-) ()

merlinovic

Výborná první část s Tarantinem který perfektně zahrál úchylu a magora Richieho. Ač je to film o upírech tak právě druhá část jim věnovaná je hodně slabá od kýčovitých upírů po absenci vtipných scén. Nakonec super tečka ;) ()

Adrai

První polovina se tváří ve stylu jako Takoví normální zabijáci (navíc ta Juliette tam) a vypadá to že ten horor sem někdo zapsal náhodou. Druhá polovina pak vše vysvětluje a zvedá hvězdné hodnocení na čtyřku :) ()

Stanix

Když jsem se podíval po letech o5 na tento snímek, bavil jsem se téměř stejně jako tenkrát. Je zajímavé porovnat jak Rodriguez později přidal na brutalitě v Grindhousech, které se ale přitom nesou úplně ve stejném duchu. I kdyby se mu už nepodařilo nic dalšího krom Desperada, Machetty, Planety Teroru a tohohle, zůstane pro mě vždy mistrem béčkové "nadsázkové" brutality. Vždyť kdo jiný dokáže rozesmát diváka při porcování tkání a nedobrovolných odběrech krve více než právě R.R. ()

Zemřel herec John Saxon

23.10.2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

17.08.2009

Přesněji 7. 7. 2010. To platí pro nás, diváky. Tvůrci Predators (tedy především producent Robert Rodriguez a režisér Nimród Antal) však mají odlet plánovaný už na 28. září 2009. Tehdy totiž v… (více)