Potrhlý a ušlápnutý bankovní úředníček Stanley Ipkiss jednou v noci uvidí z mostu něco ve vodě. Myslí si, že se někdo topí, a chce mu pomoct, ale zjistí, že tam plave nějaké smetí a v něm se chytila podivná zelená maska. Když si ji doma zkusí nasadit, začnou se s ním dít úžasné věci. Vládne nadpřirozenými schopnostmi. Hned toho využije a vyřídí si účty s lidmi z nejbližšího okolí, kteří mu něco provedli nebo ho nemají rádi. Stanley netuší, že na banku, ve které pracuje, se chystá parta mafiánů v čele s Dorianem Tyllerem, který chce ovládnout celou mafiánskou scénu ve městě. Půdu mu připravuje krásná zpěvačka Tina, která Stanleyho okouzlí. Stanley v masce banku vykrade sám. Potom v baru, v němž Tina zpívá, předvede úžasné věci a Tina se do něj zamiluje. Po muži se zelenou maskou jde policie i investigativní novinářka Peggy, která předstírá ke Stanleymu lásku, ale zradí ho Dorianovi. Ten se zmocní masky a s její pomocí si chce vyřídit účty s kmotrem mafie. Stanley se Tině přizná, že muž v zelené masce, který ji okouzlil, je on sám, ale Tina ho miluje i tak a masku nakonec hodí zpátky do řeky. (TV Nova)

Puyi

Jako malý jsem tento film měl hrozně rád a vždy jsem se ohromně bavil, teď už to sice pro mě není taková legrace, ale pořád se bavím hodně a beru tento film jako velmi dobrou a příjemnou komedie. Jim Carrey je skvělý a Cameron Diaz je zde opravdu hodně krásná. :) Velké množství hlášek a scén, co zde zazní, asi už z hlavy jentak nevymažu.. :) ()

Siri69

První film s Jimem Carrym který jsem viděl... Ty jeho xichty mě naprosto okouzlili že jsem si tohoto herce hned oblíbil !!! Když vezmu tento film,tak to není nic suprového,ale jako strašně bláznivá komedie pro pobavení to určitě stačí !!! 3* ()

Autogram

Fantasy je pre takúto kravinku asi prisilné slovo, skôr by sa to dalo označiť ako romantická rozprávka s čiastočne kreslenými scénami. Práve tie sú často priveľmi drsné pre deti, ale možno sa akurát vyrovnajú častým brutálnym scénam Toma a Jerryho. Pobavil som sa na filme len prvých niekoľko scén s maskou, potom sa to už zunuje a iba som čakal na nevyhnutný romantický happyend. ()

vyfuk

Jak koukám tento film umí být slzou, ale i trnem v oka mnoha lidí. Já patřím k slzám. Těch od smíchu převážně. Tak nějak jsem i tušil, že mě film bude bavit a dokazoval to jako vždy geniální Jim Carrey a ne úplně příběh k zahození. Takováto hrdinská originalita tu zde snad ještě nebyla. Když si to tak vezmete tak Maska je vlastně takový předchůdce Deadpoola, ale mnohem spontánnější a tvůrci se na svou dobu sice báli krve a vulgarismů, ale nebáli se udělat co možní nejvíc bláznivé. A to se jim právě povedlo. Za mě osobně bude zde mnoho hlášek, které jsou prostě kultovní a nezapomenutelné a tak to taky zůstane. ()

Nepi

Jeden z prvních a úspěšných filmů Jima Carreyho,který si zakládá na parodii a zvláštních efektech...Partnerkou mu je mladičká Cameron Diaz...Maska nebo placka??? ()

