Hornblower - Důstojnické zkoušky

(TV film)
  • Velká Británie Hornblower: The Examination for Lieutenant (více)

Okrem vojny s revolučným Francúzskom, provokuje britská flotila v jeho vodách aj ďalšieho večného rivala - Španielsko, ktoré sa stále nemôže zmieriť so stratou Gibraltaru, ktorý obsadila a dobyla britská koruna. Mladý Hornblower je však zároveň tŕňom v oku niektorým poddôstojníkom, lebo sa poctivo pripravuje na dôstojnícke skúšky. Na bojovej lodi, kde slúži, však vládne veľká nespokojnosť potom, keď kapitán zníži denný prídel stravy, pretože Španieli zajali zásobovaciu loď. Pri náhodnom stretnutí s africkými Maurmi sa boja, aby sa nenakazili morom a preto zostáva celá posádka v dlhšej karanténe. Keď sa Hornblower vráti do služby, preslávi sa tým, že záchráni svoju bojovú loď pred útokom zápalnej lode. (oficiální text distributora)

Maynard.

A plujem dál, něco mi říká, že tohle skouknu velmi rychle páč je to fakt klasa... Mor, hladomor a transport krav z lodě na loď :o). POmalu se z mládežníká stává můž, který se už umí rozhodnout a co víc, je téměř všemi respektovaný... ()

Finskej

Vzhledem k tomu, že jde o jeden díl z celkem osmidílné série, ohodnotím vše naráz: velice solidní série ze starého námořnického prostředí, herecké výkony dobré (Ioan Gruffudd vážně hraje a tímhle si získal z nesympatií mé sympatie), skutečné lodi (minimálně někde určitě) mě uchvacují a prosté, uvěřitelné a nepřekombinované zápletky jednotlivých dílů jsou tak akorát. Zkrátka poctivá filmařina, příčetné scénáře, pěkné epizodky z doby britsko-francouzských střetů za revoluce. ()

jilda

Hornblowerovi jsem opravdu fandil, vojenská buzerace ho nezlomila, naopak zocelila, udělá zkoušky a hurá na moře a do boje. ()

Drom

Druhá část nás provází kariérním vzestupem Horatia Hornblowera, jako schopný mladý důstojník je kapitánem navržen na poručickou zkoušku. Poručík-čekatel se tedy mezi dramatickým získáváním sebevědomí a zkušeností snaží studovat a už to vypadalo na úspěch hodný Arnolda Rimmera při důstojnické zkoušce, když nečekané události změní běh jeho světa a umožní mu prokázat svoji odvahu a pevný charakter. Horko při tom bylo, ale s tepelným štítem to nemělo nic společného. Pokračování je slabší prvního dílu a jeho účelem je překlenout období od Hornblowerových začátků k vyšším hrám dílu následujícího, tedy počátek budování jeho reputace. ()

1mArc0

Recenzia na vyžiadanie. Výborná réžia, reálne lokácie, réžiovo kamerou a momentami vynikajúce. Strihová skladba horšia oproti debutovej časti, príbehovo a zvratmi odlišné. Pre herca Ioan Gruffudd to bolo skutočným štartovacím mostíkom, zbytočne si strácal energiu vo Kráľovi Artušovi (už len z toho dôvodu, ako to zahral práve na tomto Vám podá myšlienku, čo sakra si vyberá za úlohy. Áno, v tejto časti sa Horatio vydáva novou cestou, trochu bolo na obtiaž, že celé to upriamené na samotného Horatia, a ostatní ľudia stratili význam, ktorý bol v prvej časti veľmi dôležití. Soundtrack lahodný, kolorizácia na začiatku filmu mohla byť lepšia. Finálnym výsledkom- televízna tvorba ako má byť a séria Hornblower je zaručenou kvalitou. /70 %/ ()

helrohir

Druhé pokračovanie série je opäť kvalitným TV produktom, aj keď prvý diel ma bavil o trochu viac, pretože tu sa nájde aj pár hluchých miest, a aj príbehovo to trošku pokrivkáva, ale ináč som spokojný. Preto aj tomuto pokračovaniu dám štyri hviezdy. ()

UnholyEvil

Mojí nejoblíbenější postavou celého filmu je pravé obočí kapitána Sira Edwarda Pellewa. Obzvláště dobrý výkon podalo především ve scéně, kde jeho majitel vyklepává červy z večeře. Navrhuji do příštích filmů přeobsadit hlavní roli. ()

Kimkong

Příprava na zkoušky, kde na pozadí musí náš hrdina na lodi soupeřit s hladovkou, morem a dezercí. Řeší, jestli recept jak se stát dobrým důstojníkem najde pouze v knihách. ()

swinevenca

No neni to prdel velet lidem tak, aby nepochcípali, měli Vás trochu rádi ale respektovali Vás a ještě se k tomu nabiflovat kecy pro vrchnost. To chce mit i štěstí a dostat příležitost, kdy vyniknout. Horatio tentokrát ukázal, že ji umí chytit a hlavně, že se umí i nasrat. ()

štěpule

Je to úžasné, Hornblower má rozhodně styl! Sledovala jsem to pár roků zpátky a byla jsem nadšená. Proto jsem byla velice zvědavá co na toho odvážného klučinu budu říkat teď a můj názor se rozhodně nezměnil ani po těch pár letech, spíš bych řekla že naopak! Velice silný příběh, zaslouží si plný počet hvězdiček. ()

CumlayDePric

Život a skutky Horáce Rohoduje, čestňáka a panice, a jeho zářivá cesta do funkce ředitele imperiálního námořnictva díl druhý - Jak se nadrtit na důstojnické zkoušky v klidném prostředí karantény morové lodi. Pořád podporučík kadet, ale nebude to mít dlouhého trvání, je to šprt. Skvělý doplněk k ledvinkovému pudinku. ()

ado7

Hornblower je proste makač. Je to MacGyver a Rambo v jednom :o)) Všetko vie, všetko videl a všade bol (niekde dokonca 2x). Ale..... mne sa to pacilo :o)) ()

Jasmín

Tento studijní druhý díl je trochu slabší než první, ale pořád na velice dobré úrovní. Jen mi vadilo, že v závěru se pořádně nedozvíme, jestli zkoušky vlastně udělal a jestli ten Foster podříznul toho druhého admirála, či naopak ... ()

onevoice

Aj keď Hornblower nezložil dôstojnícke skúšky môže byť na seba hrdý. Hrdinskými činmi si to zaslúži. Mne opäť spríjemnil chvíle. ()

BubbleGum

Krást jídlo se nemá. Moc hezké a sympatické prostředí - mor, bičování, šílenství, vraždy, umírání. Hornblower už se tu projevuje jako velký sympaťák. Svých činů pak následně lituje a tváří se ublíženě, ale povinnost je povinnost. Mimochodem Hornblower nakonec důstojnické zkoušky zvládne, a ani morem se nenakazí. Ups, to byl skoro spoiler! ()