George Clooney a Quentin Tarantino se vyřádili v rolích nebezpečných bratrů Geckových, jejichž zatím posledním zločinem byla bankovní loupež. Na útěku do Mexika si jako rukojmí vezmou rodinu pastora Fullera (Harvey Keitel, Juliette Lewis). V blízkosti hranic se Geckovi a nedobrovolně i Fullerovi zastaví v baru Titty Twister, kde se bratři musí setkat s převaděči. Nikdo jim však neřekl, že po setmění se místní osazenstvo mění v krvežíznivé upíry! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Maniik88

Pokým neprišli na scénu upíri a rôzne obludy ozaj super film, perfektná scéna Salmy Hayek, ozaj hot hot. No ako prídu upíri, musíme sa len smiať, pretože je to tak smiešne spravené, že nám ostáva sa len smiať a smiať a celkovo film pobaví. ()

Weyden

První polovina skvěle tarantinovsky-zombieovská, druhá polovina křečovitá a nevtipná napodobenina Jacksonových splatterů. ()

Hanzo47

Jsem toho názoru, že kdyby se celý film nesl v duchu gangsterovky jako byla první polovina byla by to velká paráda. Podle komentářů je vidět, že tenhle názor nemám jen já, ale těch 108 minut vám uteče jak voda a ještě se u toho pobavíte. ()

Kozy9

Najväčšie sklamanie môjho života. Prvá polhodinka bola pre mňa splneným snom v podobe hybridu Tarantínovho zmyslu pre detail, prepracovaných dialógov a bezkonkurenčne opísaných postáv a nepretržitej prvotriednej akcie pre chlapov od Rodrigeza. No po spomínanej pol hodinke zažijete pravú nočnú moru a teraz nemyslím typ hororového žánru, ale pocit úzkosti a utrpenia v podobe tak hlúpeho zvratu filmu: Vo filme sa ocitnú upíri. Tým vlastne padnú všetky sny o dokonalom prvotriednom akčnom snímku, námet sa z A+ pretransformuje do slabej béčkovej zlátaniny, dialógy padnú na úroveň power rangers, súboje a hlášky sa zmenia na jedno otrepané klišé, dokonca masky budú vyzerať ako nepodarky z produkcie Buffy premožitelky upírov. Ja sa len pýtam prečo? Čo zapríčinilo toľkú bolesť a ako je možné, že Quentin napísal dačo tak odporne infantilné a nepremožiteľne podpriemerné? Hrôza a des. Na dlhú dobu sa mi znechutili všetky Rodrigézovky a Tarantínovky. Prvá polhodina 5*, ostatok 2xODPAD, celkové hodnotenie: 30% ()

beso74

Jeden z nalepších filmov o upíroch, ktorému dominuje ideálna bratská dvojica Tarantino - Clooney, temperamentná kráľovná upírov Hayek a samozrejme, nesmiem zabudnúť na kultového macha, ktorý sám seba považuje minimálne za najlepšieho herca v našej galaxii, Freda Williamsona. A navyše,vo vedľajších úlohach sú tu Rodrigezové stálice ako Cheeck Marin a Danny Trejo podporované hororovým veteránom Tomom Savinim. Ak k tomu pripočítame Tarantinové britké dialógy a Rodrigezovú šialenú réžiu, je o zábavu na takmer 110 minút postatané. Škoda, že pokračovania neostali v ich rukách... ()

Bube1

Tak tady mě Tarantino s Rodriguezem dostali! Vždy, když je u filmu Quentin, dá se čekat něco nevídaného a osobitého, ale takový twist jsem vážně nečekal. Od začátku nám je servírován poctivý krimi thriller, který by sám o sobě vystačil na plný počet. Pak se ale partička hlavních postav dostane do pochybného podniku v Mexiku a začne nefalšovaná béčková akční jízda, u které vám nezbude nic jiného, než zírat na obrazovku a nevěřit vlastním očím! Film určitě doporučuju, protože od hereckých výkonů po režii je to perfektní podívaná. ()

Uesbe

to čo bolo? každá jedna dobrá vec (herci, humor, prostredie, samotný nápad) zabitá (nechutným a neoriginálnym spôsobom) desiatimi hnusnými, nie morbídnymi a provokatívnymi, prúsermi......ako sa môže tak skvelý začiatok zmeniť na tak pohnojený koniec (a čo mal vlastne ten koniec znamenať - že mexické kultúrne pamiatky sú brána do pekla?) ()

1mArc0

Do polovice to bolo seriózne a potom, kde sa prišlo na koreň filmu do málo rýchly spád smerom dole... film viac menej vystavaný na hercovi menom George Clooney. Salma Hayek má svoj šarm ešte než sa zmení. No čo aj Tarantino napíše scenár, ktorý stojí na prd ! /45 %/ ()

