Karen McCannová si čekání v dopravní zácpě zkrátila telefonickým rozhovorem se svou dcerou, když vtom do domu vrazil záhadný útočník a dceru zabil! Absolutní hrůze však zdaleka není konec - policie sice vraha dopadla, ale díky procedurální chybě musela pustit na svobodu. A s tím se Karen nehodlá smířit! (oficiální text distributora)

p.sojka

Tuctové. Mohlo to být lepší, ale určitě to neurazí. Nakonec si vzpomenete jen na Kiefera, který je moc pěkný záporák. ()

Haymar

Samí skvělý herci (Fieldová, Harris, Sutherland, Mantegna, D'Angelová), silný námět, velký potenciál... přesto výsledek tak nějak nemastný/neslaný... V první řadě je to nehorázně odfláknutým scénářem! Už samotný fakt, že divák od začátku ví kdo je vrah a kam to všechno spěje, si přímo říká o nějaké rozvinutí hlavní dějové linie (nebo o dějový zvrat)... Druhou achylovou patou je slabá režie, která prostě neudrží napětí a pozornost diváka až do konce (po vynikající úvodní třetině filmu těžce dochází dech a v podstatě už jen vaří z vody). Klobouk dolů před Sutherlandem (ti hajzlové mu prostě jdou), z jeho záporáka fakt běhal mráz po zádech... ()

pospech11

Tenhle film je zajímavým thrillerem, který ma rychlý spád, a Kiefer Sutherland tam hraje drsného záporáka, který se s nikým nesere. To musíte prostě vidět. ()

alambert

Ach jo, kéž by se přestaly točit tyhle průměrné filmy. Děj by třeba i ušel. Tenhle film je mi ale vyloženě protivný tou tupou úvodní scénou, kdy mamina pobíhá po silnici místo toho, aby zavolala policii nebo nějakému sousedovi, který by mohl dceři pomoct. Bylo pro mě vážně utrpení sledovat tuto scénu a zcela zásadně to ovlivnilo moje hodnocení filmu. Další problém, který nemůžu nezohlednit je naprosto hrozný herecký výkon Sally Field. Bohužel se obávám, že ona hrát vůbec neumí, protože si nepamatuju žádný film, kde by hrála slušně. Kiefer Sutherland hraje zloducha velmi dobře, ostatní herci jsou bohužel zcela nevýrazní a nudní. ()

Kingjiri

Vcelku reálně nakroucenej thriller o bezmoci lidí, který se nemůžou domoct spravedlnosti a tak se rozhodnout vzít spravedlnost do svých rukou. Většina stopáže se věnuje právě tomuhle tématu a nedělá zbytečně z Karen hrdinku, která si v cestě za pomstou počíná jako kdejakej ostřílenej akční borec. Zapojení lidí z podpůrný skupiny do pomoci vykonání Kareniny pomsty bylo trochu krkolomný a spíš bych tuhle dějovou linku z příběhu uplně vynechal (stejně jako tajnou agentku). Místo toho se mohla stopáž věnovat konfrontacím Karen s vyšetřovatelem a tréninku jejich schopností. Těšil jsem se mj. na Eda Harrise, ale ten hrál pochopitelně druhý housle (díky tomu, že jsem nečet popisek, jsem si však myslel, že pomstu zosnovuje on). Kiefer Sutherland pak zaujal v roli nadrženýho psychopata. Třetí hvězda za herecký obsazení a dobře vystavěný finále. ()

Henry Morgan

hmm, tohle byl obyčejný průměr. Velký vliv na kvalitu měli mužské role. Ed Harris byl otec od rodiny, který se příliš nepředvedl a nijak zvlášť mě neoslnil, Sutherland naproti tomu, v roli charizmatického a typického záporáka, byl zpestřením. Hlavní hrdinka byla zoufalá matka, která přišla o dítě, nicméně její chování vyznělo poněkud přehnaně a křečovitě, lehce mě znerovozňovala a iritovala. Typický americký příběh o mezeře v soudním systému a žena, která ne nebere jako odpověď. ()

jprmusic

Film se mi nelíbil. Tedy především Sally Field se mi nelíbila. Těžko říct proč, ale asi jsem měl pocit, že na roli matky beroucí spravedlnost do svých rukou byla úmyslně vybrána žena co nejkřehčí konstituce - jaký rozdíl oproti filmu Mé druhé já, kde Jodii Foster člověk věřil každé gesto. ()

benny159

Priemerný krimi thriller, ktorý však neurazí. Naozaj kvalitné herecké výkony, akurát že tomu možno bolo treba troška viac pritlačiť na pílu a bolo by to za 4 hviezdičky. Môj obľúbený Kiefer Sutherland sa svojej úlohy zhostil presvedčivo, rovnako ako Ed Harris a Sally Field. ()

Demoiselle

Spíš nostalgická záležitost - první objevení Sutherlanda mladšího /poté následovala těžká obsese tímto pánem, zrovna díky téhle roli?/ a větší zážitek, kde se ve mě míchal hnus se vztekem a s napětím! Teď bych film hodnotila jinak, ale i když se na něj podívám, budu mít nepříjemně mravenčení v těle... ()

Agia

Nepřijde mi to tak strašné, jak tu některé komenty napovídají. Úvod výborný, pak to trochu ztrácí tempo a tah na branku, ale na lepší tři hvězdy to pořád je. U mě to sahá i na čtyři, ale přeci jen tomu do nich něco chybí. Sutherland je výborně slizkej, toho potkat, tak "kvičet a zdrhat" a ještě dlouho po skončení filmu jsem z něj měla nepříjemný pocit. Sally Field výkonem kolísá, ale žádnej vyloženě slabej moment nemá. Ed Harris tu nemá moc prostoru, ale odehrává svůj part dobře. Příběh je uvěřitelnej a nemá žádný podstatný trhliny, které by ho shazovaly. Proč ne, rozhodně stojí za vidění. ()

rochelka

Famozní civilní herecký výkon Sally Field a bídák Kiefer Sutherland dělají z tohoto mírně podprůměrného díla snadno koukatelné a stravitelné dílo , ovšem bez větší hloubky a dopadu na diváka,což je škoda, protože režisér měl esa v rukávu-a to hned dvě. ()

LucMosss

Tak toto byl film dle mého oblíbeného žánru. Přesvědčivé herecké výkony, jímž korunuje Sally Field a Kiefer Sutherland. Pro mne zajímavý, i když trochu ohraný námět vhodný pro volný večer... Ano, přesně tyto tři věci se měly spojit a také se spojily. ()