Chlapci ze sousedství

Boyz n the Hood

Krimi / Drama

USA, 1991, 107 min

• Houdini

NFR 2002, Oscar 2 nominace: Režie, Scénář(26.3.2004)

Rozpočet $6,5miliónaTržby USA $57,504,069Tržby Celosvetovo $-(15.12.2008)

Dost drsný a takový neučesaný film z černošského ghetta. Atmosféra je navozená skvěle a působí to dost reálně i díky hodně dobrým hercům. Johna Singletona mám rád, akorát má tu smůlu, že jeho debut je asi jeho nejlepší film vůbec. Opravdu doporučuju, protože to stojí za zkouknutí.(14.5.2006)

• mandes

rozpočet : $6.5 million tržby americke : $57,504,069(30.4.2007)

Parodii Nevyhrožuj znám skoro nazpaměť, takže jsem si tuhle předlohu docela užil. Ale jinak mě osudy všech těch niggaz, gangstaz a bitchez nechávaly docela chladnym. Holt bydlet v negerský čtvrti asi neni žádná procházka růžovym sadem. Sice tam neni takovej bordel jako třeba na sídlišti Chanov, ale stejně bych odtud zmizel dřív, než bych stačil říct multikulturní obohacení. P.S. Pokud bych Nevyhrožuj neznal, možná bych šel s hodnocenim ještě níž.(21.1.2013)

Vždycky jsem chtěl vidět předobraz k Wayansovým Don't be a menace to South Central while drinking your juice in the hood"...a ono to všudypřítomné vychvalování do nebes opravdu není jen tak z prdele...negři to měli fakt na hovno. Dneska už žádní takový real gangstas nejsou....leda tak rapírci ala 50cent, kteří o tom ví velkou pyču ;)(14.10.2007)

Sice asi nikdy nepochopím, proč si černoši sami mezi sebou nadávají do negrů, avšak nic to nemění na tom, že mě tento film mile překvapil. Čekal jsem něco bezduchého a nudného ve stylu neustálého „madafaka“ či rádobydrsných rapových póz, ale šlo o slušné drama s několika sympatickými postavami a ne až tak neuvěřitelným prostředím. Jistě, v zásadě je to moralitka (stvrzená i koncem), ale diváka tím snímek nebije do očí a podává to v tolerovatelné formě. Celkově to vidím na slabší 4*a zřejmě bych na tento typ filmů neměl úplně zanevřít.(3.5.2013)

V podstatě formálně méně vyprecizované Město Bohů, které se odehrává v té druhé Americe o dekádu dříve a má o poznání méně kamerových švenků a podobných dalších serepetiček. Oplývá však áčkovým hereckým ansámblem a ukrutně naléhavou atmosférou rozoraného LA na začátku devadesátých let, kde se střílelo a plenilo o sto šest a bylo úplně jedno zda black vs white, nebo black vs black. Příběh o partě kluků, kteří vlastně nejsou zase až tak bad a mají i oni někde hluboko svoje sny a životní cíle je spíše "dekorativní" prvek, který jemně posunuje stopáž kupředu, avšak nijak výrazně nezasahuje do jedinečné dobové atmosféry, která válcuje vše kolem. Film který dal vyniknout charizmatu Laurence Fishburna.(27.7.2017)

Horko těžko zasloužené čtyři hvězdy. Unylému příběhu chybí živá voda, která by do ponurých gangsterských historek vnesla trochu více napětí a dramatu. Ještě, že všechno zachraňují výborní herci, stylový soundtrack ala 90´s, a povedený konec. Těžká nuda vs. režijní perfekcionismus.(12.10.2011)

Život v americkém černošském slumu je bezvýchodný, nebezpečný, napěchovaný násilím vršícím pomstu na pomstu, jiskérky naděje, že by se člověk dokázal vymanit blikají opravdu jen slaboulince. Drsná determinovanost.(19.10.2013)

Film jehož pohár věrohodnosti a drsné reality losangelských ulic doslova přetéká. Černošské trio Fishburne, Gooding a Cube září jak nejjasnější hvězdy a já jsem nadmíru spokojen, sice jsem po zhlédnutí tohoto filmu nějak přestal toužit po výletu do L. A, ale zážitek z filmu mám neskonalý.(24.9.2010)

Viděl jsem to když jsem byl malý a už od začátku jsem věděl že pujde o báječný film který se mi bude líbit. Je to prostě drama tentokrát zachycující příběh z ghetta..tyto filmy já mám rád je to otom jaké je to žít v ghettu a jak je tam život nespravedlivý. Když uvidíte tento film uvídíte život kluka který si prožil své nevím jestli je to podle skutečnosti ale tu skutečnost samy nasajete. Herecké obsazení excelentní. Všechno to má na konci spád. Jedna chvíle za druhou napětí mezi vztahama v ulících a mezi válkou gangu.(7.6.2011)

První a zároveň nejlepší film Johna Singletona o tom, že černí těžší to maj. Reálně a bez příkras natočený film o černošském ghettu, kde jsou na denním pořádku drogy a přestřelky mezi gangy, po kterých vždycky zůstávají mrtví. Film zaujme především drsnou atmosférou a hereckými výkony Laurence Fishburnea, Cuba Gooding Jr. a dokonce i Ice Cube se pohybuje na hranici herectví. Velice dobrý film, který kazí jen kýčovita a předvídatelná závěrečná třetina.(12.3.2010)

• Scrytcher

Vadný a rozptýlený film, jež naprosto netuší, co by chtěl říct dřív a v jakém pořadí to má vyprávět. Cuba Gooding Jr. 3/4 filmu probrečí a všem se snaží urputně dokázat, že i přes život v ghettu z něj vyrostl ukázkový Mirek Dušín. Když už se začne zdát, že aura inteligence krouží alespoň kolem Fishburna, rozsekne ty nejzajímavější části snímku diskuzemi s vlastním synem o jeho sexuálních zkušenostech a zbytečným moralizováním. Boyz n the Hood by rádi byli komentářem k pouličnímu nasílí mezi černochy, nakonec zůstávají pouze bezmyšlenkovitou honbou za pomstou. Na Spika Lee to nemá ani omylem...(18.8.2011)

K tomuto filmu jsem se dostal opravdu náhodou, když jsem hledal na youtube jeden klip od Ludacrise, tak jsem objevil jen písničku k tomuhle filmu a hned bylo jasné, že půjde o stylový kousek s " motherfucking niggaz " , který musím za každou cenu vidět.Dále jsem si zde našel, že režisérem je John Singleton, režisér cool filmů jako je Rychle a zběsile 2 nebo Čtyři bratři ,takže pátrání všude možně po tomto filmu začalo ve velkým a jsem rád, že jsem ho nakonec objevil. Sledujeme život tří chlapců, kteří žijí v černošském ghettě a kterým změní ke konci filmu něco život. Scénář bych řekl, že je opravdu špičkový, originální, bez jakýchkoliv chyb a hlavně realistický, což Vám umožní lépe se vžít do děje. Laurence Fishburne v roli otce, jenž se stará o svého syna, nemá opravdu chybu. Cuba Gooding Jr je v těch jeho hadrech taky výbornej ale rapper Ice Cube mně mile překvapil, nedávno jsem ho viděl v xXx 2 a to byl tedy příšerný herecký výkon. Takže herecké výkony jsou opravdu na velmi vysoké úrovni. Tento film doporučuji každému a bez váhání dávám 5*!(27.6.2007)

Traja chalani , kamaráti z ulice, v pomere 2:1 z rovnakej spoločenskej vrstvy ale vyrastajúci v odlišnom zázemí, jednom príde pre miesto typicky tvrdom, v druhom zázemí zasa vychovávajúcim stoickým spôsobom. Vyobrazenie ich odlišných osudov, názorov, hľadania svojej pozície v živote , ich vzťahoch a pocitoch v špinavom prostredí plného morálnej prázdnoty - násilia, prostitúcie, drog..., ktoré je výraznou súčasťou každodenného miestneho stereotypu. Zatiaľ čo jeden z nich je s miestnou vládnucou hodnotovou "stokou" konfrontovaný, ďalší dvaja sú do nej potopený, sú jej súčasťou, praktikantami a priamymi obeťami. BOYZ N THE HOOD zakladá na úsečných a priamočiarych (civilných) dialógoch, ktoré nás zblízka zoznamujú s postavami a do detailov vykresľujú atmosféru miesta, dostávame sa do centra deja vizuálne vyváženej drámy o medziľudských vzťahoch v "hodnotách" prostredia, filmom pomerne kultivovaným štýlom vyobrazených (nejakú výraznú explicitnosť tu nájdeme maximálne v replikách postáv) a kritizovaných emocionálnym spôsobom, smerujúcim až k moralizovaniu - deštruktívna aura miesta naberajúca obete a stav sa nemení, nezmení.(4.4.2013)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(22.2.2009)

Život je prostě pes.(27.5.2012)

Aint no easy growin up in da hood(21.7.2018)

Zaujímavý náhľad do černošského ghetta. Samozrejme dôjde aj na nejaké tie prestrelky, ale film sa nevenuje gangom. V centre príbehu sú 2 postavy mladíkov, ktoré sa snažia z ghetta vymaniť. Cuba Gooding Jr.to podáva jeden zo svojích lepších výkonov bez šialeného prehrávania. Najviac ma ale na celom filme bavil tenučký Laurence Fishburne ako jeho otec. Už v tak mladom veku z neho vyžarovala neskutočná mentorská charizma, ktorú tak dokonale zúročil v Matrixoch. Je to smutné, že sa USA serie do vojny z kdejakou krajinou a pritom doma má štvrte, kde je vysoká úmrtnosť a človek sa bojí výjsť na ulicu zo strachu, že ho zastrelia. Výsledkom je pôsobivý film, ktorý má aj po rokoch čo ponúknuť. 7/10.(17.4.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 5