Ztratila se čtrnáctiletá dívka Nikola. Nikdo netuší kam, není jasné, zda vůbec žije. Pro kriminalisty z Ostravské kriminálky je to samozřejmě mimořádka. Je vyslýchána dívčina rodina, její kamarádky ze školy i ze stadionu, kde trénovala s ostatními roztleskávačkami. Vyslýchat tak mladé dívky však není pro partu otrlých kriminalistů, tedy Honzu (Stanislav Majer), Richarda (Karel Dobrý) a mladého Matese (Štěpán Kozub), nijak jednoduché. Proto je přizvána žena, která může lépe porozumět dívčím duším. Kapitán Ema Grodská (Pavla Beretová) má po odchodu z předchozí funkce volno, a tak kriminalistům ráda pomůže. Šéf kriminálky souhlasí a mužný duch oddělení doplní jemnější ženský element. Vyšetřování postupuje těžce, podezření jsou nejasná, a je to právě Ema, kdo narazí na první důležitý důkaz, který někam vede. Objevuje se možný motiv lechtivých fotografií mladičkých dívek, které putují po internetu. Toho, čemu se říká dětská pornografie. Kriminalisté se zvolna prokousávají k výsledku v reálném světě města Ostravy i na bezbřehé síti internetu. Řešení případu ztracené dívky je překvapivé, stejně jako Emino vlastní, životně důležité rozhodnutí, které učiní ve svém světě kriminalistiky. (Česká televize)

Ironhead

Díl jen o tom, že asi každej chlap je dle autorů pedofil... šlo jen o to vybrat toho správnýho z nich, kerej to spískal... Bohužel nejmíň mi z celého obsazení seděla dost nevěrohodná Beretová, která v tom ale asi do budoucna bude hrát hlavní roli :oT ()

brasek

Som príjemne prekvapený. Príbeh mal logiku, obsahoval niekoľko zvratov a až do poslednej chvíle som nevedel kto je páchateľ. Na druhej strane ako kriminálny seriál je to zatiaľ šedý priemer, bez nejakého možného oslnivého osvietenia. ()

aribari odpad!

Reklama doporučující prostředky proti nechtěnému úniku moči, která organicky následovala po skončení dílu, je přiléhavým zhodnocením. U tvůrců došlo zřejmě k nechtěnému úniku stolice. ()

JB001

Ze zvědavosti jsem juknul na první díl a nebylo to na tuzemskou kriminálku špatný. A manželce se to líbilo. Takže uvidíme jak se to bude vyvíjet dál i když jsem skeptický k tomu, že bych dal všech 13 dílů. Na Netflixu a HBO je spousta zajímavějších seriálů a filmů, které jsem neviděl ()

Peabody

nečekal jsem nic a není to až tak strašné. 1. oddělení to nesahá po paty, problém je, že ti lidé netvoří tým, kdežto tam ano včetně jednoho slabého, ale bylo cítit, že mají něco společného. Tady Majer a Dobrý jen tak chodí vedle sebe, jako by byli v jiném časoprostoru. Ten mladej moc neměl co, přiípadal mi navíc dost jako ůchyl. Tady sice nebyly takové lokační příšernosti jako v takyHřebejkově místo zločinu Plzeň, ale až jsem rodilý Pražák (a ne že neexistujeme :-)) mi to, že prakticky nikdo nemluví ostravskými a těšínskými apod. nářečími docela vadí. Zanedlouho bude v kinech V síti s obdobnou tematikou, je to celkem aktuální problém. A šéf, který by dnes odmítl někoho jen proto, že je to žena a řekl by jí to do očí, tak to snad kromě katolické církve neexistuje. Tenhle první případ je rozjezdovka, šanci tomu dám. ()

njuska

Zklamání! Nudné, táhle, plné nelogičností, stupidit a nesmyslů. Místy příšerné dialogy - do běžné mluvy pokusy o násilné zakomponování ostravštiny. Nechápu, proč to nemohlo být, jako v Detektivech od nejsvětější trojice (postavy mluvily "normálně" a uvěřitelně, přestože byly z Olomouce). Navíc, jinak charismatický Majer zde s tím příšerným fotrofským kňourem vypadá, jako nějakej pantáta z vejminku. O extrémně nesympatických Pavle Beretové a Štěpánu Kozubovi raději ani psát nebudu. ()

Sa.sa

Paráda další Policejní parta 1. Oddělení na obzoru... Tak uvidím jak to bude pokračovat, ale rozjezd je fajny... Tak první díl se točí okolo dětské pornografie, pedofilů, celkem slušný děj i námět... ()

quokam

Kurna, to je pes, co dokaze vycuchat i detske porno na pocitaci za dvermi ve sklepe. Takoveho psa by mel mit kazdy oddil nasi slavne policie... Proc ten polak ma rusky prizvuk? Od detstvi koukam na polskou televizi, za svuj zivot jsem poznal mraky polaku, ale nikdo nemel takto ruskej prizvuk. Pripojuji se k otazce jednoho z predkritiku: To byl vazne problem najit dobreho polskeho herce? Dobry pribeh kazi velke nesmysly. 6/10 ()

Noah07

Mega kokotina ...Herci v pohodě . Scénář bambilion  chyb. Místo činu České Budějovice  je proti tomu Oscarový snímek ()

Van_Stajpen

Další krimimálka z Ostravy, v krátké době už třetí, takže jsem spokojený z neokoukaných exteriéru Prahy a okolí...Nicméně k 5-ti hvězdám mi tam trochu něco chybí...možná to bylo tím prvním případem..třeba s to ještě rozjede... Nicméně Spravedlnost (další krimi z Ostravy) se mi líbila i vizuálem mnohem víc... Kozubovi moc ta role zatím nesedí...čekal bych od toho že bude vážný ale semtam prohodí nějaký vtípek... :-) ()