Epizody(12)

Jedné noci tajemná postava přichází k nemocnici a do babyboxu ukládá narozené dítě. A i když se to na první pohled nezdá, právě tato událost zamíchá osudy několika rodin v jednom slovenském maloměstě – Adrián (M. Geišberg) a Nina Kalmanovi (K. Šafaříková) pracují jako projektanti a architekti ve firmě Ninina otce a již dlouho se neúspěšně snaží počít dítě. Ale po takové době se jako jediné východisko pro ně jeví pouze adopce. V rodině Važanových je otec Michal (A. Bárta) již několik měsíců pracovně v Rusku a matka Kristína (S. Norisová) zůstala sama na výchovu syna a nezvladatelné dcery. Kromě této zátěže se však musí vyrovnávat i s tíhou tajemství, o kterém nikdo nemá ani tušení. Nakonec v páru Fialových panuje nedůvěra a napětí, pramenící z toho, že Peter (M. Mitaš) před manželkou Martou (A. Karnasová) tají své gamblerství a dluhy, kvůli kterým je ochoten riskovat i stavařský byznys s Michalem a namočit se do věcí z nichž nemusí být návratu. Jeho žena jej však v první řadě podezírá z nevěry. (Česká televize)

kolemjdouc

Hodina,epizoda na týden?Takže začátkem léta finito??To není u mě komfort.Třeba třetí epizoda ve mě zanechala velký zájem jak to bude v další epizodě a tak jako to bylo u druhé ,za týden  prvotní velky zájem jak to bude dál ,vyšumí.A kdybych na trojku nenarazila náhodně, asi by mě minula. ()

mira007

Slovenský seriál o dvou manželských párech, které bojují o jedno novorozeně, kterého se jedna matka zbrkle vzdala při tajném porodu a druhá touží po adopci. Po Tajných životech a řekněme žánrově odlišných Za sklom za mne nejlepší slovenský seriál moderní éry. Řemeslně i herecky propracovanější než je běžná komerční tvorba a ikdyž to po pár dílech na chvíli sklouzne k fádní vztahovce s příchodem malé krimi linky to do konce nabere parádní drajf. Herecké výkony nadprůměrné ( zase Bárta... ) ale pokud mám říct milé překvapení, pak Nataša Grambličková v roli dcerky, která se snaží o učitele hudby, je můj favorit. Naopak jediné zklamání je má oblíbenkyně Soňa Norisová, které jsem tu zdrcenou ženu moc nevěřil, což je možná tím, že ji mám zafixovanou jako neohroženou silnou hrdinku. Kvalitní vztahovka za čtyři hvězdy. ()

FOCKE_WULF

Vztahové seriály s kapkou emočního teroru fascinují mysl frustrovaných i jenom mírně frustrovaných lidí. Život s nimi vydrbal, tak si chtějí na televizní obrazovce prohlédnout, jak také někdo jiný nemůže dojít životního štěstí. Seriály jsou tu s námi dlouho, něčím nás uhranuly a tento se bratrům Slovákům silně povedl, od scénáře přes herecké výkony až po atmosférickou hudbu. Vytvořili krásnou pohádku pro neúspěšné, ze snové materie utkali perfektní melodrama. ()

Hrabovo odpad!

Shrnutí: Červená knihovna s kriminální zápletkou. Seriál nemá nic společného s realitou - poskytuje možnost adopce bez čekání v pořadníku, dítě předává do péče v třetině zákonné lhůty pro odvolání biologické matky, psychologický posudek stojí na demonstrované schopnosti aplikovat jednorázovou plínu, sociální pracovnice chodí ve svém osobním volnu hlídat nezletilého klienta večer atd.atp. Po herecké stránce je nejtragičtější neuvěřitelně slabá dvojice hlavních mladých protagonistů a dívat se dá jen na Norisovou, Bártu, Javorkovou a syna/plavce, jehož jméno neumím identifikovat. Jednu z hlavních rolí hraje kojenec, který je zřejmě zfetovaný, protože ho vidíme stále spát, i když se ho zájemci o adopci snaží stále budit, aby uspokojili svoji touhu pomazlit se s ním, což je všemi hodnoceno jako demonstrace rodičovských schopností! Jo a jakou roli v tom hraje babybox jsem nepochopila... ()

ostravak30

Hnízdo je velmi zajímavý počin, který se slovákům povedl. Seriál o rodině, která spojuje i rozděluje a problémech, které v ní mohou nastat a také obtížných řešeních. Není ani chvíli nudný nebo nezáživný. Pořád sledujeme drama a nezáleží na tom, že místy jen sociální, emociální či rodinné. S profesionální mistrností si autoři dali záležet na dialozích, lokacích i scénách. A jde to poznat. Už úvodní znělka jak grafická tak hudební je skvělá. ()

bonovox

Na naše pomery skvelý seriál s výborne napísanými postavami, s dramatickým dejom a kvalitným aj keď trochu urýchleným záverom. RTVS milo prekvapila ()

rigby

Na vysoké hodnocení a označení nejlepšího slovenského seriálu jsem čekal trochu víc. Příběh nebyl ničím zajímavý a už po prvních dvou dílech nudil a nikam se nevyvíjel. Některé příběhy vyzněly do ztracena. Nebyl žádný jiný důvod se dívat dál, než jen setrvačnost a skutečnost, že v posledních měsících nic nového v televizi ani mimo ni nedávají. Statečně jsem tedy dokoukal až do posledního dílu, ale nepřineslo mi to vůbec nic, kromě promarněného času, který bohužel nešel trávit jinak vzhledem k situaci, jaká tu teď je. ()

Leník

Jestli tohle je nejlepší slovenský seriál, jak tu někdo píše, tak bych tedy nechtěla vidět ty ostatní. Je to prostě telenovela "obohacená" o krimi, postava sociální pracovnice se chová naprosto nesmyslně, a ten sluncem zalitý happyend... ach jo. Dokoukala jsem to jen proto, že ráda poslouchám slovenštinu. ()

hony23

I Slováci natočili svoje Kukačky. Žánrově jde o podobný seriál, tento ale hodnotím ještě o něco výš. Velmi silný příběh s mnoha zvraty a skvěle vymyšlenými zápletkami, které diváka udrží po všech 12 dílů přikované k televizi. Postavy jsou skvěle napsané a každá má svůj význam v dramatickém ději. Příběh 3 rodin, do jejichž života významně zasáhne jeden anonymní porod, který roztočí spirálu dalších nečekaných událostí. ()

Grázl83

Po slabším a pomalejším rozjezdu mě to docela chytlo a byť to mohlo být kratší, tak celý seriál hodnotím velmi pozitivně. Norisovou mám rád a i Bárta byl skvělej. ()

zigy

Slováci nám dali na prdel - takový seriál z normálního života o normálních lidech a přitom extrémně zajímavý jsme prostě nedokázali vyprodukovat za 30 let... ()

erion26

Dala bych i víc. Dlouho mě něco takhle nevzalo Perfektně obsazeno, zahráno Jde mi mráz po zádech při každé epizodě ()

Modeman123

Celkový koncept a nápad seriálu se nedá hodnotit vysloveně negativně. Vize neplánovaného otěhotnění zakamuflovaná do odjezdu manžela, společnosti gamblera, vyfetla a jiných "kamarádů" má jisté kouzlo. Ovšem scénář do detailů příliš vysvětluje pohnutky každého jedince a tedy i nositele děje. Nelze si také nevšimnout stálé stejně stejné mimiky herců a hereček, které se minutu za minutou odehraného času opakují jak ohraná deska. Celkově nepovedené. ()

jerrik7

Všichni lžou, všichni podvádějí, většina postav je krajně nesympatická. Skoro všichni se chovají afektovaně a krajně nepravděpodobně. Přihlouplá telenovela, slátanina. Možná má tenhle žánr hodně obdivovatelů. Já mezi ně očividně nepatřím. ()

Hombre8 odpad!