P1tr

Role pro Carreyho jako stvořená. Pitvoření patří k Masce mnohem více, než ke kterékoliv jiné Carreyho postavě. Snímek mého dětství, na který lze vzpomínat jen v dobrém. ()

manonfire

Klasika žánru. Neskutečné psychotické výlevy. Infantilní sranda až na půdu. Carrey nastavuje laťku, kterou by jiný nemohl zopakovat. Řekněte kdo? Vrcholné momenty: Scéna, kdy Carrey vyfoukne peníze z banky před nosem super vycvičenému, super vybavenému a super soustředěnému gangu s imbecilní větou "kdo šetří...má za tři!!. Uhýbání výstřelům ve stylu Elvise, To byl ten jednorukej, Scéna s kasou, Lov budíku. Taťku honí mlsná....80% ()

ssfan

Průměrný film se skvělým Jimem Carreyem v hlavní roli. Děj je bláznivý, ale docela se mi to líbilo. 60% ()

jenik71

Jim Carrey a jeho "ksichtění" mi zrovna moc k srdci nepřirostlo, ale tato komedie je právě na tom stavěná. A musím uznat, že si nedovedu představit, že by tuto roli zvládnul někdo lépe. Když k tomu přidám vynikající triky a fakt, že se na to dá dívat opakovaně, nemohu jinak než 4 hvězdičky. ()

solskjaer

Když jsem film viděl poprvé byl jsem smíchy bez sebe a málem jsem si roztrhl pusu. Neskutečné hlášky Careyho, půvabná Diazová a naprosto dokonalé triky mě fakt pobavily na hodně dlouho a hned jsem si musel koupit , tehdy ještě VHS, za hříšné peníze. Ovšem na videu už byl film horší a příšerně mě místy nudil. To se stává u filmů, které vás napoprvé naprosto dostanou, ale jakmile film vidíte podruhé a víte co bude následovat a jak film dopadne, tak vlastně zjistíte, že nebýt pár scének tak vlastně ani na film nedíváte. A tak je to i u MASKY. Pár nezapomenutelných scének, kdy se rotrháte smíchy na kousíčky, pár hlášek, které se jen tak neslyší a nezapomenutelné charizma Diazové a geniální výstup Careyho a šmitec! Víc od toho nečekejte! I přesto já dávám 4 hvězdičky, protože ve své éře jsem na tomto filmu dost ujížděl. ()

Obivan

Nejlepší film Jima Carreyho a jedna z nejlepších komedií, co znám. Je to prostě skvělý film s dobrými efekty, s vynikajícím nápadem a hvězdným obsazením. ()

Opsha

Takže popořadě: Samotný nápad na takhle bláznivého hrdinu je úžasný ale bohužel děsně nevyužitý. Nejen proto, že Carreyho Maska je na scéně cca 20min z celého filmu, ale prostě mi připadá, jako by se celou dobu režisér snažil až moc držet při zemi. Zvlášť úvodní čtvrthodina před nalezením masky je opravdu nudná, navíc, zbytečných postav je tam víc než dost. Druhá věc je že Maska sama o sobě je opravdu zábavný patron (nejradši mám scény s klaksonem a šacováním kapes) a Cameron Diaz tu vypadá jako zhmotněný sen každého heterosexuálního muže. Proto jenom za 5/10 ()

slovan1

"Maska, nebo plácka?chá-cháá..." Mí se tenhle film líbi...humor, fajn hlášky a scénky + začinající Cameron Diaz je fakt kočka. 80% ()

civrss

Žeru Jima Carreyho. Žeru ten jeho pitvořící se ksicht. Tenhle film mě dokáže pobavit za jakékoli situace. A nejvíc ze všeho žeru Majlu :D ()

Cejny

Hodně velký mega úlet v podání hyperenergického Jima Carreyho. Tenhle člověk je naprosto nevyčerpatelný, tak jako postava Stanleyho Ipkisse. 50 % ()

Vrátí se Carreyho Maska?

Vrátí se Carreyho Maska?

28.01.2020

Snímek Maska z roku 1994 nastartoval kariéru herečky Cameron Diaz a patří mezi nejikoničtější role Jima Carreyho, celosvětově pak vydělal 351 milionů dolarů na 23milionovém rozpočtu, o to větší… (více)

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

01.07.2010

Gore Verbinski pořád hledá projekt, kterým by navázal na veleúspěšnou karibskou trilogii. Příští rok uvidíme jeho digitálně animovaného Ranga, ale co dál? S adaptací videohry BioShock to kvůli… (více)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala