Davidovo manželství prochází krizí, poslední dobou se mu příliš nedaří a ani psychicky na tom není nejlépe. Přesto má obrovské štěstí. Stane se jediným člověkem, který přežil děsivou havárii vlaku při návratu z New Yorku, kde se pokoušel sehnat lepší práci. Probere se v nemocnici. Z televize se dozví děsivé detaily o smrti skoro sto dvaceti cestujících i o tom, že trosky vlaku se rozlétly na míli daleko. On sám nemá ani škrábnutí. Za pár dní najde za stěračem auta lístek s otázkou: "Byl jste někdy nemocný?" Začne hledat člověka, který mu tam lístek nechal. Je to Elijah, majitel komiksové galerie, který trpí vrozenou vadou mající za následek extrémní křehkost kostí. Elijah hledá někoho, kdo je jeho pravým opakem - člověka nepoškoditelného, nezničitelného. Je přesvědčen, že je to právě David, a považuje ho za komiksového hrdinu, kterému je třeba do cesty stavět různé překážky, na nichž má dokazovat svou nepřekonatelnost. (TV Nova)

Jorge-Z

Výborný thriller s myšlenkou, který se každý den nevidí. Bruce Willis jako snad nikdy nezklamal, to samé platí pro Samuela L. Jacksona. Shyamalan umí točit vynikající a neobyčejné filmy, to musím uznat. U mě vede Šestý smysl. ()

Darik

I přes trochu pomalejší a nudnější začátek se to vyvrbilo do velmi pěkného filmu s velmi povedeným koncem. Jeden z lepších thrillerů z produkce USA. ()

Hanes88

No hodně kvalitní mysteriózní a abych řekl pravdu, po celou dobu až do deseti minut před koncem, jsem byl přesvědčený, že dám 4*. Ten závěr byl ale neuvěřitelný a mi spadla čelist. Bruce Willis i Samuel L. Jackson ve svých rolích oba skvělí. Velice povedené. 95%. ()

Itar

Slabé. Shyamalan má v rukávu krásnou myšlenku a zajímavý náměr... Kdyby však za kamerou nečaroval Eduardo Serra, jen stěží by se to vůbec na ty tři vyškrábalo. Zdlouhavé, nezajímavě napsané (až na posledních patnáct minut, které se zoufale snaží zachránit alespoň důstojnost celého snímku) a skrz naskrz mdlé. ()

Marrty3

Popravdě ? Čekal jsem to lepší, mnohem lepší. Po přečtení komentů místních uživatelů, jsem byl natěšen na komiksovou jízdu. To úplně nepopírám, že by si mi nedostalo, přesto dost slabě. Takový dva úžasní herci a přeci jen je výsledek tak slabý ? Ano bohužel je. Pomalé tempo, během kterého do sebe vše zapadá, je podle mě až moc pomalé. Průměrný film, který mě ve mě nadšení nijak extrémně nevyvolal. Zachránila to poslední 20ti minutovka. Velká škoda, idea je skvělá, ovšem ztvárnění pokulhává. Tohle bych od tak kvalitního filmaře jakým Shyamalan je opravdu nečekal. Asi jsem od něj očekával jízdu ve stylu Šestého smyslu. Takže to bude má vina, kdo moc chce, málo dostane. Ano, jsem nenasyta. ()

lucijelucije

Jaj, mě to tak mrzí..Tento thriller má náboj, tajemnost, mrazivost.. prostě to, co má správný thriller s B. Willisem mít..Díváte se na muže ve vlaku, na muže, který má obyčejnou práci, problémy v rodině a syna, který věří, že jeho táta je výjimečný..A netrvá to dlouho, a jeho syn není jediný, kdo si to myslí..Najednou začíná děj, který vás posadí na židli..Čekáte, a čekáte..Je vyvolený B. Willis opravdu výjimečný??..A pokud je, v čem je ojedinělý??Ovšem závěr filmů, je slabý..nevyvážený, a podle mě v něm silně chybělo vygradování celého příběhu. Je to jako, když nakousnete jablko, u kterého nikdy nepoznáte jestli je sladké, nebo naopak kyselé..Rozhodně je ale tento thriller nadprůměrný 7/10.. ()

angloumene

Příjemný superhrdinovský film, odehrávající se v reálném světe. Atmosféra je celou dobu uměle držena na dost ponuré hladině snad aby víc vynikal kontrast celého filmu. Strhující je každopádně pouze finále, ale i tak stojí za to vydržet a film zhlédnout. ()

