Dívat se na černobílý film je u mě takřka nevídaný jev,natož pokud jde o Českou práci,jenže tahle užvaněná kriminálka má v rukávu eso,herecké eso a tím je Ruda Hrušinský,který mě donutil se asi po deseti letech porvé koukat na 43 let starou kriminálku.Dobrá atmosféra a krásné herectví,víc sem ani nečekal.(11.3.2012)

Nemohu si pomoci, ale oproti provařenějšímu Vrah skrývá tvář mi přišla tadle "kalašovka" o chlup promakanější a mám ji o něco raději. Prostě major Kalaš je borec, atmosféra hustá že by se dala nožem krájet a napínavé do úplného konce. Při pohledu na tydle starý detektivky si jen pořád kladu otázku, jak je možné že všichni herci hrajou tak výborně a uvěřitelně, zatímco při pohledu na něco současného divák vidí jenom tupé odříkávání dialogů (povětšinou stupidních - mez tím občas nějaký to "vo.e" aby byl dotyčnej jako fakt hustej) a nikomu z herců není možné uvěřit nos mezi očima - natož postavu kterou hrajou, o atmosféře snad už ani nemluvím. Tak v čem je "kurva" ten problém?(17.12.2012)

Doufejme, že film nebude zakázán pro explicitní rasismus, protože všechny postavy včetně majora Kalaše používají v promluvách politicky nekorektní pojmenování "cikáni". I v tomto díle se snaží Schulhoff o dokumentární pohled, takže vidíme socialismus v plné nahotě - prázdné a zanedbané byty či chalupy, a v nich lidé, co pijí jako duha, podvádí se, nenávidí se a vraždí. Příběh je sice jednoduchý a vrah se dá brzy uhodnout,ale atmosféra houstne tak rychle, že divák nemá čas vydechnout. Kriminálka světové úrovně.(8.9.2010)

Třetí díl majora Kalaše s Hrušínským. Po třetí zde vystupuje Rudolf Hrušínský jako kriminalista Kalaš - tentokrát pátrá po vraždách dvou malých kluků, které vraždí asi homosexuální deviant. Jde o výborný, napínavý a pro detektivku typickým způsobem natočený film, ve kterém až do konce neznáte totožnost vraha. Výborný díl kvalitní série o Kalašovi. Hudba: Pavel Blatný(2.12.2010)

Stejně jako předchozí detektivka Vrah skrývá tvář, tak i toto je velmi dobrý československý počin, který rozhodně stojí za to vidět. Stejné jako v prvním dílu, i tady je ta úžasně temná a ponurá atmosféra, navíc s krásnou Hanou Brejchovou. Jen mi tu trochu chyběl Radoslav Brzobohatý, který hrál v předchozím díle a s Hrušínským si skvěle padly do noty. Ale i přesto je to stejně tak parádní. Klenot českých kriminálek, stejně tak předchozí film.(9.12.2012)

• - Natáčelo se v Praze, ale především skutečně v okolí Dubé, např. v obcích Dobřeň či Jestřebí. Místo činu je Skautská skála u Sosnové. (rakovnik)

• - Původně zvažované názvy filmu byly Krev nebo Vrah na volné noze. (Gastovski)

• - V 15. minutě v momentě, kdy Kalas (Rudolf Hrušínský) dostane od Vlasty (Hana Brejchová) na stůl pivo, má pěnu až po okraj sklenice. Při střihu kamery a pohledu na dvůr má však pěnu rázem spadlou. (Karkanoid)