Úspěšný architekt Steven (Matthew Broderick) požádal svoji přítelkyni o ruku. Reakce byla nečekaná - emancipovaná Robin ho vyhodila z bytu. Při zařizování nového příbytku se pak Steven seznámil s poněkud excentrickým montérem Chipem (Jim Carrey), který mu načerno zapojil několik programů kabelové televize. Steven zaplatil Chipovi padesát dolarů a bláhově se domníval, že už ho nikdy neuvidí. Jak strašlivý omyl! Osamělý Chip začal považovat sympatického zákazníka za svého nejlepšího přítele a nevybíravě se mu naboural do života. Radil mu, jak si poradit se vzpurnou Robin, ztrapnil ho před nejbližšími kamarády a do bytu mu nainstaloval extrémně drahou (a kradenou) televizní aparaturu. Steven je slušný člověk a dlouho se nemůže odhodlat k tomu, aby Chipovi na rovinu řekl, jak se věci mají. Teprve po divokém večírku, na který Chip pozval bizarní skupinu svých zákazníků a také předem zaplacenou prostitutku, která Stevenovi mistrně sehrála etudu "láska na první pohled", se architekt pořádně naštve. Vmete do tváře obtížného podivína holou pravdu, vyhodí ho ze dveří považuje tímto jejich podivný vztah za ukončený. Ale zhrzený Chip se rázem stává Stevenovým úhlavním nepřítelem. Nepřítelem s neuvěřitelně vyvinutým smyslem pro pomstu. Nepřítelem, který dokáže změnit život své oběti v peklo... (oficiální text distributora)

geklon

Neprávem opomíjená JimCarreyáda z druhé půlky 90ek. Mírně vyhrocený příběh, dává kašparkovským kreacím tohohle gumovýho ksichta, trošku jinou dimenzi a nahořklou chuť. Což mě rozhodně baví víc, než pitomárny typu Lhář,lhář, či Blbý a Blbější. ()

Yoshimitsu

Jim je prostě frajer já si nemůžu pomoct, ale to jeho ksichtění a dementní chování k němu prostě patří. Jediné, co bylo otravné bylo to jeho šišlání a že to někdo bere jako jeho neslabší výkon, tak ať si trhne nohou já se bavil. Dávám 70% ()

noriaki

Pár scén je fakt dobrých a Ben Stiller není špatný režisér, jenže tenhle film má obrovský problém v celkovém vyznění. The Cable Guy je v zásadě dost krutý, protože Chip není jenom excentrický chlapík který zoufale hledá kamaráda, ale je i tak trochu psychopat. S jiným vyzněním by z příběhu mohl být mrazivý thriller, a ani by se scénář nemusel moc přepisovat. Jim Carrey si s ambivalentní rolí očividně nevěděl rady, takže svou postavu zjemňuje šišláním a smutnýma psíma očima. Trochu to pomohlo, jenže vtipů je pomálo, proto temnou atmosféru stejně zcela neudusil. ()

Compadre

Jeden z neslabších filmů Jimma Carreyho, kterého jinak celkem můžu, ale tady....film o hovně, kterej by nezechránil asi nikdo. ()

sskrblik

Tenhle film je výborný a dost možná má menší hodnocení, zasloužil by si rozhodně víc. Jim Carrey jistě nehraje svou nejlepší roli, ale zvládá ji dokonale - hrát šílence umí. Až ke konci snímek vyždímá veškeré nápady do té doby je to napínavý a zábavný! ()

cross

Není to sice vyloženě špatný film, ale jeho oscilace mezi žánry je docela nesnesitelná. Všechno mohl dopadnout o hodně líp - stačilo pár vychytávek ve scénáři, ke kterým film víceméně inklinoval a pak je nenaplnil... ()

davidek

Jo. Dalo se na to koukat. Po druhý už si to ale asi nepustím. Jedno se ale Cable Guy musí nechat. Někdy obyčejný rozhovor může přerůst v absolutní horor. ()

ganz

Možná jsem černá ovce, ale tento film miluju. Postava Cableguye je v podání Jima Carreyho výborná a pro střeštěnou komedii se výborně hodí. Neříkám že je to klenot kinematografie, ale film který neurazí a najde se v ně hodně vtipných hlášek. ()

Jacob23

Pamatuji ze jsem se u toho tehdy skvele bavil,ale musim priznat ze ne zcela strizlivy:)zacatek Bena Stillera a jeho humoru ()

greetchen

Jima Carreyho mám ráda, tady je ho až trapně moc. Přehrává, omýlá stokrát použité vtipy a grimasy a je vážně trapný a slabý. ()

P1tr

Pod Stillerovou režií se Carrey cítí zřejmě více svázaný než obvykle, neboť jeho výkon v Cable Guyovi je zastíněn zbytkem jeho komediálního portfolia. ()

IMPAIRED

Po celou dobu sledování jsem si říkal: Co to ksakru vlastně je? Naprosto nečekaný rozvoj scén, kdy se hrdina dostane do vězení, následně je s zatažen do rodinného kruhu s chlápkem od kabelovky, a tak dál, celé je to tak neskutečně originální a promyšlené, že nad tím zůstává rozum stát. Jeden z nejšílenějších kousků, Ben Stiller nikdy nezklame. Pro ty, kteří za životní výkon Jima Carreyho považují Ice Venturu je to samozřejmě propadák, pro milovníky opravdových parodií mistrovský kousek. ()

solskjaer

Jim Carey v tomto filmu exceluje svými grimasy a musím říct, že jsem opravdu překvapený tím hodnocením co zde vidím, neboť jde o opravdu povedený film! Já jsem se tedy smál téměř od začátku do konce. Mimochodem zkuste si zahrát pornohádanky jako ve filmu - z touto hrou sklízím úspěch už minimálně 5 let:-)) ()

The Viper

Film je v podstatě rozdělen na tři žánrové party. Prvni momenty vypovídají o jasné Carreyovské komedii, ale pak to přechází do takového lehkého psychothrilleru s následným ďábelským a dramatickým koncem. Carrey předvádí herecký výkon totálního šílence a věřím, že do něj i v reálu nemá daleko. Mini scéna s Kyle Gassem nám ve filmu ukazuje:,,Nekoukejte na filmy, raději čtěte.'' ()

herr_carter

Ne vždycky šlo postavit třeskutou komedii jen na úroveň Carreyho pitvoření se, tenhle scénář a vůbec celý film jsem fakt nepochopil a evidentně nejsem sám ............moje hodnocení = 2 z 10. ()

sedm.1

Hodnocení a doporučení tohoto snímku je opravdu jednoduché. Kdo má rád Jima Carreyho, tohle je snímek určený pouze pro něj, neboť Cable Guy jev podstatě jen jedna obrovská exhibice Carreyho pitvoření se, grimas, šklebení, šílených posunků a pohybů a prostě všeho, co k tomuto pošukovi patří, respektive patřívalo. Já si vlastně dovolím i tvrdit, že snad nikde jinde se v tomto ohledu tak nevyřádil, jako právě v postavě kabeláka Chipa. Opakuji, exhibice, one man show a naprosto ulítlé herectví. A kdo ho právě pro tohle všechno nesnáší, tak pro něj to bude jen jedno obrovské utrpení, na kterém nenechá nit suchou. Jeho výkon je tu nicméně natolik výrazný a výstřední, že vše ostatní je pak prakticky odstaveno na druhou kolej, takže je v podstatě i jedno, že ani zápletka není vůbec k zahození, že film disponuje spádem, nápaditostí a dokonce i thrillerovými prvky, a že i ostatní postavy a jejich představitelé jsou docela sympatičtí lidé. Pravdou ale každopádně zůstává, že bez Carreyho by Cable Guy byl totálně jiným filmem, který by ovšem naprosto nemohl fungovat a působit tak, jak tomu ve výsledku je, já se nicméně bavil výtečně, v mých očích Carrey zazářil a já jsem tedy vážně spokojený. ()