Davidovo manželství prochází krizí, poslední dobou se mu příliš nedaří a ani psychicky na tom není nejlépe. Přesto má obrovské štěstí. Stane se jediným člověkem, který přežil děsivou havárii vlaku při návratu z New Yorku, kde se pokoušel sehnat lepší práci. Probere se v nemocnici. Z televize se dozví děsivé detaily o smrti skoro sto dvaceti cestujících i o tom, že trosky vlaku se rozlétly na míli daleko. On sám nemá ani škrábnutí. Za pár dní najde za stěračem auta lístek s otázkou: "Byl jste někdy nemocný?" Začne hledat člověka, který mu tam lístek nechal. Je to Elijah, majitel komiksové galerie, který trpí vrozenou vadou mající za následek extrémní křehkost kostí. Elijah hledá někoho, kdo je jeho pravým opakem - člověka nepoškoditelného, nezničitelného. Je přesvědčen, že je to právě David, a považuje ho za komiksového hrdinu, kterému je třeba do cesty stavět různé překážky, na nichž má dokazovat svou nepřekonatelnost. (TV Nova)

greedo95

Výbornej námět! Shyamalan vždy překvapí především skvělým příběhem, ale i výběrem herců. Šestý smysl to ale bohužel nepřekonalo, nicméně i tak to byla skvělá podívaná. ()

Kadas97

Skvelá myšlienka zaodená do štýlového filmového šatu. Bruce Willis je proste klasa nech si hovorí kto chce čo chce. Záverečné odhalenie bolo trošku očakávateľné, ale lepšie byť nemohlo. 8 z 10 ()

Hartigan

Jedno období jsem Shyamalanovu kreaci hltal ustavičně dokola a nemohl se jí nasytit. Celé je to pěkně tajuplné, bez hluchých míst a rovněž důmyslně napsané. Režisér v nejlepší formě, jen je škoda, že rok od roku to s jeho výplody jde čím dál více do sraček a těžko se z něj bude ještě dostávat. Willis měl určitě kliku, že dostal příležitost si zahrát v tak originálním počinu, který je jiný než podobné žánrovky a především za to ji obdivuji. ()

panPsax

Čtyřhvězdičkový mysteriózní thriller s výbornými Willisem a Jacksonem. Zdá se, že je vrcholem "jiných" filmů, Shyamalanovy režijní kariéry, ze kterého lze už jen sestupovat. ()

Jenilius

Po prvním shlédnutí mi tento snímek nepřišel ničím výjimečným. Až poté, co mě kamarád donutil k druhému shlédnutí, jsem opravdu ocenil kvalitu tohoto snímku. Především práce s kamerou je geniální. Pomalé tempo, skvělá atmosféra, herecké výkony Bruce Willise a Samuela L, Jacksona, soundtrack a závěr. To jsou hlavní klady filmu. A teď už ani nevím, kde jsou ty zápory, co jsem před tím našel. Škoda, že Shyamalan už netočí stejné filmy. ()

FanKalEl

Nikdy som nebol nejaký skalný fanúšik filmov od tohto režiséra. No, ale týmto filmom ma narozdiel od jeho iných položil. Možno to nie nejak extrémne nabité epické dielo s plnými emóciami, i keď veľmi pôsobivý je, ale hlavne je to dokonalý film po každej stránke a ako poznamenal Douglas, bez jediného zaváhania či zývnutia. (100%) ()

Luisis

Nechápu tak vysoké hodnocení. Je to fakt nezáživná a nesmírně utahaná kravina. A ten, zde zmiňovaný konec, to opravdu nezachrání - 40% ()

Biopler

Shyamalan je svojská postavička. Dokáže vymyslieť zaujímavý príbeh a po režijnej stránke mu strihne podmanivú atmosféru kde sa ako divák-fajnšmeker teším na každú ďalšiu scénu. Veľmi chválim, že hoci film stojí na základe vlakovej havárie, nie je vo filme žiadna bombastická a efektná búračka, aby nám padla sánka. Práve naopak, režisér si chráni tempo a atmosféru a nedovolí, aby ju narúšalo niečo príliš akčné. A ani nič vtipné, ani fór so zvýšením platu z dôvodu žiadneho úrazu, na ktorý naletí Dunnov zamestnávateľ. Po dopozeraní však zostávam rozpoltený v názore na komplexnosť filmu. Herci, atmosféra, komiksové detaily, hudobný podmaz - to všetko žeriem. A kameru staviam na piedestál, Serrova práca bola akademikmi riadne prehliadnutá. Naproti tomu charakter pána Skleneného je akýsi umelý, nedotiahnutý, nedostatočne vykreslený. Viackrát je citované, že je opakom Davida Dunna... najviac mi rezonuje len zraniteľnosť jeho kostí a telesnosti tým pádom, a to je málo. Motivácie jeho zákerných činov sú prinajmenšom spochybniteľné. Prečo Davida Dunna tak túžil nájsť? ()

tranquill

"Teď, když vím, kdo jsi Ty, vím, kdo jsem já!" Tohle se Shyalamanovi opět povedlo. Mysteriózní, napínavé a za tu pointu jednou hvězdou zarovnávám. ()

HenryIvan

Snažil som sa na to pozerať zo všelijakých uhlov pohľadu, no toto ma nemalo ako a čím osloviť. Bolo to nudné, samoúčelné, trochu naivné a hlavne to išlo pekelne na nervy. Ale nájdem tu aj jedno pozitívum, zrodil sa nám nový superhrdina - SecurityMan!! ()

Romi1010

Potom, čo som videl Split som sa musel vrátiť a pozrieť si Unbreakable takmer po 20tich rokoch a takisto zvýšiť hodnotenie. Takíto superhrdinovia a zloduchovia mi sedia viacej ako tí maskovaní. ()

PEZ

Unbreakable som si zamiloval už naprvýkrát pred 20 (!!!) rokmi. Dodnes som presvedčený, že je to najlepší Shyamalanov film. A aj preňho samotného (a dokonca aj Tarantina) je to obľúbený kus. Dôvodom je sústredená réžia, štýl, scenár, herecké výkony, skvelá kamera a hudba. Proste všetko tu do seba zapadlo a aj dnes, po opätovnom pozretí, platí to isté čo dve dekády dozadu. Radosť pozerať. Akurát mi to nostalgicky pripomína Bruceove (bohužiaľ už zašlé) najlepšie roky. Mno a v tom čase by som neviem čo dal za to, aby vzniklo pokračovanie. Ale po viac ako 10 rokoch som už prestal dúfať. A pozrime sa, je rok 2020 a z Unbreakable sa stala trilógia. Síce obe pokračovania sú fajn, ale na prvý diel sa nechytajú - ten ostal naozaj výnimočným. A v tejto trilógii vyvoleným. 10/10 ()

Stíba

Ve všech ohledech skvěle zkonstruovaný thriller s naprosto odzbrojujícím finále. Takhle geniální počin bude Shyamalan těžko překonávat. ()

Razzor_82

"Nejsem omyl." Myšlenková skládačka do které se musíte prý ponořit aby jste zcela pochopily sekvence.  Kontrast dobra a zla. Na první pokus se mi to zcela nepodařilo. Možná dám snímku ještě někdy druhou šanci a zvýším hodnocení. 6/10 ()

NorseSword24

Keď sa povie superhrdinský film, málokto si vybaví Shyamalanovu trilógiu. Čo je škoda, pretože už aj prvý diel tejto majstrovskej ságy je úžasný počin, ktorý sa bude zaraďovať medzi tie najlepšie superhrdinské filmy. Aj keď tam sú nadprirodzené udalosti tak aj tak sú spracované realisticky. Všetky scény sú perfektne prepojené a to vďaka úžasnej réžii a konkrétne by so vypichol scénu kde hlavná postava hľadá svoju obeť uprostred davu. Alebo všetky scény s mladým Elijahom. Ale dobre zrežírovaných scén tam je veľa. Fajn dozelena ladený vizuál s dažďom fungujú dobre a dávajú tomuto filmu svoju charakteristickú tvár. A kamera ktorá pozoruje postavy z diaľky je tiež zaujímavá. Len ten tón sa počas filmu rôzne mení a hlavne stred filmu síce má veľa zapamätateľných scén ale okrem nich to dosť trpí na tempe. A aj tie super zrežírované scény by mohli byť o trochu kratšie. Ale stále to je super film. ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací

Herci z Vyvoleného se vrací

26.09.2017

Vyvolený se konečně dočká pokračování

Vyvolený se konečně dočká pokračování

27.04.2017

17 let! Tak dlouho fandové M. Nighta Shyamalana vyhlížejí dvojku Vyvoleného, která se konečně stává realitou. Ve filmu nazvaném Glass se objeví Bruce Willis i Samuel L. Jackson a premiéra nás čeká 18… (více)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda