Rychlá rota (TV seriál)

Chip a Dale

Chip 'n Dale Rescue Rangers

Rýchla rota Chipa a Dala

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1989 - 1990, 23 h 50 min (Minutáž: 65x22 min)

Partia hlodavcov, ktorá pravideľne zascharňovala svet. Rozvážny, zodpovedný, fešácky Chip, lajdácky, roztžitý Dale, no a samozrejme ďaľší ich parťáci z "Rýchlej Roty" - Monty Jack s neutíchajúcou chuťou na syr, múdra fešanda Gadget a vždy nápomocná mucha Bzučo, ma spoľahlivo bavili počas víkendov, keď som si ešte dokázal vychutnať kúzlo takýchto akčne dobrodružných animákov. Po roku 1989 bolo pre mňa príjemnou zmenou a potešením, keď sa v televízii začali objavovať tieto zábavné seriály z produkcie Walt Disney Pictures. ***(11.3.2008)

Tohle jsem z půlhodinových disneyovek měl raději, než My z Kačerova. Je to sice dobrodružné a detektivní, což nemusím ani u dětských seriálů, ale je to ztřeštěné a groteskní. Ty zvuky, hlavně když natahovali a odmrštili něco. Ještě navíc ta disco hudba u scén, kdy se cvičilo, mě z toho mrazilo radostí po těle. Takže po Medvíkovi Pú a před Goofyho tlupa, je tohle moje oblíbené.(24.5.2017)

"V pravdě si najdou směr a hrají fér, ve znaku mají dvakrát ER, Chi-chi-chi-Chip a Dale" - co víc dodat... Dřív prostě uměli udělat kvalitní a smysluplný seriál, po kterém by děti nebyly buď zdegerované (např. po Teletubies) nebo nechtěli skákat z oken, protože si myslejí že jsou Pokémoni! Viva Walt Disney - vděčim mu za spoustu krásných chvil s televizí! :)(20.6.2010)

Další oblíbenci z dílny WD, díky nimž jsem byla o víkendu opravdové ranní ptáče... Nejvíc se mi líbili Chip a Dale, skvěle se doplňovali, platilo tu "protiklady se přitahují", Chip byl vždycky takový spontánní rošťák a vtipálek, zatímco Dale dělal všecko s rozmyslem a působil na mě jako elegán, v té své kožené bundě s kožíškem a klobouku... A taky mě bavil Dr. Nula a jeho synovec Normík a jeho povzdech "Proč ostatní děti bydlí na konci města, jen já na konci světa?"(24.7.2008)

Tak tahle partička se málem dotáhla na mé nejoblíbenější "Kačery" ale zas tak rychlá nakonec nebyla. Když jsem přemýšlel, čím že to mohlo být, napadlo mě barvou. Oproti úžasně barevným "Kačerům" se tyhle příběhy nesly v daleko větší šedi, vesměs v městském prostředí a tohle srovnání, zvláště když spolu běžely ve stejném bloku, bylo neúprosné. A pamatuju si, že ne všechny příběhy byly úplně super, takže v rámci Disneyovek druhá příčka. Ale ten Kaiserův dabing Chippa a Dalea je prostě úžasný.(18.9.2005)

• - Monty (v originále Monterey Jack), velká myš kamarádící se s Chipem a Daleem, dostal své jméno podle slavného druhu sýra. (HappySmile)

• - V seriálu se měly původně objevit postavičky z filmu The Rescuers (1977). Tato myšlenka ale byla zamítnuta, když hlavní Disneyho animační oddělení začalo připravovat film The Rescuers Down Under (1990). (HappySmile)

• - Původně seriál začínal dvouhodinovým filmem Chip 'N Dale's Rescue Rangers to the Rescue (1989), který byl později rozdělen na 5 kratších pilotních dílů. (Olík)