Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(6)

Obsahy(1)

Dlhých dvadsaťpäť rokov sa neukázal doma. Teraz je však opäť v Paríži, aby zúčtoval so zločincami, ktorých vedie Loggia so svojim bratom. Podľa všetkého práve oni nesú zodpovednosť za smrť jeho brata, ale aj mnohých ďalších. Supertajný agent Frank Riva (Alain Delon) už sa chystal do dôchodku, ale okolnosti mu v tom zabránili. Prišiel čas vyrovnať sa s protivníkom...

Kalabrijský kríž  Frank Riva sa dozvie, že má 25-ročnú dcéru. Ktosi likviduje Loggiovský klan, ale likviduje len starcov, ktorí už dávno nie sú činní. Ninu, Rivovu dcéru sa pokúšajú uniesť. Stráži ju kapitán Sebastián, ale neustráži. Riaditeľ polície žiada od Rivu hlavy Loggiovcov. Jeho postoj sa Rivovi nepáči a niekde vo vnútri ho začínajú nahlodávať pochybnosti...
Posledný z troch  Frank Riva zistí, že jeho dcéru Ninu uniesol Max Loggia, syn nedávno zosnulého šéfa klanu Loggiovcov. Max ju však neuniesol preto, že je Rivova dcéra ,ale Nina je s ním tehotná. Loggiovci chystajú veľký obchod s kolumbíjskou narkomafiou. Z Bogoty príde do Paríža komando na Rivovu likvidáciu...
Vlci  Frank Riva na šťastie svoju dcéru získal späť. Ba čo viac: konečne po dlhom čase opäť uvažuje o tom, že vypadne z mesta a vráti sa na ostrov, aby mal od všetkého raz a navždy pokoj. Klan Loggiovcov má však príliš dobr styky na to, aby Frank svoj boj vyhral tak ľahko. Frankov vnuk sa ešte nenarodil, ale už teraz je v smrteľnom nebezpečenstve. Loggiovci navyše plánujú v spolupráci s kolumbijskou mafiou rozbehnúť obchod s drogami. Ide do tuhého a tak Frank Riva zostáva v Paríži, aby ochránil nielen právo a zákony, ale najmä svojich najbližších... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (16)

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Se seriálem, no spíš s malou mini sérií (složenou e šesti epizod) se nám Alain Delon alias Frank Riva opět vrátil před kamery. Po velkém úspěchu třídílné série Fabio Montale natočil nyní šestidílnou mini sérii odehrávající se převážně v Paříži. Tvrdého osamělého muže, sice ne zrovna z moc klidnou a vyřešenou minulostí, navíc muže který nedělá nikdy a nikomu žádné kompromisy a vždy dokáže přijmout veškeré riziko. To vše je starý dobrý Alain Delon, tedy muž který se nebojí pravdu konat ani říct a to za cenu nejvyšší. Jeho pojetí role tedy bylo samo o sobě celkem slušně, jinak film po dějové stránce je sám o sobě takový lehčí průměr. Jednotlivé epizody nesly názvy : 1: Muž odjinud. 2: Kříž z hvězdou. 3: Poslední ze tří. 4: Vlci. 5: Rudý anděl. 6: Štvanec. Celkem zdařilá kriminální série. ()

Markussis 

všechny recenze uživatele

Frank Riva nebo snad takové pokračování či prohloubení cyklu Fabio Montale? Myslím, bohužel, že to druhé je správně. Měl jsem obrovskou radost, jakým způsobem se, s cyklem Fabio Montale, Delon dokázal vrátit na pole krimi žánru. To mne opravdu dostalo, neboť jsem přesvědčen o tom, že nový komisař Montale oproti jeho všem dřívějším ,zejména ještě z let osmdesátých dostal novou šťávu, dokonce i nové prvky. Vše ve třech dílech bylo takřka dokonale zabaleno a vyváženo. Jeden pořádný výstřel a šlo se od toho. Cyklus Frank Riva je bohužel již pouho pouhá vykrádačka Fabia Montala, zejména co se výrazových prostředků, místy již dosti přepálených, komisaře Rivy týká. Je zde cítit již jistá vyumělkovanost a zbytečné protahování příběhu. Neustále se hraje na jednu strunu. Vše lehce zapomenutelné. Ovšem stále profesionální krimi žánr práce. Fabio Montale i Frank Riva mají kouzelné oldschoolové hudební podkreslení a rafinovaný noční barový jazz se rozléhá celým filmem. ()

Reklama

nervoznideda 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Díky uložto mám tento seriál v PC. Doporučuji shlédnout v celku a pečlivě , nemá to chybu. Moc jsem se bavil. To platí i na Fabio Montale. Žádný zběsilý , ale poklidný seriál, Stále usměvavý Delon pěkné kočky s krásnýma dlouhýma nohama , nevím proč chcete kosmickou rychlost, snad abyste stihli ordinaci , ulici, nebo máme rádi Česko? Napětí je dost a je dáváno po kapkách jako lék ne jako projímadlo :-) PS Delon je stále sekáč i když jemu 85 let kecalové:-)23.1.2020 Fabio Montale byl lepší, tady se to moc přehrává, to je na škodu, to se mi to kecá :-) 31.8.2o2o ()

vesper001 

všechny recenze uživatele

Druhá kriminální minisérie, kterou vedle Fabia Montale Delon natočil, dopadla o poznání hůře. Epizody nejsou jen dlouhé, ale i zdlouhavé, zkušenější divák má po většinu děje před postavami aspoň kilometrový náskok. Vytrvalý komisařův úžas nad informačními technologiemi a internetem je úsměvný, jinak ale ústřední postava postrádá ostré kontury, na jaké jsme u Delona zvyklí, i temperament, jaký by člověk u Itala čekal. K Mireille Darc byl čas nemilosrdný, mnohem přitažlivěji a sympatičtěji působí Delonova dlouholetá kolegyně Nicole Calfan (i přesto, že hraje těžce nemocnou), nebo jeho filmová dcera v podání Mélanie Maudran V konkurenci podobného počinu jiného veterána francouzského filmu – Rogera Hanina a jeho případů komisaře Navarra, jejichž schéma je v podstatě totožné – Frank Riva bohužel prohrává. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Čím začít? Těšila jsem na exteriéry a i ty mne zklamaly, Paříž se příliš nepovedla. Francouzští televizní tvůrci nám nabídli ledvinovou dietu a představili neskutečně natahovanou detektivku, která by mohla být velmi dobrá, kdyby měla celkem 100 minut. Srovnání s předchozím obdobným Delonovým počinem by dopadlo pro Rivu tragicky. Delon není špatný, ale deset hodin zkrátka nemá co hrát. To platí především pro první řadu, druhá se malinko zlepšila. Ale o napětí bychom nemohli hovořit ani tam. Hudba se sice snažila evokovat období zakouřených braserií ze sedmdesátých let, jenže to by člověk nesměl vnímat nic jiného, než tu hudbu. Za pozitiva lze považovat setkání Darc s Delonem po dlouhé době před kamerou. Dále že Alain Delon už nevypadá jako jetá paní Delonová, ale jako stárnoucí Delon. Role Paula byla jedna z posledních pro André Pousseho. A Jacquesovi Perrinovi od doby Čety 317 parádně zešedivěly vlasy. ()

Galerie (27)

Reklama

Reklama