Shitonit

Celkem dobrý, dalo by se říct dokonalý, vtipný, až do chvíle, kdy se to celý posralo, a začali mě fakt ničit psychotiku ty zombíci. Válka oživlých mrtvol mě unavovala. No neva, teď už to vim, a čumim na to vždycky jen do poloviny. ()

Comida

Ty dvě hvězdy jsou za výborný začátek. První polovina úžasná, do té doby než se tam objeví upíři. Pak jen nudná akce a plno divných momentů. Konec ale byl taky úžasný, ze dvou důvodů: 1) Už to skončilo. 2) Už tam nebyli ti upíři. Až se příště budu na film koukat, uprostřed ho vypnu. Každopádně zařazení do žánru horor si tento snímek vůbec nezaslouží. ()

MERKATtv

Tento film je cez deň Tarantino a počas noci Rodriguez. Lepšie to neviem vysvetliť. Ak ste ešte nevideli tak hneď si to pozrite a nič si o tom nevyhľadávajte. Ten film má asi jeden z najlepších plot twistov. Škoda že som ho mal vyspoilovaný... ()

Clark_Kent

Víceméně taková víkondová pohodovka k večernímu čaji. Nejvíc hláška Setha/Clooney, nejdřív jsi něco zamumlal a pak ses skácel jak pytel brambor. Jo zasmál jsem se aspoň. ()

hrumsrt

Co dodat... První polovina filmu výborně napsaná, skvělá atmosféra a výborný casting. Extrémně jsem si to užíval, ALE (!) pak přichází scéna v baru, která rozděluje celý dojem z filmu. Kouzelná Selma Hayek se v okamžiku promění v upíra. Tenhle snímek jde rázem úplně někam jinam :( Za první půli 5* a nic jiného, co s druhou to je otázka, ale asi 2* - celkově tedy 4* a to fakt protože dokud se neobjeví upíři, tak se jedná o nadstandartní snímek. 70% ()

papadoce

Komentovať Od súmraku do úsvitu, je ako hľadať odpoveď na klasický rébus s pizzou. Proste viete, že to tak je a aj keď to nedáva logiku, tak inak si to ani predstaviť neviete. Magor Rodriguez zobral klasickú surovú zločineckú látku a v istom bode ju premenil na upírie jatky. A dobre urobil. Kventin hral zmrda zvráteného ako jeho tvár samotná, nescafe Džordžo hral jeho chytrejšieho brosa a všetky tie ďalšie typické Kventinovskorodriguezovské ksichty ako Keitel, Trejo, Hayek, či Marin na celej zvrátenosti dokonale spolupracovali. Vo výsledku tu máme niečo, čo sa na tejto úrovni už nikdy nezopakuje a to je aj dobre. Streštenina za päť. Nech žijú kultúrni úchylovia. Som stálym členom bandy. A aby sa nezabudlo, Tarantino je celkom iste jeden z najškaredších ľudí planéty a to vrátane priloženého okolia. Fuj. Fuj. A fuj. Zato Salma bola absolútne prekrásna. Myslím, že len málo chlapov ostalo chladnými, keď Santanica tancovala. Waw. Waw. A waw. Život nie je fér. Legendárnych päť. ()

SONY_

Quentin Tarantino a George Clooney byla velmi sympatická dvojka, a tak jsem si říkal, že to bude stát za to. Vlastně jsem měl skoro pravdu. Před návštěvou baru Titty Twisty vše klapalo, dokonce i v baru jsem měl pěkný výhled, ale jakmile se z pěkných bab začali stávat upíři a začalo to být poměrně dost bláznivý, tak jsem si spíše říkal: „Co to sakra je?!“ /65%/ ()

Duke90

Výborně našlápnutá černo humorná gangsterka, která se později zvrhne v možná až příliš dlouhý souboj Clooneyho a spol. s krvežíznivými upíry a vysoká úroveň z předchozího únosu se postupně vypaří, i když úroveň zábavy zase tak rychle neklesá. Takový Tom Savini byl přece jen skvělý bijec těch bestií a jeho postava mi byla nesmírně sympatická. Můj oblíbenec Harvey Keitel nakonec zase našel víru a držkatému vejtahovi Clooneymi ukázal, že rozhodně nepatří do starého železa. I když tedy neshledávám akci natolik vybroušenou, jako u Desperada, určitě si jednou za čas návrat do baru Titty Twister rád zopakuji. ()

Zemřel herec John Saxon

23.10.2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

17.08.2009

Přesněji 7. 7. 2010. To platí pro nás, diváky. Tvůrci Predators (tedy především producent Robert Rodriguez a režisér Nimród Antal) však mají odlet plánovaný už na 28. září 2009. Tehdy totiž v… (více)