V nedaleké budoucnosti se rodí děti se speciálním X-faktorem, který jim dává nadpřirozenou sílu - ničivý laserový pohled, schopnost přesouvat předměty nebo ovládat počasí. Pro obyčejné lidi je těžké mutanty akceptovat, aniž by se jich báli. Profesor Xavier (Patrick Stewart), celosvětově uznávaný telepat - mutant, proto zřídí speciální školu a jeho záměrem je naučit mutanty zacházet se svými schopnostmi tak, aby z nich lidé neměli strach. Ne všichni mutanti jsou však ochotni přizpůsobit se, neboť nevěří, že by spolu lidé a mutanti mohli žít. Skupina X-men teď musí před těmito tvory lidstvo ochránit, protože jejich šéf, podlý Magneto (Ian McKellen), má s budoucností planety Země velice zákeřné úmysly! (Bontonfilm)

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Stifmeister

///   Po předchozích dílech musím konstatovat, že bohužel asi nebudu patřit mezi příznivce old-school sci-fi snímků. I když se tvůrci snažili sebevíce a musím pochválit tehdejší CGI efekty, tento film mě snad ničím jiným nezaujal. Postavy jsou zvláštně napsané (tím nechci kritizovat, že jsou špatně zahrány), příběh je opravdu pro mě nudný, ničím nezajímavý, a místy jsem měl chuť i pasáže přeskakovat. Opravdu lehce nechápu, proč tento film má tak vysoká hodnocení. Možná je to tím, že jako mladý dospělý člověk jsem vyrůstal na něčem lehce jiném (Iron Man, The Avengers, ..), a tento typ old-school filmů mi připadá až moc nezajímavý. |4/10| ()

ap2001

Nuže, uznávám, že to možná JE "jedna z nejlepších comicsových adaptací, co byla kdy natočena", ale někdo se bez takových filmů prostě obejde... ()

MRK

pred pár rokmi by som si nevedel predstaviť adaptáciu komixu o kope čudákov oblečených navyše v otrasných farebných kostýmoch, ktorí strieľajú z rúk lasere a ktovie čo všetko, ale tento režisér si s tým poradil fakt bravúrne. Dej zasadil do celkom reálneho prostredia namiesto čudákov dal do filmu pár uveriteľných postáv, pridal pár psychologicky hodnotných momentov mutantov obliekol do vkusných čiernych kombinéz a ešte sa mu podarilo pofilozofovať o problémoch ľudského rasizmu, pridať motív s druhou svetovou vojnou a diváci mu môžu zobať z ruky ()

trinan_kop

Slovenský dabing na TV JOJ je dielo zlých a hlúpych ľudí. Zodpovedných by mali popraviť. A prečo? Pre: Vlčí muž, tuláčka, šabľozub, mystička.... Kedy sa tí hlupáci naučia že MENÁ SA NEPREKLADAJÚ!!!! ()

Olafa

Pocta komiksové sérii, kterou snad zahanbuje jen český dabing ("ROSOMÁK", "Bouřka", "Tulačka", "Kyklop"... a "kolečko" XD) a shlédnutí druhého dílu, v jehož stínu se zdá X-Men býti nevyzrálým mladším bráškou (a tím taky je). ()

Elissabet

Akce, napětí, špičkoví herci, strhující dějová linie, skvělé postavy, profesionální efekty a můj favorit Wolverine. Jasných 5* ()

shinlove

Vážení přátelé, ANO! :) Tento film se asi nesmazatelně zapíše do pamětí všech fanoušků sci-fi a komiksů. A ačkoli se neřadím ani do jedné z těchto skupin nějakým extra způsobem, musím uznat, že film se mi moc líbil, až překvapivě pro mě a to jsem nečekal. A já jsem vždycky rád, když jsem příjemně překvapený. 4* ()

R-2

X-Men1,2 a 3 - jedna z nejlepších komicsových adaptací vůbec. Komu není téma komicsových hrdinů cizí, si zde užije svělé výkony herců, precizní práci trykařů, zajímavou kameru, ale hlavně výborný příběh. ()

Naby

Na úvodní fílm to bylo dobrý. Zkoumání všech těch nadpřirozených schopností bylo zajímavý a chvíli jsem přemýšlel, jestli na sobě taky nějakou nenajdu :-D. ()

ajlonka

Musím se přiznat, že nejsem zrovna typ člověka, co má rád tento druh filmů, ale X-men se mi vážně líbil. Film má bezva námět, hudba k tomu sedí jako ušitá, děj příběhu je obalen spoustou tajemství, a to se mi líbí. Prostě skvělý povedený film. ()

RoyBatty444

X-Men rozbehol ságu rodu X na jedničku. Hlboké postavy s chybami a príbehmi čo zaujmú a dajú vcítiť sa každého z nich. Comics žije a v podobe týchto výnimočných hrdinov dobrých i zlých aj chvíľu bude. Filmovému spracovaniu sa nedá veľa vytknúť. Nič nie je preplácané a všetko do seba zapadá. Jediné prečo som nedal plný počet, že to nie je všehochuť. ()

Pavlo

X-men mal od začiatku potenciál byť kvalitný film a našťastie ním aj je. Je to skvelý film, ktorý je vzorom, ako nakrúcať filmy podľa komiksov. Herecké obsadenie a výkony sú výborné, akčné scény výborné, dej výborný, výprava výborná, masky výborné, kamera výborná....... no proste takmer všetko dokonalé. ()

Ret

Jedno z klíčových sci-fi. Bryan Singer nám servíruje výborně zpracovaný komiks a já se zastávám názoru, že kdyby tato série nevznikla tak by kinematografie byla chudší např. o spider-mana atd. Scénář byl vskutku výborně napsán a člověk se nebude mudit ani chvilku. První film, který jsem viděl ve kterém jsem viděl Hugha Jackmana. 90% ()

camomilla

Komiksove filmy nejsou mym zvlast oblibenym zanrem a mozna proto jsem se nechala k X-menum zlakat az po letech. Musim uznat, ze film je technicky a vizualne na vysoke urovni a na rozdil od jinych filmu me svymi efekty neirituje. Vyborna prace, ale bohuzel dojem mi kazi hlavni linie, ktera za celou dobu nevyboci a nicim me neprekvapi. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu