Anděl Seth se svěří příteli, že lidem závidí schopnost prožívat radost i bolest, vnímat chutě či doteky. Zanedlouho má pocit, že ho lékařka Maggie Riceová, která na operačním sále marně bojuje o život pana Balforda, na okamžik zahlédla. Jeho pokusy uklidnit ji ani dotyky však žena necítí. Seth stále sleduje Maggie, která se nepřestává trápit nešťastnou operací. Jednoho dne ho ale žena zahlédne, a dokonce ho osloví. Oblíbeným místem andělů je knihovna, a právě tady se Maggie opět setká se Sethem, jenž ji upozorní na svou oblíbenou pasáž v Hemingwayově knize. Stráví spolu příjemné chvíle, které Maggii přinesou tolik potřebný klid na další operaci. Pacientem má být poživačný pan Messenger, který k Sethově překvapení vycítí jeho přítomnost a řekne mu, že se ještě nechystá zemřít. Také býval andělem, ale z lásky k současné manželce se rozhodl být člověkem… (TV Nova)

Pussycat18

Iluze jsou nedílnou součástí každého z nás. Každý potřebujeme mít nějakou tu iluzi. Já chci věřit na anděli. Že když kráčím po knihovně, jsou všude kolem a naslouchají myšlenkám, že když stojím na pláži a sledují západ slunce, oni jsou všude kolem a slyší něskutečně krásnou hudbu. Nebe nad Berlínem jsem neviděla, a pokud to znamená, že to zkazí mé iluze z tohoto filmu, ani vidět nechci. Cage je v roli Setha natolik přesvědčivý, že i jen jeho pohled mě dojímá k slzám. Nenávidím Meg Ryen za to, že místo aby koukala na cestu, lítala v oblacích a zničila tak jednoho z nejkouzelnějších andělů vůbec! ()

Paity

Silné, podmanivé, Meg Ryan i Nicolas Cage skutečn hrají v plné palbě. Pro někoho možná ponuré až smutné, ale takový je život a proto je takový i tento snímek. Za vším je ale silná příběh, který dodává všemu nádech opravdovosti i přesto, že na anděla nevěříme. ()

Drc

Pěkný romantický film se smutnějším koncem, který ještě umocnil velice dobrý dojem, který jsem z tohoto dílka měl. Vše působí naprosto přirozeně a i přesto, že se nedočkáme žádných převratných změn, nevykukují zde tak okatě klasické klišé jak je tomu u ostatních filmů. U několika momentů se navíc můžeme opravdu dobře zasmát. Obě hlavní postavy byly výborně zahrány, zejména psí pohled N.Cage je chuťovka. Snad jen mohl být o něco méně klidný a více výbušný, ale přece jen, co bychom chtěli od anděla :) ()

jasiska

Nemôžem uveriť tomu, že takýto citovo vydieračský film ma takto chytil za srdce, ale stalo sa. Keď na konci vidím tie rozsypané hrušky, nemám šancu zastaviť tie potoky sĺz. ()

Ondis

Nicolas mi tady prostě neseděl, já si ho radši vychutnám v nejakém akčňáku, ale Meg...no to je pusinka:-* Hodně silná romantika, ale celkově mě tenhle film nevtáhl tím způsobem, jak by měl. Se mnou to prostě nehýbalo, jako u jiných slaďáků typu Love Actually- to byla aspoň síla:-) 65% ()

Piškotka

Líbily se mi ty momenty černokabátníků, ale anděly mi moc nepřipomínali. Člověka to nutí k zamyšlení, jestli neviditelno může někdy existovat, zda máme svého strážného anděla, co k nám promlouvá. Láska mezi těma dvěma přesahovala pozemský svět a jeho chápání. Radovali se z maličkostí a Nicolas Cage vrhal tak úpěnlivé pohledy. Hrál velice dobře, Meggie s ním hezky zrcadlila. ()

peetriss

Brad Silberling stvořil volný a komerčnější remake německého filmu Nebe nad Berlínem - a každý z těchto filmů má svá pro a proti. Město andělů je bezesporu natočeno formou pro "obyčejného" diváka o něco stravitelnější, méně artovější, méně poetičtější, postavy si upravil k obrazu svému a v neposlední řadě rezignoval na černobílé andělské vidění známé z německé podoby. Nebudu se pouštět do srovnávání těchto dvou filmů, protože i když si jsou podobné, každý spadá do jiné žánrové kategorie. Devizou Města andělů je především výborně vykreslená mystická atmosféra zvýrazněná ponurou a pro svůj účel bezchybně fungující hudbou. Skvělý je Nicolas Cage, jehož minimalistický "nepřítomně" vyhlížející herecký projev bez mrknutí oka, zaslouží uznání a skvěle zapadá do role, kterou vytváří. A protože se jedná o film také romantický, sázkou na jistotu bylo obsazení jedné z nejprofesionálnějších představitelek romantických rolí posledního čtvrtstoletí - okaté Meg Ryan. Americké remaky evropských filmů většinou dopadají zoufale, Město andělů je však příjemnou výjimkou, a při tom se Silberling nevydával cestou co nejvěrnějšího kopírování díla původního, ale natočil zajímavé osobité dílko, a (co je hlavní) po svém, což je jen dobře. ()

.baris.

Vtipný je, že já vlastně nemám vůbec ráda Cage. Je to herec, který je pro mě absolutně nezajímavý, jeho filmy mě - až na pár výjimek - moc neberou a nebaví, nemám z něj pocit nějaké herecké lehkosti ve smyslu "dej mi scénář a já ti to zahraju, jak kdybych to žil už dvacet let". Stejně tak vlastně Meg Ryan. Tu sice ráda mám, ale chtíc nechtíc ji tak nějak mám zaškatulkovanou jako milou herečku z průměrných romantických filmů... A přesto si tady sedlo všechno úplně tak, jak mělo a kdybych mohla dát jednomu jedinému filmu šest hvězdiček, nejspíš je dám Městu andělů. Je to film,který se mi zaryl tak hluboko pod kůži, jak to jen jde. ()

Prochy38

Jedna z těch amerických romanťáren, která mě už nikdy nepustila. N. Cage ve jedné z jeho nejlepších rolí, s M. Ryan jim to sedá a celkově ta chemie naprosto funguje. Hodně oblíbený snímek. Fakt. ()

listr

Dokud jsem neviděl Nebe nad Berlínem tak se mi to celkem líbilo, ale teď je to jen lehce lepši romance, kterou nezachrání ani "stále se přitrouble tvářící" Cage. ()

katchi

Nádherné romantické drama o tom, co je člověk schopen udělat pro lásku a jak snadno ji může ztratit..nádherný film..pro mnohé jen hloupý kýč, ale pro romantiky idealní..nakonci filmu mi ani nestačily kapesníky...:)) ()

Alf odpad!

z tak pitomého scénáře by nedokázal vykřesat slušný film ani dobrý režisér, ovšem dobrý režisér by takový scénář asi také odmítl, pro mě několikanásobný kandidát na Zlatou malinu, vzpomínka na "herecký koncert" Nicolase Cage mě ještě dlouho bude nutit ke zvracení... P.S. nechce se mi věřit, že stejný režisér "spáchal" Řadu nešťastných příhod.... ()

Cement73

No Meg Ryan ako môj dvorný romantický miláčik sa zamiluje do v podstate padlého aniela Cage-a. Romantické ako hrom a len trošičku slabšie povahy budú na konci púšťať more a oceány sĺz... ()

sestrad

Kdybych nemilovala Nebe nad Berlínem, asi bych v tom filmu našla víc zalíbení, takhle nemůžu než naprosto souhlasit s komentářem hirnlego a Radek99. Dvě a půl*. ()

Pompaj

Nevím proč jsem tento skvost odkládal tak dlouho. Může to vypadat, jako laciná americká slaďárna, ale není. A zde jsem dostal důkaz, že i Nicolas může hrát jiných filmech než v akčních. Zvláštní myšlenka, jak ztvárnit anděly, ale byl to dobrý nápad, do kterého dobře pasoval Nicolas. Byl jsem překvapen, nemám něco, co by se mi vyloženě nelíbilo. 85% ()

Wienczaa odpad!

Tady není co řešit, čistokrevný odpad. Jenom škoda že nejde dát double odpad. Toto ani není film, toto je rozmázlý exkrement od psa na výloze videopůjčovny. ()

FunThomas

Krásný film se smutným koncem. Nicholas Cage zahrál dobře a Meg Ryanové podobné role sedí... Film patří k mým oblíbeným, proto se nedivte možná nadnesenému hodnocení... ()

MedullaO.

Pokud to už po návale Kubricků a Lynchů moje pritelkyne nevydrzi a chce pustit nejakou romantiku, tak jeden z mala filmu ktery me z tohoto zanru hodne bavi, je prave Mesto Andelu..Pripada mi jako velmi orginalni napad, krasne natoceny a krasne zahrany.. ()