Rychlá rota (TV seriál)

Chip 'n Dale Rescue Rangers

Rýchla rota Chipa a Dala

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1989, 65x22 min

“Tahle príma dvojka slídilů ta řeší problém tvůj. Chip, Chip, Chip a Dale – zákon hájí - Chip, Chip, Chip a Dale – v tomto kraji - V pravdě si najdou směr a hrají fér, ve znaku mají dvakrát eR…“ Nezapomenutelný seriál z dětství, kvůli tomuhle jsem vždycky v sobotu ráno brzo vstával, srdcovka, 5 hvězd.(27.6.2012)

Stejná úroveň jako Rebecca, Kid a Balú, to znamená fajn zábava, ale Gumídci jsou Gumídci:) A v roce 2014 se sluší dodat, že autorská práva jsou zlo - někdy. Rozhodně ovšem právě v případě Rychlé Roty. K mému překvapení už není "aktivní" úvodní písnička od Čoka-Střihavky-Balage, ale byla nazpívána nová - členem 4Tetu Davidem Uličníkem. Jemu za jiných okolností patří Restek-p, ale text "Chip-Chip-Chip a Dale, zákon hájí - v tomto kraji..." se s "Chip-Chip-Chip a Dale, Rychlá Rota - žádná bota" jaksi nemůže měřit:) Jistě, je to věc textu, takže abych byl přesný - Alice Nemanská vítězí nad Eduardem Krečmarem na plné čáře. S originálem nemá nic moc společného ani jedna verze, ale "horký, těžký boj se zločinem" prostě podle mě není ani moc česky... Jen doufám, že něco podobného nepotká famózní Gumídky od Karla Černocha.(23.5.2003)

Chip Chip Chip Chip a Dale, zákon hájí v tomto kraji. Kdo by neznal legendární dvojblok Kačeřích příběhů a Rychlé roty z počátku 90. let. Dobrodruh s legendární závislostí na sýru Monty Jack, všeumělka, vynálezkyně a sex symobol Gadgetka, čiperná moucha Zip, mozek party Chip a flákač a srandista Dale. Protože jsem nasledoval už skoro všechny tyhle kultovky z dětství, šanci jsem dal i Rychlé rotě. A stejně jako Želvy Ninja tento seriál z dětství strašně zestárl. A nebo už jsem zestárl já. Většina dílů má spád, ale nedá se je brát moc vážně, zloduši řeší většinou totální ptákoviny - taky aby ne, když jeden je mrňavý potrhlý vynálezce a druhý přerostlý kocour. A vždy je naroubováno nějaké poučení. A i když se člověk nenudí a jako oddechovka po těžkém dnu je to docela fajn, chybí mi tu to Kačerovské kouzlo vážně braných dobrodružství s mírným odlehčením. Nicméně ano, to je dospělý tříhvězdičkový pohled někoho kdo tohle sledoval skoro třičtvrtě roku, v dětství bych všech 65 dílů slupnul jako malinu za týden a dal pět hvězd. Takže průměrem za 4. PS: Děsně mě štvalo jak Chip za každou volovinu mlátí Dala po hlavě. Všiml si toho někdo?(28.11.2013)

Radši sem měl sice kačery, ale i tohle stálo opravdu za to :) Monty a jeho intuice a levitace při hledání sýru, je skoro totéž co můj spolubydlící na koleji umí s rumem :) Dále parádní postava Gedžitky, kdy už v útlém věku co si pamatuji jsem měl s touto myší lehce perverzní sklony...Na myš vypadala opravdu úžasně no ne? :)(29.11.2008)

Jako malá jsem ráno vstávala, abych se na Chipa a Dalea mohla dívat v televizi a teď, když mi je přes dvacet, se k nim opět vracím a vůbec se za to nestydím! :)) Myslím si, že tvůrcům se seriál povedl opravdu dobře, protože má hlavu a patu a je vtipný - když občas vidím nějaké nové pořady pro děti, tak jsem ráda, že jsem ještě stará škola, protože mi připadají neuvěřitelně stupidní. A navíc v nich není nejroztomilejší a nejhloupější veverka na světě - Dale! :))(11.4.2013)

• - Rychlá rota byla v období 1989 - 1990 nejúspěšnějším seriálem na americkém trhu. (HappySmile)

• - Původní koncept tvůrce seriálu Tada Stonese vůbec nezahrnoval postavičky Chipa a Dalea. Verze Michaela Eisnera a Jeffreyho Katzenberga zase počítala v hlavní roli s myší, Kitem Colbym. Nakonec ale Eisner navrhl Stonesovi, aby hlavními hrdiny byli Chip a Dale. (HappySmile)

• - Původně seriál začínal dvouhodinovým filmem Chip 'N Dale's Rescue Rangers to the Rescue (1989), který byl později rozdělen na 5 kratších pilotních dílů. (Olík)