DarkKnight

Z čeho vznikly superhrdinové? Z lidí jako David Dunn. Elijah Price má pravdu - když mohou existovat lidé jako on (kterým se lámou kosti při sebemenším nárazu), poč by nemohl existovat někdo na druhé straně, někdo nezlomný. "Vyvolený" je neprávem opomíjený film, protože to je základ nového přemýšlení o superhrdinech, myšlení, ze kterého vychází ve své trilogii o Temném rytíři Christopher Nolan a na něj navazující Zack snyder ve filmu "Muž z oceli". Otázkou zůstává: "Proč "Vyvolený" zapadl? Nejedná se totiž o žádný velký akčňák či blockbuster. Jde o přesný opak směru, který nabrala v nových filmech stáj MARVEL, jež se snaží stavět na úžasné akci bez příběhu a bez jakéhokoliv vnitřního i vnějšího rozporu superhrdinů. Shyamalanův film vypráví celou dobu o velké nejistotě a nedůvěře hlavní postavy. David Dunn si hned jakmile zjistí, že je vyjímečný, nezačne vyrábět oblek, ale snaží se najít vysvětlení. Reaguje jako normální člověk z normálního světa. Kdyby všechny superhrdinské filmy navazovaly na Shymalanova "Vyvoleného" nebo měly stejného ducha, staly by se něčím jiným, něčím lepším, staly by se vyvolenými. ()

Perverz

Thriller nadprůměrný, rychle vybaluje karty, rychle se rozkrývá a rychle končí. Ani jsem nepostřehl že jsem se na něco koukal, trochu jsem se navnadil zdejším hodnocením. Zklamán jsem nebyl, ale zas tak úchvatné to nebylo. ()

Paldiny

A pritom by toľkú dilemu o zraniteľnosti hlavného hrdinu rozlúskol kdejaký kancelársky papier. No to by film skončil prirýchlo a my tak prišli o slušný kus filmárčiny. Shyamalan totiž natočil svoje druhé známe dielko s prehľadom, len na moju smolu ho zasadil do prostredia aké mi nie je blízke. A preto predpokladám, že námet spája aj s niečím hlbším ako napríklad viera v seba samého a príbeh nekončí len (s)prostučkým zrodom "Vyvoleného“. ()

Prochy38

Film jsme viděl tehdy, když vyšel na DVD, cca tedy v roce 2001, což mi bylo 15... moc mě to nechytlo. A když jsem jednou tolik starší (dobrá plus rok dva), musím říct, že jsem jinde. Ano, není to možná tak akční, jak jsme dnes z kin zvyklí, ale B. Willis hraje, co mu jde. S. L. Jackson přesně v té roli, pro které byl zrozen. A příběh. Originální a naprosto podmanivý. Fakt mi to podruhé sedlo naprosto. Výborná režie a kamera. Tak a šup do kina na Skleněného! ()

Milodar

Toto je komiksový film pro dospělé, kvalitní a zajímavý, na který potřebuje divák více orgánů, než oči a držku na chroupání popkornu. ()

Rozjimatel

[3,5*]     Dosť nevyrovnaný film s kolísavou atmosférou. Niekedy je atmosféra neskutočne podmanivá (oslobodzovanie rodiny od maniaka, výmena pohľadov so synom po akcii a mohol by som menovať ešte pár skvelých scén), potom sa ale akákoľvek atmosféra stratí a film len tak nevzrušivo plynie. Celkovo ale hodnotím film ako veľmi slušný, s výbornými Willisom a Jacksonom a s výbornou hudbou. Záver akoby chcel byť veľmi prekvapivý, keď sa to už tak osvedčilo v predošlom filme, lenže tu sa žiaden šok nekoná. Chvíľu som aj vážne uvažoval nad 4 hviezdičkami, keďže ale nie som fanúšikom komiksov a film  je na nich postavený, prikláňam sa skôr k 3 hviezdam (fanúšikovia komiksov si môžu hviezdu pripočítať, čiže 4,5). ()

Blackhead

Občas film trochu postrádal tempo a jako u Šestého Smyslu můžeme očekávat překvapivý konec. Celkově vzato výborný film. Shyamalan nezklamal. ()

Macik

Perfektní snímek,který mě osobně přišel strašně krátký.Zrovna když jsem byl v nejlepším tak film končil...:( Neškodila by půl hodinka k dobru,ale i tak na mě opravdu zapůsobil.Jeden z filmů na který budu ještě dlouho vzpomínat zejména na scénu v metru....A hudba?Naprosto dokonalá není co vytknout..... ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací

Herci z Vyvoleného se vrací

26.09.2017

Vyvolený se konečně dočká pokračování

Vyvolený se konečně dočká pokračování

27.04.2017

17 let! Tak dlouho fandové M. Nighta Shyamalana vyhlížejí dvojku Vyvoleného, která se konečně stává realitou. Ve filmu nazvaném Glass se objeví Bruce Willis i Samuel L. Jackson a premiéra nás čeká 18… (více)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda