Potrhlý a ušlápnutý bankovní úředníček Stanley Ipkiss jednou v noci uvidí z mostu něco ve vodě. Myslí si, že se někdo topí, a chce mu pomoct, ale zjistí, že tam plave nějaké smetí a v něm se chytila podivná zelená maska. Když si ji doma zkusí nasadit, začnou se s ním dít úžasné věci. Vládne nadpřirozenými schopnostmi. Hned toho využije a vyřídí si účty s lidmi z nejbližšího okolí, kteří mu něco provedli nebo ho nemají rádi. Stanley netuší, že na banku, ve které pracuje, se chystá parta mafiánů v čele s Dorianem Tyllerem, který chce ovládnout celou mafiánskou scénu ve městě. Půdu mu připravuje krásná zpěvačka Tina, která Stanleyho okouzlí. Stanley v masce banku vykrade sám. Potom v baru, v němž Tina zpívá, předvede úžasné věci a Tina se do něj zamiluje. Po muži se zelenou maskou jde policie i investigativní novinářka Peggy, která předstírá ke Stanleymu lásku, ale zradí ho Dorianovi. Ten se zmocní masky a s její pomocí si chce vyřídit účty s kmotrem mafie. Stanley se Tině přizná, že muž v zelené masce, který ji okouzlil, je on sám, ale Tina ho miluje i tak a masku nakonec hodí zpátky do řeky. (TV Nova)

Zagros

Musím se přiznat, že na film Maska mám velkou averzi. Tu u mě vypěstovala moje setra, která se na Masku dívala často a společně s hlasitými zvukovými efekty a jejím řehotem mě to dohánělo k šílenství. Sám jsem film viděl jen jednou a jen jsem se utvrdil v tom, že jej nemám rád. Jima Carryeho beru, ale v jiných filmech. Když už musím volit jeho komediální stránku, mám mnohem raději zvířecího detektiva. Oskarové efekty mě taky nijak neuchvátily, spíš mi přišly protivné. O příběhu a hereckých výkonech se nemá ani cenu bavit. Nakonec nechávám poslední hvězdu a vlastně ani nevím za co. ()

Loki_Six

"Looks Iike fourth-or fifth-century Scandinavian. PossibIy a representation of one of the Norse night gods, maybe Loki. The Norse god of mischief. SupposedIy he caused such troubIe that Odin banished him from VaIhaIIa forever." ()

cab

Nemam skoro co dodat k Pohrobkovu vystiznemu okomentovani tohoto akcne-komedialne-komiksoveho hybrida, ktery me stavi do pozice nerozesmateho divaka. Mimicky talent a kreace velmi snaziciho se (Jim Carrey), ktery se na place az rozdava, coz ho ocividne bavi, plus triky a finesy tvurcu jednoduse u me nemaji na ruzich ustlano. No jsou horsi kousky, ze? 45% ()

AdamesWWE

[9/10] Druhý najlepší film, v ktorom účinkoval Jimm Carrey. Perfektne kombinovaný humor s originálnymi Carreyho výrazmy v tvári, kvalitní herci na dobrej úrovni. Výborne natočená komédia s akčnými prvkami, ktorá naozaj veľmi pobaví a rozosmeje Vás. ()

Paity

Když hodnotím filmy podle komiksu, vždy si nařizuji být trochu schovívavější než u ostatních snímků. A tak to tak bude i u Masky. Je to vlastně hloupost, je to hodně na tricích, animované a tak, přesto se najdou vtipné scény a příběh také ješě ujde. ()

jakeer

Existuje anglický výraz "guilty pleasure", ale rozmýšľam, či je Maska tým mojim. Totiž, ja mám tento film veľmi rád (ako snáď máloktorý iný), páči sa mi po každom ďalšom zhliadnutí (po ktorom by som mohol dávať stále nové a nové hodnotenie) a nehanbím sa za to. Mnohí cítia previnenie pri plnom hodnotení Masky, lebo sa môže zdať tak trochu jendoduchšia. Avšak keď si pomyslíme, že ide o film primárne pre deti, resp. rodinný film, ktorí ale neurazí ani dospelého diváka, tak je to vážne terno. Tých 100 minút je jedná nenútená jazda v podobe šialenej zábavy, pričom tvorcovia nezabudli ani vykresliť charakter hlavnej postavy. Jim Carrey čoby preslávený komik si získal uznanie aj vo vážnych filmoch a v Maske mal príležitosť stvárniť obe tieto polohy. Ako Stanley Ipkiss je to submisívny snílek, beznádejný romantik, ale v podstate dobrý človek. Ako Maska je to klasický bláznivý Carrey (pričom aj odporcovia jeho grimás nachádzajú ospravedlnenie pre toto správanei práve v maske). Postava sadla na mieru aj Cameron Diaz, ktorá touto snímkou vstúpila do sveta veľkého filmu. Absolútne geniálnou postavičkou je pes Milo a jeho skeče s frisbee či kľúčami nie sú prvoplánovými ale inteligentnými humornými vsuvkami. A ako čerešnička na torte: Maska a mi páči ako v pôvodnom znení, tak ja so slovenským dabingom. ()

Hanys_

Pecka z "dětství", která nestárne. A ta první scéna s Cameron Diaz (která se vlastně stala jejím vstupem do světa filmu) je nezapomenutelná. ()

farfalla

Fantasy, slapstiková, akční komedie, která se inspirovala komiksovou sérií vydanou Dark Horse Comics. Tento film etabloval Jima Carreyho jako úspěšného fimového komika a je také prvním filmem Cameron Diaz. Nesmělý Stanley Ipkiss najde masku Lokiho, která ho pak proměňuje na zeleného, vyškeřeného suveréna. Maska mu způsobí mnoho problémů v práci i v osobním životě, ale díky ní se naučí dupnout si, říct si o to, co chce, a také díky ní najde lásku. Věrný Milo si také užije svoje. ()

Petr.Kocfeld

Davam 70 procent.Vcelku dobra komedie.Carrey jako bankovni urednicek milujici kreslene filmy pusobi trochu plase do doby,nez si nasadi zahadnou masku...Cameron Diaz je zde pekna!Film Maska se povedl.Dokonce i tanecni kreace Jima Carreyho. ()

Pat.Ko

The Mask je jednou z tých komédií, ktoré jednoducho nestárnu. Jim Carrey ako Stanley Ipkiss je vynikajúci a predstavuje nám jednu z jeho najikonickejších postáv. Jeho schopnosť predviesť svoju dynamickú postavu je jednoducho nezabudnuteľná. A čo povedať o Cameron Diaz v jej prvom veľkom filmovom vystúpení? Jej prítomnosť v tomto filme je jednoducho oslnivá. Je to skvelé, ako dokázala priniesť do filmu energiu a charizmu, čo vytvorilo skvelú chemiu medzi ňou a Jimom Carreym. Efekty na tú dobu boli naozaj pokrokové. Zmeny Stanleyho na Masku a všetky tie komické výbuchy farieb a vtipné gagy sú ešte stále impozantné aj po toľkých rokoch. Je to film, ktorý si len treba užívať, bez toho, aby sme sa hlbšie zamýšľali nad jeho príbehom. Je to film, ktorý je plný zábavy a neskutočne výrazných postáv. 7/10 ()

Midnite

Dnes by som si to už asi nepozrel (aj vzhľadom na to, že som to videl X-krát a Carreyho moc nemusím), avšak keď som to videl prvé dva razy, smial som sa o 106. ()

dozana

Když jsem byla mladší tak jsme na tomto filmu z kamarádkami ujížděli, a musím uznat, že ani teď není tento film k zahození, pobaví a hlavně je to oddechovka. Jim Carrey v začátcích....... fakt mu to šlo. ()

Vrátí se Carreyho Maska?

Vrátí se Carreyho Maska?

28.01.2020

Snímek Maska z roku 1994 nastartoval kariéru herečky Cameron Diaz a patří mezi nejikoničtější role Jima Carreyho, celosvětově pak vydělal 351 milionů dolarů na 23milionovém rozpočtu, o to větší… (více)

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

01.07.2010

Gore Verbinski pořád hledá projekt, kterým by navázal na veleúspěšnou karibskou trilogii. Příští rok uvidíme jeho digitálně animovaného Ranga, ale co dál? S adaptací videohry BioShock to kvůli… (více)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala