Švejka mám načtenýho... ostatně dlouho jsem ho měl jako záchrannou četbu "v oné místnůstce". Už nikdy se mi nepovede přidat si ke jménu Josef Švejk jinou tvář, než onu vesnicky bodrou rozesmátou papulu pana Hrušínského - i s tou jeho nezaměnitelnou dikcí... Takže až v TV uslyším "...poslušně hlásím, že jsem opět zde!..." rozhodně nepřepnu a znovu se posté podívám.(9.2.2006)

Ve všech zásadních bodech mohu souhlasit s Radkem 99. Steklý vyvinul maximální úsilí, aby co nejplastičtěji zachytil závěrečný díl švejkovské anabáze, dal mu co nejplnokrevnější filmový tvar a současně vytvořil prostor pro celou řadu buď slušných, nebo i pozoruhodných hereckých kreací (mimo Hrušínského tu exelují např. Beneš, Krampol, Marvan, Nedbal a mnoho dalších). Zašlý svět někdejší podunajské monarchie tu ožívá v celé své problematické slávě krausovské "Kakánie". Pojetí titulní postavy je vyhroceno až do poloh přímé protidynastické rezistence; pominuta je postava jednoročního dobrovolníka Marka (to je asi největší daň době vzniku tohoto díla). Myslím, že Hašek by se při pohledu na toto filmové ztvárnění rozhodně nenudil a Hrušínského fragmentární pojetí švejkovské postavy by minimálně pochopil, když už by jím nebyl nadšen. Myslím, že zatracovat toto filmové dílo ve jménu velmi pomyslných absolutních estetických kánonů by bylo krajně zpozdilé. Mluví totiž do naší současnosti právě tak jako kdysi, kdy bylo právem spisovatele svobodně a po svém se vyjadřovat k ožehavým otázkám doby. V každém případě je HLÁSÍM i dnes mimořádně vděčným diváckým zážitkem.(10.2.2011)

Musím přiznat, že Švejk mě nikdy moc neoslovil. A to je ještě tohle pokračování o dost lepší než první díl. Jasně, v meziválečném období a vlastně i po II. světové válce to musel být opravdový hit, ale dnes už je to tak vyčpělé a neaktuální, že kromě pár dobrých vtipů může film nabídnout leda tak dobovou atmosféru. 70%(4.1.2017)

„Poslušně hlásím, že jsem opět zde!“ No, já tu jsem teď skoro pořád, tak to není asi žádný překvapení. I když včera večer jsem tu nebyla: „Mně se stala ta nehoda, že jsem pila jedno pivo za druhým.“ „Voni se zase vyznamenali!“ Ale ještěže jsem neměla kombinaci „Rum, Kontušovka, Čert. Jeřabinka, Ořechovka, Višnovka a Vanilková.“ To bych asi vypadala, jako Pepek Vyskoč. Mee. Za zpoždění se teda omlouvám. „Napoleon se opozdil u Waterloo o pět minut a byl v hajzlu s celou slávou!“ Mám tuto druhou část o něco raději než 1.díl. Švejk je prostě klasik, kterej se s ničím nemaže: „Moc na nás neřvěte, milostivá paní, nebo vám dám přes držku!“ a celej film se vlastně jenom směju, až teda do poslední věty: „Co blázníte, vždyť jsou tady lidi!“ Z té je spíš smutno. A Balouna mi bylo líto, protože já mám taky furt hlad! A propos: „Was is das – Milacku?“(9.5.2010)

Karel Steklý v tej najlepšej možnej forme a s ním dokonalé pokračovanie "československého kultu", ktorý v porovnaní s originálom zdatne obstojí. Opäť by som nejaké zápory hľadal len véééľmi ťažko a preto opäť vyzdvihnem neopakovateľného Rudolfa "Švejka" Hrušínského. Najprv som sem chcel "hodiť" aj nejaké tie jeho hlášky, ale napadlo ma, že to vlastne ani nemá veľký zmysel, lebo väčšina tunajšieho osadenstva ich asi pozná naspamäť. A kto nie, nech sa rýchlo naučí.:) Takmer genialita. Josef Švejk RULEZZZ(17.11.2007)

• - Švejkove (Rudolf Hrušínský) čakanie na ďalší vlak sa natáčalo v reálnom prostredí táborskej staničnej reštaurácie. (Raccoon.city)

• - V Putimi, kde se na četnické stanici odehrává poslední část Švejkovy (Rudolf Hrušínský) budějovické anabáze, za Rakouska-Uherska žádná četnická stanice nebyla. Hašek o tom ovšem dobře věděl a tento "omyl" byl jeho záměrem. (Landauer)

• - Pro natočení exteriérů ve vesnici Putim vyrazil štáb do skutečné Putimi. Na četnické stanici můžete dnes najít pamětní desku s nápisem: "Zde se točila část filmu Osudy dobrého vojáka Švejka" a c. k. úřední tabuli s orlíčkem. (Landauer)