Rychlá rota (TV seriál)

Chip a Dale

Chip 'n Dale Rescue Rangers

Rýchla rota Chipa a Dala

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1989 - 1990, 23 h 50 min (Minutáž: 65x22 min)

Dětská nostalgie. Sice jsem měl "My z Kačerova" rád ještě o něco více, ale i tak jsem příběhy Rychlé roty zbožňoval. Vždycky o víkendu jsem kvůli tomu brzy vstával, abych to stihnul. Spolu s Kačery jsem si snad všechny epizody nahrával na VHS (těch ale bylo). Bylo to napínavé a zábavné. Nejlepší byly samozřejmě díly s hlavními záporáky - profesorem Nulou a mafiánským kocourem Tlusťochem. Ale už i v dětství jsem pociťoval, že s přibývajícími epizodami kvalita trochu klesala. Tohle je jeden z těch seriálů, u kterých jsem dnes rád, že jsem vyrostl zrovna na nich. Dneska už se takovéhle věci nedělají...(22.7.2008)

Určitě to bylo několik hodin strávených v sobotu ráno u tohoto týmu hájícího zákon. Mnoho dalších hodin strávených u NES hry, ať už sám nebo s nějakým parťákem nebo parťačkou. Přesto jsem měl ale vždy více v lásce jiná díla z nováckého Saturday Morning Cartoon lineup. Dobře složený tým z různorodých temperamentů a osobností, takže si zde každý našel něco. Není pro mě žádným překvapením, že Kačeří Příběhy se dočkaly rebootu (mezi ostatními) a toto ne. Vsadil bych se však, že na některých temnějších částech internetu by se nová tvorba s RR dala najít. To už by se ale v sobotu ráno dětem vysílat nejspíš nedalo.(13.10.2017)

Když jsem byl v mladším věku a Nova začínala, i tohle vyloženě pro malé děti se mně dotklo (podobně jako Všichni z Kačerova, Gumídci atd.). Není to žádná velká bomba, ale také to není nic závadného či špatného pro malé cipísky. Sice je to občas docela ujeté, ukřičené, honička střídá honičku, ale celý seriál si udržel slušnou úroveň. Původní znělku napsala Alice Nemanská a zpívali Vilém Čok, Ota Baláž a Kamil Střihavka a šlo o báječnou znělku, která utkvěla tehdejším dětem v paměti. Ta nová, která chodí na Barandově či Déčku, je fakt úděsná. Text napsal Eduard Krečmar a zpíval David Uličník.(21.7.2014)

Podľa môjho osobného zdania asi najlepší z cca 20 rokov starých seriálov z produkcie W. Disneyho. K jeho obľube v mojich očiach prispelo, že som sa ako dieťa stotožnoval s Chipom (nielen v rámci tejto série, ktorú som sledoval ako jeden z prvých importov z kapitalizmu už r. 1990/1, ale aj v krátkych príbehoch, v ktorých chipmunkovia súperia s káčerom Donaldom ap.). Dnes by sa dalo ešte zdôrazniť, že na rozdiel od Príbehov z Káčerova nešlo o neúmerne naťahovaný sériál, námety boli relatívne rôznorodé a navyše "detektívne". Z psychologického hľadiska sú postavy pomerne rozpracované, ak je možné niečo také o detskom seriále tvrdiť: dobrosrdečný, odvážny, ale zároveň trochu urozprávaný a slabošský (sýýýr!!!) Monty, suchopárny, poriadkumilovný a činorodý Chip, pohodlý bonviván Dale v havajskom (?) tričku. Len Bzučo (Zip) je nevýrazný a Gadget trochu ťažko zaraditeľná (ale postavičky sú to samozrejme politicky korektné: statočný maličký a inteligentná blondínka). :-) Traja Držgrošovi (pra)synovci Hue, Dewey a Louie, medzi ktorými nie je rozdielu okrem farby ich oblečenia, a nemenné podivné nerealistické postavičky Držgroša a Tryskáča (Rampa) za touto plejádou zaostávajú.(10.6.2009)

Radši sem měl sice kačery, ale i tohle stálo opravdu za to :) Monty a jeho intuice a levitace při hledání sýru, je skoro totéž co můj spolubydlící na koleji umí s rumem :) Dále parádní postava Gedžitky, kdy už v útlém věku co si pamatuji jsem měl s touto myší lehce perverzní sklony...Na myš vypadala opravdu úžasně no ne? :)(29.11.2008)

• - Původní koncept tvůrce seriálu Tada Stonese vůbec nezahrnoval postavičky Chipa a Dalea. Verze Michaela Eisnera a Jeffreyho Katzenberga zase počítala v hlavní roli s myší, Kitem Colbym. Nakonec ale Eisner navrhl Stonesovi, aby hlavními hrdiny byli Chip a Dale. (HappySmile)

• - V seriálu se měly původně objevit postavičky z filmu The Rescuers (1977). Tato myšlenka ale byla zamítnuta, když hlavní Disneyho animační oddělení začalo připravovat film The Rescuers Down Under (1990). (HappySmile)

• - Původně seriál začínal dvouhodinovým filmem Chip 'N Dale's Rescue Rangers to the Rescue (1989), který byl později rozdělen na 5 kratších pilotních dílů. (Olík)