Citová rozpolcenost a vlastní slabost ji dovedly až na okraj hluboké propasti. Držitelka Oscara Julie Christie v příběhu londýnské hvězdičky Diany Scott - ženy, jež hodlala přijímat více, než sama dokázala unést.

Dianu už dále nebaví život s jejím stále ještě příliš nevyzrálým manželem. Seznámení s úspěšným televizním žurnalistou Robertem (Dirk Bogarde) jí otevře oči, románek s vlivným producentem Milesem (Laurence Harvey) jí zajistí kontakty a práci filmové herečky. Diana však nebojuje se svou vzrůstající popularitou, místo toho svádí tvrdý boj sama se sebou. Mladá a pohledná bezskrupulózní žena si užívá života plnými doušky a nemyslí při tom na zadní vrátka. Ztrácí tím nejen konzervativního Roberta, ale i silně promiskuitního Milese, který jí ve všem oplácí stejnou mincí. Diana vnitřně toužící po silném rodinném zázemí ze zoufalství nad vlastní osamoceností přijímá nabídku stárnoucího italského prince a stává se jeho chotí. Ani nová velká rodina jí však nepřináší kýženou spásu. (dopitak)

Han22

Hrdinka filmu byla opravdu "drahoušek". Sice nádherná ženská, milá a zábavná, ale zároveň povrchní, neustále se nudící, nestálá a do větru. Prostě pipina. Na Julie Christie je sice radost se koukat a film táhne výrazně dopředu, ale stejně že by ten její výkon byl na Oskara? To bych si představoval zajímavější postavu. Zbytek filmu je typická britská nuda první půlky 60. let, ani třetím filmem mě Schlesinger nepřesvědčil o své genialitě. Diana prožívá románky s postupně se třemi muži, je tu pár divácky zajímavých situací, hádek, nechybí odhalená prdelka, ale jako celek to jde od ničeho k ničemu, což prokáže neexistující finále (film skončí po dalším z mnoha záletů). Oskara za scénář za toto? Inu dávám neutrálně 3*, sledovat se to dalo. ()

Akana

Jak tak pozoruju Schlesingerovy filmy v časové posoupnosti, jsou čím dál angažovanější a kritičtější. Hrdinka Julie Christie je ze začátku sympatická, trhlá osůbka, s Dirkem Bogardem jí to v určité době hrozně sluší, ale pak se z milé ztřeštěnosti stává neujasněnost, z lehkomyslnosti povrchnost, z mlhavých plánů prázdná nuda a podrážděnost, a sympatie pomalu mizí. Diana se chce bavit ale nic jí nebaví, poletuje životem bez cíle a s narůstající nespokojeností. Ten přechod zobrazuje Schlesinger s mistrným smyslem pro detail a náznak, chvílemi ale taky trošku zdlouhavě. A jestli má být příběh Diany i metaforou anglické povahy, naivním patriotem rozhodně není. ()

HONXX

Příběh dle přísloví "Kdo s čím zachází, tím také schází". Trošku přebujelá stopáž, předvídatelné finále, přesto je cynický závěr více než působivý. Nezapomenutelné scény z francouzského večírku a hádky s přítelem jsou plné emocí, kouzelné a smutné zároveň, stejně jako hlavní hrdinka. ()

Adiemus

Skvělá Julie Christie a neméně skvělý (jako ostatně vždy) Dirk Bogarde. Diana je sebestředný fracek, který musí mít, co se jí zamane, a co se vždycky vidí jako oběť. Její jedinou devizou je krása a pochybná popularita. Kdoví, proč jsem si několikrát vzpomněla na Ivetu Bartošovou. ()

dogma97

Film, kterému čas hodně ublízil. Použité výrazové prostředky nebyly moderní ani v roce vzniku, tápání a prázdnota hlavní hrdinky dnes už taky nikoho neosloví. // 50% ()

HChinaski

V roce 1965 byl Darling možná aktuální a cool záležitostí, ale v zrcadle dnešní doby zcela pokulhává. Hra na Felliniho a pokus o ženskou parafrázi na Big Gatsby. ()

Akvidizerp

sladký život na anglický způsob v sukních, možná méně nadsazený než marcellův, je jakýmsi zajímavým zrcadlením originálu nikoli však odleskem protože julie je vskutku zářící hvězda ()

gizi

Tento film mě zklamal. Ne že by nebyl povedený, ale prostě ten způsob života hlavní hrdinky mě iritoval a proto mi to nesedlo. 60%. ()

Ruda.neck

"Ideální žena" Diana popisuje svůj život všemi oblíbeného "drahouška", od obyčejné hezké holky až po italskou princeznu. Neví, co vlastně chce, když se pro něco nebo někoho nadchne, druhý den už se nudí. Příliš neřeší ani svou kariéru modelky a herečky, nějak bylo, nějak bude. Skončí sice v italském šlechtickém sídle, ale velmi osamocena. Nadčasová ukázka prázdnoty a dekadence vyšších vrstev tehdejší evropské společnosti. Řekl bych neprávem opomíjený film, i přes tři Oscary. ()