Jedem dál Švejk je na frontě a dělá to opět ve svym stylu. Marvan, jako velitel četníků v Putimi je neskutečnej. Neuvěřitelnej výkon. Hvězdičku dolů dávám za trochu zdlouhavej konec, ovšem tohle navždy zůstává českou klasikou. "poslušně hlasím, že inženýr nejsem, ale voják jednadevadesátýho regimentu, upad jsem omylem do našeho zajetí. Já vim ono je to divný ale..." "vy jste Čech?! " "z Prahy" "zavřít ! izolovat ! postavit před polní soud ! " (17.9.2011)

Pokračování Dobrého vojáka Švejka, které ani omylem svému předchůdci nedělá ostudu.(11.7.2008)

• Slarque

Slabší část už tak nijak povedeného Dobrého vojáka Švejka. Připadá mi, že když scény náhodně promícháte, výsledek zůstane stejný. Poslušně hlásím, že na Steklého verzi Haškova románu už znova koukat nehodlám.(18.12.2016)

U druhého dílu Švejka jsem se už tolik nebavil. Bylo tu méně komických scén, ovšem herecké výkony jsou opět geniální a české lidové písničky zahřejí u srdce při sledování této klasiky.(19.11.2010)

Pokračování o to lepší..(28.7.2008)

• - Ve scéně, kdy po flámu sedí Flanderka (Jaroslav Marvan) u stolku, pije vodu a jí kyselé okurky, vstane a navleče si bílé rukávníky a vchází do dveří. V dalším záběru z druhé strany však již rukávníky nemá.  (zabacek8)

• - Pro natočení exteriérů ve vesnici Putim vyrazil štáb do skutečné Putimi. Na četnické stanici můžete dnes najít pamětní desku s nápisem: "Zde se točila část filmu Osudy dobrého vojáka Švejka" a c. k. úřední tabuli s orlíčkem. (Landauer)

• - Na začátku filmu jsou ve vlakovém kupé dvě sedačky se stejným číslem 33. Na jedné sedí Generálmajor von Schwarzburg (Miloš Nedbal), na druhou si ze sedačky 34 přesedne Švejk (Rudolf Hrušínský). Nadporučík Lukáš (Svatopluk Beneš) sedící naproti pak má nelogicky číslo sedačky 235, ačkoliv běžně ve vlaku na sebe číslice navazují. (velkyvezir)