Film je inspirován masakrem z roku 1978, kdy bylo v Bar du télèphone v Marseille zavražděno deset lidí. Loajální policista pohybující se mezi zkorumpovanými kolegy uprostřed války marseilleských gangů musí vzít věci do vlastních rukou, aby ochránil svůj tým... Policista z protigangové jednotky Richard Vronski dostane za úkol vyšetřit masakr, který spáchali muži z klanu Orsoni. Jeho brigáda má neortodoxní metody, není však jediná. Mají rivaly v jednotce pro problematické akce, které velí major Costy. K tomu přichází nový ředitel, divizní komisař Ange Leonetti, a ten má uklidit Marseille a zklidnit divoké psy ve svém týmu. Všichni si rychle uvědomí, že bez obětí a riskování nic nezískají. Zvlášť, když se dcera komisaře stýká s antigangem, severní město útočí na Korsičany, klíčový svědek je ve  vazbě zavražděn a policie pošle toho nejzahořklejšího agenta. Vronski a jeho muži si musí zachránit kůži a zvolí jednu z nejnebezpečnějších cest. (JOJ Cinema)

klukluka

Hezky se na to koukalo, takže to splnilo účel, protože jinou ambici to ani mít nemohlo. Jinak to byl totální galimatyáš, ve kterým se nebylo možný zorientovat- mimo jiné proto, že už se policajti nechovali jako policajti, ale byla to jen další zločinecká organizace, kterou nesvazují žádná pravidla. Casting se ale musel divačkám zamlouvat, u téhle policejní jednotky by si většina žen přišla na své. P.S.: Jsem přesvědčen o tom, že se do toho zmatku, kterému tady někteří filmoví odbornici nasypali plnej kotlík, zamotali i sami tvůrci. Když Nanou- manželka policisty Costy říká svému milenci- jinému policistovi, že ji přišli znásilnit, poznává svého tyrana v jednom z Korsičanů. Costu ale drtil a manželku se mu pokusil znásilnit jednooký Nadal s kumpánem- šéfové konkurenčního gangu. Ne, tady se honilo moc psů najednou. A že jedna policejní jednotka kompletně postřílela druhou...? Ve Francii je možný asi fakt cokoliv. Na mě je to ale ještě pořád trochu moc. ()

Lukoboss

Francouzská škola drsných a temných kriminálek se nezapře. Oni tohle tak nějak vždycky uměli a je dobře, že v tom pokračujou dál. Tady bych ani neřekl, že třeba film přináší něco novýho, ne, naopak se ohlíží dozadu na ty oldschoolový kousky, k tomu je přidaná dost krvavá a nekompromisní akce a navíc postupně vlastně zjistíte, že nikdo v tom filmu není hodnej nebo dobrej. Každej si sebou táhne nějakej ten škraloup, na každýho něco vyplave, něčeho byl součástí, anebo možná ne přímo, ale aspoň to zamlčel nebo popřel. Trochu je tady problém, to přiznávám, že žádná z postav není taková, abyste si k ní našli nějakou cestu. Chvilku fandíte tomu, pak zase tam tomu, ale pak přijde závěr a řeknete si: "Jo, už chápu, proč to takhle napsal a natočil O. Marchal." Velice slušná podívaná... P.S.: Samozřejme potěší vedlejší role J. Rena nebo G. Lanvina. ()

Michelle75

Nudné, překombinované krimi, které má fajn ponuré interiéry a docela dobré herce,ale spoustu zbytečností a i když je to místy hodně akční, tak i pocity z té akce mám tak znuděné, že mě to uspává. ()

janesX

Štyria nezkorumpovaní policajti, ktorí sú policajtmi 24 hodín denne a ktorým nie vždy všetko vychádza a prechádza, sa rozhodnú na vlastnú päsť vyčistiť nezvládateľné mesto od gangu a od zkorumpovaných kolegov. Nie je to zle natočené, ale mňa to nebavilo. Je to taká tvrdá francúzska policajná kovbojka najhrubšieho zrna, kde sa všetko rieši streľbou. Určite by som to nechcel vidieť ešte raz, to by som radšej jedenásty krát siahol po americkom LA-Prísne tajné. ()

mira007

Drsné krimi z Marseille o špatných policajtech a špatnějších policajtech. Drogy, gangy, pěkné střílečky, silácké řeči, pár hezkých Francouzek a jeden katamarán. Musím ocenit, že Francouzi akčním filmem míří stylem do testosteronových osmdesátých let zatímco Amíci z tohoto žánru dneska dělají komiksovou ptákovinu se supermany. Podle traileru jsem čekal, že dám pět hvězd ( dokonce hvězdy Reno a Lanvin se tu mihnou ), ale hodnocení srazila překombinovanost, nepřehledná spousta postav a jmen a pár vyloženě hloupých scén - viz. hned první s návštěvou v nemocnici. A ten konec za pětikorunu taky jedlej. ()

petikacka

Tak nám frantíci zase jednou natočili drsnou krimošku, kde jsou všichni zkorumpovaní práskači a jeden neví kdo je větší hajzl, jestli poldové nebo mafiání. Bylo to takové propletené až pomotané, ale za mě naprostá spokojenost. Nejvíc mě bavilo to marseillské prostředí a pak taky konec, ten byl úplně nejlepší. Je fuckt, že frantíci krimošky vždycky uměli a Drsný město je toho dobrým příkladem. Hlavně je to velice nekorektní film a to je už skoro vzácnost. Za mě 90% ()

Gulde

Kvalitní film, jen to je místy přehnaně překombinované a chaotické, což výslednou kvalitu poněkud sráží. ()

cskomando

Klobouk dolů před parádně napsaným scénářem, který je opravdu drsný a plný zápletek. Co může přinést obyčejný život různých gangů, arabášů, policajtů v Marseille ? Jedno mají společné - všichni jsou správní darebáci, kteří pro peníze udělají cokoliv. Akční, surové, drsné, plné podrazáků a mnoho neočekávaných zápletek s ještě více neočekávaným koncem (zvrat, který nikdo čekat nebude). Olivier Marchal jako režisér i scénárista připravil opravdu promyšlený děj, který poukazuje na to, jak se zachovat v různých životních situací, jak reagovat a nešlápnout vedle. Z každodenního života se z ničeho nic stane peklo, které dovede nakonec všechny hrdiny na pokraj smrti. ()

Flopik

Taký ten drsňácky film, kde máte mafiu, korupciu, špinavé Marseille a miestami drsnú akciu. Veľmi dobre nakrútené, aj keď tam je akcie pomenej tak príbeh to vykrýva a vtiahne vás do tohto sveta. Finále slabé, tam mohlo byť viac akcie a viac príbehovejšie. No a celkový koniec úplne mimo, nehovorím smutný koniec by som bral, ale nie takýto z ničoho nič len aby všetci umreli. Celkovo za 4*. ()

warrenur

Trochu prilis za vlasy pritiahnute B-cko. A obcas velmi hlupe jednanie na "mieste cinu" ludi, ktori by mali mat forenzne postupy v malicku. Napriek tomu obcas celkom zabavne. Herectvo nic extra. Obcas z toho prostoduchost kricala. Narocnejsi, nech hviezdu uberu. ()

TheSpearCZ

Poctivá francouzská kriminálka, kde jsou všichni zkorumpovaní a každý se snaží obchcat každýho podle toho, jak se jim to zrovna hodí. Bohužel ať se na to dívám jak chci, tak největším problémem filmu je fakt, že se v tom dá strašně lehce ztratit, člověk se na to může soustředit jak chce, ale já přes polovinu filmu nevěděl kdo je kdo a co vlastně chce. Jinak se mi líbilo, jak to bylo "drsný". Slabší 3* ()

kowalski

Jako jo pěkná francouzská kriminálka, který nemám co vytknout. Jen prosím taková drobnost. Lidé z BRI nenosí kvér za opaskem v džínách aby si ustřelili koule. Spoiler: Ta vyvražďovačka na konci byla fakt nutná? ()

gonga

Drsně se tvářící přehlídka metrosexuálů druhého tisíciletí. Místy značně zmatené a nevěrohodné. Herce asi vybírali dle sex appealu s vousy. Reno jen jako atraktor do kina. ()

mala_kea

Je to sice nekompromisní a brutální žánrovka, ale svět, který nás ve filmu obklopuje je chaotický a těžko se vlastně orientujete. Velké finále se konalo během posledních pár minut, bohužel nevyřešených otázek (a to značně důležitých) je zde přespříliš. Francouzská produkce sice vytlačila "hon na myš", za kterou by se mohla stydět ledajaká americká verze. Avšak navzdory všem kladným věcem, ty záporné převažují. ()

Hapretor

Opravdu mistrně temný film ... po dokoukání jsem měl spíš depku ... policajti se navzájem vraždí víc než mafiáni ... policajti dělaj s mafiánama kšefty, protože sami policajti maj hodně nečistý svědomí ... žádná postava zde není kladná ... je to dost drsné ... surové ... nechutné ... a navíc David Belle tady seskočí jen tři schody ... v tom obrovské zklamání ... představoval jsem si něco úplně jiného ... krimi se střílením, snad i dobrým dějem, vtipem a s parádním "parkour-em". no je tam jen to střílení a vraždy ... ehm ... na zabití času ale ok. ()

sadlokan

Ne.Realita.Polomrtvej frajer po obrovskym masakru vopřenej vo popelnici ve který za kolik?Za dva dny?Najde nejvíc mozek  kriminalistů vestu a sapík?Nazdar pazdar. ()

bararich8

Jedna z nejpochmurnějších záležitostí letošního roku. Pokud vám události roku 2020 nestačí, dejte si tohle, nic veselého vás nečeká, hlavně finále je lahůdka. Sice je to kriminálka, ale nic moc se nevyšetřuje, spíš jde o to si zachránit život a nějak přežít, karty jsou totiž rozdány. Akce je hodně přímočará a brutální, sice jí není úplně přehršel, ale ke stylu vyprávění se hodí výborně. Poctivé 4* ()

DAPDO

Jsem rád za každej dobrej film, na kterej se můžu podívat v dnešní zkurvené covidové době. Drsný město mě chytlo hned od začátku, přesně takový typy filmů mám rád. Marchal po Válce policajtů a Gang story natočil pro mě výbornej krimi-thriller, sice točí pořád stejně a na jednu notu, ale pořád je to dobrý. Jednu hvězdu strhávám za to, že jsem se občas neorientoval v gangsterech, kdo ke komu patří a za koho kope. 80%. ()

geek.ondra

Návrat do dob francouzských akčních béček. Akce i herci šlapou naplno tak jak si podobný film žádá a když vám k tomu David Belle občas zaskáká tak vy víte že už vlastně ani nic víc nepotřebujete. Marchal proškolil Ayera a nadělil Francouzům nejpoctivější žánrovku od dob Okrsku 13 nebo Kurýra. Super ()