Francouzský vědec Claude se svým tlumočníkem, kartografem Davidem, objeví letku vojenských letounů, která zmizela před třemi desetiletími. Letadla nejsou poškozená, fungují, ale po pilotech není ani stopy. Starý muž, který byl jediným svědkem, tvrdí, že v noci vyšlo slunce a zpívalo mu. Brzy poté se v poušti Gobi objeví pohřešovaná řecká loď Cotopaxi. V Indianapolis se zase krátce poté na řídící věži podaří zachytit hovor dvou pilotů civilních letadel o zjevení UFO. Stát Indiana je postižen masivními výpadky proudu, a tak je do práce povolán i technik Roy. Právě on na opuštěné silnici zažije setkání s UFO. Začne ho ve vozidle pronásledovat a spolu s ním tak činí i policie, ale kosmická loď mizí na noční obloze. Roy je UFO fascinován a stává se stále více posedlým obrazy, které se mu v mysli stále objevují. Vidí horu a neznámá síla ho nutí ji neustále z něčeho modelovat. (Nova Cinema)

ijacobo

Silný a nezapomenutelný zážitek i v roce 2010. Všem doporučuji tento klenot i po takových letech oprášit a shlédnout. Na svou dobu naprosto geniální! ()

VUCAKO

Jako dítě jsem tento film viděl v letním kině a byl jsem jím tak fascinován, že se na něj s radostí mohu podívat i dnes.. Vedle Vetřelce největší dětský filmový zážitek. Ve dnešní době už je ve stínu modernějších flicků, ale já z nostalgie dávám plný počet. ()

HennessyVSOP

Film staršího ražení a s menším rozpočtem, nečekejte velké triky a naopak musíte počítat s tím, že se podobně jako všechny starší filmy s touto stopáží, vleče. Nikam nespěchá. Není to dobře ani špatně, je to charakteristický znak. To co tento film ale doopravdy má, je atmosféra. Tenle film má prostě kouzlo, upne vaše oči k obrazovce a vy ho hltáte podobně jako starý western. Opravdu chytrý a podmanivý film. Doteď se jedná o nejlepší film s mimozemskou tematikou, který jsem viděl. A ten závěr je velice, velice vydařený. Pro mne 90% ()

krt7236826

pozreté v roku 2011... musím sa priznať že som pri tom zaspal a to v okamihu ked lozili po tej hore a okolo boli tie svetlá no tak mi to prišlo pekné na schrupnutie si :) no ked pristála tá lod som sa prebral a to jediné ma na filme zaujalo. ako nejaká pecka mi to nepripadá a aj s ohliadnutím na rok v ktorom to bolo točené dávam tomu dve * ()

Mickel

Vzpomínám si na svou první projekci, měl jsem asi 12 a s kamarádem jsme coby záškoláci zázračně hackly zakódované video jeho rodičů, kteří byli v práci a právě tento film tam na nás čekal. Byli jsme plni vzrušení, které sice umocňovalo porušení domácích pravidel, ale i tak jsme se o filmu jako takovém bavili ještě dlooouho potom. V dospělosti jsem se dlouho vyhýbal druhému shlédnutí, nejspíš jsem se bál, že si tím zkazím ten starý emocemi nabytý dojem, ale opak je pravdou. Je to výjimečný film s úžasnou atmosférou, která fascinuje nejen samotné, výborně hrající protagonisty. Nemůžu jinak než pět ()

Muso

Tetno film zraje ako víno..Videl som ho už po tretí či stvrtý krát a musel som zvýšiť svoje hodnotenie. Tentokrát som si vychutnával každú scénu a ak by som mal odvahu nazvať niečo dokonalým, tak by som pri niektorých záberoch najskôr tak činil:) Mám chuť si zohnať directors cut a pustiť si to čoskoro znova! Spielberg sa tu naozaj výrazne venuje aj dramatickej časti snímku a charaktery jeho postáv sú výborne prepracované. Nezostáva mi nič iné než odporúčať. ()

Didon.pipi

V době totality, kdy jsme šíleli z každého západního, přes antlantik povoleného dovezeného filmu do našich širokometrážních kin, kdy se nesoupeřilo se Star Wars a byli jsme šťastní za to, že vydávali Dänikena a Součka a Nesvadbu a tajně jsme si přetáčeli na kazeťákách Kryla, Huťku a Vejvanovskýho, a prostě po tomhle filmu jste jen snili a snili a věřili na blízká setkání a všechno bylo oproti škrcení kultury komančskejch manýrů tak fantastický a i po letech neztratil tento film nic na tom kouzlu a navíc tenkrát to bylo úžasný rande v kině na americkým filmu.......Fantazie na entou! Díky Spielbergu!!!!!!!!!!!!! ()

tyzmrde

Mě by to nudilo i ve své době. Ta hvězdička je za tu scénu kde honí policejní auta mimozemská záření. Taky je film příliš dlouhý a kdybych to přetáčel tak bych o nic nepřišel :D ()

efialtes

Při prvním(druhém,třetím)shlédnutí před mnoha a mnoha lety mi to vtisklo pocit,že se ten příběh snad skutečně udál. Při nedávném opětovném shlédnutí mi to vtisklo pocit,že člověku s otravným nechápajícím partnerem a rozmazlenýma uřvanýma fakanama nezbývá nic jiného než uletět do vesmíru. Ale tenkrát i teď-veliký zážitek(nejlépe pro kina s dobrým zvukem).PS:Dreyfuss vynikající. ()

MFJD

Dlho som sa tomuto filmu vyhýbal až kým som si nenašiel konečne čas na blízke stretnutie. Po vizuálnej a obsahovej stránke nefalšovaný skvost z Spielbergovej dielne. Páči sa mi že netlačil na pílu ako to je vidno v iných podobných Sci-Fi. Po E. T-ým môj druhý oblúbený film o možnej existencii tretieho druhu v treťom veku ľudstva. ()

vofo

Další skvělá věc. Konec film je neuvěřitelně silný zážitek, který umocňuje herecký výkon Dreyfusse. ()

DexMASTER094

Steven Spielberg se mi jako malému klukovi postaral o hromadu probdělých nocí po shlédnutí části filmu. Zrovna to byla ta scéna kdy si UFO letí pro malého Berryho. Po deseti letech jsem ho viděl znovu a opět jsem žasnul nad kvalitami a dokonalostmi tohoto filmu. Už dávno zabírá místo v mé filmotéce, byl první z originálních filmů, který jsem do své sbírky přidal ;) . Suma sumárum - vizuální efekty, atmosféra, režije, hudba a pro mě jakási nostalgie. Je snad zbytečné mluvit o hvězdičkách... ()

Stellbory

No, takhle nějak si představuji začátky Sci-Fi, sice 75% filmu byl místy dost nudný, pořád jsem si říkal co asi příjde na konci že se teď ještě nic neděje. Právě konec zachraňuje tento film ne jen malým nafukovacím kruhem, ale obří jachtou :). ()

Bruce_cz

Jak hodnotit film, který byl na svou dobu asi hodně efektní, je od Spielberga. má de facto kultovní status a ke všemu obrovské poselství a vliv na kinematografii, když se v něm dvě hodiny prakticky nic neděje... A ten závěr, je pěkný, ale taky se v něm skoro nic neděje... Jediné dobré je, že se zde objevuje poselství, který by si další filmaři mohli vzít k srdci, tj. s alieny netřeba vyjednávat jen atomovkami, ale jde to i mírovou cestou hipísáckého porozumění. :-) ()

Dacsus

Tak, tento film, po tom ako som ho videl s matkou, jej bratom a jeho manželkou ako deväťročný v kine Dukla (v 1981), asi celkovo ovplyvnil moju neskoršiu náklonnosť k žánru SCI FI, a to nielen vo filme, ale aj v literatúre. A som naozaj vďačný dotyčným, ktorí vtedy rozhodovali o tom čo sa u nás premietať bude a čo nie - som totiž rád že ma týmto smerom posunul tento film, a nie Star Wars... ()

xkepi

Měl jsem dojem, že více než sci-fi je to drama o posedlosti jednotlivce a následném rozpadu osobnosti. Některé scény mě ale dostaly... třeba závěr a pak ta, kde hlavní hrdina začne do baráku házet veškeré svinstvo z venku. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

08.02.2022

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (více)

Jeff Nichols natočí sci-fi

Jeff Nichols natočí sci-fi