Série(3) / Epizody(65)

Chi Chi Chi Chi Chip a Dale, zákon hájí... Určitě si všichni pamatuje na tento seriál z dětství, kterému, co si pamatuji, předcházel seriál "My z Kačerova". Hlavní hrdinové Chip, Dale, Monty, Gadgetka a Zip musí neustále řešit všelijaké tajuplné příběhy, počínaje nákupem buráků v obchodě a končíc záchranou "světa". Nejen díky vynálezům Gadgetky, ale sehraností celého týmu - roty se nakonec záchrana vždy povede. (mr.cartman)

Colonist

Dětská nostalgie. Sice jsem měl "My z Kačerova" rád ještě o něco více, ale i tak jsem příběhy Rychlé roty zbožňoval. Vždycky o víkendu jsem kvůli tomu brzy vstával, abych to stihnul. Spolu s Kačery jsem si snad všechny epizody nahrával na VHS (těch ale bylo). Bylo to napínavé a zábavné. Nejlepší byly samozřejmě díly s hlavními záporáky - profesorem Nulou a mafiánským kocourem Tlusťochem. Ale už i v dětství jsem pociťoval, že s přibývajícími epizodami kvalita trochu klesala. Tohle je jeden z těch seriálů, u kterých jsem dnes rád, že jsem vyrostl zrovna na nich. Dneska už se takovéhle věci nedělají... ()

berg.12

Tak tahle partička se málem dotáhla na mé nejoblíbenější "Kačery" ale zas tak rychlá nakonec nebyla. Když jsem přemýšlel, čím že to mohlo být, napadlo mě barvou. Oproti úžasně barevným "Kačerům" se tyhle příběhy nesly v daleko větší šedi, vesměs v městském prostředí a tohle srovnání, zvláště když spolu běžely ve stejném bloku, bylo neúprosné. A pamatuju si, že ne všechny příběhy byly úplně super, takže v rámci Disneyovek druhá příčka. Ale ten Kaiserův dabing Chippa a Dalea je prostě úžasný. ()

JesterKruger

V dětství jsem žral Kačeří příběhy, Goofyho Tlupu, a pak jsem ještě vídával tohle. Ono mě se to v dětství strašně líbilo, ale svým způsobem, se jedná o znečištění jména Chipa a Dalea. Když jsem pak viděl původního Chipa a Dalea od Disneyho, bylo to pošpinění. Jak můžou ze zákeřných veverek udělat hrdiny?! To je to samé jako kdybych vzal Dartha Sidiouse z Hvězdných válek, a udělal z něho nejlepšího dobráka pod sluncem. Pokud nepočítáme to pošpinění, a kdybych ignoroval, že je tohle Chip a Dale, tak je to súpr nostalgie, ale ani tak by to nebylo na 5*. Ale s tímto pošpiněním, nemůžu dát více než tři hvězdičky. A animované seriály od Disneyho hodnotím pouze z nostalgických důvodů, a z pohledu 7letého kluka, jenomže mě už sedm let není dost dlouho. ()

Han22

Chip Chip Chip Chip a Dale, zákon hájí v tomto kraji. Kdo by neznal legendární dvojblok Kačeřích příběhů a Rychlé roty z počátku 90. let. Dobrodruh s legendární závislostí na sýru Monty Jack, všeumělka, vynálezkyně a sex symobol Gadgetka, čiperná moucha Zip, mozek party Chip a flákač a srandista Dale. Protože jsem nasledoval už skoro všechny tyhle kultovky z dětství, šanci jsem dal i Rychlé rotě. A stejně jako Želvy Ninja tento seriál z dětství strašně zestárl. A nebo už jsem zestárl já. Většina dílů má spád, ale nedá se je brát moc vážně, zloduši řeší většinou totální ptákoviny - taky aby ne, když jeden je mrňavý potrhlý vynálezce a druhý přerostlý kocour. A vždy je naroubováno nějaké poučení. A i když se člověk nenudí a jako oddechovka po těžkém dnu je to docela fajn, chybí mi tu to Kačerovské kouzlo vážně braných dobrodružství s mírným odlehčením. Nicméně ano, to je dospělý tříhvězdičkový pohled někoho kdo tohle sledoval skoro třičtvrtě roku, v dětství bych všech 65 dílů slupnul jako malinu za týden a dal pět hvězd. Takže průměrem za 4. PS: Děsně mě štvalo jak Chip za každou volovinu mlátí Dala po hlavě. Všiml si toho někdo? ()

-soch-

Veľmi dobre si spomínam na tieto dve postavičky. Veľmi som si ich obľúbil, podobne ako ostatné Disneyho animované seriály. Na tieto však spomínam ešte aj v súvislosti s tlačenými komiksami. Ach, to je nostalgia. Ak ich niekedy nájdem, na 100% ich sem odfotím a linknem. Navyše v tomto prípade v dabingu vidieť, že ako dobre pracoval pán režisér DR. SVäTOPLUK ŠABLATÚRA (Pozor, nie Svetozár!). V slovenskom znení účinkovali: ZUZANA TLUČKOVÁ, MICHAL GUČÍK, STANO DANČIAK, KAMILA MAGÁLOVÁ, ZUZANA KRONEROVÁ, SLAVO ZÁHRADNÍK a iní. + http://www.youtube.com/watch?v=dN-RSo-bTJI ()

Galerie (1 170)

• Postava Montyho byla pojmenována po slavném mexickém sýru Monterey Jack, ačkoliv v originálu se snaží postavu mluvit s australským přízvukem. (Akesha)
  • Původně seriál začínal dvouhodinovým filmem Chip 'N Dale's Rescue Rangers to the Rescue (1989), který byl později rozdělen na 5 kratších pilotních dílů. (Olík)
  • Rychlá rota byla v období 1989 - 1990 nejúspěšnějším seriálem na americkém trhu. (HappySmile)

Související novinky

Rychlá rota ve filmu

Rychlá rota ve filmu

22.05.2019

Nejodvážnější veverky od studia Disney dostanou vlastní film. Hrdiny Chipa a Dalea z Rychlé roty si totiž vezme na starost Akiva Schaffer (Sousedská hlídka, Popstar: Never Stop Never Stopping). Jméno… (více)

Rychlá rota míří do kin

Rychlá rota míří do kin

04.02.2014

Správný... zásah... v tu pravou chvíli mám, když přízrak... temný... svým rejdům šanci dá... na velkém plátně! Ano, čtete správně. Slavný animovaný seriál, na kterém musela vyrůstat většina uživatelů… (více)