Agent FBI Johny Utah se tajně vydá mezi kalifornské surfaře, aby vystopoval takzvané Exprezidenty – ozbrojenou bandu bankovních lupičů. Potká se s výborným surfařem Bodhim, jehož drogou je adrenalin. Rád riskuje. Utah hledá pravdu, Bodhi největší vlnu. Jsou natolik ponoření do vzájemného soupeření, že svým vášním téměř obětují zdravý rozum, hrdost a život... (TV Prima)

Zombo

V první řadě druhý nejlepší Swayze po Duchovi, Reeves také hodně schopný, když si uvědomím, že ho čeká přes 8 let do absolutního vrcholu kariéry. Bod zlomu nabízí možná víc, než se může zdát a na co se cítil - adrenalin a kvalitní záběry extrémních sportů (halo seskoky, surfování), málokdy zpomalující zábavu a ne tak obyčejný nebo nudný příběh. Ani málo, ani přehnaně moc. ()

BačaXXX

Dobrá atmosféra, hudba, akce a herci v čele s charizmatickým Patrickem Swazeyem nám servírují akci z konce 80. let kdy Kurt Cobain teprve stoupal na vrchol a s AIDS se lidi ještě tolik netrápili.. Takhle jsem to vnímal, když jsem film viděl poprvé. ()

arkie

Začiatkom 90tych rokov bomba, zaujímavý príbeh o slobode, povinnosti, priateľstve atď ... nadpriemerný thriller. Nezabudnuteľná scéna s Anthonym, ktorému rozstrelia nohu ... :) ()

Patrik200s

Na svoju dobu veľmi kvalitná snímka v hlavnej úlohe s mladým Reevesom v top formu. Oplatí sa si pozrieť z čoho vychádza F&F. ()

waska

Dvojice hlavních hrdinů Reeves - Swayze a nádherá oceánských vln dávají filmu tu potřebnou atmosféru, abyste si mohli říct, tento film není sice úplně extra špička, ale rozhodně na něj nezapomenu. ()

Dartdevil

Tahle akční jízda neztratila nic ze svého kouzla ani po takřka 20 letech. Člověk sice už po zhruba 25 minutách ví, kdo jsou ex-prezidenti, konec také nepřekvapí, ale na druhou stranu tam člověk pár zlomů nečeká. Ale o to vůbec nejde, jde o to si tuhle akčňárnu užít a hlavně: najít tu svojí vlnu. ()

Votvirak

Patrick Swayze sice nepatří mezi mé oblíbené herce touto rolí si mě však získal, konečně se z lamače srdcí stal pořádnej tvrďák. Velice zajímavá zápletka. ..avšak vyvrcholení ..jak jinak než ,,happy end''. 75% ()

10Domik10

Ak máte náladu na poriadnu akciu, adrenalín vo filme, skvelé herecké výkony (hl. Patrick Swayze) a trošku športu, tak nie je nič lepšie než si pozrieť BOD ZLOMU. perfect !! ()

danny_21

Surfující rebelant, tančící Patrick a mladej Neo undercover v mírně nadprůměrně krimi/akční podívané. Že to točila ženská, jsem zaregistroval až o pár let pozdějc, no klobouk dolů Kathy, nakonec si ukázala i potom, že tenhle žánr ti jde tak, že by někteří mužští kolegové mohli závidět - 70 %. ()

RajAthen

Ano, není to ten nejvíce zašmodrchané krimi nebo napětí budící thriller, ovšem funguje natolik perfektně, že mi bylo líto ubíhajících minut. Náctileté holčičky si možná budou pamatovat Patricka Swayzeho jako tanečníka, já tímto dnem počínaje jako surfaře. Keanu Reeves představuje dokonalý protipól a po dlouhé době mě tak napadá ocenit obsazení snímku, hned po skvělém mixu písniček (nikoli průzměrném oficiálním soundtracku), protože I will not fall.:) Pokud máte náladu na vcelku inspirativní, lehký akční/dobrodružný snímek, jasná volba. ()

deLaFere

Přeci jen to léty vyčichlo a až příliš se tam projevuje vliv akčních osmdesátek. Oba hlavní protagonisté odvádí slušné výkony a moc se mi líbil Gary Busey. Prostředí je atraktivní a je to dobře natočené, hloupost agentů FBI je ovšem trapná, stejně jako mi připadá velmi laciný i závěr. Shlédl jsem to po delší době a myslím, že už se na to znovu nepodívám. Potenciál první části je v druhé půlce filmu nevyužit, byť Swayzeho postava není šptaně vykreslená, mohli si s ní dát více práce, ale je to prostě poplatné době vzniku. ()

Zahartof

Film to může být jakkoli chce "jen" nadprůměrný podle soudu některých, ale poselství, které nese, je neocenitelné. Doufám, že všichni, kdo se nad ním ušklíbali, si pak na hodinu sedli na podlahu do kouta a přemítali o tom, kdy naposled svůj život žili na plný koule, do posledního dechu a do konce sil. ()

Likan7

Ve všech směrech se jedná o klasický akčnák na konci tisíciletí, kterých tehdy vznikalo 10 za měsíc, a všechny jsou průměrné. Jenže slovo, které se k Bodu zlomu nejvíce hodí, je SEXY. Je neskutečně sexy. Když je na scéně poprvé Keanu v nejlepší formě, tak chápete, proč byl rok na to zvolen nejvíce sexy mužem planety. Každý záběr ve filmu je pokoukáníčko, a je jedno, jestli je na něm skvělej Patrick, Keanu, pláže, vlny nebo sakra sexy Lori Petty. Celý film je i díky tomuhle líbivý a odlišuje se od svých kolegů. ()

Inozuka

Když jsem viděl poprvé, nechápal jsem, co na tom všichni mají. Klasická akční podívaná s duchem devadesátých let. Po dnešním shlédnutí jsem ale pochopil, že to až tak obyčejný film není a všímám si jak toho důrazu na svobodumyslnost, tak té sondy do mužského uvažování, kterou tam Katryn Bigelow vpašovala. A musím uznat, že se celkem trefila. Pod tímto dojmem, skvělém Patrikem Swayzem a parádními surfařskými záběry, zvedám na čtyři hvězdy ... ()

Psycho.R

Slušnej filmeček, Patrikovi role výborně sedla, ale Keanu mě nějak nebavil, možná i otravoval 🙂. A Gary Busey? Paráda, s ničím se tu nesere. ()

junxi91

Přesně tyhle typy filmu mi vyhovují. Jasná dějová linie, odehrává se to chronologicky a napřímo. Žádná hluchá místa ani zbytečné komplikace, jak to bývá obvyklé u většiny vysoce hodnocených filmů. Agent Johnny Utah je mladý, blbý a všehoschopný, a dokáže vyřešit případ bandy s maskami amerických presidentů, která mistrovsky zvládá vykrádat banky za 90 sekund. Naučí se kvůli tomu dokonce surfovat a seznámí se s adrenalinovým šílencem Bodhim v podání stejně charismatického Swayzeho. Podezření padne na bandu místních feťáků a násilníků, mezi kterými najdeme i zpěváka Red Hot Chili Peppers! Mezi Bodhim a Johnnym vznikne zvláštní pouto a to značně ovlivní celý vývoj a pokrok ve vyšetřování případu. Johnny si dokonce najde ženskou, no se svým vzhledem měl na více, než na ženskou s chlapským účesem a klučičím tělem. Ta to teda celkem vyhrála, a to byla prý "nymfomanka". A ta scéna s volným pádem byla úžasná, jak si hoši jen tak plachtili vzduchem a sešli se s bohem. Takže skvělá akce, výrazné charaktery a plynulý děj, do toho ta nostalgie začátku 90. let a ani po letech mě tento film nezklamal. ()

Nix

Je to fajn snímek. Kathryn už tehdá věděla, jak na to. Má to šmrnc a skvělého Keanu a Patricka, ale nejvíc mne překvapil Gary, ten byl úžasnej. Do něj bych to neřekl. Pár věcí tam samozřejmě bylo prostě proti zákonům reality, ale v tomto filmu se na to nehraje. Jen mne mrzelo, že Patrick je tady takový superman. Ale i tak konec mne donutil se usmát. Vezmu prkno a jdu hledat vlnu do potoka, co nám tady teče, třeba budu mít štěstí. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

04.06.2011

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (více)