Profesor Sherman Klump je geniální, ale také nemotorný a obézní muž. Ve snaze získat srdce své milované kolegyně Denise vytvořil své druhé já, užvaněného samolibého elegána Buddyho, který je jeho pravým opakem. A protože se ho Buddy snaží ovládat, rozhodl se pro jeho likvidaci. Když Sherman dokončí další ze svých vynálezů, pozve Denise do restaurace, kde jeho svérázná a stejně obézní rodina oslavuje otcův odchod do důchodu. Přes veškerou snahu zamilovaný profesor nedokáže jasně vyjádřit své city, a když se o to pokusí, jeho snahu zmaří Buddy. Sherman toho má dost a chce se Buddyho zbavit jednou provždy. Mezitím v laboratoři pes Buster rozbije lahvičku a z rozlité tekutiny vysublimuje Buddy. Ten brzy zjistí, že Sherman dostal výhodnou nabídku na svůj vynález omlazovacího elixíru, chce po něm finanční podíl a také udělá vše, aby získal Denise. Jenže do tekutiny, ze které vysublimoval, spadl psí chlup, a proto má nutkání chovat se občas jako pes. A to jeho budoucí plány dost komplikuje. (TV Nova)

Axlle odpad!

Ono je asi poslední dobou extrémně vtipné točit komedie kde je plno nechutností. Mám pocit že nechutnost = vtip. Raději se budu asi držet svých už klasických komedií z 30. a 40. let kde vtip neznamenal to, že tlustej chlápek bude nechutnej celej film a je jedno že je to vlastně jeho alterego. Jediný + měl tenhle film v kostýmech ale ani na 1 hvězdičku to prostě nestačí. ()

Vonter

Už ne tak našláple proprděná jakost jako u jedničky, ale stále velice kvalitně zatuchlá, pozvracená a křečky propícháná komedie. Murphy všechny ty role hraje fakt bezvadně, radost se dívat. Zato Janet Jackson je možná dobrá zpěvačka a hezké plastikové děvče, ale lepší herecký výkon by zřejmě podala i naše domovnice - obtloustlý špekodlak paní Kletečná. ()

NikoKovac odpad!

Jedničce jsem dal dvě hvězdy, protože, ač je fekální, člověk se zasměje, mně tenhle fekální humor zas tolik nevadí. Ale dvojka už opravdu vaří z vody a je založená na opakování těch samých vtipů a na tom samém scénáři. Jednoznačně odpad! ()

JARDAHONDA odpad!

Druhé pokračování této americké "svoloče" se už nemělo vůbec točit. Stupidní, nevkusný scénář.. Mrtvé-nezajímavé dílo 0% ()

padav94

Nechápem prečo ma ten film tak nizke hodnotenie som šokovaný, mňa to teda dosť pobavilo, sranda ako v jedničke. ()

PanIncognito

Na této praštěně šílené komedii, kde titulní představitel hraje osm různých postav přesvědčivě a opravdu dobře je nejlepší hlas Oldřicha Kaisera. Dabuje tu komedii opravdu špičkově... nezůstává v ničem pozadu. Především díky němu se směji. :DD (viděno s dabingem) ()

EYO EYO

Celkom dobré,aj keď jednotka sa mi páčila viac ,niektoré vtipy vydarené a niektoré trapjne jak kokot, scenár totálne napiču /50% ()

Iku75

Super komedie po x letech jsem si to pustil znova a musím říct že spolu s mojí ženou jsme se tak dlouho nezasmáli . Eddie Murphy je záruka zábavy . 2021 opět viděno a škoda že nemohu dát víc hvězdiček , jen nechápu nízké hodnocení to už je o rasismu páč Pelíšky já odpad a vy 80% ? ()