Film je inspirován masakrem z roku 1978, kdy bylo v Bar du télèphone v Marseille zavražděno deset lidí. Loajální policista pohybující se mezi zkorumpovanými kolegy uprostřed války marseilleských gangů musí vzít věci do vlastních rukou, aby ochránil svůj tým... Policista z protigangové jednotky Richard Vronski dostane za úkol vyšetřit masakr, který spáchali muži z klanu Orsoni. Jeho brigáda má neortodoxní metody, není však jediná. Mají rivaly v jednotce pro problematické akce, které velí major Costy. K tomu přichází nový ředitel, divizní komisař Ange Leonetti, a ten má uklidit Marseille a zklidnit divoké psy ve svém týmu. Všichni si rychle uvědomí, že bez obětí a riskování nic nezískají. Zvlášť, když se dcera komisaře stýká s antigangem, severní město útočí na Korsičany, klíčový svědek je ve  vazbě zavražděn a policie pošle toho nejzahořklejšího agenta. Vronski a jeho muži si musí zachránit kůži a zvolí jednu z nejnebezpečnějších cest. (JOJ Cinema)

DwayneJohnson

Hlavní problém vidím v těžko uvěřitelném příběhu. A teď nemyslím akci, která je solidní, přímočará a ke konci naprosto nemilosrdná, ale spíše v reálnosti celého filmu. Troufnu si tvrdit, že tolik zkorumpovaných policistů není v celé Francii, natož v jedné policejní jednotce, to by mohly rovnou všechny zavřít, nebo rovnou prodávat drogy na ulici. Tváří se to celé, že se tohle normálně děje, nebo snad může dít, ale tomu já ani za mák nevěřím. ()

Marze

Ne zrovna moc romanticky film. Spatne udelany neni - ma to par solidnich akcnich scen, ale to na dve hodiny nestaci. Je to typ filmu, kde vsichni chlastaji a kouri 20 cigaret denne. Vas mozek bude krmen vsudypritomnou korupci. V tomto svete je tezke byt loajalni. Vubec jsem se neorientoval, kdo ma jakou moc. ()

Chrustyn

Olivier Marchal je takový francouzský Michael Mann, jen se více zaměřuje na (nepříliš zajímavé) postavy než akci a děj a přesně to je hlavní problém, který s jeho filmy mám. Postavy jsou temné a málokdy čistě kladné, akce je minimum a děj komplikovaný a pomalu plynoucí. Toto splňuje i Rogue City. Je fajn vidět, že se stále točí staromilské filmy, které jako by vypadly ze 70. let, ale pokud Vás nezajímají postavy, ani to jak to s nimi dopadne, je to problém. A občasná realistická akce, to nezachrání. ()

Flego

Čím dlhšie sledujete film, tým je lepší. Logicky má teda divák na konci ten najlepší pocit. Lenže niekedy je tá cesta tŕnistá a nie vždy košér. Marchalov snímok ponúka spleť udalostí, motívov a postáv a nie vždy je všetko zrozumiteľné a jasné. Ale ako som povedal, na konci som si to náramne užíval a celkový dojem je výborný. ()

TheEvilTwin

Zajímavá francouzská detektivka, která se postupem času překopne v akční drama a až do konce jede na stejné notě. Slušné herecké výkony, přesvědčivá a realná akce (které bylo možná zbytečně málo) a drsné prostředí gangů. Co naopak šlo proti všem zmíněným kladům byl až moc komplikovaný děj, mnoho cizích jmen a postav, ve kterých jsem se místy ztrácel a docvaklo mi to vlastně až ke konci. I tak je to celkem fajn jednohubka, která má co nabídnout, ale do které bych už ale nešel. ()

claudel

No, tak to byla síla! Takový konec jsem asi ještě nikdy neviděl, u žádné krimi, české, francouzské, britské či americké. Nikdy. Marchal tohle řemeslo umí sakra dobře a jemu asi bude těžko někdo vyčítat nereálnost nebo nesmyslnost. Na Marseille mám hezké vzpomínky na třídenní pobyt, ale žít bych tam trvale určitě nechtěl. A nejsem si jistý, jestli po tomhle snímku někdy zatoužím po Korsice. ()

Morholt

Marseilleské policejní gangy bojují nejen se oficiálními zločinci, ale i mezi sebou navzájem. Příběh sám je víceméně prostý a upřímně řečeno najít v tom nějakou nosnou kostru je docela problém, ale vztahy mezi jednotlivými, nutno dodat slušně napsanými, postavami či skupinami jsou natolik zapletené a proměnlivé, že spolehlivě zabaví. Pomáhá i tempo vyprávění, které, byť místy trochu kolísá, má celkové solidní spád. Co se akce týče, tak ta má říz a vedle krve se sem tam objeví i nějaká rozstřelená hlava, takže v tomto ohledu se dá vytknout snad jen nepřehledná dlouhá přestřelka v laguně, která se navíc odehrává ve tmě. Podobně jsem na tom s herci. Nemám námitek, ale zamrzí málo prostoru pro Lanvina a i Rena mohlo být trochu víc. Závěrečných pět minut mě dostalo. Marchal opět nezklamal. 80% ()

Lacike

Drsná francúzska policajná kriminálka v ktorej sú všetci skazení a nesympatickí a tak som nemal komu fandiť. Jediný klad ktorý to malo bolo to, že mi bolo jedno, keď začali všetci chcípať. Tempo je pomalé. Akcie veľa nie je a keď na ňu dôjde, tak je vyznením nepríjemne brutálna, takže nemám chuť si akčné scény púšťať opakovane. Vlastne nemám vôbec chuť vidieť tento film znova. Kto má rád sedemdesiatkové drsné kriminálky, tak asi bude nadšený. Ja nie som. 5/10. ()

Padme_Anakin

Na tuhle drsnou kriminálku se mi koukalo celkem dobře, jen jsem měla místy pocit, že to tvůrce příliš hrotí a několikrát mě napadlo, jestli se v Marseille najde alespoň jeden (!) čestný polda.. Inu, kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.. Šťastný konec jsem neočekávala a ve finále mi to vychází na slušné tři hvězdy.. ()

agentmiky

Já ten francouzský krimi žánr fakt miluji. Země galského kohouta se s ničím ve svých detektivně laděných snímcích nemaže, většina zúčastněných postav se dá zařadit mezi lidský odpad, filmy oplývají pesimistickým nádechem, kde nikdo nemůže věřit nikomu, nebojí se ukázat brutalitu či pořádného zamotání kartami v hlavním příběhu (USA začíná za Francií v tomto žánru dost zaostávat, prostě to naturalistické zpracování mě vždy něčím dostane). No a Rogue City je perfektně namixovaný koktail všech těchto aspektů. Olivier Marchal patří mezi tu nejvybranější smetánku režisérů z Francie, na jeho filmech je vidět, že on osobně působil u policejních sborů, protože takový ten náhled pod pokličku fungování kriminalistů a dalších složek funguje jednoduše mistrně. Filmu malinko možná škodí to nepřeberné množství postav, než se zorientujete, tak to nějaký čas potrvá. Na druhou stranu, skoro všechny otazníky mi byly v průběhu zodpovězeny a pak jsem se v těch jménech již dost chytal. Akce špičková, vždy kratší, o to ale údernější a brutálnější, to Francouzi umí (scéna na staveništi absolutně luxusní záležitostí). Hlavní hrdina sympatický a charismatický jedinec. Možná bych šel s hodnocením spíše k 70 až 75 procentům, ale ten konec mi málem vyvrátil čelist, čuměl jsem jako puk, že se toho autoři teda vůbec nebáli. Za mě 8/10 ()

slunicko2

Nepříliš přehledná gangsterka. 1)  Do války několika soupeřících gangů se vloží různé policejní složky, které jsou ale prolezlé spolupracovníky gangsterů._____ 2)  Film pěkně demonstruje mentání blízkost policistů a zločinců._____ 3)  Aby se v této spletité pavičině vztahů divák lépe orientval, skoro všichni chlapi jsou drsně vousatí. Ach ano, vše je tak drsné. Inu, Bronx._____ 4)  Sdělení snímku je jasné. Všichni jsou gangsteři anebo se jimi v blízké budoucnosti stanou. ()

Trevor

Marchal nie je Luc Besson. Príbeh mal príliš veľa postáv s príliš prepletenými osudmi nato aby z toho nebol takmer dvojhodinový prekombinovaný guláš, ktorý by podstatne lepšie dopadol ak by sa jednalo o povedzme 5 dielnu minisériu alebo na druhej strane ako 90 minútový film s trochu menším vzájomným prepojením medzi postavami. Ako vyzerá ozajstná práca polície ale aj kriminálnikov sa dá pozrieť v dokumente La Linea, Rogue city síce rozhodne nie je zlý film, ale režisér si na svoje plecia naložil príliš veľké sústo. ()

kinderman

Olivier Marchal točí jeden a ten samý film pořád dokola. Někdy je ten film "pouze" nadprůměrný, jindy (jako v tomto případě) špičkový. Kdo viděl MR 73, toho závěr Bronxu až tak dalece nepřekvapil. Potěšila účast Jeana Rena, protože v poslední době jsem měl pocit, že při výběru rolí úplně ztratil soudnost. ()

M.i.k.e

old school krimi/thriller o hromadě zkorumpovaných poldů a válce gangů.Akce není zase tolik,respektive vyloženě akční scéna tu není ani jedna a všechno je postavené na různém vyřizování účtů a pouličních "přestřelkách" (jakkoliv i přestřelka je hodně silné slovo) a vyloženě brutalitu bych si taky představoval jinak.Nicméně nic to nemění na tom,že je to drsné a vzhledem k tomu,že tu není prakticky ani jedna kladná postava,vyvolává Rogue City všemožné emoce - byť pozitivní rozhodně nejsou.Závěr překvapivý a v tomhle žánru zas tak často neviděný...70% ()

Martin741

Pane Marchale, 2x kultovy film na tu istu temu  sa neda natocit. Natocil to uz raz - rok 2004 s Anjelom Dauteuilom a Gepardom Zerardieum. Chce to byt strasne drsne, len to je film z roku 2004, tu uz to nefunguje. herecke drzky nic moc, keby aspon Cassela ukecal, tak bych poskocil v hodnoteni   : 7 % ()