Rychlá rota (TV seriál)

Chip a Dale

Chip 'n Dale Rescue Rangers

Rýchla rota Chipa a Dala

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1989–1990, 23 h 50 min (Minutáž: 22 min)

Pamatuji si ty časy, kdy jsem se těšil na Walta Disneyho a jeho kouzelný svět. To chodilo o víkendu a bylo to něco jako svátek. Ale zrovna Rychlá rota chodívala společně se strýčkem Skrblíkem a ten u mě vyhrával na plné čáře. Byl a prostě je lepší. Ta parta kolem Chipa a Dala, mně nějak nesedla. Neměl jsem rád Gadgedtku, Zip mně přišel jako retard, Dale zase jako suchar. Tak alespoň Chipa jsem měl rád a Montyho taky, když ho chytla ta jeho sýrová mánie.(9.8.2007)

Stejná úroveň jako Rebecca, Kid a Balú, to znamená fajn zábava, ale Gumídci jsou Gumídci:) A v roce 2014 se sluší dodat, že autorská práva jsou zlo - někdy. Rozhodně ovšem právě v případě Rychlé Roty. K mému překvapení už není "aktivní" úvodní písnička od Čoka-Střihavky-Balage, ale byla nazpívána nová - členem 4Tetu Davidem Uličníkem. Jemu za jiných okolností patří Restek-p, ale text "Chip-Chip-Chip a Dale, zákon hájí - v tomto kraji..." se s "Chip-Chip-Chip a Dale, Rychlá Rota - žádná bota" jaksi nemůže měřit:) Jistě, je to věc textu, takže abych byl přesný - Alice Nemanská vítězí nad Eduardem Krečmarem na plné čáře. S originálem nemá nic moc společného ani jedna verze, ale "horký, těžký boj se zločinem" prostě podle mě není ani moc česky... Jen doufám, že něco podobného nepotká famózní Gumídky od Karla Černocha.(23.5.2003)

Jedinej gang vpravdě konkurenční Kačerovské partě. Gumídci jsou až na třetím fleku, je mi líto. Laboratorní rendžrs byli o chlup vtipnější, komičtější, disponovali transgenderově ocasatou Gedžitkou a hlavně nebrali drogy(kromě Dalea). Tohle byl prostě reálnej strýtlajf, boj o přežití, kdežto Gumídci byli přeci jen omezeni výsostně pohádkovými kulisami. Triumfovali jen retardovanějšími nepřáteli a obývákem nad nímž se klenulo skleněné dno rybníčku.To jsem tenkrát chtěl taky, ale přeci jen míň než Gedžitku (po nějakém tom rozumném zatupírování). 90%(19.8.2017)

“Tahle príma dvojka slídilů ta řeší problém tvůj. Chip, Chip, Chip a Dale – zákon hájí - Chip, Chip, Chip a Dale – v tomto kraji - V pravdě si najdou směr a hrají fér, ve znaku mají dvakrát eR…“ Nezapomenutelný seriál z dětství, kvůli tomuhle jsem vždycky v sobotu ráno brzo vstával, srdcovka, 5 hvězd.(27.6.2012)

Legendárny seriál zo začiatku 90-tych rokov. Perfektne nakreslené postavy so skvelým charakterom, veľmi dobré príbehy, pamätné záporáky (Tlusťoch, Prof. 0) a jeden geniálny soundtrack. Pre mňa do dneska hitom a tak trošku neprekonateľným kresleným seriálom, ktorý je vhodný pre každú generáciu. PS: Sýýýrrr!!! Osobné hodnotenie: 100% (*****) (28.3.2014)

• - Monty (v originále Monterey Jack), velká myš kamarádící se s Chipem a Daleem, dostal své jméno podle slavného druhu sýra. (HappySmile)

• - Původní koncept tvůrce seriálu Tada Stonese vůbec nezahrnoval postavičky Chipa a Dalea. Verze Michaela Eisnera a Jeffreyho Katzenberga zase počítala v hlavní roli s myší, Kitem Colbym. Nakonec ale Eisner navrhl Stonesovi, aby hlavními hrdiny byli Chip a Dale. (HappySmile)

• - Rychlá rota byla v období 1989 - 1990 nejúspěšnějším seriálem na americkém trhu. (HappySmile)