Excellent!!! Konečně genderově vyvážený příběh! Jen ta jedna chybička. To už se nevlezlo do scénáře, že Marta dostala podmínku? Příště lépe! ()

Peabody

docela milé překvapení, výhoda je, že ty herce tady člověk moc nezná, takže netuší, jestli jsou nebo nejsou okoukaní. Pro mne nikoli. Scénář je sice pro mne osobně za hranou citového vydírání (Dietl vždycky velké emoce shazoval hned v další větě - viz Nemocnici, kde Dr Fastová sice sdělí Sovovi staršímu že v životě za žádným mužským tak neběhala a nechá si políbit romanticky ruce, ale hned dodá s pohledem na vilu, že ta barabizna dá při úklidu pěkně zabrat - tady ty záběry na malé něžné miminkovské ručičky a podobně jsou hrozné), obsahuje neuvěřitelné množství již někde použitých klišé (viz v závěru odchod mladých, zcela jako v Okresu na Severu odchází Svojtka s mladou plátenicí pracovat jinam, aby se postavili na vlastní nohy, akorát tady je to do Paříže, jak odpovídá lepším lidem na úrovní architekta Ivana, i ten rozhovor zbylých starších manželů je podobný, jen je prohozen genderový akcent, tam chápe Moučka a nechápe Švorcová - , ale přesto je podle mne velice dobře sestaven. Herci jsou další velké plus, nejsou to manekýni ani manekýnky, ale vcelku - vzhledově - normální lidé, takže i hodně vykonstruované situace jsou jim docela uvěřitelné a znovu se potvrzuje, že SR má prostě řadu herců chlapů,. což tady po smrti Radka Brzobohatého dost chybí. Krásné slovenské herečky tady jsou méně, vlastně jen ve vyšších společenských třídách, Modrava, její dcera, i ta sociálka krásnou nevynikají, ale herecky jsou víc než solidní. Bylo mi na blití z úvodní melodie, měl jsem pocit, že pan Štaidl vstal z mrtvých a napsal k seriálu něco nového vlezlého co se bude líbit. Nicméně manželka si šlehala svou dávku emocí zcela pravidělně a sám musím uznat, že to je hodně dobře udělané, i když nejsem cílová skupina. Takový ten žádoucí pocit - kurva já se mám vlastně skvěle když tyhle problémy nemám, sice se manžel občas ožere, ale šperky mi nesebral a auto nepropil, manželka sice není zrovna jako hvězda Star Dance, ale zase mi kukačku nepřinesla a děti sice občas přinesou kuli a moc jim nerozumím, ale sebevraždu nepáchají, do super hotelů sice nejezdíme, ale zase nás nikdo nevydírá - tedy pocit štěstí, kvůli kterému se na tohle lidé koukají, byl nastolen. S dobrými to dopadlo dobře a se špatnými špatně, jak se poškleboval kdysi cynik Oscar Wilde, zavládlo Smíření a Odpuštění a Láska a holky si poplakaly a vše je tedy jak má být ()

karelkilian

Musím uznat, že tento seriál má hodně kladů. V první řadě herecké obsazení - to se vysloveně povedlo. Vyzdvihl bych hlavně Alexandera Bártu, kterému tihle „kladní hrdinové“ vysloveně jdou a jsou i celkem uvěřitelní. Doslova pak exceloval Marián Mitaš, kterému naopak výborně jdou negativní role. V tomto případě byl tak uvěřitelný, že mnoho diváků bude mít chuť rozbít mu ústa ještě několik měsíců po skončení seriálu, jaký to byl „zmetek“. Velká pochvala je za hudbu, která fakt dokonale podkresluje děj. Hodně se dařily také „motáky“, díky kterým má divák potřebu po skončení dílu okamžitě pokračovat dalším. Co bych vytkl, je poměrně velká předvídatelnost - byť, pravda, odhalení „zahradníka“ mě hodně překvapilo. Byl jsem rozhodnutý dát čtyři hvězdičky, ale ten konec! Ten přeslazený, pozitivní a ve všech směrech dobrý konec - to já prostě nemám rád! Takže nakonec dávám tři hvězdy. ()

Cesty timem

Teda bratia, to je pecka. Málokterý seriál v současnosti natočený mne zaujme. Samé telenovely, nekonečné blbosti atd. Tady už je toho napsané tolik, že bych možná psal podobné. Přemýšlel jsem i o 5*, ale jedno kritérium pro 5* je u mne touha shlédnout znovu. A nejsem si jistý, že to budu chtít, protože člověk už ví, jak to bylo a dopadlo. Ale nevylučuji to a vy teď nevíte, jak to dopadne, zda u mne bude příště a 5* a nebo to zůstane takto. To nic nemění na tom, že tohle bylo velké a velmi příjemné překvapení celkovou kvalitou. A těšil jsem se na další díl, jako u máločeho. A proto se nedivím těm, co dali 5*. ()