Profesor Sherman Klump je geniální, ale také nemotorný a obézní muž. Ve snaze získat srdce své milované kolegyně Denise vytvořil své druhé já, užvaněného samolibého elegána Buddyho, který je jeho pravým opakem. A protože se ho Buddy snaží ovládat, rozhodl se pro jeho likvidaci. Když Sherman dokončí další ze svých vynálezů, pozve Denise do restaurace, kde jeho svérázná a stejně obézní rodina oslavuje otcův odchod do důchodu. Přes veškerou snahu zamilovaný profesor nedokáže jasně vyjádřit své city, a když se o to pokusí, jeho snahu zmaří Buddy. Sherman toho má dost a chce se Buddyho zbavit jednou provždy. Mezitím v laboratoři pes Buster rozbije lahvičku a z rozlité tekutiny vysublimuje Buddy. Ten brzy zjistí, že Sherman dostal výhodnou nabídku na svůj vynález omlazovacího elixíru, chce po něm finanční podíl a také udělá vše, aby získal Denise. Jenže do tekutiny, ze které vysublimoval, spadl psí chlup, a proto má nutkání chovat se občas jako pes. A to jeho budoucí plány dost komplikuje. (TV Nova)

MJMilan

Uznávám, pokračování této komedie bylo nerozumným počinem jeho tvůrců. Vtipů je málo a jinak se opakuje téměř ten samý příběh z jedničky. ()

smrt.ka odpad!

Takhle to dopadá, když se v Americe "vyrábí" moc filmů, nemluvně o tom, že se zde ještě jedná o pokračování, a už vůbec nemluvně o tom, že tuhle nechutně nevtipnou věc natočili lidé dospělí. ()

LiborGondek

Vím, že je to naprostá hloupost, ale mě se to prostě líbí... Obdivuji Eddieho Murphyho, kdo by si troufl zahrát téměř všechny hlavní role? Já tedy ne, rozhodně to byla dřina a zas tak špatný film to není. ()

Redswif

Zatím co jednička byla celkově tak nějak obstojná a zábávná, dvojka je už naprosto trapná, kde jí drží jen Eddieho vícerole alias "Rodinka". Více měne jsou tam stejné vtipy podobná zápletka a stejný problém. Dvakrát koukat na to stejné pokud to druhé není prostě skvělé (zde to není) nemá cenu. Eddie Murphy se začíná utápět ve stereotypních trapně imbecilních komediích. * za Rodinku ta mě vždycky rozesměje ;-) ()

anli odpad!

Dalsi priklad toho,jak se nema delat pokracovani uspesne komedie.Opravdu oplzly,nevtipny a nechutny scenar i rezie-bez spetky vtipu a zabavnosti.Reziser byl asi pod vlivem a Eddie Murphy ma proste svoji slavu za sebou a mel by delat reklamu na policejni slozky(a pripomenout tak svoji zaslou slavu)a uz netocit filmy-teda opravdu prosim za divaky na celem svete.Jasna a cista nula. ()

BoncheR odpad!

Blbosť na druhú. Horšie ako zlé. Proste fuj! Neviem či v Amerike sú pre tamojšie "obyvateľstvo" normálne alebo vtipné takéto sprostosti...no nemám slov. vytočilo ma to do nepríčetnosti. čo sa normálne nestáva.../1%/ ()

morena.jea odpad!

Nebuďme tak prísni, veď aj na tých najspodnejších a najviac zaprášených regáloch v archíve musí niečo ležať :) ()