Rychlá rota (TV seriál)

Chip a Dale

Chip 'n Dale Rescue Rangers

Rýchla rota Chipa a Dala

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1989–1990, 23 h 50 min (Minutáž: 22 min)

Animovaný seriál, který většinu dětí, společně se seriálem Kačeří příběhy, na začátku devadesátých let bavil každý nedělní podvečer. Byly to první dva americké animované seriály, které se u nás po revoluci vysílaly (alespoň pokud si pamatuji). Seriál o Kačerech byl asi lepší, ale z nostalgie rád vzpomínám i na tyhle veverky jménem Chip a Dale.(4.6.2013)

Chip a Dale a jejich nerozluční kamarádi, kteří hájili vždy pravdu, rožívají nebezpečná, ale i veselá dobrodružství. Jedna z prvních vlaštovek z dílny Walta Disneyho, která byla po převratu uvedena na naše Tv obrazovky. Sledoval jsem snad každý díl - jen jsem někdy nemusel přechytralou Gedžitku s jejími primitivními nápady.. ****(24.7.2011)

Dětská nostalgie. Sice jsem měl "My z Kačerova" rád ještě o něco více, ale i tak jsem příběhy Rychlé roty zbožňoval. Vždycky o víkendu jsem kvůli tomu brzy vstával, abych to stihnul. Spolu s Kačery jsem si snad všechny epizody nahrával na VHS (těch ale bylo). Bylo to napínavé a zábavné. Nejlepší byly samozřejmě díly s hlavními záporáky - profesorem Nulou a mafiánským kocourem Tlusťochem. Ale už i v dětství jsem pociťoval, že s přibývajícími epizodami kvalita trochu klesala. Tohle je jeden z těch seriálů, u kterých jsem dnes rád, že jsem vyrostl zrovna na nich. Dneska už se takovéhle věci nedělají...(22.7.2008)

Podľa môjho osobného zdania asi najlepší z cca 20 rokov starých seriálov z produkcie W. Disneyho. K jeho obľube v mojich očiach prispelo, že som sa ako dieťa stotožnoval s Chipom (nielen v rámci tejto série, ktorú som sledoval ako jeden z prvých importov z kapitalizmu už r. 1990/1, ale aj v krátkych príbehoch, v ktorých chipmunkovia súperia s káčerom Donaldom ap.). Dnes by sa dalo ešte zdôrazniť, že na rozdiel od Príbehov z Káčerova nešlo o neúmerne naťahovaný sériál, námety boli relatívne rôznorodé a navyše "detektívne". Z psychologického hľadiska sú postavy pomerne rozpracované, ak je možné niečo také o detskom seriále tvrdiť: dobrosrdečný, odvážny, ale zároveň trochu urozprávaný a slabošský (sýýýr!!!) Monty, suchopárny, poriadkumilovný a činorodý Chip, pohodlý bonviván Dale v havajskom (?) tričku. Len Bzučo (Zip) je nevýrazný a Gadget trochu ťažko zaraditeľná (ale postavičky sú to samozrejme politicky korektné: statočný maličký a inteligentná blondínka). :-) Traja Držgrošovi (pra)synovci Hue, Dewey a Louie, medzi ktorými nie je rozdielu okrem farby ich oblečenia, a nemenné podivné nerealistické postavičky Držgroša a Tryskáča (Rampa) za touto plejádou zaostávajú.(10.6.2009)

Rychlá rota je na vesnicích skupina nezaměstnaných, co pomáhají při obecně prospěšných pracích na zkulturnění obce. Zhruba tak nějak by se dala tahle charakteristika přenést na Chipa s Dalem. Tedy skupina nefachčenek RR ve složení Chip, Dale, Gadgetka, Monty a Zip, evidovaní na úřadu práce v Předkačerově a pomáhající při obecně prospěšném chytání zlých nedodělků. Samozřejmě bráno s nadhledem. Kačeři však byli lepší, vtipnější a chytlavější.(9.6.2010)

• - Postava Montyho byla pojmenována po slavném mexickém sýru Monterey Jack, ačkoliv v originálu se snaží postavu mluvit s australským přízvukem. (Akesha)

• - V seriálu se měly původně objevit postavičky z filmu The Rescuers (1977). Tato myšlenka ale byla zamítnuta, když hlavní Disneyho animační oddělení začalo připravovat film The Rescuers Down Under (1990). (HappySmile)

• - Rychlá rota byla v období 1989 - 1990 nejúspěšnějším seriálem na americkém trhu. (HappySmile)