poster

Rychlá rota (TV seriál)

 • Česko

  Chip a Dale

 • USA

  Chip 'n Dale Rescue Rangers

 • Slovensko

  Rýchla rota Chipa a Dala

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1989–1990, 23 h 50 min (Minutáž: 22 min)

 • lubospoti
  ****

  Animovaný seriál, který většinu dětí, společně se seriálem Kačeří příběhy, na začátku devadesátých let bavil každý nedělní podvečer. Byly to první dva americké animované seriály, které se u nás po revoluci vysílaly (alespoň pokud si pamatuji). Seriál o Kačerech byl asi lepší, ale z nostalgie rád vzpomínám i na tyhle veverky jménem Chip a Dale.(4.6.2013)

 • JARDAHONDA
  ****

  Chip a Dale a jejich nerozluční kamarádi, kteří hájili vždy pravdu, rožívají nebezpečná, ale i veselá dobrodružství. Jedna z prvních vlaštovek z dílny Walta Disneyho, která byla po převratu uvedena na naše Tv obrazovky. Sledoval jsem snad každý díl - jen jsem někdy nemusel přechytralou Gedžitku s jejími primitivními nápady.. ****(24.7.2011)

 • Colonist
  *****

  Dětská nostalgie. Sice jsem měl "My z Kačerova" rád ještě o něco více, ale i tak jsem příběhy Rychlé roty zbožňoval. Vždycky o víkendu jsem kvůli tomu brzy vstával, abych to stihnul. Spolu s Kačery jsem si snad všechny epizody nahrával na VHS (těch ale bylo). Bylo to napínavé a zábavné. Nejlepší byly samozřejmě díly s hlavními záporáky - profesorem Nulou a mafiánským kocourem Tlusťochem. Ale už i v dětství jsem pociťoval, že s přibývajícími epizodami kvalita trochu klesala. Tohle je jeden z těch seriálů, u kterých jsem dnes rád, že jsem vyrostl zrovna na nich. Dneska už se takovéhle věci nedělají...(22.7.2008)

 • Andronikos
  *****

  Podľa môjho osobného zdania asi najlepší z cca 20 rokov starých seriálov z produkcie W. Disneyho. K jeho obľube v mojich očiach prispelo, že som sa ako dieťa stotožnoval s Chipom (nielen v rámci tejto série, ktorú som sledoval ako jeden z prvých importov z kapitalizmu už r. 1990/1, ale aj v krátkych príbehoch, v ktorých chipmunkovia súperia s káčerom Donaldom ap.). Dnes by sa dalo ešte zdôrazniť, že na rozdiel od Príbehov z Káčerova nešlo o neúmerne naťahovaný sériál, námety boli relatívne rôznorodé a navyše "detektívne". Z psychologického hľadiska sú postavy pomerne rozpracované, ak je možné niečo také o detskom seriále tvrdiť: dobrosrdečný, odvážny, ale zároveň trochu urozprávaný a slabošský (sýýýr!!!) Monty, suchopárny, poriadkumilovný a činorodý Chip, pohodlý bonviván Dale v havajskom (?) tričku. Len Bzučo (Zip) je nevýrazný a Gadget trochu ťažko zaraditeľná (ale postavičky sú to samozrejme politicky korektné: statočný maličký a inteligentná blondínka). :-) Traja Držgrošovi (pra)synovci Hue, Dewey a Louie, medzi ktorými nie je rozdielu okrem farby ich oblečenia, a nemenné podivné nerealistické postavičky Držgroša a Tryskáča (Rampa) za touto plejádou zaostávajú.(10.6.2009)

 • salahadin
  ***

  Rychlá rota je na vesnicích skupina nezaměstnaných, co pomáhají při obecně prospěšných pracích na zkulturnění obce. Zhruba tak nějak by se dala tahle charakteristika přenést na Chipa s Dalem. Tedy skupina nefachčenek RR ve složení Chip, Dale, Gadgetka, Monty a Zip, evidovaní na úřadu práce v Předkačerově a pomáhající při obecně prospěšném chytání zlých nedodělků. Samozřejmě bráno s nadhledem. Kačeři však byli lepší, vtipnější a chytlavější.(9.6.2010)

 • - Postava Montyho byla pojmenována po slavném mexickém sýru Monterey Jack, ačkoliv v originálu se snaží postavu mluvit s australským přízvukem. (Akesha)

 • - V seriálu se měly původně objevit postavičky z filmu The Rescuers (1977). Tato myšlenka ale byla zamítnuta, když hlavní Disneyho animační oddělení začalo připravovat film The Rescuers Down Under (1990). (HappySmile)

 • - Rychlá rota byla v období 1989 - 1990 nejúspěšnějším seriálem na americkém trhu. (HappySmile)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace